Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24396 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Nestrielal a ani nebudem...Iba som chcel poukázať na spomínaný 3D súboj že to nie je ako strielať na zver. Jasne že lovíš v zahraničí keď nemáš nič iné na výber, to čo píšeš vyzerá ako z núdze cnosť avšak nie som znalý Tvojich finančných pomerov tak ťa nebudem súdiť. No ty si ma (a aj ostatných) jednoznačne zaradil medzi tých čo "smrdia grošom" preto, že polujú na slovensku...
<br/>
<br/>Tak sa napovyšuj za špičku 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24397 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
iba som reagoval na Výr-ov príspevok...te buh ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24401 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Waldo: Tvoje postoj považujem za veľmi rozumný - nemenil by si ale nemáš nič proti tomu že by tak niekto poľoval - tak si ja predstavujem demokraciu.
<br/>Tým že poukazujem na 4 rany na spoločnej nechcem povedať že keby tam prišli lukostrelci bolo by to lepšie. Lukom sa raticová zver loví individuálne.
<br/>Iba poukazujem na jednu skutočnosť - poľovníci nemajú právo kritizovať lov lukom lebo sami lovia spôsobom, ktorý má do sto-percentného viac ako ďaleko. Myslím že streľba na diviaka v pohybe je podstatne hazardnejší spôsob lovu ako individuálny lov lukom.
<br/>
<br/>Bola by to veľká sranda keby napríklad ľudia z ŠOP, ktorých spomenul Papo, navrhli aby sa zakázali spoločné poľovačky na diviaky lebo riziko zranenia a nedohľadania zvery je privysoké. To by ma zaujímalo koľký by to sebakriticky prijali a bez odvrávania schválili. Možno Papo....
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24409 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Nie,nie!!!Nepochopil si ma.Na Slovensku poľujú preto lebo môžu.Lukom nemôžu,preto chodia inam a cvakajú za to.No a tí čo na to nemajú(lukostrelci)nepoľujú nikde. :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24411 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Ale je na zamyslenie že inde môžu.Vo vyspelom svete je tento spôsob v pohode.Vyzerá to že je ten vyspelejší svet,humánnejší.Sme mi humánnejší ako napr.Maďari?P.S.Poznám viacej krajín kde sa poľuje lukom,ale naschvááál som uviedol len Maďarsko.Ako je možné že sa tady oháňate humanitou.Argumenty sú vyčerpané?Vyriešili sme ranivosť šípu(z loveckým hrotom,vystreleného zo silného kl. luku)A teraz humanita?Výr sa vám to snaží vyvrátiť argumentami ktoré zažil na vlastnej koži.Nieje ten luk jednoduchá záležitosť,ale keby niekto z poľovníkov čo i len jednu chúďa srnu ulovil, tak ju zaradí na samí vrch svojích trofejí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24412 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
Bohuzial, ale musim-predpoviem ze tzv. &quot;ludove polovnictvo&quot; docasne zanikne! Kedy a ako to je ina otazka, avsak urcite k tomu pride! V tom pripade sa bude polovat &quot;za poplatky&quot; , kde , ako na celom svete budu jednat peniazky-a az v tom pripade sa jednoducho povoli aj k strelbe lukom! Netreba sa o tom dohadovat, ale je to zivotna skutocnost a tymto vysledkom sa nevynete-skoda energie! Tymto problemom sa jednalo vinych a vacsich krajinach a dopadlo to tak ze luko lovenie to vyhralo, a musim dodat ze na velmi vysokom uspesnom stadiu!
