Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25457 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
lukostrelci by sa mohli dat do kopi, a predviest pochybujucim polovnikom jednu lukostrelecku show. s roznymi prvkami ako už nižšie spominane vedra plne pisku a iné. Ja som za : :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25459 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
To už bolo aj viackrát. Trochu žasli, obdivne sa vyjadrili a viac nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25462 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
konkrétne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25463 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
tak o tomto je lukostreľba? ty si chráň svoju jedinečnú búdku, aby nestratila nepotopiteľnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25465 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
To bol len príklad na porovnanie presnosti tvojich obľúbených loveckých zbraní.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25466 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
Napadla ma jedna paralela ked som si znova precital , co sa tu popisalo za poslednych par hodin.
<br/>Ked sa pred 3 rokmi pripravovala nova vyhlaska , ktora upravovala a doplnovala zakon o vykone rybarskeho prava, tak tam bola zahrnuta aj cast povolenia lovu ryb cerenom. (pre neznalych- doteraz bol tento lov povazovany za vysostne pytliacky sposob lovu, masiarina). Avsak, myslim do roku 1963 to bol legalny sposob, na Dunaji dodnes vidno hradziky, kde taketo cerene stali a na rakuskej a madarskej strane ich je stale niekolko desiatok. Nikdy by sa nikomu z &quot;vonku&quot; (myslim nerybarov) nepodarilo presadit tento sposob lovu a zapracovat ho do zakona, keby nebola ochota a zaujem prave zo strany rybarov o znovuzavedenie takehoto sposobu lovu. A presne takto to bude fungovat aj u polovnikov. Aktivnych lukostrelcov je v SLA3D registrovanych asi 70 v SLZ cca 180. Tot vsjo registrovana clenska zakladna. Potom je tu nejaka cast - zanedbatelna , lebo sa bavime o par ludoch, ktori maju na haku organizacie a prasia sipy doma do tercov a kadecoho. Je naivne si mysliet, ze tato hrstka ludi by chcela vybehnut do lesov a zacat polovat , cize suma sumarum, tych, ktori by skutocne chceli, maju schopnosti, odvazia sa a dokazu si to zaplatit lovit lukom mi vychadza len par. Je logicke, ze tato malicka hrstka ludi dnes nie je schopna bez podpory zvnutra samotneho PZ presadit legalizaciu lovu lukom. Takze ak nepride iniciativa a zaujem aj zo strany samotnych polovnikov, tak to vsetko snazenie zostane stale v teoretickej rovine slov a fraz. Zamerne sa vyhybam teme &quot;komercneho polovnictva&quot; v uzavretych oborach, lebo tam je mi to celkom jasne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25467 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
agmiky: lukostrelci sú pozývaný každoročne na slávnosti Svätého Huberta do Antola - tam dva dni predvádzajú streľbu na terče. Svojho času som tam chodil aj ja. Takýchto ukážok bolo dosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25468 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
Napadla ma jedna paralela ked som si znova precital , co sa tu popisalo za poslednych par hodin.
<br/>Ked sa pred 3 rokmi pripravovala nova vyhlaska , ktora upravovala a doplnovala zakon o vykone rybarskeho prava, tak tam bola zahrnuta aj cast povolenia lovu ryb cerenom. (pre neznalych- doteraz bol tento lov povazovany za vysostne pytliacky sposob lovu, masiarina). Avsak, myslim do roku 1963 to bol legalny sposob, na Dunaji dodnes vidno hradziky, kde taketo cerene stali a na rakuskej a madarskej strane ich je stale niekolko desiatok. Nikdy by sa nikomu z &quot;vonku&quot; (myslim nerybarov) nepodarilo presadit tento sposob lovu a zapracovat ho do zakona, keby nebola ochota a zaujem prave zo strany rybarov o znovuzavedenie takehoto sposobu lovu. A presne takto to bude fungovat aj u polovnikov. Aktivnych lukostrelcov je v SLA3D registrovanych asi 70 v SLZ cca 180. Tot vsjo registrovana clenska zakladna. Potom je tu nejaka cast - zanedbatelna , lebo sa bavime o par ludoch, ktori maju na haku organizacie a prasia sipy doma do tercov a kadecoho. Je naivne si mysliet, ze tato hrstka ludi by chcela vybehnut do lesov a zacat polovat , cize suma sumarum, tych, ktori by skutocne chceli, maju schopnosti, odvazia sa a dokazu si to zaplatit lovit lukom mi vychadza len par. Je logicke, ze tato malicka hrstka ludi dnes nie je schopna bez podpory zvnutra samotneho PZ presadit legalizaciu lovu lukom. Takze ak nepride iniciativa a zaujem aj zo strany samotnych polovnikov, tak to vsetko snazenie zostane stale v teoretickej rovine slov a fraz. Zamerne sa vyhybam teme &quot;komercneho polovnictva&quot; v uzavretych oborach, lebo tam je mi to celkom jasne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25469 od hoyt
Odpoveď od hoyt na tému Lovecka lukostrelba
Vyr súhlasím s tebou že boli predvedené schopnosti luku na slávnostiach Svätého Huberta v Antola. ale za musím súhlasiť aj z agmiky, bol by možno protrebné demonštrovať silu lku najväčším odporcom na niečo inom ako je teč na niečom takom kde si uvedomia silu tejto zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25470 od hoyt
Odpoveď od hoyt na tému Lovecka lukostrelba
sorry za tie preklepy ale popri tom aj pracujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25471 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
ak sa nemýlim, bola petícia k zákonu, a tento bol v tom čase len a len...a čo myslíš, aký aktuálny je dnes?
