Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25407 od miso
Odpoveď od miso na tému Lovecka lukostrelba
Pletieš jablká s hruškami. Lukostrelci tiež nemôžu veľmi vyskakovať,lebo ak niekto bude zákon meniť bude to vláda;) A ak sa niekedy bude meniť, určite k tomu poľovníci(a nielen tí vo vláde)budú mať čo povedať, lebo sa jedná o LOV lukom a lov priamo súvisí s poľovníctvom. A pochybujem,že lov lukom odsudzuje len pár skorumpovaných poľovníkov... Brániť uzákoneniu lovu lukom s dôvodu pytliactva je slabý dôvod, pretože kto chce loviť potichu kúpi si tlmič a je menej nápadný ako dobrodruh s polmetrovým lukom cez chrbát. Na druhej strane je lov lukom o oveľa väčšej zodpovednosti smerom k zveri, lebo pri horšom zásahu šíp nezraní tak ako guľa. Pri guľovej streľbe je zasa väčšia všeobecná zodpovednosť lebo má značne dlhšiu smrtiacu dráhu letu ako šíp a môže zraniť náhodný cieľ na oveľa väčšiu vzdialenosť ako šíp.
<br/>Môj osobný názor na lov lukom u nás, ktorý som tu už dávnejšie prezentoval: Ak by boli dostatočne prísne kritéria určujúce kto lukom loviť môže a kto nie prečo by nemal byť povolený?(rád by som videl, koľko do pŕs sa bijúcich zástancov lovu lukom by ich na druhej strane naplnilo,nehovoriac o zodpovednosti pri dodržovaní vzdialenosti pri love, lebo zodpovednosť ako taká sa do obsahu skúšok bude zahrňovať ťažko)
<br/>Taký lov moriakov pomocou luku by mohol byť celkom zaujímavý a na SR celkom dobre predstaviteľný. Pri love pernatej nevidím problém. A v niektorých oborách, kde by to bolo kontrolované a pod &quot;dohľadom&quot; by som bol aj za lov raticovej. Na skúšku v oborách...časom..
<br/>Každopádne ešte lukostrelcov čaká dlhá a namáhavá cesta...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25410 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
Som rad ze si clovek s normalnym racinalnym zmyslanim. Suhlasim so vsetkym co si pisal. do bodky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25411 od miso
Odpoveď od miso na tému Lovecka lukostrelba
Vďaka, vieš všetko je to o ľuďoch. Primitív sa bude hádať aj o existencii nosa medzi očami, inteligent hľadať kompromis a riešenie.O tom ako a prečo sa to nedá je tu popísané mnoho. No málokto sa snaží nájsť riešenie, ktoré by uspokojilo väčšinu a bolo by aj zrealizovateľné...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25412 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
konecne sa tu dajú citat aj celkom &quot;normálne&quot; prispevky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25413 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
je zaujimave a dufam, ze by to mohlo byt aj insirativne ako vlastne funguje princip lovu (a teraz myslim aj s puskou a lukom) v Afrike. Ja viem ze je to ina krajina atd. odhliadnuc od tychto vsetkych argumentov popisem princip ktory realizuje na svojej farme p. Dirk Schmidt v JAR. Za odstrel zveri sa plati podla sadzobnika. Takisto sa palti outfitter, ktory lovca doprevadza. a este sa plati aj za spracovanie trofeje. Kam idu tieto prachy ? do zveri ! napajadla , krmelce , vakciny, vysadba zabezpecenie chodu firmy a podobne. Mozno ta ucta k prirode, ku zveri je to , co ma na nom fascinuje, navyse ten clovek povedal jednu mudru vec, ktora plati ako &quot;bozie slovo&quot;. Keby nebolo lovcov - nebolo by penazi, keby nebolo penazi- nie je zveri. Mozno trosku pritiahnute za vlasy, ale bavime sa o prisne spoplatnenom love v Afrike. Ale matika je to jednoducha. Mozno by to nejako podobne mohlo fungovat aj tu, hmmm...mozno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25414 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
Pevnu ruku a dobre oko. idem robit prezentaciu ktoru musim urobit, preto sa mi nechce. nabuduce si mozeme dat spolocnu diskusiu o strese pri love, alebo streleckych pretekoch, adrenaline a rozstrasenych rukach :-))))))))))))))))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25415 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Agmiky,prečo si reagoval na mňa.Veď ja som nepisal že poľovať mečom.To ktosi iný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25419 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
elvis sory, ja vzdy kliknem na posledny prispevok. viem aospravdlnujem sa, adresovane to bolo tomu panovi co to napisal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25420 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
ano suhlasim riso, ale pokial by ti polovnici racionalne rozmyslali, tak preco by neboli za? ide o poukazanie faktov, vyhod atd.
<br/>
<br/>Druha vec, neviem pochopit, ako moze mat clovek polovný preukaz, zbroják a dokoncazbran, ked je stale v liehu, a potom striela z namestia do kostolnej veze??! poznam takého. ide o to, že aj polovnici si musia strazit svojich a ani lukostrelec si nemoze len tak vyjst a zastrielat si na hocco. bordel je vsade

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25422 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
neviem čo si myslel tým že riso;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25424 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
sorry, nie riso ale miso, myslienky mibehaju kade tade. dnes mam zly den :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25425 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
I muži mají své dni.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25427 od miso
Odpoveď od miso na tému Lovecka lukostrelba
Keď o takom vieš nahlás ho. Je nebezpečný pre seba aj pre ostatných. Pokiaľ naozaj robí čo tvrdíš, konaj rýchlo,lebo sa niekto zraní...:liar:
<br/>
<br/>Zbroják by som odobral viacerým a nie vždy by bol dôvod alkohol. Stačí keď sledujem ako niektorí so zbraňou manipulujú na nástupoch, spoločných poľovačkách či vybíjaní, behá mi mráz po chrbte....
