Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3015 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecka lukostrelba
Veľmi veselé. Aspoň si úprimný!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3017 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
A môžem vedieť z toho okrem toho že som úprimný ešte vyplýva? Mne z toho totiž nevyplýva nič.
<br/>Diskutujú tu ľudia, ktorý z lukom nič neulovili - a prečo nie?
<br/>Diskutujú tu iste ľudia, ktorý z luku nikdy nevystrelili -a prečo by nemali?
<br/>Keby niekto z tých čo lov lukom považujú za nehumánny, neefktívny a ešte neviem aký ne... trebárs oslovili kolegov z Maďarska, ktorý tak legálne poľujú, možno by sa dozvedeli i niečo, z čoho by sa dalo usúdiť, ako s tým ďalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3020 od michal
Odpoveď od michal na tému Lovecka lukostrelba
vyr, tým, že si mal výbornú na skúškach z poľovníctva by som sa nijako extra nechválil. Ked si porovnáš akí ľudia tie skúšky urobili hoci nie za 1, tak váha tej výbornej je asi ...
<br/>V tejto súvislosti je možno na zamyslenie, aký ľudia týmito skúškami prechádzajú a prečo, keďže niektorí nevedia povedať ani súvislú vetu, a už vôbec nie k veci. Z mojej osobnej skúsenosti poľovné skúšky = jedna veľká fraška.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3021 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
michal: bol som skúšaný na VŠ kde to síce horor nebol ale fraška určite nie.
<br/>K téme by som dodal len toto: najkrajšie a najstručnejšie to tu napísal jeden český kolega: &quot;být proti něčemu co neznám mi připadá divné&quot;
<br/>S tým úplne súhlasím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3024 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lovecka lukostrelba
Chvalabohu nepoznám ani atómovú bombu a zásadne som proti nej!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3025 od michal
Odpoveď od michal na tému Lovecka lukostrelba
ja som ti nenapísal, že som proti ani sa nebojím, že by sa po povolení zaplnili lesy poľovníkmi s lukmi. V podstate je mi to uplne ukradnuté, čím si kto poľuje. Je to v prvom rade o ľudských kvalitách, pretože magor s naj kalibrom v luxusnej zbrani bude vždy magorom. Každý si ponesie zodpovednosť a aj teraz už nesie zodpovednosť sám za seba. Ak budeš strielat lukom a nedohladáš, resp. budeš mat problémy vždy dohladať, tak ta kopnú do riti tak isto ako aj toho kto bude mat takéto skóre s hociakou guľovnicou a obaja budete nakoniec poľovať na muchy v kuchyni. Ak ti to pojde a budes slušný, tak budeš všade vítaný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3027 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
michal: pravda, pravda. Škoda že rovnaký názor nemá každý. Ja sa s ním úplne stotožňujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3028 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Cimbalik:A čo tým chcel básnik povedať? Ja len že keby všetci uvažovali ako ty tak dodnes poľujeme všetci LUKMI. :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3030 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Lovecka lukostrelba
Vidím, že se tu rozpoutala zajímavý debata. Rád bych se podělil i o svůj názor tak jak to vidím já.
<br/>I u nás v Čechách se několik lidí snažilo o to, aby se mohlo lovit lukem, případně předovkami nebo jinými historickým zbraněmi. Je celkem pochopitelné, že nic takového se doposud nepovolilo.
<br/>Zatím tu nikdo nenapsal jednu hodně důležitou věc, a to, že lov lukem je pro jeho nadšence pouze adrenalinový sport a nemá to s myslivostí co dělat. Mluvím o myslivosti a polovníctvu v našich krajích, které je na míle vzdáleno tomu, jak se bere lov v jiných státech a kde se lov lukem praktikuje.
<br/>Pro mě lov není zábava a touha po adrenalinu, ale povinnost průběrného odstřelu a určitá služba, kterou jsme my myslivci povinni prokázat přírodě za to, že jsme zničili její rovnováhu. A jsem zvyklý si svoje povinnosti plnit svědomitě, s určitou precizí a moderními prostředky.
