Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2939 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Akela: Možem ťa ubezpečiť že jeleň s prestrelenými pľúcami hoci i 300 WinMag na tom v praxi nie je o nič lepšie ako jeleň s 3cm dierou v pľúcach po šípe. V medicíne je to "pneumotorax"-výsledkom ktorého je vyradenie påuc z činnosti a smrť v dosledku neokysličovania mozgu. Je to otázka cca 1-2minút. Pravdou je že lukom sa dá loviť aj kaferský byvol. Nemože ho však loviť hoci kto a hociakým akým lukom. Z čoho vychádzaš ty neviem-ale ak je to z toho jedneho videa, tak ťa upozorňujem že je to málo. Chcel som sa téme dopadovej energie vyhnúť -lebo je to na dlho - ale keď už si to spomenul, musím poznamenať že napriek tomu že šíp má dopadovú energiu v porovnaní s guľovnicou veľmi malú -prestrelí napríklad vrece s pieskom (na rozdiel od 30-06) alebo neprestrelnú vestu(na rozdiel od 30-06) či cca 1m vodného ståpca (na rozdiel od 30-06) a jednoducho NEMÁ ZMYSEL to porovnávať. Pravdou je, že výsledkom dobrého zásahu je VŽDY rýchla smrť.
<br/>BASKY: Súhlasím s tebou až na detail o pytlačení. Všetci sa boja pytliakov s lukom. A mohol by mi niekto vysvetliť prečo sa už dnes s lukom bežne nepytlačí-resp. prečo stále prevažuje strelná zbraň? Luk a kušu si može kúpiť DNES KTOKOĽVEK. Nič a nikto nemože poľovníkovi či nepoľovníkovi brániť voľne sa s lukom pohybovať KDEKOĽVEK v lese. Prečo sa to teba bežne nerobí ???? (Lebo je to asi najhoršia pytliacka zbraň.)
<br/>Máš pravdu-vacsina poľovníkov nechce vypustiť Džina z fľaše-lebo o ňom nič nevedia ani vedieť nechcú. Možno by poľovníctvo skvalitnil a možno nie - ale zakázať niečo preto lebo by to &quot;mohlo&quot; byť negatívne:) ? Skúsme a potom súďme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2945 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Nie som si celkom isty ze by mi niekto nemohol vycitat pohybovanie sa po lese s lukom. Myslim po pravnej stranke. Kazdopadne viem, ze osoba s lukom v lese mi je podozriva lebo to nie je u nas povolena polovna zbran na rozdiel od dlhej strelnej zbrane. Hoci neviem presne ani ako je to s treningovou a sportovou strelbou z luku, nie je tam obdoba so strelnou zbranou - pouzivat len na miestach na to urcenych - nejaka schvalena &quot;lucistnica&quot;, doma a dost? Budem rad za poucenie. Ale o tych pytliackych prilezitostiach nazor tak rychlo nezmenim. V slovenskych pomeroch ake som opisal z vlastnych skusenosti, pri nasskej nature, som presvedceny ze by si niektori pomedlili ruky.. Vacsinou sa prichadza na pytliactvo so strelnou zbranou mozno aj prave preto ze je hlucna. Moznost ziskat tlmic nema hocikto z dediny, ani podzvukove naboje pre jeho pouzitie okrem malorazkovych.. A stopy po postrielani na zverine su lepsie dokazatelne si myslim ako nejake neidentifikovatelne rezne rany, ktore naoko mohli vzniknut aj prirodzenym sposobom. Pre bezneho polovnika, ktory najde uhynutu zver, niekedy uz v rozklade.. Predpokladam, (aj podla toho co si napisal) ze sip telom zveri vlastne vacsinou preleti komplet (zajacia, srncia, mozno danielia a muflonia), takze stopami po postrielani su vlastne len tie vyssieuvedene rezne rany..
