Lovecka lukostrelba

pred 19 rokmi 2 týždnami #424 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lovecka lukostrelba
Priatelia luky preboha nie!!!!Mna vždy bolí ked v revíry nájdem niečo vypadnuté po zlom zásahu strelca,a po chybnej rane ani nemôzem spat kým sa nepresvečím že som naozaj chybil.Myslím ,že to patrí ku každému zodpovednému poľovníkovi,aby zver bola ulovena bez utrap a aby sa neznehodnocovala divina.Ak vám bude niekto tvrdit ,že bezproblémov uloví kus jelenej na 250m savažkov,alebo vám bude ukazovať fotky lovcov s lukom nad ,,závidenia hodnými,,úlovkami,neverte tomu.Ani jeden sa neprizná koľko krát netrafil a už vôbec nie koľko krát postrelil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #432 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
lankaster, s kalibrom 9,3x62 som súhlasil. S týmto čo tu tvrdíš súhlasiť nemôžem a naviac mal by si vedieť, že tieto príspevky čítajú aj odborníci. Samozrejme svoj názor vyslov ale ak o loveckej lukostreľbe nič nevieš tak ani nič netvrď, lebo potom vypadáš ako truhlík, ktorý všetko vie a všade bol 2 x a to je komické.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #436 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Lovecka lukostrelba
Jager,Jager ach jo. Na tvoje príspevky už inak ani reagovat nejde, skoda každeho slova

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #439 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lovecka lukostrelba
Zdá sa že som ti jagre zaťal do živeho,keď si sa tak rozhneval až si ma hneď nazval truhlíkom.Myslím,že ak máme viesť solidnú diskusiu o tejto téme,mali by sme sa vyvarovat nejakých nadávok,inak sa to tu zmení na azet.Tiež sa mi páčia lovy lukom.Doma mám niekoľko kaziet natočených pri love ním. .Priznám sa chcel by som sa toho zúčastniť .Ale u nás? Ak by sa také niečo povolilo,tak páni končím a dám sa k ortodoxným ochráncom prírody.Pretože to už nie je poľovníctvo aké sme zdedili a na aké sme hrdý.Ak povolia luky na základe dopadovej energii,tak budu musiet povoliť aj balistu a oštep.A tu sme sa vratili do doby kamennej,a to hádam nie.Ak najlebší lukostrelec nastrieľa tak presne ako ja z gulovnice tak kapitulujem.Pretože to je o tom .O presnosti.A to je humánnejšie.Aj keď človek ako human,sa vie spravať oveľa horšie ako zviera.Ak nabuduce ma budeš chciet napomenúť,tak prosím fakta.Ak ma zargumentuješ,tak ti slubujem ,že ti už nebudem oponovať.Do vtedy poľovníctvu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #444 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Lankaster, prepáč ak sa ťa to dotklo. Myslím, že týmto spôsobom komunikácie by sme mohli narobiť viac škody ako osohu. Určite máš v mnohém pravdu a ja tiež, stačí však zmeniť uhol pohľadu a veci vypadajú inak. Niekto vidí pohár vody do polovičky prázdny a iný zase do polovičky plný a obydvaja majú pravdu. Ešte raz sa omlúvam, PREPÁČ!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #445 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Lovecka lukostrelba
