Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 4 týždnami #54296 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
tak tomu verím.. s Drenalinom by som bol aj ja spokojný.. katera mna nejak moc neoslovila.. neviem asi nepoznám jej prednosti.. to netuším.. viac sa mi páči maxxis alebo AM..
<br/>
<br/>ja zas predávam šípy.. ak by mal niekto záujem o Predatori 45-60, 9 kusov.. nech sa ozve.. na cene sa môžeme dohodnúť.. ja si teraz chcem kúpiť nové.. bo tieto mi nebudú sedieť na nový luk..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 týždnami #54332 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
A ty čo si sa....:] Kôli čomu rozpredavaš? Taketo luky keby som mal doma bol by som spokojny a nepredal ani bohovi:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54340 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ahojte chalani.. teraz otázočka na vás všetkých.. pomôžte mi prosím z prekladom.. viem si to preložiť len doslovne ale nejak mi uniká podstata: asi
<br/>
<br/>tough light and lean , they are built to survive a minimum of 1,000 dry fires at 80 lbs and 30 draw lenght
<br/>
<br/>môže byť takto??
<br/>aj ked sú lahké a tenké sú vyrobené tak aby odolali minimálne 1000 výstrelom (na prázdno??) pri 80 librách a 30 palcovom náťahu..
<br/>
<br/>neviem to dry fires... dry je niečo ako suchý.. tak asi takto si to prekladám výstreli na prázdno.. môže to takto byť???? vopred všetkým ďakujem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54341 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Ten preklad je naprosto spravny ,nebot ---dry fire
znamena vystrelit z luku bez sipu !
<br/>Jenom by m,e zajimalo z ceho je to ...vykousnute ..... a vubec o cem se jedna o tetivach ????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54342 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
jedná sa o ramená... toto je z nejakého letáku od Hoytu... Tento údaj je pre Turbohawk pri Alphamaxe je to 1500 striel a pri Maxxis 31 rovnako ako pri Turbohawku teda 1000 striel na prázdno ..
<br/>
<br/>www.archeryblog.it/wp-content/uploads/2009/07/turbohawk2.jpg
<br/>
<br/>www.jimssports.com/images/hoytAlphamaxAd.gif
<br/>
<br/>www.bowhuntingmag.com/field_tested/BH_maxxis_0110/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54345 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj bowhunter123,
<br/>Ja by som takýmto reklamám neveril, možno to tie ramená vydržia, ale uchyteniu kladiek a tetive to určite nebude robiť dobre :).
<br/>A neviem prečo Ťa to vôbec zaujíma, aj tak z luku naprázdno strieľať nebudeš. Už zasa čítaš &quot;zakázanú literatúru&quot;, pokiaľ viem, mal si relaxovať pri pive! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54347 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
no sám od seba som nič také nehľadal... proste som si dal do googlu názov luku a našiel tento leták.. tak reku že si o tom čosi prečítam.. a čo nevidím našiel som tam toto.. no myslím že tento údaj slúži len na predstavu čo všetko sú tie ramená schopné uniesť.. môže ale nemusí to byť pravda.. pretože sa tam píše aj o nejakých super ťažkých testoch ktoré sú na lukoch robené to pravda môže byť.. ale samozrejme že naprázdno strielať nebudem.. radšej to nebudem riskovať... bol by som blázon :D No to relaxovanie pri pive.. no vieš.. už ma poznáš.. nejak mi to nevyšlo :P ale ja sa polepším.. Vážne som nič na túto tému nehľadal proste len som si chcel pokukať nejaké fotky tých lukov na nete a uvidel som tam leták.. som nevinný :]8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54350 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
No veď zato! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54370 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Cole has been Bowfishing. This is the turtle he sent pic of

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54371 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Spatny pokus ,mohl by to prosim nekdo vymazat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54398 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
Zdravim Vas pani,
<br/>prosim Vas, chcel by som sa nieco dozvediet.. budem rad ked mi niekto z Vas, fachu znalych poradi, pomoze..
<br/>1. na Slovensku sa da lovit lukom???
<br/>2. chcem si kupit lovecky luk, no neviem naco sa mam zamerat..neake parametre.. zatiel sa mi paci Bear Attack a HOYT Alphaburner.... prosim, co si onich myslite...?
