Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #906 od dogwood
Odpoveď od dogwood na tému Lovecka lukostrelba
Myslim ze mnoho ludi sa myli ak si myslia ze na zver sa da polovat len kladkovym lukom za niekolko tisic a sipmi aspon za 500Sk. Momentalne pracujem v USA a moj zamestnavatel a jeho priatelia su vasnivymi lovcami a fanatickymi lukostrelcami. Bol som s nimi na polovacke a videl som co som videl: vsetky luky a sipy si vyrabaju doma, nic nekupuju. Ich luky su drevene, par z nich bolo spevnenych slachami a su dlhe iba okolo jedneho metra, silu majui medzi 45 a 60 librami. Sipy su z drevenych prutov a maju hroty neuverite z coho: su vystiepane z porcelanu a bolo mi povedane ze vacsinou zo starych zachodovych mis!!! Na vlastne oci som videl ako taky sip dlhy asi 60cm hladko preletel telom srny ako cez list papiera, srna ubehla asi 20-30m potom padla. Myslim si ze lov lukom je urceny iba pre fanatikov ktori to maju v krvi ale u nas si ozajstny polovnik vzdy zoberie pusku. Keby u nas povolili lov zveri lukom tak by sa asi vela nezmenilo, polovnik by lovil tak ako lovi aj teraz a pytliak tiez. Iba zopar jednotlivcov by to mozno chcelo skusit. Dodam ze aj ten najprimitivnejsi luk je vysokoucinnou zbranou ale iba v rukach SKUSENEHO a TRENOVANEHO strelca a preto ja som proti povoleniu lovu lukom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #907 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
CAU dogwood
<br/>
<br/> Ak dobre viem a viem to iste, v USA je polvolene lukom silnejsi nez 55 libier. Je pravda ze sa da lovit lukom inym nez je kladkovy, vsak ja sam mam tiez flatbow trochu zmodernizovany(ma reflexne) ramena. Je to ovela vacsia zabava nez kladkovy.S kladkovym strelis prvu desinu asi za 5 min strelby,kym klasicke hole luky musis zastrielavat aktivne rok ,aby bolo z teba nieco. Sip ma vacsiu priebojnost nez gulka. A rezna rana viac krvaca nez trhnuta. Lov lukom a lukostrelba je pekna vec aj ked je tazka. Na Slovensku sa najde vela lukostrelcov co by robilo lovecku lukostrelbu, ale bohuzial Slovensky narod je taky. V okolitych krajinach uz davno funguje lov lukom a a vidis nemaju ziadne problemy. Co viem, polovnici z juzneho Slovenska nie su proti. Nasledujuce roky budu este zaujimave ohladne polovnickej legisltivy. To ze tvoji zamestnavatelia si robia sipy a luky to je normalna vec. Aj my si ich vyrabame sami, a aj luky nam robia kamarati. Vyrobit jeden DOBRY luk potrebujem viac rocne skusenosti skusani. Urobit luk nie je, pod klobasa zjem ta. Hovoria ze lukostrelec je ako vino. Casom dozrieva, len ho nesmies nechat skyssnut. Len tolko. Povedz co ta odradilo od loveckej lukostrelby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #908 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím ťa reddie.To čo tu opisuješ ako výhody luku oproti palným zbraniam,znie akoby si opisoval nedostatky palných zbraní.Ja nemám skúsenosti s lovom lukom,a dúfam ,že ty tiež nie .Ale oproti tebe mám tú výhodu,že mám skúsenosti s lovom zveri s palnými zbranami a tie tiež postrádaš inak by si tu nepísal takéto nezmysli.Ja som to tu už opisoval a zopakujem ti to znova.