Zdravim pani polovnici, a zvlast teba lankaster, tvoje prispevky ma zohriali na dusi a potesili " polovnicke srdce" gratulujem ti pretože si popsal veci pravimi slovami, z tvojich uvah usuzujem že si pokračovatel starej polovnickej tradicie ---opakujem polovnicke tradicie, nedaj sa znechutit a piš čo si mysliš že je spravne --jednoducho piš od srdce.Pripravujem Jarovi članok s temou :polovnicke odevy: to už sme preberali Jager, ale teraz neviem či tam zaradit i odev z diviačej deky? No, vieš aby to pasovalo k tomu luku. Alebo radsej z jelenej deky a obuv zo zajačej kože? Nechcem sa nikoho dotknut ale ja osobne si nepametam že by starí polovnici chceli polovat lukmi a kuší. Luk a kuše ako sučast sportovej činosti,prosim, ma to svoje čaro, ale lov? Naša generacia ma vychovavat bit prikladom nastupujucej generacii polovnikov, aby vedeli generaciam ktore pridu po nich vštiepit lasku k prirode, zveri a uctu jeden k druhemu a zatial to vyzera že dalsie generace polovnikov budu riešit dilemu , či strielat zver gulometom alebo minometom. S uctou :Lesu a prirode zdar: Daxel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #456 od miso
Odpoveď od miso na tému Lovecka lukostrelba
Dovoľte mi,aby som aj prispel svojou troškou do tejto diskusie. Na začiatok sa musím priznať,že sa o loveckej lukostreľbe mám len základné poznatky a nie odborné vedomosti. Myslím si,že je to zaujímavý spôsob lovu aj keď väčšiu dôveru prechovávam k strelným zbraniam. Mnohý tvrdia,že pri love lukom sa strelec musí k zveri priblížiť tak blízko,že prekonáva jej únikovú vzdialenosť a tým jej dáva väčšiu šancu. Keby sme však lovili výhradne len lukmi, bolo by tažšie a časovo náročnejšie loviť starú príp. chorú zver,pretože je veľká pravdepodobnosť, že nás zbadá skôr ako sa stihneme priblížiť,pričom guľovnicou streliť kus na 150m je určite jednoduchšie a zver (hov.o chorej) zbytočne netrpí. Ja osobne by som lukom poľoval napr. na morku divú,ale netrúfol by som si s ním ísť na 200kg diviaka lebo v prípade zlého výstrelu je 50m menej ako 150m. Lov guľovou zbraňou považujem za istejší a predsa len trochu humánnejší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #462 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Priatelia polovnici ked chcete nieco dozvediet o loveckej lukostrelbe tak Vám prezradim ze 16 aprila tj. na budúci tyzden bude medzinárodná sútaz na 3D ciele v Komoci.Je to malá obec v okrese Nové Zámky.Túto tému som otvoril ja Foldes a som velmi rád ze sa k tomu vyjadrujete,predpokladám ze nikto z vás este takúto sútaz nevidel-ani Ja-a preto tam pojdem -mám to blizko-a svoje poznatky tu uverejnim. s pozdravom Foldes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #492 od Rybo
Odpoveď od Rybo na tému Lovecka lukostrelba
Dobry den,
<br/>precital som si celu diskusiu ohl. loveckej lukostrelby a zarazilo ma par veci:
<br/>1. podaktori sa odvohalvalu na tradicie (boli to vacsinou hlasy proti) hoci &quot;planovana&quot; ochrana prirody a chov zveri sa rovijala od dob ked sa lovilo lukom, kusou a ostepom(hlavne na cirnu zver).
<br/>2. otazka Sanci &quot;zver ma vacsiu sancu uniknut&quot; toto tu niekolko krat zaznelo, ale ak bude unikat vyradova zver v zivote tu chovy neskvalitnime.. to palti aj o chorej zveri.
<br/>3. otazka skusenosti, niektori z vas ste sa navzajom &quot;chytili&quot; ze co je lepsie, lahsie a humannejsie (co moze ako ranit a co lepsie usmrcuje) ale pritom luk aj puska v rukach laika noze narobit priserne vela skody a v rukach profika to moze byt smrtiaca zbran...
<br/>4. nepadlo tu v diskusii este na aku zver by sa s lukom malo chodit??? Kazdy by len lovil alebo nelovil ale nikto z vas nepovedal na co polovat...
<br/>Skusme sa polocne zamysliet a bez &quot;obav z urazok&quot; vyslovit svoj nazor.
<br/>Najviac sa mi zatial pacil nazor Misa z jeho prispevku z 8 aprila. Myslim si ze oba tabory by sa mali najprv informovat o kladoch a zaporoch, vyhodach, nevyhodach, sposoboch, tecnikach a az potom by mali sudit....
