Kušostreľba.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56576 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Kušostreľba.
jasne ziadne kladky,lebo nepotrebujes drzat tah kuse,ale ovela rychlejsie opotrebujes ramena bez kladiek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56579 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Snad pouze teoreticky u kuse nejdrive odchaci tetiva a tak mit jednu v zasobe ,nevim kolik ma vlaken ,ale stocena s materialu fast flite je zase neso jineho ,nez za stredoveku a takovy stroj vydrzi desitky tisic vystrelu a pochybuji ,ze se znici luk....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56581 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
pisete tu o opotrebovani ramien,tak by ma zaujimalo,co je to opotrebovanie ramien?ze sa po nejakom case poskodzuje ich vnutorna struktura?co v takom pripade robit?daju sa vymenit za nove a ide sa dalej?ako vlastne spoznam ze doslo k tomu opotrebovaniu ramien?je to moc otazok,ale prosim vas o odpovede...o nejake dva tyzdne idem kupovat kusu a neje to ziadna lacna zalezitost,takze by som o tom chcel nieo viac vediet...dakujem vam ..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56590 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Je to pouze teoreticke nemusis mit mit strach ,ze se ramena kuse zlamou...
<br/>Mame to jako u luku, kde dreveny luk by mel vydrzet 100 000 vystrelu ,ale ja mam luky co jasne maji jini, co jsou 10 let stare a jsou stale velmi pouzitelne a jasne nemame jenom jeden luk z klacku co si uriznem v lese a kdyz udelam 3 luky a ty ma nekdo v zasobe muze strilet cely zivot ......pokud mame drevolaminatovy luk a ten by mel teoreticky vydrzet 1 000 000 ohybu i kdyz se muze zlamat daleko drive ale vetsinou vydrzi leta a leta a ja treba zlamal recurve za 8 let 65 liber ,ale vetsinou jsou luky co strili 30 let a vice i kdyz muj znamy lukar rika, ze kdyz je luk stary 25 let povesime jej na zed a jsme radi ,ze se nezlamal ,nebot zaruka na epoxid je 20 let .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56591 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
este ma napadla taka jedna vec,kusa mi asi pride s nenapnutou tetivou a je jasne ze ju budem musiet nejako doma natiahnut na ramena,viem ze sa daju kupit pripravky na vymenu tetivy,no podla mna su dost drahe(okolo 800 ceskych korun)nedal by sa nejako takyto pripravok vyrobit?na videu som videl ako chlapik menil tetivu,upol omotavku pripravku do mechaNIZMU a tak ju vymenil.nasiel som doma ocelove lanko,trochu som ho oblepil a jeho hrubka je 6mm,nieje to uz hrube na vyrobu takehoto pripravku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56592 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Nezalezi jestli to bude tluste ,ale jestli to bude fungovat a to se musi vyzkouset na te kusi tedy druhym provazem natahnout luk ,abychom tam mohli nasadit tetivu a princip je stejny jako u luku .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56593 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
no prave to mi nebolo jasne ci to nebude hrube na uchytenie do mechanizmu,kedze neviem aku hrubku ma taka omotavka tetivy na takej 225 lib.kusi...druha taka vec ma napadla zeby som to nemusel zalozit az na mechanizmus,ale by som ho podrzal asi 1 az 2 cm od mechanizmu a niekto druhy by mi tu tetivu za ten cas co by som to drzal zalozil....no neviem..dalsia vec je ci sa tetiva kuse po strelbe dava dole alebo tam moze ostat zalozena?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56594 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.

<br/>
<br/>Podivej se na toto video a to je nasponovani tetivy na luk co ma pouze 150 liber ,ale je videt princip ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56596 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
www.reviewcentre.com/reviews95121.html
<br/>
<br/>Normalne prijde kus rozlozena ,ale luk napnuty .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56599 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Kdyz nekam pojedeme lovit tak si kus rozebereme a pak slozime na miste a kdyz je to leteckou dopravou mame kufrik, aby se rozlozene casti neposkodily ,podobne se posila i kladkovy luk ,kde neni co rozlozit ,ale je v kufriku ,kde vetsina lidi je prevazi i v aute !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56600 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Kušostreľba.
