Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24982 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Lovecký šíp hmotnosť má.Musí mať aj rýchlosť.lVtedy je enormne účinný.Ak hovoríme o luku ako o plnohodnotnom(mysl.kladkový),tak aj v tomto sú pravidlá.Niekde také,inde onaké.Ale to závisí od lokality a druhu zvery na ktorú sa tam poľuje.Na zvieratá sú normy pod ktoré poľovník z lukom nesmie ísť.Napr.Sila luku,váha šípu,cutting(diera ktorú zanecháva lovecký hrot)Keď toto všetko bowhunter dodrží,tak je to ok.Ale väčšinou sa používa to najpresvedčivejšie.To jest:silný luk,ťachší šíp,väčší hrot.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24983 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Presne tak ako pišeš lenže prevažne sila napnutia ma prevažne účinik dostrelu a presnosti.Takže aj slabšia kuša +dobry lov.hrot ma 100% účinok zásahu.Je pravda čim lepšia sila tym lepši zasah.Pri strelbe s kušou napr.na medvede pri kuši 225 lib. na 20 metrov ho prestrelim ako rešeto a šip budeš hľadam pomimo ohniska (pokiaľ nezasiahne kosť)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24984 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Pre zaujímavosť som nedávno testoval prieraznosť u najjednoduchšieho luku aký sa dá vyrobiť aj kamenným nástrojom, celodrevenný priamy luk 60lb, šíp drevo 50 gramov, hrot tvaru bullet, vzdialenosť 20 metrov. Šíp prešiel bukovou preglejkou hrúbky 10 mm.
<br/>Odhadujem, že by to bolo lovecky použiteľné.
<br/>cea.livinghistory.cz/galerie/index.php?a...%20sraz%20-%20Ducové

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24985 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
bosax este raz pripomeniem, ze ja som tiez lukostrelec. mam konkretne lovecky 70librový luk. tým prispevkom som vysvetloval rozdiel medzi sipom a gulou. nie som polovnik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24986 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
ked si zzob eries tak pred 200 rokmi to bola bežna zbraň a v pohode zabila chlapa do 100 m .nie je to s filmov ale je to faktami .Na 100m pri mireni na hlavu protivnika odchylka zasiahla hrdlo a dokonca utočiace hroty neboly ostre ale tupeho tvaru aby sposobily (roztrhaly) na mader protivnika takze tupym hrotom a silnou kusou sposobis trhave zranenie ktore nezašije žiadny chirurg .Ešte podotknem .Lovecky hrot+silna kuša pri zasahu nepriestrelnej vesty spôsobi smrť .Naboj je trieštivy takže pri naraze pôsobi tlak v J ale šipy nie prerazia čokoľvek.to nie je teoria z knih alebo filmov .Je to môj podložený fakt a skúsenosti a netrepem do vetru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24991 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Plne s Tebou súhlasím bosax, testovali sme lovecký hrot, a vastrelený zo 60# kladkového luku bez problémov prestrelý starý klasický matrac z postele. Brat je tiež poľovník (aj ja, ale on nestrieľa z luku) a spadla mu sánka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24992 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Gulka z gulovnice spraví podtlak vtele zvierata (v plucach) - pokial netrafi komoru, a nasledne sa krv vcucne do rany. popri tomsposobuje sok vplyvom odovzdani energie tej gulky. ale hrot sípu reže vo hviezdici vo vacsom rozsahu. nesposobuje podtlak ani sok, prave preto zver menej trpí. pokial netrafí miechu, ta zver vzdy pobezí este pár 10 - 100 metrov. videl som video, kde chlap strelil diviaka do miechy (na krku), diviak si stiahol nohy a padol na zem ako kus kamena.