<br/>S Uctou...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #493 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
Rybo - dobre na to ides , ale : z 50 000 polovnikov by sa mozno naslo 100 ktori by to chceli skusit a mozno 50 ktori by tomu aj prepadli . Ja som sa k tomuto uz vyjadroval aj na mojej stranke . Opakovanie je matka mudrosti niekto povedal . Ked uz chce niekto polovat z lukom nech to robi v obore a pod. zariadeniach . Myslim ze ziaden polovny hospodar si nezoberie na triko ze povoli polovanie v reviri lukom aj keby na to bol zakon ze je to povolene . Vacsina z nich by dotycneho hnala svinskym krokom strielat na terc. Nie som odbornik na luky - takze nebudem tu zabrdat do temy ranivost a pod. Boli tu aj take nazory ze vsak v starych dobach sa tak lovilo . Je to pravda . Ale ked uz sa chceme vratit k lovu lukom , moze sa stat ze niekto bude chciet lovit aj ostepom , alebo lovit nastrahami , kopat rozne prepadliska hoci je to pritiahnute za vlasy moze sa to stat . Polovnici sa zatial nevedia dohodnut ci vobec polovat z mensou nabojnicou ako 40mm . takze zabudnime na luk . Alebo podme radsej riesit ine veci , ako dalej s pytliakmi a ich org. skupinami . , ako poucit verejnost ( osveta ) , venovat sa viacej mladezi , prehlbovat spolupracu medzi PZ , ako nezavidiet jeden druhemu povolenku a tak dalej . Myslim ze polovanie lukom je len modny vystrelok odkukany z ameriky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #494 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lovecka lukostrelba
Jaro hovoríš mi z duše.Práve v tejto dobe keď pribúda histerických ochráncov prírody,ktorí z nás robia vrahov, mali by sme držať po kope ,aby sme obhájili v prvom rade to čo máme a nie im pridávať vodu na mlyn.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #502 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Jaro, zaujmavý názor. Iba jedna vec. Pítaš sa oko riešiť dôležitejšie veci ako je lov s lukom. Pekne si ich v tvojom príspevku vymenoval, rad radom sú všetky dobrým dôvodom na riešenie. Ja si myslím, zase sa vyjadrím stručne a jednoducho. Držme sa pravidiel ktoré nám upravuje zákon, stanovy, disciplinárny poriadok, zvyky a tradície a tiež domáci poriadok každého PZ, ktorý nech platí pre všetkých bez rozdielu. Som presvedčený že toto sú zaručené dostačujúce prostriedky na udržanie správneho chodu každého PZ. Musíme sa však naučiť všetky v poľovníckej praxi využívať dodržiavať a brať si ích na pomoc vždy keď si nevieme porediť. Aby sme tieto právne a kultúrne náradia mohli v praxi používať, teda museli by sme byť sami etický, morálny, a celkovo bezúhonný. Ak takýto nie sme nemôžeme úspešne problémi riešiť. Nezostáva nám nič iné ako držať sa v zákrite a nemo konštatovať, že ale sme to dopracovali. Poznám PZ, kde si zákon tvoria sami a ak nejaký člen v časti diskuzia vystúpi, okamžite členovia výboru ako benderovci idú poňom a zakrátko dopoľoval. EU nám vyčítala a vyčíta že nie sme právny štát. Ano nie sme právný ani v dodržiavaní zákona o poľovníctve. Poukazujme na nedostatky, podieľajme sa na riadení poľovníctva veď sme rozhodujúci v riadení poľovníctva. Zbavme sa všeobecnej roviny a poďme sa baviť o konkrétnych veciach. Jaro, ak bez obáv zo straty členstva v PZ ako správny chlap vystúpiš(a to platí pre všetkých) a vhodným spôsobom poukážeš na nedostatky, ktoré ťa vo vašom PZ ťažia, potom uverím že chceš naozaj niečo zo spomínaných problémov aj skutočne riešiť, zatiaľ len mlátime prázdnu slamu. Ale toto som tu už niekde písal. Všimol som si však že ak zatnem do živého ako by všetci onemeli a zároveň sa chovate ako by sa nás to netíkalo. Akú cenu si ochotný zaplatiť za lepšie a krajšie poľovníctvo aké napr. spomínam v spovedi poľovníka? To je otázka pre vás všetkých.:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #504 od Rybo
Odpoveď od Rybo na tému Lovecka lukostrelba
Jaro,
<br/>tvoj prispevok je velmi konstruktivny. Mne osobne by ale nevadilo keby sa legalne lovilo lukom (nie som isty ci aj na dosp. jelenov a pod. ako tu boli na zaciatku diskusie fotky z Madarska) aj keby lovilo len 5 ludi (ale vazne profesionalne, nie ze zoberiem a skusim vystrleit!)
