Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25619 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Štefan 49: 330? no vidíš a to som tvoj šíp ani vážiť nemusel:)....všetko je na webe8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25620 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
ano, par karbonov som roztriestil. ale len pri naraze na beton, ono je v tom problematika ze ked ho len tuknes tak nevies ci je uz poskodeny, takze ked viem ze som praskol do niecoho tvrdeho karbon ide do kosa! Inak sa ti moze roztriestit na slamky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25621 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
:D:Dlenze ja ho budem za chvilu strielat a taky vol som dokonca az tak neni-musel som si to skontrolovat pre svoje nervy! A tym si mi vtychto nedorozumeniach pomohol!;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25623 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Tak straight shooting :) nech pribudne niečo pekné do galérie:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25625 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
.... a popri tomto vsetkom-mam podrbane digitalne vahy a pouzivam rezervne mechanicke, takze mi to nedalo pokoj, preto ze bu chcem prebijat nabojnice to gulovnice a to ma najviac trapilo-ako pracuje vaha, lebo v tomto pripade by to sranda nebola, hoci nic spolocne s lukom!:[:[:[:[:[:[:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25627 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
no myslím že mechanická váha je spoľahlivejšia ako digitálna a ja osobne by som aj pri prebíjaní uprednostnil prácu s mechanickou váhou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25628 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
spravne, lenze ked chces nieco narychlo odvazit aje to v krabici a musis to vystelovat a potom vazit kravinu ktora nesedi na panvici je to na p.....:[:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25629 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
ano v tom s tebou súhlasím, ja som len porovnával prácu pri prebíjaní na mechanickej váhe s digitálnou - skúsil som obe a volil by som mechanickú....navyše mám akosi aj menšiu dôveru k tej elektronickej...ale keď dodržuješ nejaké základné postupy nemôže sa nikdy nič prihodiť lebo chybu odhalíš včas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25634 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Keď je reč o rýchlosti tak som si vyhľadal ako pokročil vývoj compoudov.
<br/>Momentálne najvyššiu rýchlosť udávajú PSE X- Force a Bowtech 82and Airborne : 350 fps IBO.8o
<br/>Elvis, vidíš karbon je prevít.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25636 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Lovecka lukostrelba
inak vás to zobralo..??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25704 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
mirob asi som priliž sprosty, ale nerozumiem tvojej otazke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25718 od Dattila
Odpoveď od Dattila na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím každého, ahoj Agmiky,
<br/>
<br/> nerob si z toho nič. Nie si sám. Logiku a kultúru niektorých prispievajúcich sa mi už veľmi dávno nedarí pochopiť, preto ma prešla aj chuť stále prispievať a hádať sa v tomto fóre.
<br/> Videl som fotky zo sobotňajšieho preteku, gratulujem ti. Škoda, že bolo také hnusné počasie. Preto som nestrielal, lebo som sa necítil dobre a nepomohlo mi ani varené víno.
<br/> Nabudúce to už nevynechám - škoda že to bude už iba na jar.
<br/>S pozdravom
<br/>Dattila

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25722 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Vážení páni lukostrelci,
<br/>ako iste viete - prvá téma v tomto fóre je Návrh nového zákona o poľovníctve - v bode &quot;f&quot; je spomenutý lov lukom s výnimkou zverníc.....
<br/>Súhlasíte bez výhrad ? [r] Napíšte svoje pripomienky [/r].... Využite svoju možnosť, ktorú Vám SPZ veľkoryso ponúklo.
<br/>[r] Alebo Vám to všetko vyhovuje? [/r]
<br/>Myslíte si že sa budete mať možnosť k takejto veci ešte niekedy vôbec vyjadriť?
<br/>Ja si na takúto príležitosť za posledných 15 rokov nespomínam.......