<br/>
<br/>Ak si niekto domysla ze zije v inych podmienkach kde sa to neda uskutocnit sa velmi mily!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24447 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Tu ani niet co riesit, polovnici sa pohadaju aj medzi sebou uz len kvoli tomu ze niekto preferuje taky kaliber, niekto onaky...a nieto este aby tolerovali lov lukom...bohuzial je to tak, mne lov lukom nevadi a nemam nic proti....hold ale hovorim iba za seba ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24448 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Čo sa spoločných polovačiek týka máš pravdu...nejeden mŕtvy účastník by vedel o tom porozprávať ... keby vedel :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24450 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Myslím že čo sa lovu týka, nehladiac na prostriedok ktorým ho vykonáš sa určite o humánnosti nedá ani v jednom prípade hovoriť. Usmrtenie zveri a pojem humanita nejak nejdu podla mňa dokopy. Musím to napísať i napriek tomu že som vášnivý polovník. Ak by som sa na to mal pozrieť z hladiska zveri tak myslím, že srnka nebude šťastnejšia či to dostane šípom alebo projektilom... Je to skôr vec účinnosti na ciel alebo ako by som to nazval, čo ale v hlavnej miere závisí od šikovnosti a zdatnosti strelca či už loví puškou alebo lukom/kušou...
<br/>
<br/>toť môj názor...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24451 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
O tom niet pochýb....koniec koncov náznaky je vidieť aj na Slovensku...Lepší prípad je keď môžeš a máš čím zaplatiť a lovíš. Poznám ale revír kde Ti nepomôžu ani peniaze a lovia čisto vlastníci ... 8-L nemajú záujem o peniaze iných keď majú vlastný revír a môžeš im núkať kolko chceš...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24475 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Možno toto je tá správna cesta.Dať dohromady trochu peňěs:]A že by tam si lukostrelci bačovali?Myslím že to nejde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24737 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Som lukostrelec v kategorii hunter. na zver som nikdy nestrielal, ale som si vedomí sily a pokial niekto tvrdi ze luk je slaba zbran na lov tak sa mily. Celá debata sa kruti dookola. Jednoducho povedané, pytliakov treba trestat ci z gulovnice alebo luku ( 100 percent sa najdu v kazdej skupine) LOV s lukom by som povolil, samozrejme s prisnymi pravidlami tak ako su pravidla v polovnictve. ako strelecké skusky tak aj zoológia, a polovníctvo. Je tu snaha o založení lukostreleckej skupiny, ktorá by sa snazila túto myslienku presadit, a ja rad by som patril k nim, a zároven vyzívam ostatných zaujemcov o zapojenie do tejto debaty. Samozrejme argumenty budu na kazdej strane preco ano a preco nie, ale nad to si treba sadnut a vysvetlit si to, lebo naozaj vela ludi a aj polovnikov netusi co je to pouzivat luk v lese. V amerike to funguje. tam su sezony rozdelene na lovenie s luku a lovenie z gulovnice brokovnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24906 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
A nie len v Amerike ale aj v Kanade a vo viacerých Europskych krajinách.Mne to ale skorej pripadá tak,že Poľovnícka verejnosť o tomto všetkom vie.Skrátka sa ale odmietajú o tom s nami baviť.Lebo všetko a všade ohľadom poľovníckej lukostreľby funguje,ale u nás sú overené fakty od luďí ktorý luk o akom tu už nejaký čas meleme,ani neviďeli.HAWK!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24918 od hoyt
Odpoveď od hoyt na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím všetkých fanúškov loveckej lukostreľby a neprajníkov
<br/>Som člonom poľovného združenie o oblasti nizskych tatier, s tyk poľovačkov mám od útleho veku a momentálne aj aktívne poľujem. Asi pred rokom som si v zahraničí zakúpil lovecký luk so silou 60 libier. Všetkým čo tvrdia že luk ma slabú silu by som doprial zažiť to v skutočnosti je pravda že nemá takú ranivosť na dlhé vzdialenosti ale na kratšie vdialenosti ma taký istý účinosk ako kalibre ktoré sa na slovensku bežne používajú a v niektorých prípadoch aj lepšiu.
