Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24358 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
papo: hmmm.... ale keď došlo na otázky ohľadom "humánnosti" súčasného poľovníctva akosi sa ti v debate pokračovať nechce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24360 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj Vyr, rád ťa zase čítam.
<br/>Či si ešte občas napneš?8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24361 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Zdar bowyer, občas keď ma na padne utrieť na lukoch prach tak založím aj tetivu :D
<br/>...zvažoval som aj nejaký oddychový &quot;indoor&quot; v zime tak raz dva krát do týždňa, ale samému sa mi ani moc nechce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24363 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
výr, to je trochu nekorektné - lov lukom je humánnejší? myslím, že ono tá flinta je v súčasnosti asi to najlepšie, čo je k dispozícii. Ale ostalo ticho s presnosťou zásahu lukom a ty si mi dal len protiotázku......A ono je jednoduché porovnávať sa s vybudovaným systémom, pripojiť sa k nemu. A čo tak budovať svoj systém ochrany prírody, kynológie, atď. Jednoduchšie je poukázať na jeho nedostatky, alebo nedokonalosti. Ponúkni niečo lepšie. Ono to poľovníctvo je aj o zamedzovaní škôd, ako by si si predstavoval plnenie plánu lovu? Luk by sa stal len kratochvíľou. A to sme na tej istej úrovni, ako pri love oštepom, alebo vidlami. To naozaj nie je nepriateľský tón, ale skúsenosť a súčasná realita. Ale vráťme sa k luku, daj nejakú odpoveď ohľadom presnosti zásahu, lebo o tom je reč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24365 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Nehovoriac o tom že je iné strielať desiny na strelnici alebo potom na ostro v praxi... :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24368 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Papo,ty musíš príst na nejakú súťaž 3d.To nemá nič spoločné zo streľnicov.A uvidíš že tá špička strieľa veľmi dobre.Preto ja tvrdím že nie každý kto má luk aj keď kladkoví by mohol poľovať.Strieľa sa dolu a hore kopcom,v lese a lúke dokonca na vode.A ver že sú v drtivej prevahe zásahy na 10(to je srdce)v horšom prípade 8(to je komora)A vzďialenosti sú také že:na menšie zvieratá od 20 do 30m a na väčšie od 30 do 45m.A dokonca tú vzdialenosť nevieš,tú si musíš odhadnúť sám.Lebo rangefinder na súťažiach používať nesmieš.Čo by som zasa považoval pri love za zakonnú povinosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24369 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Papo,ty musíš príst na nejakú súťaž 3d.To nemá nič spoločné zo streľnicov.A uvidíš že tá špička strieľa veľmi dobre.Preto ja tvrdím že nie každý kto má luk aj keď kladkoví by mohol poľovať.Strieľa sa dolu a hore kopcom,v lese a lúke dokonca na vode.A ver že sú v drtivej prevahe zásahy na 10(to je srdce)v horšom prípade 8(to je komora)A vzďialenosti sú také že:na menšie zvieratá od 20 do 30m a na väčšie od 30 do 45m.A dokonca tú vzdialenosť nevieš,tú si musíš odhadnúť sám.Lebo rangefinder na súťažiach používať nesmieš.Čo by som zasa považoval pri love za zakonnú povinosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24370 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Elvis....ale strielať na zver je niečo úplne iné.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24371 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
papo: napísal som ti dosť dlhú odpoveď -21. Októbra, 19:08 na ktorú si už nereagoval - tak ako som na to v debatách zvyknutý.
<br/>Skúsim inak:
<br/>Fakt č1: Pri streľbe z guľovnice môže priemerný strelec dosiahnuť neporovnateľne väčšiu presnosť zásahu ako pri streľbe z luku.
<br/>
<br/>Faktč2: na spoločnej poľovačke na diviaky na jedneho uloveného diaviaka treba niekoľko (cca 4 rany) guľové rany a tak všetká ďalšia diskusia o presnosti či nepresnosti absolútne stráca zmysel.
<br/>
<br/>Fakt č.3: na spoločných poľovačkách na drobnú zver tiež treba vždy priemerne viac ako jednu ranu na jeden kus na výrade.
<br/>
<br/>Ak teda niekto tvrdí že lov lukom je nehumánny lebo luk nie je taký presný ako guľovnica a sám loví na spoločných poľovačkách tak je pokrytec.