<br/>
<br/>Vdaka za odpovede a rady. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54400 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Zdravim ta,luky su O.K. no v prvom rade by somTi odporucal aby si si precital celu temu a potom budes vediet aj to co ta zaujima:).
<br/>No na to ze len teraz premyslas nad kupou luku je este skoro sa pytat kde na slovensku sa da lovit lukom. Mas uz nejake skusenosti s lukostrelbou? ak nie tak na lov mozes rovno zabudnut:] Ja uz par rokov strielam ale za 1. niesom polovnik a za 2.na lov by som si asi este netrufol:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54403 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj BearHunter007, na slovensku je zatiaľ lov povolený len v uzavretých schválených zverniciach, samozrejme pri dodržaní ostatných zákonov. To znamená že v prvom rade musíš mať poľovný lístok. Zákonom je dané, že napínacia sila luku musí byť minimálne 220N, teda 50 libier, odporúča sa však radšej 60 libier. Rýchlosť IBO radšej nad 300 fps, aby bola dostatočná aj pri použití ťažších loveckých šípov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54404 od BearHunter007
Odpoveď od BearHunter007 na tému Lovecka lukostrelba
Nezacal som to riesit odteraz co som nadabil na tuto stranku... ale to je jedno. parkrat som uz strielal ale to bola neaka laminat a daco... to je tiez jedno. ponorim sa do citania stranook tohto fora.. :) zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54416 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Páči sa mi tvoj výber (lukov)... Mne sa Bear Attack moooc páči.. teraz si kupujem nový luk a bol jeden z mojich favoritov..Podľa mna sa dá zohnať za rozumnú cenu... na jednej nemeckej stránke stojí zhruba 560 euro čo je podla mna super cena.. páči sa mi jeho dizajn a aj parametre .. je to proste poriadna mašina.. Obrovská sila a rýchlosť a pritom BH 7... Na ten Alphaburner sa ešte radšej pozri.. myslím že sú od hoytu aj lepšie luky.. Myslím že jeho najväčším záporom je nízke BH- (6) Brace height... Ak si budeš čítať príspevky ktoré tu sú napísané sám zistíš že luky s nižším BH ako 7 a vačšou rýchlosťou ako 320 fps neodpustia žiadnu chybu..jednoducho povedané technika streľby je o čosi náročnejšia.. možno na začiatok by bolo začať s niečím iným... alebo ako samozrejme chceš.. na čo sa sám cítiš.. ak sa mýlim a napísal som blbosť tak ma prosím vás ostatný opravte..ja nie som žiadny odborník a čerpám len z informácií ktoré sa dozviem tu alebo od kamošov...
<br/>
<br/>Na jednom americkom fóre som zistil že s tým bearom môžu byť problémy.. ale neviem na koľko je táto informácia správna.. vraj nie každý lis dokáže správne stlačiť jeho ramená.. bolo to písané po anglicky a ja moc po anglicky neviem takže aj teraz moja interpretácia za moc nestojí.. proste sa tam písalo o tom že má trochu odlišné ramená.. a lis musí tlačiť na nejakých posledných pár cm tohto ramena aby sa nič nepokazilo a že nie každý lis je takto vyrobený.. neviem.. nech sa k tomu skúsi vyjadriť niekto kto vlastní nejaký lis prípadne kto sa zaoberá servisom lukov prípadne si doma luk sám servisuje...
<br/>
<br/>ešte jeden môj typ k lukom.. skôr ako alphaburner by som si vybral Maxxis31 alebo Alphamax32... Pýtal si sa na parametre.. tak neviem aký mocný chlap si ale myslím že 60 librový luk ti bude úúúplne v pohode stačiť.. Ja si teraz idem kupovať nový luk a jeden kamoš mi dal super radu...Poradil mi aby som si kúpil 70 librový luk pričom sa z neho dá spustiť maximálne 10 libier.. takže radil by som ti to isté.. kúpiť si 70 librový luk.. na začiatok z neho spustiť pár libier aby ti netrpela chrbtica..a potom ak si zvykneš ho môžeš opäť dotiahnúť a budeš mať 70 librový luk.. Treba si pamätať že zo silnejšieho luku sa dá urobiť slabší ale naopak to už nejde.. :) (bowhunter ďakujem za rady)
<br/>
<br/>Takže parametre ktoré si máš všímať: ako bowhunter napísal..
