Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1576 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Lovecka lukostrelba
Akela asi myslel na nieco ine ked spominal ze luk alebo kusa je ticha zbran. Luk alebo kusa v kombinacii so svetlom musi byt idealna pytliiacka zbran. Priklad: Krmenie, a 20 metrov od neho posed. Kusa+svetlo nie je co riesit. Idealna prilezitost pre pytliakov. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1578 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
Viných krajinách napr.AFRIKA-lovia lukom,a používajú aj drôtenné oká!To chceme?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1580 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lovecka lukostrelba
Reddie ty asi nie si polovník a preto nevieš o čo tu ide.Keď niekto strelí v revíry tak každého hneď zaujíma kto a na čo strielal.A keď nebude luk a kušu počuť tak sa rozmôžu pytliaci a pečienkári.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1583 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Lovecka lukostrelba
nemáte náhodou z pytláku už mindrák na kulovnici si za odpoledne udělám tlumič a taky o mě nebude vědět mě připadá že pytláci jsou pro vás argument aby jste mohli bojovat proti každemu kdo má jiný názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1584 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
reddie neber to osobne,ale z lučišníkmi už mám zlú skusenosť!
<br/>Teras keď sa kuolároch hovorí o zákaze používať tzv.slabších ráži-kalibrov guľovníc(do7)
<br/>je to ako strčiť do sršňov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1586 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Lovecka lukostrelba
Napísal si to veľmi pekne. Naši kolegovia v zelenom už nepíšu o luku ako o polovníckej zbrani, ale ako o zbrani pytliaka. Veľmi smutné!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1588 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Jasne. Ja Vas vsetkych chapem, a berem nazor kazdeho. Lenze lov lukom je ovela narocnejsi nez sa zda. Je ovela viacej faktorov,ktore posobia na vystrel a lov lukom a ktore zvlada len vynikajuci strelec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1589 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Ako som uz napisal. Luk a kusa je ticha zbran pre sluch ludi. A ked svieti svetlo, treba si davat bacha aj na odraz svetla z tetivy. Clovek to taktiez nevidi, ale zver ano.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1590 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lovecka lukostrelba
Nie mílil som sa .Ty sa veľmy dobre vyznáš v love lukom.Však?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1591 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Lovecka lukostrelba
Lankaster, asi je to zcestovany clovek, a zucastnil sa v zahranici na love lukom, a tak ma asi aj ine prakticke skusenosti, nie len triafanie terca. Ja som sice proti lovu lukom, ale nie z dovodu, pytliactva a pecienkarstva... pise sa tu, ze lukom sa da lovit na vzdialenost 20 - 30 metrov a musi byt dobry strelec, aby zasiahol zver tak, aby bezpecne zhasla. Moja obava spociva v tom, ze kolko z tych desattisicov polovnikov je dobrych strelcov zo strelnej zbrane, a kolko z nich by dokazalo byt dobrym strelcom z luku? V case ked sa trapime so znehodnotenou divinou po vycinani lovca docahujuceho zver gulovnicou na 150, 200 ba aj 300 metrov si myslim, ze nie je rozumne prispiet do fondu znehodnotenej diviny zavedenim lovu lukom. Ja sam seba povazujem za dobreho strelca, pravidelne sa zucastnujem polovnickych preborov, verejnych streleckych pretekov, nieco mam uz odstrielane a mam aj dosiahnute nejake uspesne umiestnenia a vykonnostne triedy, ale aj napriek tomu si nedovolim strelit na zver, ktora nie je na polovnicku vzdialenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1592 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Caute. Na skuskach lovu lukom sa ma nastrielat 80% co je dost. Kamarat Lachman Istvan z madarskej republiky, je majistrom evropy a ma niekedy problem nastrelit tych 80% bodov. 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1593 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Mam dobreho ucitela:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1594 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Lovecka lukostrelba
