Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25926 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Zdravim vsetkych!
<br/> Tak teda doplnim informácie k mojmu prispevku.Bol pouzity luk o sile 60-70 libier znacky High Country.Dalsie podrobnosti nie sú opisané.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25927 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Janicok,zdravim Ta!
<br/> Chápem tvoje obavy.Mozno más aj urcitú pravdu ale nemislim si ze keby to bolo zákonom povolené bolo by viac pytliakov ako dnes.Áno urcite by boli aj negativne pripady ale percentuálne by to bolo velmi malé oproti tomu co sa dnes na Slovensku napácha puskami.Luk má niekolko tisicrocnú tradiciu pri love,je to romantická a etická zbran ktorá dá zvery ovela vacsiu sancu na prezitie ako strelná zbran.Preco,pytas sa?Lebo pri love lukom(aj kusou)musis priblizit ku zveri na takú vzialenost ako napr.dravce proti ktorym zver od zaciatku ucinne bráni.Ranivost sipu spociva v rychlom vykrvácany.Rezné poranenia sipom sa zahoja ovela rychlejsie ako strelné poranenia preto ze nedochádza k pomliazdeniu tkaniv a kosti.Poranenie a nedohladanie zvery pri nepodarenom vystrele je reálne ale -podla vyskumov v USA-nie je castejsie ako pri puskách.Ja polujem v reviry s drobnou zverou-bazant,zajac-a mozem potvrdit ze pocas kazdej polovacky máme nedohladanych niekolko kusov ,napriek tomu ze vynalozime vsetko ktomu aby to tak nebolo.Myslim ze ani pocas spolocnej polovacky na diviaky sa nedá vyhnút zlym zásahom.Zver odbehne,odleti s brokom alebo projektilom v tele a uz to nikoho velmi netrápi ze aky je jeho dalsi osud,kolko sa trápy kym uhynie a pod.
<br/>Lov lukom nie je pre tych ktory rychlo a lahko chcú ulovit co najviac,ale dá ovela viac zázitkov.
<br/>V okolitych krajinách,kde je lov lukom legálny ,laická verejnost ovela pozitivnejsie vnima tento sposob lovu lebo oproti puskám sa na roznych podujatiach dá prezentovat velmi dobre a vacsina ludi-nepolovnikov-povazuje voci zveray viac &quot;fair play&quot;.
<br/>Nakoniec chcem vsetkym zazelat vela polovnych aj osobnych úspechov.
<br/> s pozdravom Tibor Földes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25932 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
Este k tej ranivosti. Vsetko to zavisi od hrotu ktory pouzijeme. Pokial budeme pouzivat cvicne hroty, tak bude ranivost minimalne. Potom tu mame lovecke hroty, jedna skupina su s reznou castou pevne pripevnenou k osi hrotu a druha skupina su mechanicke. Obe su postacujuce na zabitie zveri, ale tiez su tam rozdiely. zalzi to od velkosti, ostrosti a podobne. Na trhu su dokonca mechanicke hroty, ktore po zasahu spravia dieru vo velkosti golfovej lopticky. Nevyhodou mechanickych rotov je, ze tie menej kvalitne sa nemusia vzdy spolahlivo otvorit.
<br/>Inak nemam prehlad ako to funguje s d vlastnictvom lukov u nas na Slovensku. Moze luk vlastnit uplne kazdy bez ohladu na vek? su tam nejake limity?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25939 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Luk môže vlastniť každý.Ale dajú sa luky aj evidovať.Každá lepšia firma má na svojom produkte na viditeľnom mieste CNC-frezované výrobne číslo.(kladkáč)A niektoré firmy vyrážajú do dreva.(klasik)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25948 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Lovecka lukostrelba
Ja som len reagoval nic netvrdim. Kusa 160-210 Lib zvladne hravo aj 60m , pockas na prechode ,kalisku atd to su moje uvahy ale su aj ine argumenty je to iny sposb lovu kde s dnesnym spolu to je aj nebezpecne .ked niekto napise ze ulov.aj na 3m a co ked niekto na toho kusa na 120m vystreli kniha navstev to neporiesi Coho sa obavam rusenie zvery na miestach kde zalahuje teraz sa polov. prejde chodnikom krajom luky alebo sadne na posed atd okrem spolocnych .Nic netvrdim nie som proti ale zatial len v zverniciach tolko Ja

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25949 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
janicok: na tých 60m sa prídem pozrieť a dám fľašu dobrého koňaku ...len sa musíme najprv dohodnúť na tom čo to podľa teba v praxi znamená -hravo to zvládnuť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25950 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Koldo ty by si strielal s cvicnym hrotom na zver??!! no dakujem pekne neprosiiiim. Poznas cvičný lovecký hrot? okrem toho zema svoju hmotnost, je akurat sustružený do špica (kužel atd.) no takým hrotom strielaj radšej len do tercovnice. ok?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25951 od evzen_lovec
Odpoveď od evzen_lovec na tému Lovecka lukostrelba
Zaujímala by ma jedna vec. Čisto teoreticky, stal by sa uraz pri lovení lukom. Ako sa dá dokázať že kto bol stelcom? Dajú sa nájsť nejaké dôkazy o tom že z ktorého luku bol šíp vystrelený?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25960 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Otlačky prstov strelca?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25962 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Niekde platí že na šípe musí byť uvedené meno.....tak že keď sa nájde postrieľaný kus so šípom horšie sa z toho vykecáva :D
<br/>okrem toho- napr. pri brokovnici je identifikácia strelca nemožná....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25964 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Veľmi pekne si to napísal Tibor, nemám čo dodať.
