Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25089 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
www.silvarium.cz/content/view/5643/#11655 Tak takto to je.AHa.Pekne si prečítajte ako to v Čechach berou od podlahy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25108 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
..... "Prosím vás A ako sa na vás pozerali tamojší?"....
<br/>
<br/>Ospravedlnujem sa na moju predoslu odpoved, ktora letela na nazory kolegov na Slovensku, totiz pri rychlom precitani som si nevsimol slovicko &quot;tamojsi&quot;:[, takze v dodatku -v mojom okoli a polovnickej kulture je to bez akych kolvek problemov! Sezony su upravene na strelbu lukom a potom na strelbu puskou! Zakladny polovnicky listok NESTACI na polovanie s lukom ako aj inou primitivnou zbranov! Zaujemca-kanditat na lovenie lukom musi absolvovat dalsie skolenie, pri com jeho absolvovani ma pravo dokupit dodatok na zakladny pol. preukaz ktory ho opravni na lovenie lukom!
<br/>
<br/>Inak polovnici bud uznaju alebo neuznaju tento styl lovenia, vacsinou to velmi nikoho netrapi, avsak sa vyjadria slovom a zivot pokracuje dalej! Sem tam sa rozbehne rec pri pive, avsak ziadne posudzovanie, a ci vseobecne medzi sebou otlkanie sa neuskutocni!
<br/>
<br/>Nadalej, su priestory v ktorych sa povoluje len a len lovenie lukom a vobec nie puskou!
<br/>Co sa tyka pytliactva, zase zijem v inej kulture, kde pytliactvo velmi ani neexistuje! Ano sem tam sa nieco objavi, ale sa to ukonci velmi rychlo-bud ho zhrabnu policajti, a ak nie prinajmensom pytliak strati respekt medzi ludmi, vcitane nepolovnikov, co je pre cloveka velmi dolezite!
<br/>
<br/>Poznam vela kolegov ktory zacali lovit s puskou a po zabehani sa v polovani s lukom dnes sa ani pusky nechytia! Podla ich nazoru-davaju vacsiu sancu zvery a po uspesnej strele na zver su na to viacej hrdy nez keby to strelili gulovnicou! Sme individualy ktory tuna udrziavaju jedinu najviac dolezitu tradiciu-vztah k zvery a prirode!
<br/>
<br/>Dufam ze tuna prebiehajuce rozpory co sa tyka legislativi na slovensku tiez pridu k inteligentnemu a rozumnemu uzaveru! Polovnik by mal udrzat svoju cest a pristup k prirode a nie sa trepat do politickych zalezitosti ktore k nicomu nevedu-okrem utlkania inych ktory nemaju niekedy ani aujem ublizovat! Kazdy by sa mal v prvom rade pozriet na seba a az potom posudzovat inych----avsak znovu-clovek bude len coveko-niekedy to ide na ..........
<br/>
<br/>Lovu a Strelbe (aj lukom) Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25113 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Pekne slova .Najblizsia generacia sa určite dopracuje k tomuto lovu.Väčšia časť proti lovu lukom je aj tak z radu seniorov.Lov kusou alebo lukom dava zvery šancu na prežite oveľa prijatelnejšiu a taktiež je to fer medzi lovcom a zvery.ja osobne uznávam takýto lov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25136 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Lovecka lukostrelba
Nebol vtedy nahodou spln?:D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25138 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
2.11. mame po splne mesiaca povoleny lov v noci (diviak) 24-28. 11. Takze asi tazko ci hadam nepoznam a pisem do vetra?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25139 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Sorry 24-28.10 2007

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25155 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
tu najdete fotky z 3d lukosreleckých pretekov. je to v madarcine, ale skoro vsetky nase sutaze sa tam nachadzaju.
