Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #697 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj Lankaster.
<br/>
<br/> Dakujem za vysvetlenie, aspon som sa naucil nieco nove. Ja nie som polovnik, chlapec, ktory chce zabit lukom. Zatial nie kym, to nebude legalne a nebudem mat istotu v svojej strelbe. To co sip dokaze nechcem vyskusat, pretoze dobre viem co dokaze.
<br/>
<br/> S tym alkoholom som to tiez nemyslel tak. Chcel som poukazat na to, ze co sa deje u nas. A k tomu alkoholu by som priradil taktiez aj tych /co maju peniaze/ a z lovu robia len sport.
<br/> O ucinnosti luku ti len poviem to, ze v 60tich rokoch skolili slona s lukom a od tej doby podaba luku a lov s nim prudko vyvinul. S lukom dnes uz lovia co sa da a je legalne. Napr. uz aj niektori extremisti lovia zralokov s lukmi /bow fishing/ a je to ina parada, co som videl.
<br/>
<br/> Co sa tyka lovu lukom si za alebo nie? Uz dnes su vypracovane skusky na lovecku lukostrelbu ako teoreticke tak aj prakticke. Cice nemoze sa stat to,ze hocikto si kupi luk a len tak si zajde do lesa zastrelit. Je to pekna vec a podla mna patri k tradicii.
<br/>
<br/>Len tak info: Predovky zacali nedavno /x rokov/ nanovo vyrabat a su vynikajuce, ale tiey maju svoju nevyhodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #716 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
Zavedieme do praxe aj praky,tomahavky a gumipušky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #717 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Lovecka lukostrelba
po precitani tvojich prispevkov mi naskakuje husia koza na chrbte!!!
<br/>za 1 - o co ti vlastne ide chlapce, zabijat zver lukom... za 2 - predvadzat sa... chvala bohu more u nas nie je a zraloka na Slovensku neulovis, aba ak nejakeho potapaca. neviem kolko mas rokov, ako si rozumovo vyspely?? ale uz dlho som necital taketo prispevky! a na zaver ti doporucujem skusku z polovnictva ani nerob, radsej si zaobstaraj luk a strialaj v bazene do gumovych kaciek!!! Daxel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #718 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Daxelkopov. Ja na Vas pekne a Vy takto. Neide o to aby sme tu urazali, ale pekne povedali co si kto mysli. Toto ukazuje tvoju rozumovu vyspelost. Pekne si sa ukazal. Tie zraloky boli priklady, aby som ukazal co vsetko sa da ulovit lukom. Ty si asi luk predstavujes ako kus konara napnuty spagatom zo susicky,co? Velmi sa mylis a dufam ze este budes zit ked sa to povoli na Slovensku, aby ta roztrhat islo:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #720 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Lovecka lukostrelba
To, ze sa to povoli, vonkoncom neznamena, ze to bude spravne......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #721 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj.
<br/>
<br/> preco by to nebolo spravne? mozes povedat aspon tri dovody, preco by to nebolo spravne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #724 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Lovecka lukostrelba
O tom, či sa bude zver loviť kopaním jám,oštepom,lukom alebo kušou, sa rozodne
<br/>pri schvalovaní zakona o poľovníctve. Potom si každý lovec môže vybrať. Tak ako dnes, zbraň.
<br/> Ale, že to takýmto ľudom nedovolím, pokiaľ budem dýchať.....