<br/>Nechápu tedy touhu lidí po lovu lukem, i když vlastně chápu a už jednou jsem to napsal - pro ně je to sport a zajímavé zážitky, ale nejde tu v první řadě o zvěř a chtíči udělat něco pro přírodu.
<br/>A jen pro doplnění jsem byl v americe, lukem jsem střelil tři králíky a měl možnost lovit i větší zvěř (jelence) čehož jsem pochopitelně nevyužil a žádný zážitek to pro mě nebyl.
<br/>A zaručuju, že po 300 Win Mag případně 7mm Rem Mag ti při zásahu na komoru jelen padne jako handra a není na tom nic divného, je to jen výhoda těchto ráží.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3035 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Vyr vidim ze si prihláseny ,pod na pokec!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3036 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Chlapi nemam na Vas slov. Som lukostrelec a drzim palce Vyr-ovi. Bohuzial nemam na Vas trpezlivost. Kazdy si tvrdi svoje a nedopusti na druheho. Uz aj lovci puskami si hovoria proti sebe. Druha vec: Asi nie Vy budete rozhodovat, kto povoli alebo nepovoli lov lukom, takze sa zbytocne namahate, podla mna. U madarov to bezi ako po masle a podla mna to tu bude tak isto do 5 rokov. :D. Keby som zareagovat na kazdy pripevok, tak tu presedim cely den, tak si radsej ide zastrielat.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3037 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
Naše poľovnícke zbrane sa toľko zdokonalovali až sme dospeli na samí vrchol a niet čo zdokonalovať,musíme začať odznova ,najlepšie lukom-oštep je až veľmi primitívny.?
<br/>Toto je ukážka ako dvaja lučišníci dokážu rozhádať verejnosť,takmer si presadiť svoj osobný záujem,dehonestovať polovníctvo,a zabudnúť na tradýcie.:(
<br/>Samozrejme ja ja mám pravdu nie väčšina!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3039 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Vzhľadom na skutočnosť že na Slovensku je asi jeden zástanca lovu lukom na cca 1000 poľovníkov sa to tu doteraz vyvíja až nadmerne optimisticky. Ak to nebude vadiť, perdix, zareagujem na niektoré myšlienky.
<br/>Trebárs: lov lukem je pro jeho nadšence pouze adrenalinový sport a nemá to s myslivostí co dělat, .... nejde tu v první řadě o zvěř a chtíči udělat něco pro přírodu.
<br/>Môžem tomu rozumieť tak že - ten kto loví alebo loviť lukom chce, nemá chuť ísť vyčistiť krmelec , či zver nakŕmiť, alebo vyviezť soľ alebo len zver pozorovať? Z vlastnej skúsenosti nezdieľam takýto názor. (Poznal som viacerých a nevšimol som si na nich nič také -skôr naopak).
<br/>
<br/>Ďalej: &quot;zaručuju, že po 300 Win Mag případně 7mm Rem Mag ti při zásahu na komoru jelen padne jako handra a není na tom nic divného.&quot; Z mojej skúsenosti viem že pri zásahu na komoru padá silnejší kus zvery v ohni (jeleň, diviak) skôr výnimočne. Myslím že odbehnutie na cca 50m je najčastejšie a typujem že u luku by to bolo možno raz tak ďaleko. Hmm, a na čo sa vlastne chováme toľko farbiarov???
<br/>
<br/>Ďalej:jsem zvyklý si svoje povinnosti plnit svědomitě, s určitou precizí a moderními prostředky. Nech je takých ľudí čo najviac. Nebude treba tých farbiarov ani na prehliadkach nebudú chovné kusy. Rád by som počul názor na obecnú skutočnosť (ktorú som tu viac krát spomenul -ale NIKTO sa akosi nechcel vyjadriť) ako to je s &quot;precizí&quot; na spoločnej poľovačke na diviaky. Zvyknem rany rátať a bežne to vyjde na 4-6 rán na jeden ulovený kus. „povinnost průběrného odstřelu“ na týchto poľovačkách končí aspoň na každej druhej odlovom vodiacej bachyne.
