Kušostreľba.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56618 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Toto jsou vse teoreticke spekulace ,kdyby ty kuse byly tak spatne, davno cele zkrachuje a nikdo nic nevydela .........kus si proste kupuje kdo na to ma penize a ten co nema penize si urizne nejakou vetev a vyrobi si luk ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56619 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Kušostreľba.
Ku kušu Excalibur nemusiš brat žiadnu rezervu,ta si robi reklamu sama. Ak ju kupiš určite nebudeš lutovať.Aj ked neviem prečo si si vybral hned tu najsilnejšiu, ked na lov ti uplne postači aj 175lbs(200) ale to je tvoje rozhodnutie.Pomoct by ti mohol aj Foldes, ma tu aj kontakt ak by si chcel. Nedavno bol so svojim Excalibrom v Namibii takže ma aj prakticku skusenost z lovu .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56676 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
mozno natierat tetivu kuse obycajnou svieckou?alebo na to musi byt nejaky iny vosk?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56677 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Normalme se pouziva vosk co je specialni na tetivy co stoji asi 3$ .Jinak so se mi osvedcilo ,tak vceli vosk co dostanete od nejakeho vcelare zadarmo, nebot je pripravek co vyrabeji vcely a mne se osvedcilo take roztaveni svicky a vceli vosk a sliti techto vosku dohromady 50% vceliho vosku a 50$ svicky a to maze veskere tetivy to se pouziva hlavne v horku a v zime asi bude lepsi ten vceli vosk, nebo specialni vosk na tetivy co nepouzivam v horkem lete ,nebot ten parchant moc tece ........
<br/>Kdyz budete striled sipky do tercu jako jsou 3D doporucuji mazat mydlem jinak je nevytahnete nosit sebou mydlo je to levne a ucinne .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56709 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
este by ma zaujimalo ako je to so skladanim u kusi excalibur,konkretne ma zaujima ci sa telo kuse pripaja k pazbe manualne,alebo je od vyroby pripevnene k pazbe napevno?zaujima ma to pretoze po nejakom case budem chciet na kusi puskohlad a tak chcem vediet sa to bude dat poslat predavajucemu len telo,alebo to musi ist telo aj s pazbou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56710 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Telo kuse je spojene s pazbou pouze luk se odstranuje diky te velikosti a musi tam prijit kusovy dalekohled a ne puskovy ,nebot u dalekohledu je vyznacen i pokles sipu a ten je daleko vetsi nez u pusky a dalekohled prijde s kusi jen je tam nasadit, staci si o dalekohled pozadat ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56715 od spitamen
Odpoveď od spitamen na tému Kušostreľba.
mal som na mysli dalekohlad znacky Truglo 4 krat 32 so stvorkrizom..ten stvorkriz bude asi ta osnova na padanie sipu,aspon si tak myslim...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56717 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Nevim, jen aby to nebylo neco na brokovnici ,musi to byt specialne na kus !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56719 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Kušostreľba.
choj na kuse.cz ten chlapik striela excalibur uz nejaky ten rok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56720 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
kuse.cz/shop/cz/?49,equinox
<br/>
<br/>Vyborny napad medved69......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56737 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Kušostreľba.
pazba je spojené s telom kuse pomocou dvoch srobov,ale naco posielat kvoli montáze puskohladu?Kuse excalibur sú geniálne jednoduché,a montovat puskohlad nie je nic zlozité,pokial kúpis kusu tak dostanes k tomu instruktázne video,tam je úplne vsetko.
<br/>Co sa tyka opotrebovanie ramien ci co! Nedávno som montoval puskohlad na kusu excalibur Exocet,asi 15 rocná kusa,odmerali sme rychlost a tá bola na vlas totozná s hodnotou ktory udával vyrobca,bol som prekvapeni,cakal som ze to bude uz predsa len o nieco slabsie.
<br/>Ale! pokazit sa moze vsetko,aj ten najdrahsi mercedes,len otázka je-ako rychlo a jednoducho sa to dá spravit. na záver:t.foldes65@gmail.com - keby nieco

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56744 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Kušostreľba.
15rokov?to si trosku prehnal,nemyslis?ci ta kusa celu dobu lezala doma vo vitrine?beriem to s velkou rezervou ako reklamny tah od predajcu.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56745 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Kušostreľba.
Nemyslim! A nie je to reklamny tah - ale fakt! A nie som predajca!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56746 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Kušostreľba.
niesi predajca???:] a preco teda mas rovnaku E-mail adresu s pannonijasz.com ? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56747 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
E-mailu muzes mit kolik chces ,ja osobne mam dva-- jeden je gmail.com a druhy je .cz a mohl bych jich mit vice ,ale osobne bych ztracel prehled......