Účelom vývoja loveckých palných zbraní nieje vyvinúť zbraň a strelivo čo najpriebojnejšie ,najranivejšie a čo najďalekonosnejšie,pretože ak dáš strele vedšiu jednu vlastnosť tak znížiš vlastnosť druhú čo sa prejkavý zase ako nedostatok strely na lov.Preto už prestaň porovnávať šíp s projektilom a radšej porovnávaj človeka s guľovnicou a človeka s lukom.Prestaň porovnávať Ameriku s Európou,a európske polovníctvo s americkým lovením.Ty sa odvolávaš na to ,že keby bol povolený lov lukom tak by ho mohli vykonávať iba ľudia ktorí by prešli prísnymi testami spôsobilosti.To tu už máme aj mi a napriek tomu sú medzi nami ktorím by patrila skôr do rúk palica než zbraň.Počul si niečo o polovníckej triaške?Tú ti nikto na strelnici nepreverí a tréningom streľby na terč sa odstrániť nedá.Takisto ľudská chamtivosť sa spoznať hneď nedá,a tá tiež robí s ľudmi hrozné veci pri love.Polovníci z južného slovenska nemajú také skúsenosti s lovom ťažkej raticovej ako polovníci s hornatých častí slovenska a o medveďoch ani nehovoriac.A do slovenského národa sa nenavážaj pretože ten má oproti napr. americkému,ktorí je najvedším devastátorom prírody (napr.najvedší producent CO2,a freónu....)na svete,oveľa lebší vsťah k prírode pretože ten je najdôležitejší chrániť ju aby sme mali v prvom rade čo loviť a potom sa môžme baviť o tom ako.Preto si radšej najdi viac času na to aby si pomohol zveri prežiť zimu,aby nerobila škody na porastoch a tým aj majiteľom pozemkov .A nie sa nehávaš unášať americkou hamburgrovou kultúrou ktorá je založaná na jednej podstatnej veci a to že nič im nieje sväté.Na Amerike sa mi páči tá krásna príroda ktorá je ešte stále v mnohých kútoch nedotknutá,ale keby bola Amerika taká osídlená ako Európa ,tiež by sa tam mnohé zmenilo aj čo sa týka ochrany prírody,a to by sa odzrkadlilo aj v love.Tak si nerob vzor z rostopašných američanov,a radšej sa pokús pochopiť pravý význam a poslanie polovníctva na slovensku,v duchu hubertovských tradícií ,a to je tá euróbska kultúra ktorá má vedšiu hodnotu ako americká.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #909 od dogwood
Odpoveď od dogwood na tému Lovecka lukostrelba
Cau reddie, ja neviem aka je minimalna povolena sila luku v USA ale zda sa mi ze to ani velmi nekontroluju, ked si american zmysli, zavola kamaratov a idu polovat a podla nich do toho nikomu nic nie je ako a kedy poluju. Ja sa radsej tiez velmi nevypytujem. A co ma odradilo od loveckej lukostrelby? Ti americania s ktorymi som bol na polovacke, to boli jednoducho umelci, s lukom narabali ako keby sa s nim narodili. Strielali iba ked bol zasah na 100% isty. Mozno ze par z nich boli povodni obyvatelia, aspon tak trochu vyzerali, ale neopytal som sa ich. Avsak pochybujem ze na Slovensku sa podobni ludia najdu. Lukostrelba je u nas, aspon podla mna, na dost slabej urovni. Myslim, ak by sa povolil lov lukom u nas tak ti co by to chceli skusit, trenovali by na zivej zveri. Strielat do nehybneho terca a vnimaveho zvierata v pohybe nieje to iste, a ked niekto trenuje lukostrelbu niekolko rokov to este neznamena ze zvladne aj to ostatne co k lovu patri napr. prikradnut sa k zveri co najblizsie. A ked si predstavim kolko zveri by bolo zle zasiahnutych a nenajdenych, ktore by potom umreli niekde v krovi tak mam z toho zly pocit. Este musim suhlasit s lankasterom, strela z gulovnice ma predsa len hydrodynamicky stop efekt ktory zver prakticky ihned usmrti kym sip len urobi do tela otvor a ostatne uz zalezi iba na rychlosti uniku krvi. A takisto suhlasim aj s tym ze americania su dost roztopasni a hlupi. Samozrejme ze nevedeli kde je Slovensko a pytali sa ma na take debilne veci ako keby sme tu zili este v jaskyniach. Ale ti s ktorymi som sa stretol boli predsa len na vyssej urovni ako priemer, to usudzujem z toho ze neboli taki tlsti :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #910 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
lankaster
<br/>
<br/>
<br/> jedna vec - neznasam americanov ako ludi. su pojaseni, nekulturni a niesu mojim vzorom. neviem odkial to beres.
<br/>
<br/>druha vec - neskuseny strelec s puskou narobi tu istu skodu nez strelec s lukom. zariadenia nie su chybne, chybny je ludsky faktor.