<br/>Co sa tyka lovenia s lukom v oborach a i. zariedeniach plne s tebou suhlasim. Ranena zver sa MUSI dohladat a v takychto zariadeniach je na to velka sanca..
<br/>avsak nechcel som vo svojom prispevku zachadzat do ziadnych extremnosti ako su nastrahy a a hody ostepom nebodaj kopania prepadlisk , tiez si myslim ze sa musime poucit a ist &quot;s dobou&quot; (ved keby boli luky take super polujeme nimi dodnes) ale nezateracovat aj takyto sposob lovu.
<br/>Ja osobne by som nebol proti tumu polovat lukom ale len na &quot;malu&quot; a skodnu zver.
<br/>Ale apeloval by som hlavne na previerku technickych zrucnosti strelca.
<br/>Ako som si vsimol tvoja rec je trocha komplexnejsia a niektore casti by si &quot;vypytali&quot; novu diskusiu.... do ktorej by som sa aj ja rad zapojil.
<br/>Na margo toho ze sa tu chcel niekto pripolit k radikalnym ochrancom.. &quot;v konecnom dosledku aj oni smeruju len k tomu co my a to ochrane prirody ale (troska) inym sposobom..... podla mna by to zabezpecila doslednejsia osveta&quot;
<br/>S uctou Rybo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #505 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
Jager - co sa tyka toho vystupenia v PZ a predlozenia navrhov na riesenie problemov , urcite by som to to urobil . Ja mam na to dost podrezany jazyk . Je tu vsak jedno ale : musel by som byt v nejakom clen . a to je tu v okoli Bratislavy dost problem , hoci moj dedo jedno zalozil spolu z dalsimi clenmi . lenze je uz bohuzial na pravde bozej . To ze niekto vypiplal PZ a dnesny clenovia tam poluju pre nich nic neznamena aby vzali medzi seba vnuka zakladajuceho clena . Ver mi nemaju pricinu ma tam nevziat , ale doba je uz raz taka , tak sa musim spoliehat na dobrych ludi , ktori ma pozvu polovat a som im za to vdacny . Tazko budem niekomu vysvetlovat ze nechcem byt v PZ len kvoli trofeji . Ja mam na to lepsie dovody : spomienky ako som sa ako maly fagan potuloval po reviri z dedom a ucil sa od neho , bavi ma byt v hore , hrabat chodniky , pripravovat krmivo pre zver a vsetky veci okolo toho . To ze by som si mohol nieco strelit a podielat sa na prave polovnictva by bola pre mna odmena . Ja do toho reviru chodim stale , podielam sa na jeho zveladovani , keby ma to nebavilo urcite by som to davno vzdal . Lenze niesom taka povaha . ale tusim som odbocil od temy . vystupit v PZ a predlozit navrhy je jedna vec , no druha je ako sa na to bude pozerat clensky vybor - ak nie je snaha tam tak sa mozes postavit na hlavu aj tak je to prd platne . Ked ta prehlasuju hoci mas nejaku podporu vzdy to ostane pri starom alebo to co si presadia druhi . Poznam niekolko PZ a v polovici z nich je taka situacia ze mensina si presadi svoj nazor skor ako vacsina , len preto ze v tej vacsine sa vzdy najdu nejaky poserutkovia , ktori sa zlaknu v momente ako pride na lamanie chleba . ale akonahle je po schodzi tak su najmudrejsi a ak sa k tomu prida este nejaky stamperlik tak su prinajmensom z nich ministri .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #682 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Ahojte!
