Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25539 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Litva zatial nemá stránku,No legalizácia tam fachčí od roku 1992.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25540 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25541 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
No vidis...toto mam kusok od BA...dikes...A este ked nanho budem mondokovat tak hotova vec ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25542 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Lovecka lukostrelba
Ak môžeš budem rád... Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25545 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
kto tu spominaltie mece a kopie?? nech sa paci. je to hnusne!! tak uz radsej luk
<br/>
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25547 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
www.dpll.si/news.php?rangeF=8&rangeT=2 Tady je adr.ako majú vyzerať skúšky pre bowhantrov.Skrátka iný kraj.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25549 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
no,no,no,...doteraz som sa tu zucastnoval diplomaticky, avsak vlastnim High Country-Trophy Hunter-nasponovany na 63Lb, s vykonom 326F/s! Polozil uz podstatne dost vysokej , vcitane dvoch medvedov! Takze , elvis, trochu to s tymi tvojimi vedomostami zacinas prehanat!:[:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25550 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
v podstate rýchlost udáva pruznost ramena a tvar kladky. s lybrami to ma akurat tolko, ze aku silu musis vynalozit k tomuaby sa to rameno zohlo. a pokial je to rameno lenivé, tak budete mat luk s vysokou librazou, ale pomalý síp. aspon ja tak tomu chapem, nehovoriac o tvare kladky. cím ovalnejsia, tým vacsí svich tomu dá. a je to spojené aj s let off - om.
<br/>
<br/>ale nejaky vacsi odbornik by mito mohol vysvetlit :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25557 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Lovecka lukostrelba
0905454793

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25559 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
stefan 49: a aké šípy strieľaš? (dåžka, váha, váha hrotu)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25560 od bowhunter1
Odpoveď od bowhunter1 na tému Lovecka lukostrelba
necitim sa byt uplne tym pravym na definicie, ale asi tolko:
<br/>ramena na kladkovom luku sa okrem jedneho vyrobcu nezohybaju. Split Limbs, ktore robi HOYT su asi jedine ktore sa napinaju a napomahaju vyvinut luku vasciu vymrstnu silu. Vyrobcovia ako BOWTECH, MATHEWS, PARKER , MARTIN a co ja viem este kto- pouzivaju nedelene ramena, ktore sa neohybaju a kompenzuju efekt zohnutia luku v podstate len kladkami. V zasade plati, cim agresivnejsi tvar kladky, tym rychlejsi luk. Pozor! Tato velicina ide ruka v ruke s presnostou luku. Luky na tercovu lukostrelbu maju menej agresivny tvar kladiek napr. HOYT pouziva pri tychto lukoch CAM&amp;1/2 kladky. Nie su take rychle, ale su velmi presne. S let off , to nema nic spolocne, pretoze LETOFF je len ukazovatel toho, kolko chces vo finalnej faze natahu, ked sa kladky pretocia tahat z celkovej sily luku. Pri tercovej lukostrelbe je najvyhodnejsie mat luk na 65%letoff, lebo sa to podoba na &quot;pracu&quot; s olympijskym lukom. Pri natahu a dynamickej strelbe neneumoznuje nizky letoff dostat telo do &quot;spanku&quot; a tym padom su opakovane vystrely cistejsie a presnejsie. Co sa tyka lovu, tam je vyhodnejsie mat vacsi letoff, 80% lebo mozete drzat dlhsi cas napnuty luk, v klude si namierit a pripravit si vystrel. Samozrejme pri takomto type strelby sa mozu vsak robit aj vacsie chyby. Takze asi takto...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25564 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Lovecka lukostrelba
neviete mi poradiť ako a kde by sa dal objednať luk značky MATHEWS(najlepšie priamo z USA...dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25565 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
stefan49, mohol by si mi prosím Ťa zo svojej praxe uviesť, cca koľko percent Tebou ulovenej zveri lukom ostalo po zásahu ako sa hovorí v ´puškostreleckej´ reči ´v ohni´? Teda zver hynie takmer okamžite, v zásade na mieste? O akú zver sa v týchto prípadoch jednalo /druh, veľkosť/ a kde boli v týchto prípadoch umiestnené zásahy /ktoré orgány boli poranené/..?
<br/>Tiež by ma zaujímalo koľko zvyčajne odbiehava zver zasiahnutá na dobrú komoru šípom, lebo predpokladám že k odbiehaniu na nezanedbateľné vzdialenosti dochádzava častejšie; z videí lov lukom, čo som aspoň videl ja, neostala zver ´v ohni´ ani raz..
<br/>Ďakujem za prípadnú odpoveď, rád si prečítam niečo z praktických skúseností z lovu lukom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25570 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
basky: ak máš záujem tu je jedna štúdia zo Švédska kde je presne uvedená vzdialenosť dohľadného kusa od nástrelu:
<br/>www.bagjakt.org/study_eng.htm
<br/>
<br/>(Myslím že v ohni môže ostať iba zver zasiahnutá do chrbtice. )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25579 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Zátvorkovú vetu /predpokladám/ myslíš iba v súvislosti lovu s lukom, že ?
<br/>Ináč dík, skúsim sa tam preklikať. Ale aj tak som zvedavý na stefan49-ovu prípadnú odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25581 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
basky: ano veta v zátvorke sa týka samozrejme len luku. Na Štefanovu odpoveď som samozrejme zvedavý aj ja. Link som uviedol iba preto že tam je pesná tabuľka so vzdialenosťou dohľadávky pre 30ks zvery, čo na zorientovanie sa asi stačí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25583 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
No mne veľmi nie, lebo by som chcel vedieť najmä tie doplňujúce podrobnosti ako sú napr. umiestnenia zásahov, najmä v tých prípadoch keď úniková dráha bola buď enormne veľká alebo naopak minimálna. Ale chcem si to ešte trošku podrobnejšie poprekladať, zatiaľ som to len tak zbežne pozrel /najmä tabuľku/, v angličtine nie som až tak doma.. :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25588 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Bowhunter, ramená kladkového luku sa nezohýbajú? Kde sa akumuluje energia? Pruženým káblov? Čítajú to aj laici a začiatočníci!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25589 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
štefan,podstatné veličiny sú,aký máš rýchli luk,to znamená udaj od výrobcupod označenim IBO 70lbs vs 5grainov váhy šípu na libru sily luku.Druhý udaj je AMO a to je 60lbs vs 6grainov váhy šípu na libru sily luku.Z toho mi vyplýva že tvoj luk má od výrobcu extrémnu rýchlosť a to aspoň 360fp/s,
<br/>:liar: alebo po užívaš podľahčené šípi.Lebo pri 63librách zo zotpovedajúcim šipom(sila vs váha)je problém dosiahnuť 300lbs.A z loveckou váhou šípu už vôbec.Pomohol by ti merač rýchlosti,ktorý je na každej lepšej súťaži 3d.A ak sa mýlim,v tom prípade sa mýlia všetky tabuľky o šípoch a samozrejme výpočty.Nechcem aby si si o mňe myslel že som nejaký mudrlant,ale za 15 rokov mi prešlo rukami aspoň 7 lukov(vlastných)a boli to od všetkých naj.značiek a boli to vždy vyššie rady.Tebe k tvojím úlovkom srdečne gratulujem a samozrejme tíško zavidím.Nakoniec podstatné je to že ich máš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25590 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Ramena na kladkovom luku sa neohýbaju?Tak toto nám budeš musieť vysvetliť,čo to vlastne tie šípi strieľa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 219 návštevníkov a žiadni členovia on-line