<br/>
<br/>tretia vec - ak budem mat cas, alebo si ho najdem rad pomozem prirode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #911 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
lankaster
<br/>
<br/> stvrta vec - skusenosti s lovom lukom mozem mat aj ked nie som polovnikom,ale nemam aby som ta ukludnil. a juhoslovensky polovnici mozu mat take iste skusenoti ako vy, perco by ich nemohli mat? to je blbost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #912 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
ahoj dogwood
<br/>
<br/> chcem ta upokojit, ze na Slovensku sa najdu dobri likostrelci. pri lovu
<br/>
<br/> dalej, pri love lukom su urcite triky, ktore ked pouzijes, nestrielas na pohiblivu zver, a aj pohiblive ciele sa daju lahko natrenovat. co tyka zle zasiahnutych zveri, stava sa to ak pri puskach, nie? puska ihned zabije zver? ha, natolko ako luk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #913 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #914 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
sem www.archery3d.sk/index.php?main=2&left=14&idx=29[/]SLOVENSKÁ LUKOSTRELECKÁ ASOCIÁCIA 3D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #917 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
Po prečítaní všetkých príspevkov som nadobudol presvečenie ,že luk nepatrí v 21 storočí do revírov . Čím viac ma bude niekto presviedčať , tým vädší odpor získavam voči lukom . Pokial budem vládať nepripustím , aby sa v revíri ,ktorý navštevujem experimentovalo lukmi a kušami na živej zveri !!!
<br/> A použijem všetky zákonné prostriedky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #918 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Lovecka lukostrelba
Cau tibo už si doma?
<br/>:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #936 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
aj ja aby to bolo zlegalizovane:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1296 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Lovecka lukostrelba
Som za, som za poľovanie lukom, som za možnosť si vybrať. Prajem to všetkým. V konečnom dôsledku, možno v budúcnosti budú poľovné spoločnosti v ktorých sa bude poľovať len lukom! A hrana zvoní rovnako.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1298 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Som rad ,ze sa tu najdu ludia co podporuju lov lukom,predsa to patri medzi tradicne sposoby lovu. Lov lukom uz davno funguje a to bez problemov uz v inych krajinach. Tak preco nedat sancu aspon vyskusat to a ked uz mame nejake vysledky tak potom mozeme posudzovat ci ano ci nie, Ja pevne verim ze vysledky by boli pozitivne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1566 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecka lukostrelba
Ešte treba dodať, že keď ja vystrelím z pušky, všetci v dedine vedia, že som strieľal a kde! Luk je absolútne tichý - fantastická šanca pre pytliakov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1567 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecka lukostrelba
reddie: napíš koľko farbiarov budeš chovať ak dostaneš povolenku na vysokú? Inak si myslím, že streľba lukom je pekná záľuba. Obliecť sa do dobového kostýmu a strieľať na terče - to áno, ale na zver v našich podmienkach, spln a pod. Nezdá sa mi to. Z kladkového luku som strieľal. Dá sa to. Na 20 m som prestrelil 6 modelárskych preglejok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1568 od michal
Odpoveď od michal na tému Lovecka lukostrelba
nemyslím si, že by sa v prípade povolenia lovu lukom pytliacilo primárne lukom, pretože je tichý. ziadny pytliak by si asi nedal námahu a neobetoval by cas na to aby zver nahánal s lukom už aj pre to, že to bude asi namáhavejší spôsob lovu s obmedzenejším dostrelom a účinnosťou ako dat na pusku tlmič a strielat v tichosti. Naproti tomu, nie som za lov lukom a ak niekto moc chce tak, iba na pernatú zver (morka divá).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1569 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecka lukostrelba
michal: minimálne 20 až 25 x za rok mi príde srnčia pod posed na 15-20 metrov, myslíš že by som ju nedal dolu lukom, ak by som chcel byť potichu? A to nehovorím o kušiach, ktoré sú ešte výkonnejšia a dajú sa nastreliť na dlhšie vzdialenosti aj cez optiku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1574 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Lovecka lukostrelba
Zaujimalo by ma, ako je to s vplyvom vetra na drahu letu šípu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1575 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj Akela. To ze sa naobliekame do kostymov to je len pre oko divaka. Ak chces presne strielat s lukom tak na to potrebujes trenovat denne. Kuse nie su take tiche ak sa zdaju a ani luky. Ten zvuk co vydava tetiva, my nepocujeme, ale zver ano. A treba ratat aj stym, ze pri vystrele sa ta zver zvrtne, skrci.... na reakciu tohoto zvuku. Efektivny lov a najma ETICKY lov s lukom a kusou je na na tych 30m max 40m, ale to musi byt fakt dobry strelec. To ze ako vplyva vietor na drahu letu sipu pri tejto vzdialenosti, to zavisi len od luku alebo kuse. Ak je silny a dobry tak ten sip velmi nezanasa pri mensom vetre(okom nezbadas)
<br/> Dakujem za Vase nazory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.223 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 479 návštevníkov a žiadni členovia on-line