Ten výstrel na prázdno po výmene tetivy je naozaj jednoduchý a rýchli spôsob ako si zničiť kušu, v najlepšom prípade len novú tetivu :D
<br/>Tetiva sa z kuše neskladá keď z nej nestrielaš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56602 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Mne se take nelibi strilet z kuse naprazdno ,alespon ten chlapik tam mel dat 10 kg zavazi na decimalku ono by trochu letelo ,ale .........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56603 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
nazdar Geronimo;)Dakujeme ti za všetky rady.Ale ktosi ti nabúral PC a savesil na joooojtubě tvoje videá.Vcelku zručný lukostrelec.:Dhttp://www.youtube.com/watch?v=xDrT9tgk4wM&amp;feature=channel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56604 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Kušostreľba.
tym opotrebovanim ramien som nemyslel zrovna zlomenie,ale silu ramien.
<br/>ked si na zaciatku zmerias pociatocnu rychlost a po XY vystreloch si znova zmerias tu pociatocnu rychlost(pri rovnakych podmienakch),tak tam uz bude rozdiel v tej rychlosti a skus hadat pri ktorom type kuse(reflexna,kladkova) bude ten rozdiel vacsi ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56606 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
voskovanie tetivy vraj predlzuje jej zivotnost,na jednom videu som videl ako chlapik pred kazdym vystrelom ponatieral stredovu omotavku tetivy voskom..ako spravne a ako casto sa natiera tetiva voskom?nema sa natierat cela,alebo len ten stred?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56607 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
Voskovať treba čo najčastejšie.pri luku je dobré 200-250 výstreloch,a pri kuši kľudne aj po 50-70tich.Záleží na intervale,ako často sa striela.Ale častým voskovaním nič nepokazíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56608 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
a samozrejme celá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56610 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Neni pravda ,ze by ramena mela mensi vykon, kdyz jsou dlouho natazene ,ramena te jednoduche kuse , jsou lite z cisteho laminatu a u tech drazsich kusi se tam pridava uhlik a ja nevim so jeste .
<br/>Jednou jsem chtel snizit tah recurve ze 70liber a tak jsem jej natahl na 28 palcu a strcil tam klacek a tento to drzel natah asi 14 dni a tez jsem si myslel ,ze tah bude mensi a kdyz jsem to znova meril--- sakra ani unci se to neslo dolu a tak jsem musel obrousit ramena na sirku a tah se zmensil na 62 liber a luk strili dodnes a je to rok vyroby 2003 ./Martin -hunter/
<br/>Luciste na kuse jsou vyrobene tez daleko pevneji ,jestli je na kusich kladkovy luk rychlejsi tak ted se o tom vede debata co je snadno zjistitelne na chronografu ,ale jedno vime ze kdyz praskne tetiva ohrozuje hlavu strelce svoji delkou a kdo umi rychle tetivu vymenit za novou ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56611 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
to čo si napísal je síce pravda,ale ramena sa opotrebuvajú pri strielaní a nie pri naťahovaní.Takže kvalitne urobený recurve možeš strielať 100rokov lebo nedostáva také otrasy ako lučište u reflex-crossbow.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56612 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
ohladom tych ramien by nam dal asi najlepsiu odpoved Bosax,ten ma exomax nejaky ten rok,co som cital vsetky tie stare prispevky,on by nam asi najlepsie vedel povedat kolko krat menil ramena na svojej kusi...ja co som pisal s dvoma-troma predajcami kusi,tak ti mi tvrdili ze nahradne ramena do excaliburov maju,no ze zatial ich este nikto nepotreboval8ono moj nazor je to treba brat trochu s rezervou,ved predsa taky predajca bude svoj tovar len chvalit,keby to robil opacne,tak zarobi figu borovu :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 232 návštevníkov a žiadni členovia on-line