<br/>To by sa musel pán &quot;lankaster&quot; podielať na schvalovaní zákona, prípadne vlastniť svoj poľovný revír.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #726 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
hajny - mozno lankaster j vlastni - nepodcenuj ludi !!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #728 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Lovecka lukostrelba
Prosím vás luk ??? podla mna by sme tak podprili pytliakov.... A dalej po lese by sa povalovali šípy ..... A naozaj keby povoli luk mohli by povoliť hned aj praky a kamienky... :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #735 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
pytliak nebude trenovat aktivne 3 roky aby vedel aspon dobre strielat s lukom a jeden sip nestoji 20Sk ako naboj. Lovecke sipy sa zacinaju zhruba od 500 Sk, nemyslim si, ze budu len tak povalovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #736 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Lovecka lukostrelba
Redie nieje to jednoduché niektorý pytliaci bývajú často bohatší ako poľovníci .... Ale nebavý ich poľovať ale striellať.... Ale samozrejme nemusí to byť tak...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #739 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
davam ti za pravdu:) niektori vazne mozu byt taky co si radsej zastrielaju lukmy, ale proti otazka: Teraz nie su pytliaci? Pytliaci su aj budu a vzdy ich je viac. To ze sa &quot;povolia&quot; luky nezdvojnasobi sa ich pocet, ale sa len rozdeli v nejakom pomere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #740 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Lovecka lukostrelba
Lenže zver určite viac trpý .... Pochzbujem že lukom padne a zhasne zver hned ale bude dosť dlho trpieť samozrejme ked sa strelý z blýzky tak to bude iná situácia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #742 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
lov lukom nie urceny na 100m vzdialenostni. Aj ta naj kusa ma eticku vzdialenost polovania 35m. Ak si dobry polovnik tak takuto vzdialenost vies dosiahnut . A strela odtial z kladkoveho luku alebo z kuse je na mm presna,ale to zavisi aj od strelca. ALE tak isto to je s puskov. Darmo mas tu naj pusku ona sama nevystreli :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #743 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Lovecka lukostrelba
To mas pravdu :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #745 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Reddie skoda ze nechodis na pokec,tam by sme mohli diskutovat ovela lepsie o tej lukostrelbe.Inak treba pozriet do sveta -na to je internet-lovecká lukostrelba vsade na svete má stále viac a viac priaznivcov nie je to inak ani v Europe.Samozrejme u nás zo strany polovnikov je k tomuto sposobu lovu odpor -aspon vacsinou-ale som presvedceny ze to je z neznalosti.Nedávno som bol na jednej sútazy loveckej lukostrelby na atrapy zvierat v prirodnych podmienkach.Mal som moznost porozprávat s viacerymi.Nie sú to ziadny zabijáci skor nadsenci a vobec som nemal dojem ze nase polovnictvo-a zver-je ohrozeny ked by sa to povolilo aj legálne ako napr...v susednom Madarsku. s pozdravom Tibor Földes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #746 od miso
Odpoveď od miso na tému Lovecka lukostrelba
Cau Reddie! Prečítal som si tvoje príspevky a nedá mi aby som na ne aspon trochu nereagoval. Ako mi z nich vyplynulo veľkým zástancom strelných zbraní asi nebudeš. Proti tomu nemám nič,veď každého zaujíma niečo iné. Na druhej strane ma zaráža ako radikálne chceš presadiť povolenie lovu lukom. Ako som už v niektorom mojom príspevku napísal,lukom by som lovil zver do veľkosti morky a pod.,ale na vysokú zver no neviem, neviem..... To,že lov lukom u nás stále nepovolili niečo znamená a asi na to existujú dôvody. Určite si uvedomuješ,že tento spôsob lovu je oveľa náročnejší a jeho zavedenie do praxe(u nás) by bolo zložité a neefektívne pretože aj tak by minimálne 90% poľovníkov ostalo verný svojej puške. Na druhej strane je aj finančný dôvod: veď ako sám hovoríš-jeden sip nestoji 20Sk ako naboj. Lovecke sipy sa zacinaju zhruba od 500 Sk....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #747 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj Tibor.
<br/> Otazocka: Odkial si ak sa smie spytat?
<br/>
<br/> Tak ako ostatny aj ja chodim na sutaze 3d. Poznam vela ludi a aj oni poznaju mna. Su to dobri strelci, ale musia si aj oni uvedomit, ze ked sa to povoli, aby zachovali chladnu hlavu a nestrielali len tak po vsetkom co sa hybe. Vacsina je z rodu inteligentnych, ale je tam to 1percento co len tak striela. Ale tak je to aj s puskami, cize sa toho velmi nebojim. Vacsinou od 18.00 byvam na nete do tej 21.00 , ak chces mozeme sa o tom bavit aj na pokeci.
<br/>
<br/>S pozdravom Tomas Rysavy:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #748 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj Miso.
<br/>
<br/>
<br/> Mam rad strelne zbrane. Vsak aj luk a kusa patri medzi ne ale aj ostatne mam rad. Pises, ze lov lukom je velmi narocny. ANO, suhlasim s tym a to je na tom to uzastne. Dokazat priblizit sa ku zveri potichu, a tak aby ta nezavetrala a nezbadala na 20-10 m je grandiozne, musim povedat a este tak ze sa ti tep cim si blizsie a blizsie, zvysuje tak to moze byt prekrasny pocit. A potom este vystrelit, tak dakujem. To dokeze iba naozaj dobry polovnik, no nie? Druha vec . Sipy nie su jednorazove.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #749 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Ja by som Vas osobne chcel pozvat do Nitri na vystavu polovnictva v juni. Tam budeme prednasat o love lukom, budeme robit nejake ukazky a ak niekto z Vas bude vediet napnut nase luky, moze si aj vystrelit. Pridte a ukazeme, ze luky maju co rozpravat. :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 305 návštevníkov a žiadni členovia on-line