<br/>
<br/>rýchlosť nad 300 fps
<br/>sila aspoň 60 libier
<br/>
<br/>ja som si k tomu ešte všímal:
<br/>BH-Brace height
<br/>Váha luku: to záleží len na tebe.. niekto radšej ťažší iná zas nie (100 ľudí 100 chutí)
<br/>dlžka v palcoch: ( to isté čo pri váhe,, niekomu sa viac páčia väčšie luky niekomu zas nie)
<br/>
<br/>toto som si pri výbere všímal ja.. môže to byť blbosť no takto som postupoval.. každý si volí svoj vlastný postup a hodnoty ktoré sú pri výbere pre neho dôležité.. je preto len na tebe čomu dáš prednosť.. čo sa ti bude viac páčiť a teda čo budeš považovať za dôležitejšie.. dúfam že som ti aspoň trochu pomohol pri tvojom výbere.. ak nie snažil som sa .. držím palce a napíš ako postupuješ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54417 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar B-čko:]samozrejme ze mas pravdu ale to s tou silou luku podla mna nieje az tak celkom.Skor by som povedal ze na zaciatok by mal strielat so slabsim lukom nie koli zatazi na chrbticu a ani inym partiam ale koli tomu aby sa naucil spravnu techniku strelby lebo to je dost tazke (mozno aj nemozne) lukom s velkou napinacou silou .Takze si vyber luk ktory sa da nastavit vo vetsom rozmedzi,aby si ho natiahol a mieril v pohode :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54418 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Súhlasím.. je to pravda.. no ale záleží to skutočne od toho ako je chlap hustý :) napr.. ja som a vlastne stále začínam s lukom ktorý ma 60 libier.. a nemôžem povedať že by som mal problém.. ešte netreba zabúdať na let off.. aj to predsa niečo uľahčí.. ale nápad je to super.. napr. na mojom starom luku sa dá sila nastaviť od 45 po 60.. tak si len treba vybrať.. možností je veľa.. tých lukov je na trhu toľko že sa človek ani nevie rozhodnúť.. :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54419 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Nektere kladkove luky majici 70 liber muzete povolit az na 55 liber a ty co maji 60 liber na 45 liber a obycejne staci si koupit tech max 60 liber, nebot je levnejsi a zacatecnici maji tendenci hned si kupovat moc silny luk ,nez se dostanou k loveni bude chvili trvat, nez se nauci strilet ze vsech moznych pozic a potom jeste se musi naucit lovit lukem ,ale verte mi ze vetsinu casu stravite strilenim na 3 D . Slysel jsem zajimavou story od nasich strelcu kladkovymi luky,jenom pro zajimavost jak silny luk potrebujete . Jeden lonsky rok strelil svym lukem /kladkovym/ jelence /white tail/ ,tak ze prostreli pouze kuzi a sip se zastavil u pera ,ale ta spicka mu koukala pod krkem ,ale nedotykala se jej a jak jelenec bezel vzdy si zavadil spickou o krk a tak vlastne udelal pouze si 180 metru ,nez si vlastne podrezal krk, tak asi za 8 vterin spachal sebevrazdu .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54421 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím Ťa geronimo1, v tom máš pravdu, že na lov obyčajne stačí 60 libier, avšak pri 3d je silnejší luk výhodnejší kvôli väčšej rýchlosti a tým aj plochšej dráhe letu vystreleného šípu. Neviem odkiaľ máš informáciu že slabší luk je lacnejší, pretože cena je rovnaká bez ohľadu či má luk 50 alebo 90 libier. A nie len u nás, ale aj u Vás. K tej samovražde toho jelenca sa radšej vyjadrovať nebudem, ak podľa Teba napatria na internet fotky zvere ulovenej lukom, tak toto tam nepatrí určite. U nás ja na etiku luvu trošku iný pohľad ako v Amerike.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54423 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
co sa tyka toho kratsieho BH (teda pod 7&quot;) by som to az tak cierno nevidel,pokial mas kratky natah (do 27&quot;).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.122 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 438 návštevníkov a žiadni členovia on-line