Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25824 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Dúfam že skôr ako sa tu rozbehne nezmyselná debata o love kušou na 100m si to tí čo by na to chceli reagovať rozmyslia a upustia do toho...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25825 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Ja netvrdim ze by som strielal na zver na 100m .Citaj poriadne na co som reagoval pre buduci krat.Reagujem len na to ze hluk ktory vyda strelba kusou na taku vzdialenost nemoze zver hned reagovat a nie to este pocut. Najprv citaj a tak odpisuj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25827 od simon
Odpoveď od simon na tému Lovecka lukostrelba
Pozorne som si prečítal diskusiu o love lukom. Určite nespochybňujem účinnosť terajších lukov prípadne kuší. Je to len o poľovníckej etike a morálke. Dnes síce aj na poľovnícke zbrane existujú tlmiče ale väčšina poľovníkov ich nemá a teda každá rana je počuteľná. To možno odrádza niektorých "tiež poľovníkov" od ilegálneho lovu. Možno je to môj názor , ale mám obavu z toho, že lov lukom resp. kušou ako tichou zbraňou, by vo väčšej miere začali používať aj tí naši "kolegovia", ktorí pod slovom poľovníctvo rozumejú zastreliť, zatajiť, zjesť alebo predať. Možno nie sme nato pripravený poľovať aj takýmto spôsobom, pretože právne vedomie a hlavne svedomie niektorých z nás je veľmi nízke až žiadne. Možno by to bolo možné skúsiť ako test vo zverniciach , kde tá možnosť pytliačenia je podstane menšia a kontrola väčšia alebo na spoločných poľovačkách. Určite je však poľovanie s lukom náročnejšie ako s poškou už len pre vzdialenosť na streľbu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25829 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Pochybujem ze niejaky pytliak sa rozhodne loviť kušou alebo lukom .Po 1 .je to narocne a po 2. dost financne nakladne .Zriadenie dobrej kuse + vystroj šípy+kvalitne lovecke hroty cca 60 000. Za tie peniaze mam postarane v mraziaku mäso na 10 r.to je najmenšie zlo čoho sa môžu zástanci obávať že im takýto lovci spôsobia škody pytliačením. Ešte jedna vec čo je zakázané tak pre iných je dôvodom k adrenalínu a preto je veľke halo okolo tohoto všetkého. Ak by sa uzákonil takýto lov tak najbližšie storočie nebude nik počuť žiadnu kritiku spojenú týmto lovom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25831 od eso
Odpoveď od eso na tému Lovecka lukostrelba
Môžeš porovnať ranivosť pri zásahu šípom z luku, či kuše z výkonnými kalibrami guľových zbraní??? Lebo, jedna vec je adrenalín a potreba loviť zver lukom strelcom a druhá je ranivosť zásahu na zver a čo najrýchlejší skon zveri po zásahu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25832 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
uz sa to tu rozoberalo v staršich člankoch.nejdem sa k tomu vraciať.v porovnani skratka je ranivosť šípom+lov.hrot postačujúca k usmrteniu zvery .V druhých krajinách to dobre vedia a preto to aj uzákonily .my sa máme ešte čo učiť od susedov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25834 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Netvrdil som že sa nedá loviť na viac ako 30 metrov, ale to, že zver nedokáže reagovať na zvuk ani na 30 metrov, s Tebou nesúhlasím. Reaguje aj na oveľa menšiu vzdialenosť, pekne to vidno pri všetkých loveckých videách, ale hlavne pri lovoch v afrike, kde sa strieľa naozaj na malé vzdialenosti a zver reaguje prikrčením už pred dopadom šípu. Okrem toho hlučnosť luku je úmerná váhe šípu a váha rýchlosti šípu. Pokiaľ teda chceš strieľať dostatočne ťažkým šípom s lofeckým hrotom (aby mal dostatočnú dopadovú energiu), tak sa môžeš s rýchlosťou 350 Fps rozlúčiť.
<br/>S pozdravom
<br/>bowhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25835 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
a všimol si prečo ta zver reaguje ? Jednoducho pri zamiereni lovec vydá zvuk v podobe zaťuťkania aby zver zastriehla a chviľu sa nepohla a tak vyletí rána .je to taktika kontaktného lovu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25836 od miso
Odpoveď od miso na tému Lovecka lukostrelba
Pytliačenie s lukom je nereálne a nie len kvôli finančnej náročnosti. Mnohí by boli prekvapený čím pečienkári disponujú, Pričom 60 000sk je hranica, na ktorej niektorí s výbavou len začínajú. Ak je človek len troška pri zmysloch,nebude riskovať a pytliačiť lukom-čo je náročné na podmienky(potreba svetla, vzdialenosť), kondícia strelca a ďalší faktor-že zver na 99% po výstrele odbehne a dohľadávať oni čas nemajú...:[
<br/>Radšej si zadováži flintu,infrák na ňu, nahodí tlmič a ide loviť uprostred noci, krytý tmou...výstrel nebude počuť tiež..;)
<br/>Tvoju narážku na spoločné poľovačky a lov lukom beriem ako žart, luk je na spoločných poľovačkách podľa mňa absolútne nepoužiteľný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25838 od eso
Odpoveď od eso na tému Lovecka lukostrelba
postačujúca je aj rana lopatou na usmrtenie - keď dobre trafíš:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25840 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
to neviem .Opytaj sa odbornika na lopaty .Ja viem iba z vlastných skúseností čo som videl (nie počul) že lov lukom-kušou je plnohodnotný a humánny lov v druhých krajinách

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25841 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Hlas alebo zaťukanie ako hovoríš, sa používa na zastavenie zveri ktorá je v pohybe a pri zveri ktotá stojí sa nepoužíva, lebo hrozí že Ťa zver zbadá. Na zver ktorá o tebe vie sa podľa odborníkov nemá strieľať ani keď Ťa nevidí, lebo je napätá a reaguje oveľa skôr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25842 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Ja viem maš pravdu ale v kontaktnom love sa ráta s tým že si od cieľa pomerne blízko tak aj to že ťa zver zbadá je fakt .Čo sa týka toho počutia tak určite zver začuje výstrel .Ja som len chcel podotknúľ že už je neskoro keď reaguje na ňu pri takej rýchlosti.108 m/s na niejakych 30 m nema šancu aby si nezasiahol tam kde si chcel.Skôr ako faktor zlyhania môže byť počasie alebo vietor že zanesie šíp trochu inam .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25843 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Súhlasím, na 30 metrov trafiť musíš, maximálne sa môže stať že sa zver prikrčí a zasiahneš miesto srdca chrbticu. Tak vznikajú tie krásne zásahy keď zver zostane po zásahu šípom v ohni!
