Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25591 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
Sip-BEMAN Carbon Hunter 490-15, dlazka 65.3 mm, vaha 3.24g, hrot Wasp vaha 4.86g, cize celkove sip vazi 81g! Dufam ze som to spravne prepocital na gramy, inak cely sip je 25.75 inch dlhy,vazi 125Grainov, ( hrot 75 Grain,+ samotny sip 50Grain=125 Grain)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25592 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
ELVIS, MAS URCITU PRAVDU, AVSAK NEZABUDAJ JEDNU VEC-Sme to v burke rozporov a snazim sa vam lukostrelcom len a len pomoct, takze sa nechcem pustat do teorii ktore si hlavne zaciatocnici a laici precitaju na webe a tazko si to vysvetluju! Jedna zakladna pravda je v tom ze ci vacsia rychlost sipa tym naskytuje vykonnejsi priestrel na terci! Ano, moj sip je skrateny a zlahseny, kde dodava ovela lepsi priestrel ako bu napr,. dal tazsi sip, co vsak neznamena ze dodana energia je slabsia! Je to vsetko v zakladoch balistickych vykonov, tak isto ako v gulovych zbraniach!
<br/>
<br/>...a nie je pravda ze v 63LB sila luka nevytlaci na sip na rychlost 300f/s. Mam jeden v ruke,! Zacal som sa s tym hrat uz v roku 1971 a do dnes sa s tym bavim,( prezil som len styri luky) je to tiez v skusenostiach!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25593 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
stefan49: ak píšeš že máš celkovú váhu šípu 125Gr pre 63lbs luk tak to znamená že strieľaš 2Gr /lbs - no môžem ti povedať že to tak asi nebude lebo ten luk by to určite neprežil. Tiež si myslím že ak by to tak bolo, bolo by to veľmi nebezpečné strieľať...
<br/>Tvoj šíp 490-15 váži podľa výrobcu 8,3Gr /Inch tak že pri dåžke 25,75&quot; je to cca 214Gr + inzert (ak tam nejaký je) + hrot 75Gr -tak že min. 289Gr.
<br/>
<br/>Predpokladám že na fotkách máš šípy hliníkové - teda tak sa mi to zdá...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25595 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
vyr, nerozumiem tvojim vypoctom!Nezabudaj ze citas specifikacie vyrobcu na originalnu dlzku sipa a neviem aku VAHU sipa! Kludne ti napisem ze som si to z istoty premeral a odvazil dnes pred tym nez som sem pisal aby som zas zo seba neurobil vola!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25596 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
....a ano, su na fotografiach aj hlinikove sipi. kedze tieto zabery su uz pomerne dost stare!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25597 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
...aha. vidim co tu myslis-a s tou vahou a lukom mas urcitu pravdu-takze kombinacia tohto luku asipu urobi jednu vec-drevenny sip sa rozpadne hned pri vystrele, Fierglas sip pri naraze, hlinik je v poriadku, avsak sa ti moze zohnut, cize nelieta rovno ! Carbo sipy su velmi odolne-z toho dovodu ich zacali vyrabat-technologia, technologia a technologia!:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25598 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
predpoklady na to aby zver zostala po nastrele v ohni su velmi male-jedine ked umiestnis strelu na chrbticu, alebo na hlavu! Idealny zasah by mal byt na hrudnikovu komoru, popri com zver moze odchdzat od 20mm do 200m!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25599 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
stefan 49: ak chceš naozaj vedieť koľko presne váži to čo strieľaš tak myslím že údaj na tejto stránke neklame
<br/>www.arrowstar.be/downloads/BemanArchery2002.pdf
<br/>
<br/>(str.9 váha šípu 490-15) kde píšu že jeden inch tvojho šípu má váhu 8,3Gr teda 8,3Gr x tvoja dåžka 2,75&quot; = cca 214Gr
<br/>
<br/>Ešte si myslím že ti tam chýba inzert -výrobca udáva váhu +35Gr a tiež počítaj váhu nock-u cca +13Gr a vanes alebo pierka ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25600 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
Vydrz, idem to odvazit!:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25603 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
no kôli mne to iste vážiť nemusíš :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25604 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Stefan aby si dodržal bezpečnosť tvojho luku a aj svoju,tak tvoj šíp by mal vážiť 315grainov.počítaj si 315:0,0647víjde ti váha tvojho šípu v gramoch:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25605 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
ospravedlnte ma nie deleno ale krát,takže 315 x0,0647:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25606 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
Vyr, a ostatny-zase sa musim ospravedlnovat za moje schopnosti vahy a prepoctov:[:[:[Vaha hrotu Wasp-67grainov, vaha sipu kompletne s insert a nock, cize vsetko zo vsetkym je 263 garinov, nebudem s tym uz blaznit-prepocitajte si to do gramov!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25607 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
... a samozrejme vdaka za matematicke upozornenie a naucenie!, Dufam ze teraz to uz robi zmysel!:-o:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25608 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Štefan 49: klídek...kľudne to píš v Grainoch a Inch.....veď ja s tým prepočítavaním na gramy a kilá a cm mám taký istá problém ako Ty lebo je blbosť to vôbec prepočítavať keď to aj tak žiaden výrobca tak neudáva....som zvyknutý uvažovať v týchto jednotkách....celkom na záver Ti môžem povedať že Tvoj šíp váži s hrotom podľa mňa asi niečo medzi 320-350Gr . (Ak nie, tak máš inú dåžku alebo iný typ šípa ako píšeš :) )
<br/>
<br/>Dúfam že to neberieš ako nejaké rýpanie....bavíme sa tu o suchých číslach....popravde mi to môže byť jedno aké šípy máš ... hlavne že si spokojný :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25610 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
ešte poznámku....ja už moc nové trendy nesledujem ale viem že výrobcovia luku nedávali záruku na luk ak niekto strieľal menej ako 6Gr na lbs (AMO odporučenie) to je u teba teda 378Gr ....asi s novými materiálmi prišlo 5Gr / lbs (IBO-odporučenie) ale to si stále na 315Gr ako píše Elvis....tak pozor na to aby Ti raz z toho luku nevyleteli so šípom aj ramená ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25614 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
čo ramená, na ramená sa vykálať ale keby tak totok sa mu stalo.www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Foru...topic&t=236Škoda by ho bolo.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25615 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
330

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25617 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
O takýchto príhodách som počul a vždy na to upozorňovali že to je &quot;choroba&quot; karbónov....tiež písali že sa môže stať že malý úlomok karbónu môže skončiť v mäse zvieraťa a pri konzumácii to vraj môže spôsobiť veľké problémy...no asi to už majú dobre ošetrené lebo v USA by to bol jeden súdny proces a koniec firmy:D....
<br/>ja som vždy strieľal Easton XX75 a to navyše také &quot;vodovodné trubky&quot;:D ....tam riziko zlomenia pri výstrele nehrozilo nikdy ... ale Štefan úplne presne to- na tej fotke -by mohol byť tvoj prípad ak by bola pravda čo píšeš -ten pomer váhy šípu a náťahovej sily luku. Tak že opatrne posunovať....karbón klepneš ani nevieš kedy a problém je na svete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25618 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
je to vsetko pravda, avsak neboj, mne luky nadstavuju odbornici-vcitane sipi, na to osobne nemam!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.181 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 243 návštevníkov a žiadni členovia on-line