Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23883 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Lovecka lukostrelba
Hrabovskí grófúr skončil na druhom mieste! Poznám veľa vynikajúcich strelcov ale taký vyrovnaný výkon ako má on ... Veľa ráz trénujeme spolu, na 70 m (len tak pre divákov ako on hovorí) 3D srnu trafí viac krát za sebou bez problémov do 10-ky na komoru.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23897 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Samozrejme že je dobrý.Predsa tá prvá päťka sú samí dobrý strelci.O tom niet pochýb.Rad by som ale zasa po čase otvoril tému poľovanie lukom u nás.Nehovoriac o presných zásahoch a ani o ranivosti šípu(z loveckým hrotom).To už dávnejšie tady dopodrobna a zo železnou trpezlivosťou rozpísal Výr.Dávajte návrhy napr.Ako by mali vyzerať skúšky z poľovníckej streľby.Čo by mala obsahovať výbava.Akými lukmi(náťahová sila)akými šípmi(drevo,dural,carbon)akými hrotmi(trojboké,štvorboké,otváracie,judo,dlunt,guilotine) Ktoré a na čo vo svete používajú.Radi by sme tieto veci písali hlavne pre poľovníkov,aby pochopili že poľovnícka lukostreľba je alchimija,ktorú môže vykonávať iba zodpovedný jedinec.Ani v krajinách kde sa tento spôsob praktikuje nemôže poľovať každý kto má luk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23898 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
téma poľovanie lukom u nás je v súčasnosti téma o nedovolenom spôsobe poľovania - teda o pytliačení. Je to súčasná zákonná úprava, a ani do budúcnost sa o tomto spôsobe poľovania, pokiaľ mám info, neuvažuje. Myslím, že tu už bolo posísané na túto tému dosť, stačí si prečítať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23906 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Lovecka lukostrelba
to že je dobrý to nieje len tak....poznám ho veľa rokov....asi 35...(od škôlky).....to ako sa on k tomu stavá tak to mu závidím...veľmi...je neuveriteľne cieľavedomý a húževnatý...ako málo kto.....a hlavne perfecionista...a strašne ho bavia zbrane... :-p:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24121 od Dattila
Odpoveď od Dattila na tému Lovecka lukostrelba
Ahojte Všetci,
<br/> Papo z tvojich článkov vyciťujem taký odpor a toľko intolerancie voči lukostrelcom a takým čo by radi takýmto spôsobom polovali, ešte upresním, voči love lukom, že tomu nechcem ani veriť. Žiadna tolerancia, žiadna snaha pochopiť a uznať takô niečo. Videl si už vôbec ako funguje taký luk? Mal si ho už v ruke? Skúšal si už vystreliť z neho? Predpokladán, že nie. Inak by si sa nevyjadroval tak urážajúco. Samozrejme, že aj ja hlboko odsudzujem pitliakov a najradšej by som videl všetkých za mrežami. Vieš si predstaviť, že tý, ktorý sa oficiálne hlásia do tábora polovníkov-lukostrelcov by riskovali svoju existenciu v SPZ? Kým sa dostane človek tam, že je z neho kandidát v niektorej miestnej organizácie SPZ, stojí ho to nie málo financií, o výbave a zbraniach už ani nehovorme.
<br/> Osobne poznám žiaľ takých, ktorý sú tý najmizernejší ľudia - pitliaci. Všetci túto nekalú vec vykonávajú - na úkor polovníkov-lukostrelcov - puškami (myslím v ilegálnom držaní) a sú alebo stoja za nimi vplyvní, teraz už bohatí funkcionári. Najprv by bolo treba s týmito spraviť poriadky a potom si podať ostatných. Samozrejme nechcem chrániť ani tých ktorí pitliačia lukmy alebo kusami, je to rovnaká &quot;háveď&quot;.
<br/> Myslím si, že aby sa stal niekto pitliakom musí mať narušenú duševnú rovnováhu, a čím tú činnosť vykonáva? , na tom nezáleží - je to tak či tak zlé.