<br/>Som rád že sme si takto pekne pokecali
<br/>Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25844 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Lenže je problem pri zásahu.Chrbtica sa da s najväčšou pravdepodobnosťou trafiť len pripohľadu ako napr. zo stromu.ak si videl niejaké video ako ostala zver v ohni tak je to pri výstrele z hornej pozície.Ak by som mal z ležiacej polohy mieriť tak jedine na komoru .Trafiť z takejto pozicie priamo miechu asi by nebol presny zasah a zver by určite mohla trpieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25847 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
technicka zalezitost: Zver, ak zareaguje na hlucnost vykonu sa prakticky nezohyna , cize nepohybujez dovodu hluku, avsak, kazdy stvornozec sa pred skokom v prvom rade musi zlomit v klboch nohach, sim nasponuje svaly na vyskok, takze ked mieris na komoru a zver sa zohne sip leti nad, kde mozes zasiahnut chrbticu, alebo uplne netrafis!Z tohto dovodu je rychlost sipa velmi dolezity, kde v podstate pocasie velmi na nic neposobi!!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25858 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Zdravim vsetkych!
<br/>V susednom Madarsku uz vydali viacero knih a naposledi aj DVD filmy o lovu lukom kedze u nich je uz od 1994 lov lukom povoleny.Jednu dobrú knihu mám od Arpáda Amróziho ktory je jeden z lukostrelcov ktory má velké zásluhy na tom ze tento sposob lovu dostal zelenú.Na konci svojej knihy pise o vlastnych skúsenostiach lovu lukom
<br/>Najvecsia vzialenost bola 38m a najmensia 3m priemerne ale vzdialenost lovu bola 20,7 metrov.Sip nepresiel telom zvery v 5 pripadoch(18%)v 8 pripadoch presiel(30%) a v 14 pripadoch(52%) sip celkom preletel cez telo zvery.Priemerná vzdialenost úniku po vystrele je pri dobrom zásahu na komoru je 34,5m.V 7 pripadoch ostal zver v &quot;ohni&quot; no v troch pripadoch -zásah do brucha-zver unikol niekolko sto metrov ale bol dohladany.Tieto údaje pochádzajú z 27 ks ulovenej zvery ktoré autor ulovil za 9 rokov.Najvacsiu cast úlovkov tvori diviacia zver (13ks)jelen(1ks)daniel(5ks)srncie(4ks)lisky(3ks)a cierny medved(1ks).
<br/> s pozdravom F.Tibor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25864 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Zdar Foldes,
<br/>ešte by možno bolo fajn doplniť akým lukom lovil- myslím náťahovú silu -prípadne ďalšie podrobnosti a sú aj tieto k dispozícii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25872 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Lovecka lukostrelba
Suhlasim s Simonom okrem spolocnych pol. Pripady pytliactva lukom,kusou su nas zname a to to nie je este ani povolene ;)Kusu kupis uz aj s infrakom za cca 1500 eur8-L Zver odbieha podla zasahu ci kusou alebo strelou s pusky;)
<br/>Puska ,infrak,tlmic za 1500eur nekupis8-L
<br/>A nakoniec dokazatelnost zasahu sipom ze s ktorej zbrane bol vypusteny je 0 Bezpecnost samotneho strelca pri love lukom je mala preto moj nazor len poplatkovo v uz. zverniciach s doprovodom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #25899 od miso
Odpoveď od miso na tému Lovecka lukostrelba
A ako pytliak s kušou sa budeš zakrádať na vzdialenosť do 30m...Troška nepoholdné nemyslíš? Áno je možnosť čakať pri krmovisku, ale je veľká šanca, že sa tam stretneš s poľovníkom. Prípady pytliactva kušou sú, ale ich percento je naozaj zanedbateľné. Je to ako viesť štatistiku o úmrtiach spôsobených padajúcimi cencúľmi...vyskytujú sa,ale úmrtia pri automobilových nehodách sú ďaleko vyššie.
<br/>Pytliactvo s lukmi a pod je štatisticky niekde pri lapaní do pascí,vyberaní hniezd a používaní otrávených návnad...
<br/>Dokazovanie je iná vec, ani pri zbraniach to nemusí byť vždy také jednoznačné....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.221 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 332 návštevníkov a žiadni členovia on-line