Kušostreľba.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57187 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Kušostreľba.
ako to vyzera s tym tvojim lukom?pohli sa lady?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57189 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Zkuseny a mnoho let trenovany lukostrelec je schopen na 60 metru trefi obycejne kazdym druhym sipem tu plechovku od coca-coly co ma asi 1/3 litre obsah dale, uz je problem to proste udrzet i kdyz se to necha nacvicit a jasne kus s dalekohledem tam nebude problem ani na 100m .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57193 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
pohli:D síce ho ešte nemám.Musel to vzíť oklikou přes Prahu:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57194 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Kušostreľba.
Ahoj mojluk.
<br/>Elvis Ti to napísal velmi výstižne. Záleží od toho, na čo to vlastne chceš, lebo taká silná kuša Ti bude len na domáce prdkanie, alebo na lov, aj to len v Afrike, lebo v celej Európe je lov kušou zakázaný. Na presnosť je kuša určite lepšia ako kladkový luk, hlavne na väčšie vzdialenosti, Samozrejme ak nájdeš taký dlhý rovný kanál:]
<br/>Kladkovým lukom môžeš v pohode chodiť na súťaže, poprípade ak si urobíš aj polovnícke skúšky tak aj loviť v uzavretých zverniciach. Záleží len od Teba ako sa rozhodneš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57195 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Kušostreľba.
Miroslav547, pošli mi už prosím Ťa odkaz na ten nový zákon ktorý dovoluje používať zbrane kategórie D len na strelniciach, lebo nikde som sa s ničím takým nestretol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57196 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Kušostreľba.
kusa je presnejsia,pri nej totiz nemusis drzat tlak tetivy(drzis len vahu kuse)v absolutnom klude si namieris a vypalis..ma vsak oproti luku nevyhodu v tom ze sa s nou tolko nevyblaznis ako lukom..ja ked mam enormnu chut strielat,vezmem drevolaminat longbow a pustim tak 150 sipov...pri kusi by to trvalo dost dlho..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57197 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Kušostreľba.
povinnosti, pôjde o povinnosť (1) mať pri manipulácii so zbraňou pri sebe doklad totožnosti, (2) skrytého nosenia alebo prepravovania zbrane, (3) dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou, strelivom, strelným prachom a so zápalkami, (4) pri manipulácii so zbraňou alebo strelivom sa na výzvu príslušníka Policajného zboru podrobiť orientačnej dychovej skúške, prípadne lekárskemu vyšetreniu na účel zistenia, či pri manipulácii so zbraňou nie je pod vplyvom alkoholu alebo návykovej látky, (5) bezodkladne oznámiť najbližšiemu policajnému útvaru každé použitie zbrane v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi alebo streľbu zo zbrane mimo určených priestorov a (6) strieľať zo zbrane, ktorú je oprávnený držať alebo nosiť, len v miestach, kde je na to oprávnený alebo na strelnici, ak nejde o použitie zbrane na ochranu života, zdravia alebo majetku. Nejedná sa o nové povinnosti, tieto povinnosti má okrem iných povinností držiteľ zbrojného preukazu, novelou sa však tieto povinnosti zavedú aj pre držiteľov zbrane kategórie D, čo bude explicitne uvedené v § 7.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57204 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Kušostreľba.
Všetky tieto povinnosti platia aj teraz, ale jediná možnosť ako to realizovať pre zbrane kategórie d, je ak bude ich držanie podmienené vlastnením zbrojného preukazu. Pokial budú zbrane kategórie d, vo volnom predaji nad 18 rokov, tak si to neviem celkom dobre predstaviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57205 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Kušostreľba.
No ja tam nikde doslovne nevidim napisane,že lukom smieš strielať LEN na strelnici.Ak sa spytam hospodara či možem strielat niekde v jeho reviry a on mi urči kde,tak som opravneny na tomto mieste strielat nie? :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57206 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Kušostreľba.
Teraz som našiel kompletnú novelu zákona, kde je doslova uvedené: strieľať zo zbrane, ktorú je oprávnený držať alebo nosiť, len v miestach, kde je na to oprávnený alebo na strelnici.
<br/>Zbrane kategórie d, je majitel oprávnený držať doma. Podla tohoto znenia sa môžu používať tam, kde ich môžeš držať, teda doma, alebo na strelnici

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57207 od papo
Odpoveď od papo na tému Kušostreľba.
Zbrane kategórie d je majiteľ oprávnený držať za zákonom daných podmienok. pokiaľ to poznám/možno sa niečo zmenilo v návrhu/ tak to nemusí byť doma. celé je to akési divné, lebo zákon napr. pozná strelnicu len pri strelných zbraniach. je to proste nešťastný pokus o možnú policajnú šikanu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57210 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Kušostreľba.
Vystihol si to presne papo!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57213 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Trochu OT!!!!
<br/>Je strasne nebezpecne odzbrojeni naroda nejakymi politika a snazit se zalozit nejaky policejni teror to se na Slovensku uz nekolikrat stalo, stejne jako jinde ve svete a ze nejaky silenec nekoho odbouchne a pak odzbrojime narod je jenom vladni totalita a je to znamo od rimske doby, vlada vzdy vytvori krizi a zavede teror ,ted ne jihu vladne obcanska valka v Mexiku ve state kde maji prisne proti zbranove zakony za patronu vas zabasnou na dva roky kdyz patrona neni oficialne prihlasena jasne za posledni asi 3 roky Mexiko ma asi 30 000 mrtvych a jelikoz tady kazdy je po zuby ozbrojen a nepotrebuje zadnou bumazku ,tak ta obcanska valka nepreskocila a jasne dodnes jsou politici co chteji zakazat zbrane ,ale nikdo je nevoli ,ci o tyto nesmysly nikdo nema zajem .v Mexiku kazdy den nachazi masove nroby kde je tak 10-60 mrtvych a zbrane maji jenom drogove gangy co si rozdelily Mexiko jako kdyz byla ve stredoveku kralovstvi a jasne nikdo nema odvahu valku skoncit, nebot vlada ma strasny zisk z teto valky.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57217 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Kušostreľba.
cela ta reakcia vo forme novely je jedna velka saskarna,neviem si predstavit co za zakon by prijali,keby sa ten magor rozhodol vrazdit nozom,kludne mohol niekde v nakupnom centre vbehnut do davu ludi a bodat hlava nehlava..co by v takom pripade prijali nasi zakonodarcovia aby nas ochranili?zakaz nozov ako nebezpecnej zbrane?viem si zivo predstavit ako by som si odrezal chleba...pilkou na zelezo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57219 od papo
Odpoveď od papo na tému Kušostreľba.
psychotesty každého, kto používa nôž by prinieslo jedno pozitívum....mali by sme prehľad doma, kto nám to varí:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57228 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
a ešťe by sme za tie psycho testy zaplatili.8oTakže psssst,nepřítel naslouchá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57230 od elvis

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57251 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
cawes, no tak idem do toho a kupim ten equinox... treba dat 100€ zalohu :) hehe
<br/>aku optiku na to dat? len nech stym dovidim tak od 50 do 100 metrov. odporucte nieco dobre, pozeral som sa na truglo,lumizone, hmm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57252 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Kušostreľba.
od koho ides kupovat kusu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57260 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Kušostreľba.
z kosic, Celjuska... do 20 teho je vianocna zlava 5 percent :) mohol dat aj viac :D
<br/>jooj,len sa tam neviem dostat,z roboty ma nepustia...asi len v januari

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.170 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2004 návštevníkov a žiadni členovia on-line