<br/>
<br/>rišo je v pohode, stane sa každému..pochopili sme sa a to je dôležité...:);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25429 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Lovecka lukostrelba
Zobud sa zatial to zakon zakazuje a s vasim pristupom to asi nikdy inac ani nebude8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25434 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
Najprv niečo na usmiatie, citátiky:
<br/>-nikto nenúti ľudí aby si čítali naše reakcie tak ako ja si nečítam určité fóra lebo ma proste nezaujíma ich obsah alebo nerozumiem problematike ktorej sa venujú.
<br/>-Poľovanie lukom patrilo, patrí a bude patriť k poľovníctvu na svete
<br/>-DO KRAJIN VYSPĚLÉ EVROPY SE VRACÍ LOV LUKEM A ŠÍPEM. Tento nadpis hovorí za vše
<br/>V tomto duchu sa tu nesie 29 popísaných, bezobsažných stánok.
<br/>Skúsim vysvetliť situáciu na príklade. Idem do kina na nejaký film. Predo mňa si sadne mladík s hlavou ako hrom do metly, na plece si dá tranzistorák a počúva reportáž z MS vo futbale, teda nevidím z toho čo ma zaujíma, nič. Prosba o normálne správanie sa v kine je zamietnutá s tým, či ma futbal nezaujíma. Pravdu povediac zaujíma, ale nie v kine. No čo k tomu dodať, keď mi ešte povie, že pokiaľ ho niekto z kina nevykáže, tak sa nič nedeje.
<br/>A tak nejako to tu funguje, ale máte pravdu, že aj v iných témach, a tam sú tiež riadni mudrlanti. Popíšu veľa, ale bezobsažné....a ešte si pritakávajú. Prečítal som si znova, už druhý krát obsah tejto témy, naozaj bezobsažné, a navyše nič spoločné s poľovníctvom. Ale chvíľami zábavné....
<br/>KAŽDÝ TU VIE ŽE POĽOVANIE LUKOM JE U NÁS ZAKÁZANÉ ....ale nikto nevie prečo.........čo dodať?
<br/>Snáď by bolo záhodno otvoriť témičku „baby a ich miesto pri poľovníkoch“......prečo nie, veď k nám patria nie 10, ani 20 tisíc rokov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25444 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Papo: veľmi zlý príklad....nikto Ti nesedí vo výhľade v tomto „ poloprázdnom kine“....to len Ty dookola vykrikuješ na divákov aby nepozerali film, ktorý sa ti nepáči, namiesto toho aby si jednoducho išiel do vedľajšej sály kde premietajú možno niečo pre Teba.
<br/>...tomuto hovorím tolerancia pod bodom mrazu.
<br/>
<br/>Bolo by na čase keby si sa zobudil ....úplne prvá téma na tejto stránke je : „Návrh zákona o poľovníctve“ a v tam je návrh Z DIELNE SPZ ....Pááápóóó....vstávaj ešte raz: Z DIELNE SPZ je návrh kde je napísané že je zakázané
<br/>f) strieľanie šípmi z lukov a kuší okrem jej lovu vo zverniciach[r]OKREM JEJ LOVU VO ZVERNICI.... [/r]
<br/>čítaj ešte raz [r]..SPZ uvažuje nad legalizáciou tohto spôsobu lovu vo zverniciach [/r].....tak konečne OTVOR OČI. Kde sa má o tom diskutovať ak nie na stránke kde samotné SPZ (!) navrhuje povoliť tento spôsob lovu za určitých podmienok ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25449 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
nekkrič na mňa, som ľakavý;) a stým návrhom zákona ti niečo ušlo: z akej dielne bol a ako naň poľovnícka verejnosť zareagovala! Takže šup späť do reality. Apropó....zas som si pozrel zlášť svoje príspevky, ale nenešiel som tam nič, na rozdiel od tvojich, čo by bolo urážajúce, netolerantné. Vždy som sa pýtal alebo vyjadroval technicky a nie emotívne, až na jeden...postrieľaný medveď. Trvám na tom, že je to tu bezobsažné plácanie.....niekto by niečo chcel, a keď mu to nedáš, tak sa hádže z trucu o zem, že to chceeee:) už mi tu len chýbajú lovci oštepom, mečom, sekerou, vidlami, fúkačkami, kde vlastne sú? beeeeeeeeeeeeee:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25451 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Papo už nedávaj luk do spoločnej skupiny s vidlami sekerou, oštepom a podobne, uráža ma to.
<br/>Pre porovnanie by ťa teoreticky trafil z 30 metrov priemerný lukostrelec do búdky na krku. Na rozdiel od hodenej sekerky, vidlí, oštepu ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25452 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Papo: Keď Ti chýbajú témy o love oštepom, mečom atď...môžeš si nejakú otvoriť.
<br/>
<br/>Čo sa týka návrhu zákona - admin uviedol že je z dielne SPZ. Možno máš iné informácie a budem rád keď ma vyvedieš z omylu.
<br/>Tiež bude fajn keď konkrétne napíšeš niečo o tom ako a kde na tento návrh reagovala poľovnícka verejnosť.
<br/>
<br/>Ku konštatovaniu že je to tu bezobsažné plácanie Ti musím povedať že až toľko sebakritiky by som od Teba ani nečakal. Klobúk dole.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25454 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
Ku konštatovaniu že je to tu bezobsažné plácanie Ti musím povedať že až toľko sebakritiky by som od Teba ani nečakal. Klobúk dole. [r] TREFA VYR [/r]:D:D apropo chlapci fandim Vam nedajte sa znechutit . urcite to ma svoje caro .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.170 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 456 návštevníkov a žiadni členovia on-line