<br/>s pozdravom
<br/>bowhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25990 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Otlacky mozno ale len blb nerozmysla dopredu .Takze ak si ho vycistim a strielam prevazne v rukaviciach .Nema nik sancu dokazat ze som to bol prave ja.Rukavice pouzivam na natahovanie tetivy 225 lb kuse. Zatial ju skusalo natiahnut asi 15 chlapov a ani jeden ju nenatiahol. Treba cvik proste.Takze teoreticky keby som mal lovit tak sip bude cistucky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25991 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
cvicny hrot je cvicny hrot .Ja mam jeden specialny urobeny hrot ktory naopak nie je ostru ale zatupeny zo sirsim zakoncenim ako je hrubka sipu.Skusal som strielat na rozne imitacie tercov z roznych materialov.pri dopade namaso urobil na 50 m do neho dieru 7 cm na sirku a pevrtal maso v hr.20 cm ako nic a este za zabodol 3 cm cez 5cm sololit .trcaly len letky.Kedysi pouzivaly taketo hroty prevazne lucisnici pri strelbe z hradov .Devastujuci ucinok.keby to niekto dostal do lebeni tak je to pomaly ako rana z 9mm akutrat ze tam posobi tlak v J ktory ma este vnutornu exploziu ale zarucene polka hlavy na reseto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25997 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
ja som z drevarskej fakulty zamerany nadrevo, ale zatial som 5 cm sololit nevidel, jedine ak by si dal niekolko desiatok sololitov za seba. ale ja osobne tomu velmi neverim. pokial sa da, ja by som takéto experimenty nakrutilna video.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25998 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Sorry nie sololit ale drevotrieska- bukas z kuchynskej prac dosky.Nakrutim videjka.Uz som rozmyslal ale neviem ci by to aj niekoho zaujimalo.Mam rad extremy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26002 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
agmiky, samozrejme, ze by som nestrielal cvicnym hrotom na zver. Len pokazujem na to, ze ranivost by bola podstatne nizsia. NIkde som nenapisal, ze by som strielal s tyymio hrotmi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26003 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
ved ja nic.len som podotkol ze cvicnym hrotom zabijes tak isto ako aj inym loveckym hroto.Nie tercove .zalezi ake organy su zasiahnute.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26008 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
bosax ja by som si velmi rad pozrel tvoje experimentalne videa. tiez rad si pozriem nejake fajnotky s lukom.pokial mas,alebo chytas sa nakrutit, tak by si mi to mohol poslat. vydavky zaplatim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26018 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Tak pekne po poriadku.
<br/>Prispevok janicoka.Asi si bol dost &quot;unaveny&quot;pred polnocom lebo to co si napisal je taky &quot;gulás&quot; nedá sa na to reagovat.:D
<br/>Cvicny hrot a lov?Dá sa co by sa nedalo!Tak ako sa dá polovat na diviaka malikalibrovkou.Ked trafis zblyska do hlavy tak zarucene padne,mám to vyskúsané(doma pri zabijacke-samozrejme);)
<br/>Úraz lukom?Stane sa!Vacsinou je obetom samotny strelec,ked sa pretrhne tetiva alebo sa zlomy luk alebo sip je to realita,preto treba mat vzdy vsetko v poriadku ale to plati aj pri puske nie?Postrelenie niekoho pri love a dokazovanie.Neviem je to tazká otázka ale dokazovat postrielanie brokom moze byt este horsie.Ked sa nájde sip tak si myslim ze je to len otázka casu.
<br/>Strelba lukom alebo kusou na velké vzdialenosti.Naco?Krása spociva práve v tom ze sa musis prikrádat k tej zvery na min. 25-30m,kdo striela dalej je nezodpovedny,ale takych je aj medzi &quot;puskármi&quot; vela.
<br/>bosax si polovnik?To ze len strielas v rukaviciach a tvoje sipy sú bez odtlackov,to patri skor do kategórii&quot;nájomny vrah&quot;.::)
<br/>Nakoniec dúfam ze som nikoho neurazil,nemal som to v úmyslu.
<br/>Aha,este jedna vec.Kazdy súdi podla seba.Ked sa povie lovecká lukostrelba a hned niekomu naskoci ze je to dobrá vec tak akurát na pytlacenie, tak je to jasné.
<br/> Tibi Földes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26019 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
ja som len reagoval na prispevok keby niekto strielal sipom a ci sa da dokazat kto !!! V rukaviciach strielam koli natahovaniu tetivy kuse. natah 225 lb. bez natahovka sa to neda .a holymi rukami neni sanca .Skusal som tak ma boleli prsty asi mesiac.Tak preto tie rukavice.polovnik nie som ale pracujem ako Straz prirody. Nestrielam z pusky iba SA 58,MP5 .CZ 75. Glock9mm para a spustu dalsich. Sluzobne zbrane .Ale to tu nepatri (moje povolanie nesuvisi s polovnictvom ) beriem to ako zalubu a konicek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 312 návštevníkov a žiadni členovia on-line