<br/>
<br/>Na nedostatky poľovania z guľovnicou nepriamo a nezmyselne poukazuješ Ty sám tým že rozprávaš o nedostatkoch pri poľovaní s lukom. Je to len voda na mlyn rôznym &quot;ochranárom&quot;, ktorí tu dnes mútia vodu a hlavne ju budú mútiť v budúcnosti viac a viac. Lovci by mali držať spolu a tolerovať sa. Ja vidím u poľovníkov veľmi nízku mieru tolerancie - nech však potom nie sú prekvapený keď majú nízku mieru tolerancie aj &quot;ochranári&quot;.
<br/>
<br/>Lukom nikto nikdy nebude plniť plán lovu - tak isto hlúpo možno odkazovať na plnenie plánu lovu sokoliarov.
<br/>A čo sa týka tých porovnaní s vidlami - myslím že či ešte takéto &quot;argumentovanie&quot; má nejakú úroveň. Uvedom si fakt že lukom sa poľovalo viaca ako 10.000 rokov a hlavne POĽUJE SA NÍM DODNES aj vo veľmi vyspelích krajinách Európy. ( na rozdiel od vidiel)
<br/>
<br/>Tak k tej presnosti len toľko - v rukách zodpovedného poľovníka nie je určite o nič horší ako guľovnica. V rukách hlupáka je guľovnica určite horšia - práve preto že umožňuje strieľať na zver neporovnateľne častejšie ako luk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24374 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
waldo: máš pravdu - je iné strieľať desiny na strelnici a potom na zver....tak je to aj s guľovnicou. Keby si dal nastúpiť jedno celé združenie a dal terč 100m srnec s palicou to by šme še pobavili :D:D:D koľko by tam bolo núl.
<br/>Bolo to, je to, a vždy to bude len o osobnej zodpovednosti. Hlupák s guľovnicou v ruke je pre revír podstatne nebezpečnejší ako hlupák s guľovnicou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24375 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
sorry: správne malo byť Hlupák s guľovnicou v ruke je pre revír podstatne nebezpečnejší ako hlupák s lukom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24376 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Veru....nebudem nosiť ružové okuliare, je to ako píšeš...každý by v prvom rade mal vedieť posúdiť na čo má a na čo nemá...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24378 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
Odpovede na tvoj príspevok máš z väčšej časti dané. ba aj navyše. a ešte do toho vťahuješ pytliakov, nezodpovednosť...atd,...ja sa bavím o merateľných veciach, od samého počiatku, aby sme sa vyhli emóciam a porovnávaním neporovnateľného, ako sú spoločné, drobná a pod. K nehumánnosti: dnes sú už iné kritéria na usmrcovanie zveri, aj prístup zákonodarcov a lobistov sa značne mení, obávam sa, že luk bude predmetom zvýšeného záujmu ochranárov. poznám stanoviská viacerých pracovníkov ŠOP, a ani jedno nie je súhlasné, taktiež aj niektorí priatelia spomedzi ochrancov zaujímajú odmietavé stanovisko. A prečo by moje poukázanie na nedostatky guľovnice malo byť nezmyselné? Daj na plac lepší spôsob! A s tými vidlami...bolo to myslené skôr úsmevne, ale v konečnom dôsledku je to omnoho rytierskejší spôsob poľovania s minimálnymi technickými prostriedkami(srandičky). No už oštep stojí za porovnanie, hoci to tiež je v súčasnosti tiež skôr úsmevné. A sú ďalšie možné spôsoby poľovania, stačí pozrieť do histórie, alebo s trochou fantázie na súčasné.....O iných veciach ohľadom poľovania vieš predsa mnoho, predpokladám, že na úrovni vyšších poľovných skúšok, teda rozvádzať humánnosť , a podobné témy vidím ako bezpredmetné. Vráťme sa teda k efektívnosti, presnosti. ostatné už z toho vyplynie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24379 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Raz do týždňa by sme sa mohli stretnúť ak máš priestor.
<br/>Dáme nejakú inštinktívnu lukostrelbu a niečo ma naučíš.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24380 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Papo: myslím že debata stráca zmysel. Áno, Tvoje tvrdenie že guľovnica je presnejšia nemá vôbec žiaden zmysel. Nemá a nemalo. Porovnanie bude mať zmysel ak bude legálne strieľať guľovnicou len na stojacu zver. Pokiaľ sa ňou poľuje na zver bežiacu, tak úspešnosť streľby je ako v ruskej rulete. To nie je vtip. To je holý FAKT. Daj do pľacu lepší spôsob? A čo mám dať do pľacu ??? Aby sa nepoľovalo na spoločných lebo je to nehumánne ??????