<br/> Každému prajem príjemní večer.DA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24123 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
Dattila a Papo-nechcel som sa vyjadrovat o vasich problemoch o ktorych sa tuna bavite, ale uz sa mi to neda vydrzat! Lutujem vas oboch, preto ze sa tu stale nejak preukazuje neporozumnie, a hlavne ochota porozumenia z jednej stranky na druhu!
<br/>Osobne uz 30 rokov polujem s lukom, samozrejme nie na slovensku a viem sa zaradit do nazorov lukostrelcov, ktori maju uplnu pravdu v tejto zalezitosti; popri tom zase lutujem tym ktory su zo sasady oproti polovnictva s lukom,hlavne pre to ze tomu nerozumia, nechcu rozumiet a brania sa bezdovodne!
<br/>Ak a ked sa polovnik dostane do stadia kde ma zaujem o lovenie s lukom tento individual sa dostava do vyssej polohy rozmyslania, kde ma iny nazor na pristup k zveri a podobne. Tuna sa prejavuje hlavne respekt a dani sanci zvery a vobec polovnictvu! Zobrat gulovnicu a ulovit nieco na 300m neni ziadny zazrak, avsak dostat sa knej na dostrel s lukom je uz ina hudba!Bohuzial, kazdy si to vysvetluje inak, a pripada mi to niekedy ako v krcme vedena politika!
<br/>
<br/>Lovu a Strelbe (aj lukom) Zdar!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24125 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Už som myslel že sa na pána papa nikto nezareáguje.Ďakujem ti Dattila.Poznal som jedného lukostrelca ktorí je aj známi a je aj vo vate.(a to v dosť veľkej)Tento človek v lukostreleckej euforiji spred 15 rokov,absolvoval poľovnícke skúšky.To bol rok1993.Myslel,dúfal,veril že tak ako všetko napreduje,tak aj v našej krajine sa to po čase bude dať uzákoniť. :{A nikdy nedržal žiadnu poľovnícku zbraň.A nikdy si ani žiadnu nekúpil.(teda okrem svojej malej osobnej do vačku) Pointa je v tom,že on by hádam aj mohol,lebo ten kto na to má tak ten múúúže.Stojí mu to za to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24130 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Papo,postupom času na stránke www.archery3d.sk.dude kalendár súťaží pre rok 2008.Prídi,zober zo sebou aj tvojich kamarátov v zbroji.Tam uvidíš ako vyzerá vec o ktorej toho moc nevieš.Ale to nevadí.Tam stretneš x ľudí ktorý ti radi všetko o tejto veľmi zdokonalenej zbrani vysvetlia.Pozreš,chytíš do ruky,skúsiš natiahnuť,keď sa podarí natiahnuť,vystrelíš.Nikto z neba nespadol chytrí.Na nete nájdeš stránky z výbavou(šípi,ľovecké hroty,mieridlá,luky)a ty dobre sleduj kam sa technológia pohla.Pre teba budu zaujímavé firmi ako browning,winchester.Tak isto vo výrobnom programe,a to v dosť podstatnej miere,majú luky,kuše a samozrejme príslušenstvo.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24137 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
Chlapi lukostrelci uz ste si mohli zvyknut ze budete niektorim trnom v oku len preto ze pouzivate inu strelnu zbran ako je zauzivane . Nedajte sa znechutit ! Moj nazor je radsej lukostrelca ktory je rozvazny a tak sikovny ze sa k zveri dostane na 30-40 krokov ako carostrelca s gulvnicou ktory si dokazuje co dokaze na 250 ci x metrov a narobi viac skody ako osohu . Tym nechcem povedat ze nie su super strelci z gulovnic . Len by som sa ich spytal ako sa posudzuje lovnost ci chovnost tej ci onej zveri na tu vzdialenost ?! Takze este raz lukostrelci nenechajte sa znechutit !
