Kušostreľba.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26716 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
Ukraincom to je jedno ale nie Slovakom ktorych poznam a zucastnuju sa takychto aktivit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26718 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Kušostreľba.
Ved nech sa zucastnuju, ked nevedia co s peniazmi, ja by som na to nemal po financnej stranke nemal a asi by som nadobudol k tomu velmi rychlo odpor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26737 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
ja taketo lovenie nepodporujem ale najdu sa tam individua ako aj vsade aj u nas ktorym je to jedno.Ale len mozem potvrdit ze iba ten kto nestrielal z luku alebo kuse moze tvrdit ze takyto lov je o nicom a zver by trpela.Kto to pozna tak moc dobre vie ze to tak nie je

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28237 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Kušostreľba.
zdravim vsetkych radsej som presiel sem aby ma dakto z lukostrelcov neposlal do ... takze hlavne sa chcem ospravedlnit bosaxovi dokomolil som ti meno prepac a mam na teba aj otazku spominal si presnost exomasu na sto m. cca asi 30cm priemer. a prosim ta skusal si aj na 50m. ? by ma zaujimalo s akou presnostou to ide na tych 50m. taky desat centymetrovi kruzok dalo by sa do toho nastrielat? dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28241 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
Od 50 m + do 70m je presny zasah ako bič.Nejdem to tu rozpisovť lebo aj tak nikto neverí a hlavne tý ktorý v živote nedržali kušu v ruke ale zaručene na takých 50 metrov strielaš vedľa seba v centimetroch .Mam aj fota nastrieľané terče na 70m .Ak by ťa to zajimalo tak napiš maila a pošlem ti fota.Ale potvrdené je od výrobcu že kuša-Excalibur-exomax 225 Lb je presná až na 120 m.Záleží však aj na strelcovi + poveternostné podmienky a kvalitný puškohľad.Inač je to v pohode a kľudne si to porovnám s hociakou bežnou palnou zbraňou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28249 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Kušostreľba.
zdravim no to si ma potesil! ja ti verym! len mne sa zda 225lib. trochu vela ale fakt neviem ktovie ako je to s presnostou pri takej175-185lib. kusi ci ta presnost dako rapidne klesa alebo je to podobne samozrejme aj sila nvies daco o tom? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28253 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Kušostreľba.
Asi si žiadnú palnú zbraň v ruke ešte nedržal8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28262 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
Používame v ramci mojho povolania gumipušky :]. Ty si držal niekedy kušu alebo luk ? Ked tak chytračenie tvrdiš?Ja mam robené rozborky takých zbrani o ktorých sa Ti môže akurát tak snívať a v živote ich ani neuvidíš nie to ešte aby si mohol s nich strielať .Aspoň vidno ako málo vieš o niekom a o niečom čo ideš tvrdiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28278 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Kušostreľba.
Odkiaľ si?Kľudne si to s tebou rozdám.Storočné zbrane strieľajú presnejšie ako tvoja dnes kúpena kuša či luk.Ja som tiež iba napísal svoj názor,a ty hneď reaguješ ako by som ti po papuli dal.:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28282 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Kušostreľba.
Vidno že si vychodniar .Hneď veľke Hu 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28286 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Kušostreľba.
zdravim vas chlapi rosim vas nehadajte sa aj tu reagujte ku teme dakujem vam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28388 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Kušostreľba.
zdravim vsetkych bosaxxxxxxx kde si??? moj Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. velmi prosim o to foto ak budes mat chvilu tak odpis na moj prispevok -aj ostatny mnohokrat dakujem lovu-zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54699 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.

<br/>
<br/>Tato kus ma silu natahu 332 liber a strili sipku o vaze 350 grains poc. rychlosti 370 stop/vterinu no a stoji asi 1500 $ a je to svycarsky vynalez a vyroba .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #54700 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.