<br/>Naozaj nevieš pochopiť čo Ti dookola opakujem. LUK NEPOTREBUJE ŠTYRY RANY NA JEDEN KUS NA VÝRADE ale poľovníci takto kľudne lovia (vrátane mňa a Teba). Proste s tým žijú. VEDIA že budú URČITE potrebovať viac ako jednu ranu na jeden kus na výrade -ale dookola tvrdia že ich zbraň je humánnejšia (to už však tvrdíš iba Ty - ja nie).
<br/>Guľovnica alebo brokovnica sa môže porovnávať s lukom ak budú platiť iné pravidlá ako platia dnes. Môj názor je že priemerne zodpovedný lovec lukom môže byť pri love rovnako úspešný ako lovec s guľovnicou - tým nechcem povedať že ulovia rovnaké množstvo zvery iba to že každý z nich uloví zver ale môže sa mu niekedy aj pri najlepšej vôli stať že niečo zbabre. Som si istý že lovec lukom toho zbabre percentuálne menej ako poľovníci na spoločnej poľovačke na diviaky a rovnako sa to týka spoločnej poľovačky na drobnú.
<br/>Čo sa týka efektívnosti - viem povedať len jedno - ak zasiahneš loveckým lukom zver do oblasti srdca či påuc zhasne. Nič viac ani menej ako pri guľovnici.
<br/>...ale je to dookola ....kto nechce počuť nepočuje. Poľovať lukom je zakázané a bodka. Zakázali to ľudia, ktorý tak nikdy nepoľovali ani poľovať nechceli a nič o tom nevedeli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24381 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
bowyer: priestor sa iste nájde ak si ho zaplatíme - tu je nejaká mládež čo trénuje olympijský luk - tam by sa iste dalo ale vieš že ja na pretekanie nie som a tak by sme im tam asi len kazli morálku :]
<br/>...keď bude reálne nejaké miesto dám vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24383 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Nechcem rýpať len mám jednu otázku. Píšeš stále o štyroch ranách/ulovený kus na spoločnej polovačke...myslíš že ak by na spoločnú nastúpili samí lukostrelci, tak by bolo menej vystrelených šipov než vystrelených striel z gulovnice ?
<br/>
<br/>Aj napriek tomu že oblubujem lov klasický lov puškou a nemenil by som za nič iné, nie som proti lovu lukom... Je to len iný spôsob lovu než je zaužívaný... Ak luk spåňa všetky parametre na spolahlivé usmrtenie zveri v kombinácii s dobrým a zodpovedým lukostrelcom tak neni nad čím krútiť hlavou...
<br/>
<br/>lovu zdar !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24390 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Waldo, a ty už si strieľal lukom na zver?Lebo mi to pripada ako keby si čakal na to až sa ti niekto pochváli.Ale poviem ti to asi takto.A nerád by som vyvolal všeobecný pocit snobizmu.Ľudia ktorý strieľajú špičku,nesmrdia grošom.Udržujú najvyšší štandard vývoja technologií.Tým chcem povedať len toľko,že im nieje ľúto vysoliť trochu viacej aby si zapoľovali tam kďe to je legálne a boli v poho.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24393 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Waldo, a ty už si strieľal lukom na zver?Lebo mi to pripada ako keby si čakal na to až sa ti niekto pochváli.Ale poviem ti to asi takto.A nerád by som vyvolal všeobecný pocit snobizmu.Ľudia ktorý strieľajú špičku,nesmrdia grošom.Udržujú najvyšší štandard vývoja technologií.Tým chcem povedať len toľko,že im nieje ľúto vysoliť trochu viacej aby si zapoľovali tam kďe to je legálne a boli v poho.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24395 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Waldo,lukom strieľať na diviaky na sp. poľovačke je nemyslitelné.Stráca sa tam to jedno kritérium.Že potichu prídeš,nenarobíš lomoz,ulovíš,vzdáš poctu,a ideš.Preto lukom vždy len na čééékanou.A to je jedno na aké zviera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.160 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 349 návštevníkov a žiadni členovia on-line