<br/>a že bezobsažné? [r]s čím ste sa tu uviedli, okrem nejakých videí? nejaká filozofia celej myšlienky...ciele, nič, len dookola chcem a chcem. [/r] čo je tu k diskusii? a ešte niečo, ukáž mi jeden príspevok, kde som toto celé odmietol! Zatiaľ u mňa to má rovnaké miesto ako iné, nezákonné spôsoby lovu.
<br/>a v jednom hned¡aj niečo pre jara. Najprv si pozri, o čom trepeš, tu si mindrák nelieč, ak niečo máš, tak povedz, môj tlf máš.
<br/>bowhunter1: snáď jediný si povedal, ako sa dá sčasti dostať ďalej, len aby na to prišli aj tí, čo by radi lukom poľovali. tlachaním dookola na nenáležitom mieste a nenáležitým spôsobom si proti sebe postavíte aj tých, čo by to boli ochotní aspoň tolerovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25472 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Jaro: ďakujeme za podporu .....bez nej sa nedostaneme nikam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25473 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
hmmmmm... asi preto, &quot;lebo bez toho, aby ostatni o tom vedeli robim lobbing na tomto poli uz nejaky ten rok&quot;:-)) Ale zatial sa mi nedari- coho dokazom je aj toto forum.
<br/>Poznam par polovnikov, ktori strielaju zavodne s lukom a velmi slusne im to striela , a zrejme tam treba zacat. Vies , ja som to uz zazil a viem co je to lovit lukom- (nie v Europe)- a fakt neverim, ze by to bola nejaka &quot;masovka&quot;. Ide skor o nieco co by som nazval &quot;fajnsmekersky vychutnany lov&quot; . Nie je velmi vystizne ale nic ine ma nenapadlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25474 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
[r]Mna si do klavesnice neber ja sa bavim s Vyrom nie s Tebou ! [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25475 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
fiha, už to zacina mat uroven 10 rocnych machrov.-bez urazky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25477 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25478 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
papo: pre mňa je aktuálny posledný návrh z dielne SPZ uverejnený na tejto stránke. Keď že je tu uverjnený považujem ho za aktuálny.
<br/>
<br/>O filozofii poľovania z lukom tu bolo napísané dosť...no možno si čítal príliš rýchle alebo len nechceš vidieť....(väčšia šanca pre zver, väčšia radosť z úlovku získaného časovo náročnejším spôsobom.... to a mnohé iné tu bolo omieľané veľa krát...)
<br/>
<br/>Pýtaš sa na ciele? Ciele poľovania sú rovnaké bez ohľadu na to akú máš zbraň.
<br/>
<br/>Čo sa týka odmietania lovu lukom - veď Ty odmietaš aj diskusiu o takomto love tak sa tu nesnaž niekomu ešte hovoriť že si nezaujatý.
<br/>
<br/>To že to momentálne nezákonný spôsob lovu opakuješ celkom jalovo dookola - to tu všetci vedia a nikto to nespochybňuje.
<br/>K diskusii je tu prečo je to nezákonný spôsob lovu, či je správne že je to nezákonný spôsob lovu, či to tak má naveky takto ostať alebo skúsime v tejto problematike nasledovať krajiny akou je napríklad Fínsko alebo Maďarsko....
<br/>
<br/>Pokiaľ položíš serióznu otázku iste sa tu nájde viacero ľudí, ktorý sa ju budú snažiť zodpovedať ako najlepšie vedia napriek tomu že Ty sám na otázky často neodpovedáš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25479 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
hoyt: motal som sa okolo lukostreľby dosť dlho na to aby som pochopil viac vecí...akcie ako Antol kde sme boli ako púťové atrakcie nič neriešia....demonštrácie sily pre najväčších odporcov už vôbec nie....to čo má zmysel je trpezlivá debata s ľudmi, ktorí tvoria legislatívu a žiaľ tí nemajú čas ani chuť debatovať...majú svoj rozum. Keď sme navštívili svojho času tajomníka SPZ (dnes už zosnulého) tak ten rozhovor vyzeral asi takto - my nič to všetko ministerstvo....v podstate to bola len ľahostajnosť a konzervativizmus starších ľudí....nezáujem o niečo čo sami nikdy neplánujú robiť a teda bude lepšie keď si s tým nebudú komplikovať zbytočne život.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25484 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar,
<br/>len tak mimo vašej diskusie mám jednu otázku..... Akú si mal úspešnosť v priblížení sa ku zveri na prijatelnú vzdialenosť ? Len tak pre zaujímavosť daj nejaký pomer neúspešných lovov k úspešným. Podla môjho názoru potrebuje lovec-lukostrelec pomerne velkú dávku trpezlivopsti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25486 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Vážený páni lukostrelci, ako iste viete - prvá téma v tomto fóre je Návrh nového zákona o poľovníctve - v bode &quot;f&quot; je spomenutý lov lukom s výnimkou zverníc..... Napíšte k tomu svoju pripomienku ak nejakú máte....ja som svoju dávno napísal.....kde inde a kedy inokedy budete mať možnosť sa k tomu priamo vyjadriť? Využite svoju možnosť, ktorú Vám SPZ veľkoryso ponúklo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.185 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 163 návštevníkov a žiadni členovia on-line