Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25487 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Vyr presna tak. Argumentácia proti mi príde v zmysle "ale veď načo".
<br/>Nech niekto seriozne a na úrovni povie prečo nie.
<br/>Prečo si lovec na legálny lov nemôže zvoliť - palná alebo mechanická zbraň?
<br/>Prečo práve u nás nie keď inde áno?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25488 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
waldo: napriek tomu že si otázku neadresoval na mňa zareagujem...pokiaľ si matne spomínam tak myslím že Dáni robili (veľmi dávno) nejaké štatistiky a vyšlo im že lovec lukom potrebuje asi 5x viac času na to aby niečo ulovil ako poľovník s puškou....myslím že takýto údaj je však veľmi závyslí od druhu zvery a prírodných podmienok a preto sa nebude dať takéto niečo nikdy zmerať a paušalizovať ....
<br/> Tvoj názor je správny - lovec-lukostrelec potrebuje pomerne veľkú dávku trpezlivosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25489 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
ahoj Waldo. Odpoved na tvoju otazku. Pri love sme strielali z maskovacich stanov a posedu na max vzdialenost 20-35 metrov, ale najefektivnejsi lov je na max 25 metrov-(luk o sile min. 60 Lbs, a rychlosti aspon 320 fps). Takze o stopovani zveri &quot;stalking&quot; to velmi nebolo. Ale mam priatela, s ktorym strielam, ktory prave v JAR chcel ist na zebry systemom Walk and stalking- a po 2 dnoch plazenia sa mu podarilo dostat na vzdialenost cca 50 metrov , co je na lov lukom velmi daleko. Ale podla jeho slov to bol vacsi adrenalin ako keby bol strielal :-)))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25490 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
bowyer: problém je v tom že väčšina sa odvoláva na to že nie všade je to dovolené tak prečo u nás áno - a argumenty hŕstky nadšencov vlastne ani nikoho nezaujímajú....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25491 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
bowhunter1: luk os sile 60lbs by bol na diskusiu ...ale rýchlosť šípu by som do toho rozhodne neťahal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25492 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
Vyr: mas paravdu, hlavne preto, lebo argumenty typu &quot;preto ano lebo to chceme !&quot; su pekna p.....na. Myslim ze nick ARGMIK- ci ako je to vie po madarsky a kludne by mohol zistit ako to vlastne funguje v madarsku. Na akych principoch a podobne. Ziadna debata, pokial ma priniest racinalny vysledok nemoze byt o emociach. Preto si myslim, ze logicke a vecne argumenty -PRECO ANO , ALEBO PRECO NIE- su jedine, ktore toto forum mozu posunut do roviny, kedy zacne byt akceptovane / akceptovatelne. Ja nemam lovecku skusenost z Europskych krajin, takze nemozem prispiet konkretnymi zavermi, ale ako to funguje v Afrike (komercny spoplatneny odlov) som uz popisal vcera vecer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25494 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
No to musi byť dobrý adrenalín...Ja keď som videl video kde maník ulovil nie malého losa a na vzd cca.4-5 metrov a ten po zásahu naň zaútočil .... poviem Ti ani s gulovnicou by som sa necítil v bezpečí 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25495 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
To samozrejme, chcel som mať len predstavu že asi kolko...samozrejme je to vo velkej miere aj o šťastí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25496 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
hmmm.... asi mas v niecom pravdu, na tuto temu bolo popisanych vela knih a vedu sa neskutocne dlhe debaty na americkych forach-HTTP://WWW.BOWSITE.COM- ale skutocnost je asi posunuta do roviny ze ani s delom nedas dole slona ked ho netrafis. Trosku pritiahnute za vlasy , ale len na ilustraciu tvrdenia. Inak tu rychlost som tam uviedol, lebo som popisal to s cim som strielal a je mi vcelkujasne, ze kinetika a vaha sipu je dolezitejsi faktor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25497 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Silu luku z rýchlosťou šípu nedávaj do hromady.Žiadny luk o sile 60lbs nešvihne šíp rýchlosťou 320stôp.A ak ano,tak ten šíp ide silno pod 5 grainov na libru.Čiže na lov nevhodný.Podla niektorých pravidiel By nemal šíp(lovecký,nie 3dečkový) ísť pod 380grainov.Ja osobňe mám luk ktorí má rýchlosť 325ft.Ale AMO je iné ako IBO;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25498 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Myslím že Foldes vie presne ako to funguje v Maďarsku....otázka je čo načo nám to je ....tu totiž z maďarským vzorom málo kde pochodíš :D:D:D
<br/>
<br/>Inak čo sa týka materiálov a informácií - ako som písal tajomníka EBA (European bowhunting asociation) poznám osobne tak že nie je problém zistiť kontakt na kohokoľvej z vedenia klubov v Európe kde je legálny lov lukom....informácie o tom za akých podmienok (technické detaily) nie je problém získať...ale koho to zaujíma ?????
