Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3093 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Tibor: Ale veď on diskutuje. Ja tiež. To že máme rozdielne názory je normálne. Akurát ma mrzí že keď dávam otázky ja, tak druhá strana odchádza z "boja". Žiadne odpovede na konkrétnu otázku. Prípadne sa uplatňuje filozofia: "Keď nemáme argumenty, môžme aspoň nadávať".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3094 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Podla mna lovecká lukostrelba patri tak ako sokolnictvo a iné zvlástne sposoby lovu do pestrej palety polovnictva a je len otázka volby kdo co vyberie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3101 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Vyr ak by sa lov lukom povolil ako by sa riesil problem pisania do knihy reviru cas strelby? nebola by to zivna poda pre pecienkarov? Bolo by to asi len o dovere co? Druha vec je koloko dobrodruhov by si to islo vyskusat na zivo.A ked sa rozculujes preco lov lukom nie je dovoleny tak kompetentni asi vedia preco tak rozhodli.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3111 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
lukas: V ostatnych krajinach to funguje, preco by to nemohlo tu fungovat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3112 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Lukas: Neviem aký problém by mohol spôsobiť zápis času ulovenia. Ak človek príde k ulovenej zvery, prvé čo musí urobiť je zavesiť plombu a zapísať ju do povolenky. Ak poľovník vystrelí puškou a napíše že strieľal na líšku, ktorú netrafil, tiež je to len o dôvere. Myslím že prevažne sa pytľačí v noci a napríklad lukom sa v noci podľa mňa loviť nedá. Pytliaci, ktorých je dnes pomerne veľa, lovia z auta so svetlom, prípadne sú to poľovníci, ktorý to jednoducho risknú a nezavesia na ulovenú zver plombu. Keď nestretnú policajta, čo je veľmi málo pravdepodobné, je to vybavené. Pytľačí sa takmer výlučne PUŠKAMI - ale to predsa nie je dôvod na to aby sa nimi zakazovalo loviť.
<br/>Mimochodom nosiť luk môže ktokoľvek a kamkoľvek (na rozdiel od zbrane) a teda môže sa voľne pohybovať bez rizika - PREČO sa teda nepytlačí už dnes? Netreba zbrojný pas ani poľovný lístok. Prečo nie je po lesoch kade tade po húštinách niekto s lukom? Ak ho tam aj nájde poľovník, nejedná sa o žiaden priestupok.
<br/>Koľko dobrodruhov by to išlo vyskúšať na živo? Iste nie veľa - tento spôsob lovu nie je nikde masový, rovnako ako napríklad sokoliarstvo. Šance na úlovok sú MALÉ a to dobrodruhov zvykne rýchle odradiť. (Mimochodom, máš pocit že všetci poľovníci sú len dobrý a zodpovedný?)
<br/>Na záver -ja sa nerozčuľujem že lov lukom nie je povolený. Je mi to len ľúto, rovnako ako by som ľutoval ak by napríklad niekto zakázal sokoliarstvo, lebo by povedal že je to väznenie dravca.
<br/>Myslím si že „kompetentný“ zakázali lov lukom iba preto, lebo väčšina z nich ho nepozná. Tendencia vo svete, hoci pomalá, je opačná. Lov lukom sa v posledných rokoch zlegalizoval napr. v Maďarsku, Fínsku... Tam sú nekompetentný ?
<br/>Opodstatnené dôvody na zákaz lovu lukom som zatiaľ nepočul.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3115 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Neodpovedal si Vyr je to len o dovere ? a pisal som o pecienkareni nie o pytlaceni ak vies aky je v tom rozdiel.A ci niekto strielal na lisku alebo na co viem aspon ze strielal kdez to o luku sa to povedat neda.A o tych dobrodruhov mozno by sa tomu nevenovali dlho ale za aku cenu!Mozno ty si zodpovedny lucisnik mozno?.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3116 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Preco ? lebo tam maju ludia inu mentalitu ako u nas!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3118 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
lukas: Neviem, ako si to myslel s tým rozdielom v pečienkárení a pytlačení? V čom je iná mentalita Maďarov a Slovákov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3119 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Lukas: Tiež neviem ako to myslíš s tými dobrodruhmi. Trochu to upresni. Ak niekto úspešne zloží skúšky z poľovníctva, tak može poľovať. (Možno dobrodruh s puškou je nebezpečnejší ako dobrodruh s lukom.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3120 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Lukas: Ak už inak nedáš - s tou doverou -tak na to je predsa jednoduchý liek. Na vychádzku minimálne traja, tak ako je to trebárs pri kačiciach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3122 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Lovecka lukostrelba
....neskutočné, čo všetko dokážete napísať páni!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3126 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
lukas : polovnicke skusky na luk v madarsku su ovela prisnejsie a hlavne narocnejsie ako tu na slovensku. kde to na slovensku urobi kazdy raz strielal z pusky. na skuskach s lukom musis nastrielat 85% celkovo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3133 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Urcite ano . Ale nech nase tradicie mieria k obzoru lepsej buducnosti a nie majetkovemu osohu. Nebudem nikdy cttit tradicie lucisnikov ale tie nase polovnicke ktore ma naucili moji dedovia !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3134 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Lukas: Opis mi prosim Ta, co myslis pod slovom tradicia. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3135 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Lukas: Mohol by si podrobnejšie vysvetliť čo si chcel povedať tým majetkovým osohom v súvislosti s lukostreľbou ? :)
<br/>
<br/>Niečo k téme:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3136 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Hmm, nejak sa ten obrázok nedostal kam mal. www.bowsite.com/bstrophy/details.cfm?trophyid=8650[/]klik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3148 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lovecka lukostrelba
Časom si na to zvykneš, že Vyr Ti nikdy neodpovie priamo na Tvoju otázku !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3162 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Lukas: Mozes mi prosim Ta odpovedat? [/]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3171 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
cimbalik: Zatiaľ som odpovedal na každú otázku, podľa možnosti čo najviac k veci. Ak ma niekto nepochopil, nemám problém odpoveď upresniť. Odpovedal som i na otázky, ktoré boli úplne od témy.
<br/>Mne tu však na otázky neodpovedal takmer nikto. Napríklad: Ako je to z precíznosťou streľby a rýchlosťou usmrtenia pri spoločných poľovačkách na diviaky a drobnú zver? (Keď je luk taký &quot;nehumánny&quot;). Možno mi odpovieš aspoň Ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3172 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
V príspevku z 12.12 (9:14) je odkaz na fotku losa uloveného lukom na vzdialenosť 27m -dohľadaný na 60m. Na tejto stránke je veľa podobných fotiek rôznych ulovených zvierat (od jeleňov cez medvede až po Kaferských byvolov). Z toho si možno urobiť aký taký názor na dåžku dohľadávok pri love lukom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 402 návštevníkov a žiadni členovia on-line