<br/>V jedne knizce je popisovana stara anglicka kuse asi 400let ,kde socha se vekem rozpadla a ta lnena tetiva uhnila a tak urcite kuse byla dlouho napjata asi 100 let a vice a luciste bylo z ocele a tak chlapik pouzil toto luciste a vyrobil novou sochu a znova udelal tetivu a ta kuse strelila do dalky 450 yardu .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56748 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Kušostreľba.
:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56749 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Kušostreľba.
geronimo mohol by si prosím ozrejmiť aj o aký išlo materiál, či bol neustále zaťažený, gramáž šípky a iné detaily ohladom toho?pokial viem ocel podlieha pri zaťažení únave materiálu.
<br/>ešte ma zaujala tvoja rada k tej optike na kušu.ja som si doteraz naivne myslel že pri kuši vzniká iné zaťaženie na optiku ako pri palnej zbrani a preto je aj optika inak konštrukčne riešená.ale v podstate si tu tvrdil so skalopevnou istotou že to je kvôli tomu že optika na kušu s viacerými zámernými osnovami je pre kušu len práve kvôli nim, i keď jej využitie je obmedzené na lov a terčovú ( nesúťažnú ) strelbu.
<br/>foldesove tvrdenie beriem trošku s rezervou, je to teoreticky možné, ale prakticky vysoko nepravdepodobné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56751 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.
Udaj je bran z knihy Hardy - Long bow luciste bylo z ocele a 400 let stare a bylo tak silne ,ze kus se natahovala kolovratkem co se musel na kus nasadit a trvalo 36 otacek, nez kus asi byla napjata asi 9 palcu ,nevim jaky byl tah ,ale neco takoveho melo normalne tah asi 700 liber a zase pri silnejsim tahu se hroutila socha a byly problemy se spoustenim ,ale velke kuse co byly namontovany k nejake lavici, mely tah az 1500 liber, ale ty byly pouzivany jako obranne na velke vzdalenosti , vahu sipky nevim ,ale tyhle sipky mely vahu asi 3-4 unce mozna trochu vyssi ....ocel se unavuje, ale tohle byl ucinek po 400letech .....V te dobe uz ty luciste byly prekonany oceli ,nebot pred tim se vyrabeli jako kompozitni luky ze slach a rohu .
<br/>
<br/>Optika je rozdilna na kus ,vzduchovku a Mauser,na pusku Mauser optika musi byt skutecne dobra ,nebot ten kopanec co ji naboj ustedri ,takova karabina Mosim ma takovy kopanec a zeleznou botku ,ze jsem vydrzel jen 5 ran a tak na takovych puskach dalekohled musi byt kvalitni ,na vzduchovku dalekohled ma asi 4x power a tam nemusi vydrzet kopanec a tak je presny asi na 50 m ,na kusi je prakticky ten dalekohled stejny ,ale musi byt uzpusoben na kolejnici kuse jestli se to tak necha rici . Dalekohled ma zase zvetseni asi 4x a kriz, ktery je na kusi tedy dopad ci vlastne pokles sipky ,nebot jak vime pokles samopaloveho naboje je 3 palce na 100metru ,ale sipka z kuse ma daleko vetsi pokles na tuto vzdalenost .
<br/>
<br/>Foldesovo tvrzeni je naprosto spravne kus-- tedy laminat neztraci vykon ani po 15let kdyz je napjaty ,cele luciste je vyrabene z vrstev uhliku a laminatu a dokonce drevolaminatovy luk co je slepen ze dreva a laminatu se nemusi vypinat cele roky, kdyz nebude v horkem prostredi a luciste do kuse je vyrabene jeste lepe .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56752 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.

<br/>
<br/>Vymysleno Reky pred asi 2400 lety neco jako prechod mezi kusi a lukem .Mohl se dosahnout tah 3x vetsi nez natahovat luk rukama ,tedy asi 300 liber a katapulty vymyslene Reky majici dostrel az 800 yardu a o neco vice ......
<br/>Je pravda ,ze se luk necha natahovat nohama a tak luk muze mit 200liber, nebot se natahuje obema rukama ,ale nikdo to v bitvach nepouzival i kdyz to znali, neco jako dnes male atomovky nebo neutronove bomby .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56753 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Kušostreľba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 386 návštevníkov a žiadni členovia on-line