<br/>
<br/>ps : mna luk sice neoslovil ale kazdy mame ine chute ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24139 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
No trochu to som musel predýchať,;) tak som si poctivo prečítal celých dvadsať strán tejto témy. Vyjadrili sa tu ľudia z jednej i druhej strany barikády. Porovnalo sa tu aj neporovnateľné, vyjadrili názory, dokonca zástancovia lovu lukom tu našli nových stúpencov, len ako čítam, už to nie je celkom pravda. No prekvapilo ma, že voči mne je taká vlna kritiky. Dattila, možno mi niečo ušlo, kde som písal o pytliačení, urážajúcom vyjadrovaní? Mám slušné technické vzdelanie, preto som stále zvedavý na niektoré veci, napr. presnosť streľby na 5-40m má byť na tých skúškach aká? 7,5 až 30cm? Aby si slušne obstál(a), treba mať úspešnosť 75%. A to čo chceš efektívne trafiť? Pri bežne používaných puškách s najbežnejšou optikou sa obyčajný strelec nedostane cez2-3cm, aj s trasúcimi sa rukami.
<br/>Ranivosť - stále dookola sa tu spomína len priestrel a následné farbenie, tak ho zrovnajme. Bežné, strelivo - poloplášť zanecháva na výstrelnej strane myslím väčší otvor ako šíp, či nie? A rana je sprevádzaná ďalšími efektami, teda je učinnejšia. A pri presnosti streľby lukom, a prieraznosti šípu je celkom ľahko predstaviteľné, že šíp uviazne v tele na kosti, rebre, teda upchá otvor a z veľkej miery znemožňuje farbenie.
<br/>Štefan mrzí ma, že to takto ponímaš, ja nemám problém, skôr sú to nezodpovedané otázniky, zatiaľ tu nik nepresvedčil, že lov lukom je minimálne na hranici humánnosti lovu puškou. A zakrádanie sa ku zveri na 30m a menej.....zvlášť pri diviakoch na súmraku to robím rád, ale nie kvôli tomu, žeby som netrafil aj z niekoľko násobku tejto vzdialenosti, a poznám viacerých, ktorí tak poľujú.
<br/>Elvis, nemám browning, ani winchester, a ďakujem za ponuku k účasti na akciách. Ono je to trochu o inom. Príklad: Keď sa chcem efektívne dopravovať, pozriem si parametre vozidla a neskúmam, z akého materiálu sú ložiská na kľuke. Teda sem s argumentami, že ide o serióznu záležitosť, ktorá sa vyrovná súčasným spôsobom poľovania, že zver viac netrápia.
<br/>Spomínalo sa tu Maďarsko. Chodievam poľovať do pohraničného revíru, stretávam sa aj poľovníkmi, ktorí sa poľovania lukom zúčastnili. No ich reakcie neboli veľmi nadšené, hoci sami nestrieľali. Poukazovali na to samé, čo aj ja. Ono tá steľba na živú, chvíľami sa pohybujúcu zver nie je tak svetová, ako sa snažia prezentovať videá, a úspešnosť dobrého zásahu veľmi zaostáva za streľbou guľovou zbraňou.
<br/>A ešte ma napadá jedna taká praktická vec. Čo máte vymyslené, keď sa proti Vám obráti postrieľaný diviak? Revolver za pásom? (To som tiež videl na videu.) Alebo už bude dobrá aj guľovnica? A tých praktických otázok je viac, ale o tom potom.