<br/>Písať to sem nemá žiaden zmysel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25499 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
pre vsetkych &quot;vidiacich&quot; mrknite na toto: www.jackbrittingham.com/videos/index.php
<br/>Je to stranka jedneho pana, ktory vlastny ranc o rozlohe &quot;niekolko hektarov &quot; :-)) Ma v ponuke desiatky velmi kvalitnych DVD ciek (co sa tyka kvality spracovania, zvuku atd azda najkvalitnejsie na trhu) a tento pan tam ma jeden titul AMERICAN BIG GAME 4- sa to myslim vola , na obalke je grizlly ktory je udajne svetovym rekordom. Myslim ze je to z roku 2004. Ja mam to DVD a poviem Vam stab sa sklada z 2 kameramanov a 2 strelcov s puskou, ktori ho kryli a aj ked to pozerate v telke tak je dost adrenalin, lebo ten maco chvilku netusil co sa deje ked ho trafil na komoru az potom, ked spozornel to zacne byt cool.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25500 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Páni,
<br/>furt sa len pýtam no ale... Aký luk by ste odporučili beginnerovi v lukostrelbe...samozrejme na hobby úrovni...Ano, priznávam sa že ste mi dali chrobáka do hlavy...;/:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25502 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
ano mas pravdu- myslel som , ked ho dam na plny vykon 70 lbs , tak ano. Hoyt Vulcan.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25503 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
waldo: no je to aj otázka vkusu ....ja by som doporučil kladkový luk náťahovej sili 45-60 lbs....náťahovú dåžku treba presne zistiť...výrobca a model asi podľa chuti investovať .... na začiatok odporúčam skontaktovať niekoho v okolí a vyskúšať si to

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25504 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
mrkni na www.archery3d.sk, tam je bazar a da sam tam kupit za slusny peniaz (8-15) nieco kompletne, lebo luk sam o sebe bez zakladky, zameriavaca, stabiku , vypustaca nema zmysel. Odporucam ti vsak navstivit nejake preteky, ci uz 3d-ckove, alebo vazne tercove a tam ti urcite poradia ako zacat a hlavne s cim zacat. Chcem ti len poradit , aby si mal radost zo strielanie a nie sa trapil a po roku zistil, ze je to na draka, lebo nevidis vysledky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25505 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
No mne osobne sa páči tradičný maďarský luk.... čo ty na to ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25506 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Diki páni....popozerám, vyskúšam ak sa podarí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25508 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
waldo: nuž naučiť sa strieľať z takéhoto luku vyžaduje podstatne viac trpezlivosti ako u kladkového...no presne ako som povedal je to otázka vkusu ....v prípade že budeš začínať klasickým lukom nešiel by som na začiatok určite viac ako na 45lbs....inak môžeš získať zlé návyky. Cenovo to možno nebude také náročné a pre rekreačné strieľanie no problem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25510 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Prípadne mi aj vieš poradiť nejakého výrobcu klasických lukov ? Alebo to v tomto prípade nezohráva nejakú doležitú rolu ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.182 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 263 návštevníkov a žiadni členovia on-line