<br/>nečakajte že na Vás bude niekto pamätať pri tvorbe nového zákona ak Vy sami neprejavíte žiadnu iniciatívu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25725 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Dakujem pekne Dattila, ja som bol iež prekvapený z vítazstva. Body som vobec nepocital, bol som tam s kamaratom ktorý práve zacína, tak som sa venoval jemu. rady atd. mimochodom to pocasie bolo naozaj hnusne, aj by som si dalto varené vinko, ale bol som autom, nemohol som. bol som uzimeny a ten dazd do toho bola čerešnička na tortičke. ešte dobre že nas to chytilo pri poslednych troch zvieratkach. Napriek tomu som sa cítil dobre, spoznal som nových ludi a aj s mojim vysledkomsom bol spokojny. pravda je ze sa nam tažko mierilo v takom vetre :D ale o tom je 3d sutaž. všetky možnosti počasia znášat a napriek ich vpyvom mat dobrý výsledok. Dakujem ti za gratuláciu, si ma naozaj potešil. zatim lukostrelbe zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25728 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Napíš prosím ťa ako.Rád sa pripojím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25730 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
elvis: klikni si na tému - prečítaj si návrh zákona a napíš svoje pripomienky (moja pripomienka ohľadom zákona je na naísaná 28. Júna 2006., 16:33)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25804 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
Podla mna to je vsteko len o informovanosti. Ludia su zvacsa skepticky ohladom lukov a kusi kvoli nedostatku informacii. Zpociatku som ani ja neveril, ze sa da lukom humanne zabit zver ako napriklad jelen. Ale ked sa mi dostal do ruk prvy kladkovy luk,moj nazor sa podstatne zmenil. Tiez som spociatku argumentoval, ze zver po zasahu hned neuhynie. Ale v podstate tento isty problem nastava aj pri love s puskou, ked po zasahu na komoru zver casto odbehne aj niekolko desiatok metrov. A to iste plati aj pri luku. Po zasahu na komoru zver odehne zvacsa niekolko desiatok metrov kde zhasne. Kladkovy luk je dostatocne silny na to aby bez problem presiel komorou jelena, ci diviaka a to aj vtedy,ked je zasiahnuta lopatka. A po perforacii plucnych vakov alebo srdcoveho svalu smrt nastava relativne rychlo. Co sa tyka presnosti, to zavisi od lovca a techniky ktoru pouziva. Pokial pouziva holy luk bez akychkolvek mieriediel je presnost samozrejme podstatne nizsia. Pri pouziti mieridiel sa presnost rapidne zlepsuje, vysoku zver je mozne bez vacsich problemov uspesne zasiahnut na vzdialenost 30-35, pri troche cviku 45 a viac. Ale to tiez zavisi od pouziteho nacinia a schopnosti lovca. Co sa tyka sipov a ich &quot;povalovania sa po revire&quot;, podla mna toto je zanedbatelny problem. Zo skusenosti viem, ze sip sa vo vacsine pripadov najde. A pochybujem, ze lovec by nemal iniciativu hladat svoj 300sk alebo drahsi sip. Pri zachovani vsetkych bezpecnostnych pravidiel si myslim, ze luk je dostatocne ucinna zbran na lovenie zveri, s ktorou je mozne hummane lovit, rovnako ako s puskou. Je to vsetko len o mentalite,predsudkoch a informovanosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25810 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím Ťa koldo! V podstate si to vystihol správne, len si musíme uvedomiť, že aj šíp vystrelený z extrémne rýchleho luku má len približne 1/3 rýchlosti zvuku, takže na 45 metrov a viac (ako píšeš) sa dá s úspechom zasiahnuť len 3D terč, ktorý je relatívne hluchý. Živá zver sa správa trošku ináč, preto reaguje aj na najmenší zvuk, akým je napríklad šťuknutie spúšťača, alebo plesnutie tetivy pri výstrele a s veľkou pravdepodobnosťou sa ti pohne do rany. Preto sa pre lov lukom ako maximálna odporúča hranica 30metrov. Podľa štatistík je najviac zveri ulovenej do 20 m. Nechcem tým samozrejme povedať, že sa na viac ako 30 metrov nedá zver uloviť, ale je to skôr výnimka. K zveri sa preto treba snažiť dostať čo najbližšie, nemala čas reagovať na výstrel. Veľmi dôležité je samozrejme odhlučnenie luku, ale to je na dlhšiu debatu....
<br/>S pozdravom
<br/>bovhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25822 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
V lese dobre odhlučnený luk na30 m už nepočuješ.Vplývajú na to hlavne ruchy ktoré vydáva les.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25823 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Da sa lovit aj na viac metrov na zver ako aj do terca .Všteko je na rýchlosti šípu a predvídavosti podľa poveternostných vplyvov .Je to len a len škola cviku a zručnosti.Napr s kušou pri 350 Fps a natahu 225 lb je rychlost 108 m/s takze pochybujem ze pri vzdialenosti akou bezne strielam okolo 100m by stihla zver reagovat na vystrel -nema šancu podotýkam (lovca nerobi zbraň ale technika a šikonosť zbrane ktoru ovlada).
<br/>Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.188 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 324 návštevníkov a žiadni členovia on-line