<br/>
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24145 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Lovecka lukostrelba
Ja osobne niesom zástancom lovu zvery lukom- ale s Jarom musím úplne súhlasiť že radšej lukostrelca na 30-40 krokov ako strelca s guľovnicou na 250m --kde sa podela ta zaužívaná poľovnícka vzdialenosť ,? ved aj zvery teba dať šancu ? --Takáto streľba už nemá s poľovníctvom veľa spoločného- skôr s &quot;lovom&quot; --a skrývaním sa za poľovníctvo -a potom to tak vyzerá že poľovníctvo v očiach verejnosti upadá .Viac by sme sa mali tešiť s toho čo nám v revíri pobehuje ako stoho čo sme ulovili :x Týmto som sa nechcel nikoho dotknúť -je to len môj názor . :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24146 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Lovecka lukostrelba
nazdar Elvis,tato tema ma hodne zaujima,ale nemam síl a času na boj s kreténmi,ak by si bol ochotný poskytnut mi pár informácií,daj tel. alebo e-mail.Dakujem,Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24154 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Papo: myslím že sa jeden z problémov tejto témy je že [r]poľovníci si stále neuvedomujú jednu vec - tým že sa snažia obhajovať „humánnosť “ a presnosť guľovnice si v podstate veľmi serú do vlastného hniezda. [/r] Budem sa iba opakovať keď poviem že rozprávať o presnosti guľovnice prestáva mať zmysel pokiaľ je legálna spoločná poľovačka na diviaky. Koľko je približne potrebných vystrelených rán na jedného diviaka na výrade - štyri ? Viac ? To je taká tradícia tak že O.K. ??
<br/>A s brokovnicou ako? Koľko kusov drobnej sa priemerne nedohľadá ? 10% ? 20% ? Tak že by sme asi mali začať strieľať zajace na „pekáči“ a kačice na vode aby sme k nim boli šetrnejší. Ako to teda je? Tam už netreba byť až taký „humánny“ ?
<br/>Tak že kto chce psa biť, palicu si nájde. Myslím že rozpravy o &quot;humánnosti&quot;guľovníc a brokovníc sú len hľadaním tej palice.
<br/>
<br/>
<br/>Ešte poznámky k Tvojim otázkam: „Bežné, strelivo - poloplášť zanecháva na výstrelnej strane myslím väčší otvor ako šíp, či nie ? “
<br/>
<br/>Nie. Lovecký hrot má povedzme cca 3cm - teda rana na vstrele aj výstrele je cca 3cm. Je však jedno koľko je to cm - zver zhasína v dôsledku znefunkčnenia pľúc a masívneho krvácania. Či tá smrť nastáva o niekoľko sekúnd skôr alebo neskôr ako pri guľovnici asi ťažko niekto objektívne posúdi.
<br/>
<br/>„A pri presnosti streľby lukom, a prieraznosti šípu je celkom ľahko predstaviteľné, že šíp uviazne v tele na kosti, rebre, teda upchá otvor a z veľkej miery znemožňuje farbenie.“
<br/>
<br/>Šíp NIKDY neupchá ranu lebo lovecký hrot má priemer cca 4x väčší ako samotný šíp -teda NEMOŽE upchať ranu cca 3cm.
<br/>
<br/>A čo sa týka útoku diviaka na lovca - prečo ťa to trápi - to je len a len problém lovca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24155 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
Výr, fajn, že si sa ozval, dlho nebolo o tebe počuť;).
<br/>Ja sa v žiadnom prípade nechcem nechať vtiahnuť do polemík. Spýtal som sa na praktické otázky, ktoré ma tu zaujímajú. Poľuješ, tak dobre vieš, o čom hovorím. Nehľadám palicu, ale argumenty. No tu použité samými obhajcami sú skôr proti, ako za!