<br/>
<br/>www.szip.hu/modules.php?set_albumName=ve...clude=view_album.php

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25156 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Na sutazi som este nebol aj ked som uvazoval.Ja strielam z kuse mam excalibur-exomax 225lb.Som taky samostrelec a ani neviem ci som dobry alebo nie .a myslim ze tak celkom slusne.Zaujimalo by ma ako vidim ze mas niejake tie skusenosti zo sutazi ake su podmienky alebo kriteria keby som sa rozhodol napr ist na niejaku sutaz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25159 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Su 3d preteky, ktoré maju prisne pravidla. pri niektorých sutaziach je povolená kazdá kategoria, ale davaju posdmienky na pocet strelcov, aby bola kategorizovana do sutaze, to znamena, ze v kategorii strelcov z kuse mali byt minimalne piatí, aby vas hodnotili. napr naposledy v kolárove som bol v skupine s pánom Mihalom, ktorý je špičkový strelec z kuše. bol sám takze sa kategoria kuší neotvarala. webstranku ma www.kusa.sk ak by ste sa dohodli na sutaze, ze pridete viacerí, bolo by to zaujimave. a strielate rovnako ako my lukostrelci. srdce 10 bodov, cistyý stred 11- (nie vzdy sarata), pluca 8 bodov, azvieratko samotne 5. mimo zvierata 0 bodov pochopitelne. Vzdialenosti od2 do 45 metrov. Ja strielam s loveckým kladkovým 70 librovým, parker extrem ultralite31".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25164 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Admiky,ale zabudol si dodať bosax-ovi(neviem prečo):liar:Že z 225librovou kušou na pretek(aspoň podla férovích kritérií stanov EAA3D)isť nieje dovolené.Ak tomu rozumieš tak mu to vysvetli.Nieje fér mu to neoznámiť a keby prišiel niekde na súťaž,a tam sa dozvedel že z takou kušou na súťaži strieľať neslobodno.Pán bosax na adrese www archery3d.sk pod názvom DEFINICIA KATEGORII najdeťe všetko čo treba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25166 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Dobre vediet .Uz som si tie kriteria precital.Nevadi ,pouvazujem mozno este o slabsej kusi ale je to skoda. A niejake ine preteky nie su kde tito kriteria nevadia ako natah a pod?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25167 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
ano pravda, ale na niektorých sutaziach jesto povolene ale neviem aka je maximalna libraz. viem ze z kuse je dost problematicke strielat na umele zvieratka. totiž casto sa stava ze pri tej sile sip preleti cez zver a tým pádom znemozni odcitanie bodov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25168 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
tiez som uvazoval asi preco je to tak a tiez ma to napadlo .nebolo by asi ani fer voci slabsim kusiam lebo tym padom je aj presnejsia.No co uz .Na jar pojdem do ziveho na ukrainu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25172 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Vôbec nieje problematicke strielľať aj zo silnejšej kuše.ale do original terčov ktoré sú na3d-ečko.myslím tým McKenzie alebo Eleven.Ak hovorýme o terčoch,tak nehovorme o tej polepenej karimatke ktorú ktorú vyrába Polly.To prestelujú aj luky klasické.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25179 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
ja osobne zatial len od Polly poznám. Tie dalsie ktoré si spomenul nepoznám, ake by ste niekto vedel, tak mi hodte nejaky webový link na to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25185 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Lovecka lukostrelba
Ja som to tu nechcel ani nechcem riesit ale chcel som len poukazat ked niekto nieco na 100% tvrdi .Nie som clovek co to razne odmieta ale suhlasim s navrhom ze len v uzavretych zverniciach.Lov je az na konci pri poslani polovnictva . Este postreh kusou sa lovilo aj v sedle a v ponuke su dnes aj s puskohladom.K stat.Rys je to tak ale preto lebo zakon ho chrani co na jednej strane je dobre ale na druhej sa ako pises pri scitani neuvedie a upytliaci je to smutny fakt.Keby sa lov povolil trebarz len na par tyzdnov v februari ked su mladata sebestacne tak by k tomuto nedochadzalo a tam kde je premnozeny a likv.srncie by sa legalne jeho stav sredukoval tolko len moj nazor;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25231 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
chcel som pokecať o lukostreľbe na nejakej lukostreleckej stránke, zatiaľ som nič nenašiel, existuje niečo také, ako tu forum?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25234 od hoyt
Odpoveď od hoyt na tému Lovecka lukostrelba
EDISON
<br/>nepoužíval by som také silné vyrazy ako že mi čo chceme poľovať lukom si nedokážeme urobiť zbrojáky, mám 27 rokov zbrojak mám a to oprávnenie A,D. Takže nebuď hrubý ako som s tvojho nicku vyčítal mohol by si niečo prečítať o ranivosti šípu na určitú vzdialenosť a jeho dopadovej energii a podobne(nerob hambu menu Edison). A potom môžeš útočiť na záujemcov o streľbu prípadne lov lukom a kušou. poľujem síce len 5 rokov ale myslím že mám nejaké skúsenosti s poľovaním. a keď vidím niektoré pušky poľovníkov tak som si nie celkom istý či to dokáže ešte strieľať. Lov lukom môže tak isto fungovať ako lov strelnou zbraňou ale za presne stanovených pravidiel a o to tu ide aby to tak bolo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25240 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Pokial dobre viem najsilnesia kusa ktorá sa moze pouzivat na 3D pretekoch je 165lb, ten tvoj exomax je vylozene lovecká kusa.Bosax keby si mal záujem o jedno DVD-ko od firmy excalibur napis mail na:ft@panelnet.sk
<br/>Mám od nich &quot;African crossbow safaris&quot;.Samozrejme nechcem za to nic,urobim kópiu a poslem Ti to. s pozdravom T.Földes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25244 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
V pravidlách EAA3d je že kuša max 190lbs a min.2,5 gr(grain)na libru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 222 návštevníkov a žiadni členovia on-line