<br/>
<br/>Nakoniec by ma ešte zaujímal názor na &quot;precizi&quot; pri poľovačke na drobnú.
<br/>
<br/>Inak sám rád poľujem aj diviaky aj drobnú, len ma zaujíma názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3052 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
TIBO : Si zaujaty do pusiek a pretosledujes len ich vyvoj, ale viem Ti zarucit ze vyvoj lukov a kusi je aspon na takej urovni ako vyvoj pusiek ak na vacsej. Cize luky nemozes nazvat primitivnimi. Ja sa osobne nezaujimam o vyvoj pusiek, ale o lukoch. Preto nepisem tvrdenia ze puska je nehumanna atd......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3071 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
Ako chlapec som strielal lukom,vyskúšal som moderný luk-nenadchlo ma to.
<br/>Vydel som čo dokáže špičková kuša asi tak na úrovni - 30-06spring.medzi puškami.
<br/>Nenadchlo ma ani toto,a nie som ani nadšenec veľkého buchania,o inom je reč-
<br/>-pripadá mi to (obrazne)presviedčate všetkých majiteľov AUDíN,BMV,W,a MEĎAKOV aby si
<br/>kúpili TRABANT SO športovou úpravou.
<br/>Veľa zdaru

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3080 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Tibo: Nikto nepresviedča majiteľov guľovníc a brokovníc aby lovili lukom. (Zatiaľ je to len tak, že majitelia guľovníc a brokovníc to majiteľom lukov nechcú dovoliť.)
<br/>K Tvojmu tvrdeniu, citujem:“dvaja lučišníci dokážu rozhádať verejnosť, takmer si presadiť svoj osobný záujem, dehonestovať poovníctvo,a zabudnúť na tradýcie.“
<br/>Rád by som sa opýtal:
<br/>1) ako lukostreľba podľa teba dehonestuje poľovníctvo ???
<br/>2) ako poľovníci s lukom zabúdajú na tradície ???
<br/>Ďalej k tvojmu výroku: “Samozrejme ja ja mám pravdu nie väčšina!“ - chcem povedať že ak budem vychádzať z logiky, že robiť možno len to čo robí väčšina, tak sa ľahko može stať že nám zakážu poľovať -lebo väčšina ľudí NEPOĽUJE.
<br/>A k označeniu: “dvaja lučišníci“...&quot;osobný záujem&quot; Ti chcem povedať, že na svete je poľovníkov s lukom VIAC ako na Slovensku všetkých poľovníkov spolu. Aby som nechodil až tak ďaleko- do celého sveta, tak na tejto web stránke je veľké logo MEDZINÁRODNEJ RADY PRE POĽOVNÍCTVO A OCHRANU ZVERI (C.I.C) ktorej je Slovensko členom a jej stále centrum a múzeum je v Palárikove. C.I.C okrem iného usporiadala v r. 2002 v Budapešti prvé sympózium poľovníckej lukostreľby a C.I.C má tiež vo svojej štruktúre vyčlenenú pracovnú skupinu pre poľovnícku lukostreľbu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3087 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
A zasa JA JA JA mam pravdu-nazdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3088 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Je zbytocná námaha presvidcat ludi ktori nemajú najmensiu predstavu o loveckej lukostrelbe.Tibo ja neviem kdo si ale ked Ta to nezaujima tak preco reagujes na túto tému.Tu by sa malo diskutovat,argumentovat o danej téme.S pozdravom Tibor Foldes Velky Meder

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3089 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
súhlasím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #3091 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
No, veď aj žiadna odpoveď je niekedy odpoveď. A keď niet čo povedať je lepšie byť ticho.
<br/>(A daj tam tie výkričníky tri. Naberie to na dôraze.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 533 návštevníkov a žiadni členovia on-line