<br/>Inac napisal som ze nie som zasadne proti ani som nepouzil slovko zakazat. Ak je dobra legislativa a moznost ucinnej kontroly (co nie je ani teraz pre strelne zbrane) a najma budu v totalnej prevahe moralne eticky vyspeli polovnici, bude stat otazka inde, nie ze ci lukom, puskou, sokolom, fretkou, kormoranom(rybarstvo)...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2953 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lovecka lukostrelba
Nemôžem už čítať tvoje drísty, keď porovnávaš účinok prietsrelu pľúc šípom s priestrelom .300 Win. Mag. Odpovedz mi, prosím ťa, na jednu moju otázočku, kde si získaval praktické skúsenosti, keď u nás je to zatriaľ zakázaný spôsob lovu?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2954 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Nečítaj, priateľu nečítaj.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2955 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lovecka lukostrelba
Duchaplné, ale si neodpovedal na moju otázku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2956 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Moja odpoveď je asi rovnako duchaplná ako tvoj duchaplný začiatok otázky: &quot;Nemôžem už čítať tvoje drísty&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2957 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lovecka lukostrelba
Kvitujem, ale stále si mi neodpovedal na moju otázku!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2959 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Možno nechcem odpovedať lebo sa z princípu neodpovedám na otázky ľudom, ktorý tvrdia že drístam. Možno nechcem odpovedať preto, lebo nakoľko ťa zjavne drísty nebaví čítať tak pokračovanie tvojej duchaplnej otázky je&quot; keď porovnávaš účinok prietsrelu pľúc šípom s priestrelom .300 Win. Mag&quot; ale v mojich drístoch je o pár riadkov nižie že to NEMÁ ZMYSEL POROVNÁVAŤ.
<br/>A keď Ti poviem že som praktické vedomosti získaval v Amerike alebo v Maďarsku alebo na Slovensku potom už to budem mocť porovnávať? Dovolíš mi ? Alebo mi položíš nejakú inú &quot;múdru&quot; otázku, ktorá vlastne rieši čo???
<br/>Myslím že je bude najvhodnejšie, keď sa nebudeš zaoberať mojimi drístami a ja Ti sľubujem že ani ja Tvojimi.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2960 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
Slovensko má myslím 55002 polovníkov,z toho dvaja poľujú lukom a ostatný sú........!?
<br/>Tak to vizerá v tejto téme.Takíto rozkol tu spôsobili už len t.z.v.psíčkari.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2961 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
No ja som si tu všimol iba bežnú výmenu rozdielnych názorov, ako skoro pri každej téme. A keď je na Slovensku 55002 poľovníkov tak 55002 poåuje iba guľovnicou či brokovnicou a možno sa tu nájde ešte aj nejaký dvaja, ktorý si naivne myslia že raz - v ďalekej budúcnosti budú poľovať aj lukom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2962 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Lovecka lukostrelba
mám takový dotaz kolik z vás odpůrcu lovu s lukem má alespoň teoretické znalosti s tímto způsobem lovu protože být proti něčemu co neznám mi připadá divné

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2963 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecka lukostrelba
Myslel som si že som ako dosť razantný kaliber uviedol 30-06, ale ty si ešte lepší, takže šíp je to isté ako 300 win. magnum. Skutočne pozoruhodné. Čím vlastne poľuješ ak šíp dávaš na tú istú úroveň? Malorážkou? A k tomu pytliačeniu. Ak sa povolí v budúcnosti lov lukom a ja ťa uvidím v revíre s lukom alebo kušou, tak čo mi povieš, že ideš kamošovi triafať jablko na hlave? A osobne si myslím, že taká kuša s optikou je skvelá zbraň pre pytliaka na srnčiu, ktorá je najmenej opatrná a príde ti aj na 10 metrov. Zatiaľ sa nepytliačí preto, pretože lov lukom a kušou nie je povolený. Vieš aké by to bolo haló ak by sme v lese našli uhynutého srnca so šípom v stehne? Strážili by sme vo dne v noci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2964 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecka lukostrelba