<br/>
<br/>takže je fakt, ze lukostrelba preto neni povolena lebo sa obavaju slabej ucinnosti, ale skor preto lebo sa obavaju nárastu pytliakov. ale tím ktorí pytliacia bude jedno ci jestvuje zakon alebo nie. takzenesuhlasim tymto argumentom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24993 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
a nech sa uz vyjadri aj nejaky PÁN POLOVNIK, prosím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24994 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
pytliacenie kušou nehrozi .lovenie takymto nastrojom je dosť naročné.Kuša ma rozmery 108 x90 napr. od excalibur .takže moj nazor je taky že pyliak rozmýšľa a tak lový.Tak asi jednoduchšie je asi puška alebo oka.Kuše sa pohybuju (dobre-lovecké) v tisíckach a šípy+hroty hrot 300 sk+šip 300 Sk.Ktorý pytliak ma na vyhadzovanie peňází za výstroj? Nie mysým si že takýto spôsob lovu nikdy nebude vyhovovať pytliakom .Jedno lanko zo stareho bycikla 0 Sk .Takže pani poľovníci sa nemusia obávať o takéto pytliačenie .Skôr by sa maly zmyslieť poniektorý nad svojím pytliačením .Týchto pytliakov-poľovníkov je habadej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24995 od hoyt
Odpoveď od hoyt na tému Lovecka lukostrelba
pytliačenie kušou a lukom je možné ale nie pri vození sa v aute v noci po revíroch ako sa to praktizuje u nás. So silou s lukom by ste nemali mať problémy, s loveckým hrotom pri vdialenosti do 30 metrov musí síp preleteť zvieraťom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24996 od hoyt
Odpoveď od hoyt na tému Lovecka lukostrelba
pytliačenie kušou a lukom je možné ale nie pri vození sa v aute v noci po revíroch ako sa to praktizuje u nás. So silou s lukom by ste nemali mať problémy, s loveckým hrotom pri vdialenosti do 30 metrov musí síp preleteť zvieraťom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24997 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Lovecka lukostrelba
pardon ale kde zijes dnes pytliaci maju statisicove zbrane infraky a milionove terene auta 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24998 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
len problem je vtom, ze ich sa neda stihat. na to je ruka zakona prilis slaba a krátka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24999 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
O tom pytliačení platí to isté aj pre kladkový luk, a ako poľovník môžem povedať len toľko, že keby človek chcel, guľovnicou by to šlo 100x ľahšie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25000 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Najhoršie na tom je to, že &quot;poľuje&quot; aj zákon!!!:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25005 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Som rád že pred nejakým krátkym časom som túto tému opäť otvoril,lebo už sa zdala mŕtva.Som lukostrelec už nejaký ten pátek(17r.)Z vlastných skúseností viem že luk nieje hračka.A teší ma že po uplinutí istého času už aj z radou poľovníkov sa prikláňajú k tomu čomu hovoríme poľovnícka lukostreľba.Prevažná časť s týchto ľudí bola možno úplne proti,ale niektorý boli v zahraničí a tam sa sami presvedčili o kráse a(u nás toľko diskutovanom) účinku.Možno to ešte nejaký čas potrvá :liar:Ale snáď sa dočkáme.Veď nakoniec mi chceme byť taktiež poľovníci.Len to chceme robiť trochu inak,trochu férovejšie.P.s.Naplnte 10litrový kíbel pieskom,a streľte doň hocijakou guľou.Potom do toho švihnite šíp(poriadny luk,poriadny šíp!!!)A potom sa:x konečne ďalším.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25010 od edison
Odpoveď od edison na tému Lovecka lukostrelba
Elvis prečo si račej nezoberieš mikrofón a nejdeš si zaspievať. Keď čítam toto fórum tak si pripadám ako v škôlke. Vyplačkávate ako nemôžete poľovať s lukami. Prečo chcete nasilu porušovať zákon? Len preto že si neviete urobiť zbrojáky? Načo tu argumentujete sprostosťami o lepšom účinku šípu ako strelnej rany? Len deti a idioti môžu mať taký názor.
<br/>Elvis a ďalší lukostrelci, nikdy nebudete poľovať s lukami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25024 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
Edison , ludia ktori maju ine zaujmy , ine nazory tak su vsetci IDIOTI podla teba ? Ak tu chcu diskutovat nech diskutuju a tebe ak to lezie na nervy tak to necitaj . urobil si si sam reklamu co si za cloveka ! len tvoj nazor je ten spravny nazor :x:x:x:x:x kde to zijes ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25026 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
edison asi nikdy nestrielal z poriadneho luku, nevie o com mi tocime, dokonca nevie ocom toci on sam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25028 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
ahoj bowhunter, Tebe prednedávnom Nandika slubil nejake DVD bowhunting. ak by si bol ochotny a poslal mi by som ti bol velmi vdacny. v otocke by som ti tiez dva dvd vedel poslat. co ty na to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 268 návštevníkov a žiadni členovia on-line