<br/>A čo sa týka presnosti streľby-neviem, koľko rán potrebujete u vás na diviaka, myslím že to je závislé od iných okolností, okrem iného aj zodpovednosti. Kačice, zajace...myslím, že pri ich love sú stanovené pravidlá, ktoré minimalizujú nedohľadané kusy, ale máš pravdu. Poznáš však lepší spôsob? Rád ho uvediem do praxe v revíri. A ono tá presnosť steľby je o humánnosti. Mrzí ma, že ti musím oponovať, ale pri streľbe na srnčiu, alebo diviačiu rozptyl 20 cm je tak veľký, že ho aj pri najlepšej vôli nedokážeš príliš eliminovať. Dôvod: nestrieľa sa v ideálnach strelnicových podmienkach. Teda mne z toho vyplýva, že tento spôsob poľovania je už snáď vďaka svojim možným následkom prekonaný. Teda to je môj názor. A opieram sa len o fakty tu uvedené. Nemusím mať pravdu, ale daj argumenty. Trebárs úspešnosť lovu lukom na kačky alebo zajace;)...to som len podpichol. Ale nie som proti, najmä pokiaľ je niekto schopný vyvinúť naozaj účinný lov lukom na kormorány, aspoň v tom sa snáď zhodneme, nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24157 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Ja som nikdy nehovoril že každý kto má luk,môže poľovať.To by nebolo štastné riešenie.Zodpovedný prístup,kvalita luku a šípu,merač vzdialenosti.Lebo ten musí patriť do štandardnej výbavy poľovníka lukom.Ano,nieje to lacná záležitosť,mať kvalitu.Že by to bolo zasa len pre hrsť ludí ktorí na to majú?No ale zabijem sa keď sa mi darí?S favoritom tiež nemôžete isť na Hungaroring.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24177 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Papo: neviem ktoré použité argumenty považuješ za „skôr proti, ako za! “
<br/>A koľko rán potrebujeme na spoločnej poľovačke na diviaka u „nás“? No ak myslíš u nás na Slovensku tak keď som napísal že štyri, tak to som sa držal určite odhadom v dolnej hranici - nebol som na jednej spoločnej poľovačke a rany občas počítam. Myslím že u „Vás“ to nebude o nič menej. Skús si spraviť takú malú vlastnú štatistiku povedzme z desiatich spoločných poľovačiek. U drobnej zvery by sme tiež prišli k zaujímavým číslam. Ak teda niekto rozpráva o &quot;humánnom&quot; love nech nestrieľa v behu ani v letku - lebo riziko poranenia - a teda následného dlhého utrpenia je veľmi vysoké. Lepší spôsob je teda takto NELOVIŤ -alebo ak takto lovím nebudem rozprávať o tom že lovím humánnejšie ako niekto iný (lukostrelec). Povedané inak - ak pripúšťam že na jedného diviak na výrade pri spoločnej poľovačke treba niekoľko rán, prečo vôbec dokážem kritizovať individuálny lov lukom s tým, že by sa MOŽNO takto postrieľalo viac ako s guľovnicou pri individuálnom love.
<br/>
<br/>Ak tvrdíš že rozptyl 20cm je priveľa na spoľahlivé usmrtenie srnčej či diviačej tak ja tvrdím že určite nie.
<br/>
<br/>Nie je pravda že lukom je prekonaný. Nie je len taký populárny. To preto lebo existujú časovo podstatne menej náročné a pohodlnejšie spôsoby lovu. A o tom to je. &quot;Bláznov“, ktorých baví stráviť desiatky hodín v lese s perspektívou MOŽNO jediného úlovku je málo. V tomto fóre nájdeš o tom veľa spoľahlivých informácií. Nočné videnia, lampy,.....ľudia nemajú trpezlivosť alebo čas.....volia pohodlnejší spôsob. Voči tomu ja nič nenamietam. Je to ich vec. Každý volí na dosiahnutie cieľa inú cestu. Sú aj takí, ktorých baví robiť veci komplikovane. Niekto ide peši na severný pól a niekto loví lukom. Niekto chce uloviť päť diviakov v jednom kole a niekomu stačí jeden za päť rokov. Niekto chce uloviť desať zajacov v jednom kole a niekomu stačí jeden na desať vychádzok. Jediné čo chýba je viac pochopenia.
<br/>
<br/>Píšeš že sa opieraš o fakty. O aké fakty ??