A ešte niečo. Niekto tu písal že v Austrálii sa poľovalo na diviaky, lebo boli premnožené. Hneď však dodal, že tam mali aj brokovnice a guľovnice. Načo ich tam asi mali? Škoda že ťa nemôžem pozvať k nám na spoločnú na diviaky, nakoľko to nie je povolené. Rád by som ťa videl v akcii ako to pustíš v behu 150 kg kancovi a pozeráš sa ako rýchlo zhasne. Ešte raz nie som proti lovu lukom, ale klásť guľovnicu a luk na tú istú úroveň je pre mňa silná káva. Opakujem z luku som neraz strieľal i keď ni na zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2965 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lovecka lukostrelba
Podľa platnej legislatívy patrí lov zveri strieľaním šípmi z lukov na Slovensku medzi zakázané spôsoby lovu a keď ty máš skúsenosti získané týmto spôsobom lovu už aj na Slovensku, tak potom si pytliak a nepatríš na toto fórum slušných poľovníkov ctiacich si zákony tejto krajiny!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2969 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Cimbalik, ja by som Ti ten polovnicky preukaz zobral, pretoze neovladas polovnicku legislativu. Lov lukom je uz na slovensku povoleny, ale len vo zverniciach. Staci ked si len zoberies poslednu polovnicku encyklopediu a tam si to vyhladas. Lov lukom je prima. K ostatnym, ktory chcu lovit moderne, pretoze ziju v 21. storoci tak nech si kupia tanky a lietadla!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2971 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
A teraz co nestrazite vo dne i v noci? Lebo pytliacia s puskou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2973 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
AKELA: Nemám problém rovnaké veci vysvetľovať i dva krát ak treba, hoci je to v Tvojom prípade asi zbytočné. Napísal som že:&quot;jeleň s prestrelenými pľúcami hoci i 300 WinMag na tom v praxi nie je o nič lepšie ako jeleň s 3cm dierou v pľúcach po šípe&quot;. Tým som chcel povedať JEDINÉ-3cm DIERA V PĽÚCACH JE SMRTEĽNÁ a je úplne jedno čo ju spravilo. Či 243-ka,308-ka 30-06-ka alebo šíp. Proste je tam a ten jeleň padne. (Nebude s tým spojený hydrodynamický šok -ale to na skutočnosti že pľuca prestanú plniť svoju funkciu nič nezmení).
<br/>Teraz si dovolím odcitovať Tvoj výborný vtip:Zatiaľ sa nepytliačí preto, pretože lov lukom a kušou nie je povolený:D
<br/>Čiže pytliaci čakajú len na to aby im to zákon dovolil??? :D
<br/>Ďalší citát:Strážili by sme vo dne v noci. Reddie Ti to už vysvetlil. Čiže teraz strážiť netreba? Až keď by to povolili????:D
<br/>A posledný nemenej zábavný: Ak sa povolí v budúcnosti lov lukom a ja ťa uvidím v revíre s lukom alebo kušou, tak čo mi povieš, že ideš kamošovi triafať jablko na hlave?
<br/>Určite sa tam nestretneme, al ubezpečujem ťa že s lukom môže po vašom revíre SLOBODNE CHODIŤ už dnes ktokoľvek a kedykoľvek rovnako ako tam môže chodiť s nožom vo vrecku alebo na hríby. Jediné čo môžeš je slušne ho pozdraviť.
<br/>A na reči typu: &quot;Rád by som ťa videl v akcii ako to pustíš v behu 150 kg kancovi&quot; sa ani neoplatí odpovedať, lebo každý čo vie o poľovačke s lukom aspoň elementárne veci vie že v behu sa nestrieľa. Ale napíš ešte niečo, nech je tu veselo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2974 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
AKELA: Rezna rana ovela viac krvaca nez rana trhnuta. Aby si to porozumel. Pri zlom zasahu lukom je stopa istejsia nez pri zlom zasahu puskou!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2975 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecka lukostrelba
Asi sme sa nerozumeli - písal som o pytliačení lukom a kušou ak by bol lov oficiálne povolený. Ale čomu nechceš porozumieť tomu aj tak neporozumieš. A myslím že táto debata nikde nevedie a zatiaľ je pre nás poľovníkov určite bezpredmetná. A ak chceš vidieť skutočné výsledky lovu lukom a kušou nalaď si stanicu Chasse a péche, sú to francúzi a nepozeraj kazety, kde všetko padá po rane šípom, akoby to bola 30-06.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2976 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
cimbalik: O tom že som slušný poľovník, ktorý dodržuje zákony nemusíš vôbec pochybovať. Myslím že slušný ľudia začínajú diskusiu celkom inak ako: &quot;nebaví ma čítať tvoje drísty&quot;. Keby si namiesto neopodstatnených urážok, chcel napísať niečo slušné a ešte by sa aj týkalo názvu tejto témy tak by to bolo rozumnejšie. (Lov šípom je u nás zakázaný len niekoľko rokov -ale to nie je vôbec podstatné.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 315 návštevníkov a žiadni členovia on-line