<br/>Ja osobne som za povolenie lovu lukom ale za presne stanovených pravidiel. Ale som si vedomí aj tej skutočnosti, že na slovensku budeme mať problém udržať poľovné revíre v podobe poľovných združení a aby neprešli do súkromných rúk takzvaných poľovníkov, ktorých ja osobne nazívam len lovcami lebo ich zaujíma len lov a nie kompletná starostlivosť o zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24941 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Súhlas, dobre vravíš.Len nech je nás takých stále viac.
<br/>Stav sa, že uhádnem akej značky máš luk: Hoyt:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24950 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Boli už aj na tomto fore aj také návrhy,že prihlásiť sa na akúsi adresu alebo tel č. a poskytnúľ svoje údaje za účelom zmapovania základne,vlastne koľko lukostrelcov by malo záujem...No ale neviem:liar:Je to niekde na starších príspevkoch.Akurát je tjošíčku podozrivé,že ak niekto chce niečo urobiť v tomto,mal by kontaktovať základňu v Bratislave www.archery3d.sk Ak uznajú za vhodné a korektné nakladanie z našimi údajmi,tak nech sa páči.A nie žiadať inkognito.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24957 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
LEN TAKÉ MALÉ INFO MIMO TĚMY
<br/>
<br/>Celý princip funguje v odovzdávaní energie. z gulovnice vystreleny náboj vaziaci do cca 7 gramov pri naraze na steblo travy sa odchili. pravda je rychlejsia strela, menej klesa, ale ma malo energie, v.m (rýchlost x hmotnost.) gulka nad osem gramov uz prebija lebku z volneho pádu, to znamena pokial niekto vystreli do vzduchu gulku nad 8 gramov a pádom vám padne na hlavu, tak skonci vo (vasich myslienkach) strela je tachsia, pomalsia a viac pada. Je pravda ze luk 70 librový ma vystrelnu energiu 350 Newtonov, co je podstatne menej ako gulka z gulovnice. ale na druhej strane ma karbonový síp okolo 20-28 gramov, a lovecký duralový ma aj 45-50gramov. ak to zratate, zistite ze by bolo zaujimave schytat uz len padajuci sip hmotnosti 20-50 gramov. jaj, a rýchlost je 94,4 metrov za sekundu, resp 310 Fps.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24971 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
S účinnosťou šípu je to trochu inak. Hrot pôsobí ako rezný nástroj, čiže nezáleží na rýchlosti ani energii ak je dostatočná na prerezanie životných orgánov. Používajú sa úspešne tradičné luky 40 librové s rýchlosťou 40 m/s.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24977 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
jednak hrot musi mat,ale taktiez musi mat energiu aby rezal. inak by sme to teoreticky mohli hodit rukou ten sip, a potom by sa sip od koze odrazil. ak aj by ten sip mal rychlost, a teoreticky by mal nulovu hmotnost, tak ten sip sa tiez odrazi. ak by mal hmotnost a nie rychlost, tiez by toho vela nenaskodilo. takze pravidlo v.m plati aj pri sipe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24981 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Všetko zaleži prevažne od strelca. Čo tak kuša za 40 litrov a vykonom 350 fps-108 m/s
<br/> Zostrelim v pohode jablko na 100 m z 3 ran a 100% presnostou. Kto dokaze z Vas tak trafiť Vašou guľovnicou .Je v podstate jedno cim clovek lovy ale zaleži prevažne na jeho zručnosti akou dokaže s loveckym nastrojom narábať.A o tom ma nepresvedči nik .Takych som ja už presvedčil o pravom opaku .Ešte jedno nenapadam tak poľovníkov ,keby sa to niekoho dotklo a nenabadzam tak loviť lukom alebo kušou.Ešte jedna vec je doležita vyborny lovecky hrot .Bol som na ukraine ako divak lovu kušou, este ked som nemal potuchy o love lukom a kušou ale mozem povedať a može tvrdiť len ten kto už z takejto mašiny strieľal tak ma smrtiaci účinok na 60m aj viac v pohode a vyrovnať sa može k palnej zbrani kedykoľvek .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 222 návštevníkov a žiadni členovia on-line