<br/>
<br/> Som lukostrelec a com som si tu precital od tych, co podla mna v zivote ani luk nevideli nie ze este drzali, plakat idem. Asi preto vyzera polovnictvo tak ako vyzera. Niekto sa odvolava na tradicie, ktore ich ucili. Odkedy je lov puiskou tradicny sposob lovu? Asi odkedy ich vymysleli, ALE este pred nimi boli luky a sokoliari a ostatne sposoby. A preco potom povolujete lov s dravym vtactvom? To je humanne? Je humanne ked sa polovnici rano zidu , spiju sa strielaju po svojich psoch? hanba. :{:{ CEST VYNIMKAM
<br/>
<br/> Priklad: zla strela z pusky vnikne do tela /hocicoho/ a na druhej strane ti vytrhne polku tela. humanita? kde?
<br/>
<br/> zly vystrel z luku, kuse vnika do tela a na druhej strane tak isto vyjde, bez toho, aby infikovalo zver, roznymi chemickymi latkami , kt, vznikaju pri vystrele z pusky.
<br/>
<br/>
<br/> Ak mate nejake otazky ohladne loveckej lukostrelby opytajte sa. radi Vam zodpovieme. a podte si vyskusat strelbu z luku na vystavu na agrokomplexe na vystave trofeji. asi budeme tam a mozeme sa pobavit o tom. ;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #685 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lovecka lukostrelba
Tak na toto sa nedá nereagovať.Ale odkiaľ začať?
<br/>
<br/>1.Luky boli skôr.Práve pre nedostatky ktoré luky majú vznikli palné zbrane.A toľké storočia čo sa používajú nieje dosť dlhá tradícia?
<br/>2.Aké máš ty skúsenosti s lovom lukom?Ak máš tak sa zachovaj ty teraz humánne a choď sa prihlásiť na najbližší policajný zbor.
<br/>3.Ak je u teba humánnejšie strieľať lukom zver ako puškou tak mi povedz čo je pre zver lebšie keď bude bojovať o život s čistým priestrelom alebo so zabodnutým hrdzavejúcim šípom?
<br/>4.Ako môžeš tvrdiť že vystrelený projektyl infikuje ranu skôr ako šíp?Vieš aká teplota a tlak vzniká pri výbuchu prachovej náplne?Ale asi ty nosíš v tulci šípi namočené v liehu.
<br/>5.Na adresu sokoliarstva ti poviem len jedno.Jeden múdry človek povedal ČO SI ROBIA ZVIERATÁ MEDZY SEBOU TO JE ICH VEC.
<br/>Myslím že tento pán v plnom svetle predviedol najvedší nedostatok ktorí lovecká lukostrelba má.A to je lucký faktor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #686 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Fúha, lankaster, tak toto bolo husté. Niet o čom! Si bystrý chlap!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #690 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
vidite a uz sme pri tom . luky boli skor ako pusky . ale ostep bol este skor ako luk - tak podme polovat ostepom lebo je humannejsi ako luk . o chvilu sa dopracujeme ku kopaniu prepadlisk ako lovci mamutov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #692 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
No, tak sorry pre ten vybuch.
<br/>
<br/>
<br/> Nestrielam na zver z dvoch dovodov. Nemam polovnicke skusky a este nie som si isty v mojom vystrele {trenujem a trenujem}. Strilame na 3D tercovnice zvierat s vyznacenymi zonami. K tej histori len tolko ze najstarsie hroty sipov odhaduju na 50000 rokov stare. Mala historia? pusky sa pouzivaju max. par storoci. Najlepsie luky dosahuju zaciatocnu rychlost sipu ako pusky? Dobry strelec si pri dvoch stelach odstreli svoj sip. Jeden sip na polovanie moze stat od 500,- Sk do 2000,- SK. Duralove sipy nehrdzaveju. A polovnicke hroty robia vacsinou z nerezovych oceli. Ja nehovorim, ze lov lukom ma len vyhody, ale isteze patri a mal by patrit medzi tradicne sposoby lovu aj na Slovensky.