<br/>
<br/>zde je lepsi pohled na tuto neobvyklou kus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55341 od exomax
Odpoveď od exomax na tému Kušostreľba.
Potreboval by som poradit,
<br/>kde zoženiem kušu Excalibur Exomax alebo Equinox? Da sa objednat cez internet? Je možné aj zo zahraničia? Pripadne mi sem dajte link.
<br/>
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55345 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Kušostreľba.
www.pannonijasz.com stačí ak napíšeš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ,na sklade je Exocet 200,Ibex 175,exoMax tiež

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #55597 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Kušostreľba.
zdravim,aky mate nazor na kuse znacky Skorpion?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55804 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.

<br/>
<br/>Zde je vystrel kusi do pumy asi na 10 -15 metru. Na ni musi byt smecka psu a zahnat ji na strom a strili se i z pusky jinak nemame sanci .
<br/>Jinak ja ty zakony nazyvam pouze pakarna a buzerace ,jinak dovolili lovit kusi i v Severni Karoline i kdyz lukem se smi lovit asi od roku 1940 ,ale tu kus stale neuznavali a byli proti a zase prichazi pozde ,nebot asi ve polovine statech je lov kusi dovolen a tak zase soudruzi prichazi pozde .
<br/>Jedno je jasne ,ze kusi se da strilet i doma v mistnosti na 5 metru jen tercovnice musi zastavit sipku a take staci otevrit dvere do druhe mistnosti a strilet kusi ,tez je mozne strile z vysokeho okna doma atd. Jako tercovnice nam slouzi nejaka papirova krabice naplnena hadry a za krabici je nejaka 2cm deska ,nebot jak sipka projde krabici zpomali se tak ,ze se jen malo zabodava do desky anebo vubec ne ,zalezi jak je krabice silne nacpana......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55805 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.

<br/>
<br/>jinak projit youtube ----vsechno o kusich a je toho tam dost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #56573 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Vyber je jasny -exomax 225 liber a ne zadne kladky u kuse je nepotrebujeme ,nebot nedrzime svaly tah kuse a navic jednoduchy je tam snaze nasponovat tetivu a ja doporucuji si vzit nahradni tetivu kterou si snadno muzeme vyrobit a na luk dat a jasne tato kus zabije lehce slona a pokud chceme mit tezkou sipku muzeme do ni dat nejaky kus dratu obaleny nejakou lepenkou ,aby nekrestil /nedelal hluk/ a tak si muzeme dovazit kazdy sip.
<br/>A pri strileni na terc doporucuji vzdalenost alespon 40 m aby ta sipka nemela na teto vzdalenosti nemela takovou rychlost a tolik se nenicila,kdyz mineme mame problem a ja bych doporucoval jeste k tomu koupit na kus dalekohled a jasne postupovat na lovu jako je u lukostrelby ,nebot kus neni puska a projektil neleti 3x rychlosti zvuku ,tak zase strilet zvirata na 30 m a obcas si muzeme dovolit i 40 meru ,zalezi na treningu a sebevedomi .
<br/>Nekdy je problem se spousti a kdyz se vyskytne tak to spravi kazdy dobry puskar a prohlednout si ty videa o kusi co jsem postnul .
<br/>Pozor na natazenou kus, tam jsou vzdy nehody a jeji podceneni a tercova sipka z teto kuse doleti 500 m pod 45 stupnovym uhlem a jasne budes potrebovat lovecke hroty a na carbonovou sipku je mozne nasroubovat jakou koliv spicku ......
<br/>Vsichni ti co byli odpurci kusi /hlavne lukostrelci/ prohrali a ja jsem leta vysvetloval ,ze kus neni palna zbran a nakonec to odklepli ,ze v lukostrelecke sezone se muze lovit kusi v N C ......
<br/>Navic do zahranici se lehceji jezdi s kusi a lukem, nebot odpada veskera pakarna jaka je u palnych zbrani .......jak ja vse nazyvam pakarna a buzerace co je treba u 5 ranneho Mauseru ........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 696 návštevníkov a žiadni členovia on-line