<br/>
<br/>Na otázku koľko % zajacov sa nedohľadá po lukostrelcoch Ti neviem odpovedať lebo takú štatistiku asi nikto nikdy ani nerobil. Lov lukom by však na zajace mal byť posliedkou a môžem Ti s istotou povedať že by nedohľadaných zajacov bolo po všetkých lukostrelcoch za rok menej ako tých nedohľadaných po brokovniciach za jednu veľkú poľovačku. Poľovníkov je cca 50.000. Lukostrelcov by podľa mňa mohlo byť tak 100. To je 0,2 %.
<br/>Poľovnícka obec akceptuje bez problémov fakt že sa &quot;poľuje“ na bažanty vyhadzované z bedne a pritom má problém s akceptáciou lukostreľby ?????
<br/>
<br/>( Uloviť kormorána lukom je nepochybne možné, myslím však že záujem by bol nulový alebo takmer nulový. )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24184 od Dattila
Odpoveď od Dattila na tému Lovecka lukostrelba
Ahojte Kolegovia,
<br/>
<br/> Papo, prepáč, nebolo to mojim cieľom aby sa na teba zvalila hora kritiky. Jednoducho sa ma - ako lukostrelca - len dotklo, že lukostrelci a pytliaci boli v jednej skupine - aspoň tak som to vyciťoval z tvojich prejavov. Ak nemám pravdu, ešte raz sa ti ospravedlňujem, ale nemyslím si že som sa veľmi mýlil. Mám jednu príhodu:
<br/> Minule som sa stretol so známym, chválil sa mi, že asi zo 130m strelil jeleňa. Samozrejme som mu gratuloval a opýtal okolnosti polovačky. Zaujímalo ma, že ako posúdil, či ten jeleň je chovný alebo výradový (povolenku na jeleňa mal)? Priznal sa, že na tú vzdialenosť, v tme ikeď bol spln mesiaca nedokázal posúdiť podľa parožia, riskoval a tentokrát mu to vyšlo (ale čo bude na budúce?). Nakoľko bola tma, musel si pomôcť zviditeľniť svoj vyhliadnutý úlovok (robí to každí), vďaka jemu zasiahol presne.
<br/> Týmto som chcel len povedať (moja laická úvaha), že podľa mňa, je málo takých poľovníkov, ktorí za tmy posúdia správne vyhliadnutú zver podľa parožia (veď viac-menej vidieť len obrysy tela) a to hlavne na veľkú vzdialenosť. Streliť ju strelia pomerne presne, to je ten menší problém.
<br/> Ináč som rád, že Papo je celkom dobre informovaný o podmienkach praktických skúšok poľovníckej lukostreľby, myslím si, že sa o to zaujíma.... a na začiatok to nie je zlé.
<br/> Súhlasím s Elvisom (či to bol Výr?), že by sme mali pozvať záujemcov a odporcov lovu lukom na 3D preteky. Rád by som sa s nimi osobne stretol, bez ohľadu na to, či naše názory sú jednotné, či rozdielne - učiť sa môžeme vždy. Nápady a skúsenosti len zdokonaľujú každého.
<br/> S pozdravom. DA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24191 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Ja osobne a viem že aj väčšina lukostrelcov by bola ochotná pristúpiť na oveľa tahšie podmienky,ako kdekoľvek kde sa tento spôsob lovu uplatňuje.P.S.Páni poľovníci,dnes vám utieklo zo Slovenska min 50 000sk.Dozvedel som sa,že dvaja lukostrelci idú na týždeň na poľovačku do neďalekého zahraničia.No hádajte kam nesú dukáty.:]Tam kde nemôžeš isť na tangu,choď z lukom.:xBoha jeho,nejde tu vlastne aj o penáze?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24192 od edison
Odpoveď od edison na tému Lovecka lukostrelba
chodte do riti aj s vasimi lukami. polovat s nimi urcite nebudete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24200 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
edison - peknu reklamu si si urobil :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.139 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 174 návštevníkov a žiadni členovia on-line