veľa sa tu spomína pytliactvo a zbrane na to vhodné, pečienkarstvo a pod. Neviem si predstaviť ktorý pytliak by sa blížil s lukom v ruke na 30 metrov a zver zasiahol tak aby ju potom nemusel dohladávať!! Asi Vám všetkým ušla podstata dnešného pytliactva, kedy organizované skupiny jazdia na velkých terennych autách a strielaju čo sa mihne pred jeho svetlami. Tažko by toto asi mohli robiť lukom. Ja osobne nemám strach z tých pytliakov ktorí si sem tam niečo strelia pre seba pretože nemaju čo do úst, maju to pre vlastnu spotrebu a viem že to nie je dobre a žiadnemu z nás sa to nepáči ale mám strach z takýchto orgnanizovaných skupím ktorí nám vybiju pol revíra a maju to ako zamestnanie a obchoduju s divinou. A ak u niekoho v PZ su pečienkari tak su tam len preto lebo im to ostatní členovia toleruju!! Každý by si mal upratať pred vlastným prahom a až potom rozdávať rozum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1596 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecka lukostrelba
Ak si chcete pozrieť lov lukom aj s odborným výkladom samozrejme vo francúštine, nalaďte si ten dig, satelit Franc. Chasse a Péche. Je to rozhodne zaujímavé. Mal som aj kazetu z lovu lukom v Amerike. Vyzeralo to fantasticky - čo výstrel to 100% úspešnosť. Pokazený pokus na nej nebol ani jeden. Ale súhlasím s názorom tiba. Nebudem môcť použiť remington na diviača, ale luk ano? No neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1597 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
BOjite sa pytliactva lukom. Vsak kazdy si ma moznost kupit luk uz par rokov a pytliacit s nim. Preco to nerobia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1599 od miso
Odpoveď od miso na tému Lovecka lukostrelba
Ja osobne si myslím,že luk nie je pre pytliaka až tak veľmi lukratívnou zbraňou. Pytliak potrebuje divinu rýchlo a nemá čas sa k nej zakrádať a plaziť na vzdialenosť 20-30 metrov. To je pre pytliaka až príliš komplikované. Radšej si zaobstará malorážku s podzvukovými nábojmi (alebo tlmičom) ,ktoré nepočut veľmi dobre, pričom strieľať z luku tak,aby mu zver ďaleko neodbehla a nemusel ju nahánať po revíry sa nenaučí hneď. Myslím, kvôli pytliactvu nie sú u nás luky zakázané. Je to hlavne kvôli etike k zveri. Mnohí poľovníci sú zbrklí a častokrát sa trasú čím skôr vystreliť a preto je veľmi pravdepodobné,že by vystrelili z luku alebo kuše na vzdialenosť,ktorá by nezabezpečila dostatočnú ranivosť šípu. Ja lov lukom nezatracujem. Ak by mal byť povolený, tak podmienky na získanie oprávnenia lovu lukom by museli byť prísne-od presnej streľby až po preukázanie iných dôležitých vlastností,ktoré musi správny lovec lukom mať. (Ja ich neviem,ale reddie a podobný nadšenci určite vedieť budú) Zastávam lov lukom na zver pernatú-napr.morka divá,ale ja osobne by som radšej uprednostnil horneta. Lov lukom u nás nie je možné povoliť zo dňa na deň a používať ho v takej miere ako napr. v USA, kde má dlhoročnú tradíciu. Slovensko je mladá republika a mnohé veci sa musia zavádzať postupne. A navyše ako písal Tibo, momentálne sa poľovníci nevedia dohodnúť na vhodnosti použitia malých kalibrov a nie to ešte rozmýšlať o zavedení lovu lukom. Myslím, že táto téma si zaslúži diskusiu, ale je vopred jasné, že aj keby sa lov lukom povolil určite by zdrvujúcu časť poľovníkov neoslovil, pretože mnohí ostanú verní svojim guľovniciam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1602 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Lankaster, prezentuješ a vyzdvihuješ v tomto fóre sám seba, to pochopí každý. Preto ti doporučujem do pozornosti príspevok Radov z 26 13:12, je ako šitý na teba. Ale ako ťa už poznám ty kritiku nevieš prijať a tak predpokladám že aj toto ťa riadne vytočí. Ak nie tak len preto, že to očakávam. Nepracuj na tom ako zmeníš ľudí, ale začni pracovať sám na sebe, lebo to dokážeš v plnom rozsahu ovplyvňovať. To je cesta ako si získaš priateľov.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1606 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Lov lukom musi bit dost tazky a zlozity ,ale viem si tiez predstavit kolko je v nasom cechu ludi s dost zvlastnym spravanim a kolky s takejto moznosti bi islo svoje experimenty vyskusat na zivo .Ale strach pred tim ako pytl. a pencienkarenie nemam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1619 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Lovecka lukostrelba
Nie jager samozrejme ,že sa tu nesnažím predvádzať,v tom by som sa ti tu neopovážil konkurovať.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1651 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
Lukas -lov lukom je ťažký?AK lovíš guľovnicou-tak máš k nej veľmi laxný,nezodpovedný prístup.Počítaš s doletom strely,uhlom odrazu,.......a.td¡?-je to veľká zodpovednosť-To je ťažké!
<br/>Lov lukom je len experiment a dobrodružstvo možno rozmar,podla mňa.
<br/>Nechcem urážať,len poukázať na určité danosti a hodnoty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.260 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 720 návštevníkov a žiadni členovia on-line