<br/>
<br/>Pytliactvo? Pytliak si radsej kupi najmodernejsiu pusku s naj puskohladom a 20 nabojov. 19 vystreli doma ako na skusku a a stym jednym v pohode zastreli zver. Skuste to s lukom.
<br/>
<br/>Mam rad polovnictvo aj ked som daleko od toho, ale stve ma to co vidim tu Slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #693 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lovecka lukostrelba
Milý REDDY.Ty sám si poukázal na nedostatky niektorích poľovníkov ako na nedostatky poľovníctva .To je prvá chyba .To je ako ,keď prídeš niekde do zahraničia a niekto povie ,že si darebák pretože počul ,že na Slovensku sú darebáci lebo sa tam kradne.Všade sa kradne ,ale to neznamená,že keď sa nájdu jedinci ktorí to robia tak je taký celý národ.Dôležité je ,že žijeme v právnom štáte a zákony takéto veci zakazujú.To isté je i v polovníctve.To neznamená ,že keď sa niekde poľovníci opijú a robia nezmysli, tak to robia všedci.Stanovy SPZ a zákon o narábaní so zbraňou takéto veci zakazujú.
<br/>Čo sa týka tej tradície.Tak ako luky prešli vývojom,a dnes sa nestrieľa takými šípmi a z takých lukov ako kedysi, tak aj my už nestrieľame z predoviek, ale z moderných ,výkonných zbraní,ktoré sa mimochodom stále zdokonaľujú.
<br/>Správne si naznačil,že moderné luky dokážu vyvinúť POČIATOČNÚ energiu šípu srovnatelnú s niektorími palnými zbraňami.Dôležité je aby si si uvedomil že to to je zavádzajúce.Pretože aj keď je rovnaká počiatočná energia oboch striel,ich balistické hodnoty sú rozdielne,a samotná presnosť oboch zbraní je neporovateľná.
<br/>Mýliš sa ak si myslíš ,že na lov zveri je treba čo najvýkonnejšia zbraň.Zbraň potrebnú na odstrel tej ktorej zveri si môžeš nájsť aj sám podľa tabuliek.Stačí ak posunieš desatinnú čiarku na dopadovej energiji ktorú dokáže strela vyvinúť na vzdialenosť 150m(poľovnícka vzdialenosť) a porovnáš ju s hmotnosťou danej zveri.Čiže ak chceš loviť napr 200kg jeleňa môžeš to robiť zbraňou ktorá na 150m má minimálnu dopadovú energiu 2000kj.Ale to je len teoria.Nezodpovedný poľovníci ti budú tvrdiť ,že to dokážu aj slabšou zbraňou.Ale to je zase zavádzajúce pretože každý ti povie že sa stavajú také veci že aj niekoľko výstrelov na komoru napr kancovy mu nespôsoby okamžitú smrť.A aké následky to môže mať si môžeš prečítať aj v bežnej tlači.A oto ide ,aby sme zver selektovali bez útrab a pokiaľmožno čo najpresnejšie a najspolahlivejšie.
<br/>Ale čo ma najviac na tvojich príspevkoch zaujalo,je to že vôbec nespomínaš tvoj vsťah k prírode,ku zvieratam a nevspomínaš žiadne aktyvity na jej ochranu.Celé mi to pripádá že si chlapec ktorého bavý lukostrelba a rád by si vyskúšal aké to je niečo tým lukom zabiť.A to je naozaj smutné.A ver mi ,že pokiaľ budem dýchať tak to TAKÝMTO ľuďom nedovolím.S pozdravom lesu zdar LANKASTER.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.133 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 559 návštevníkov a žiadni členovia on-line