Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27718 od Hornet
Síce je pravda že sa nájdu poľovníci ktorí to robia kvôli mäsu ale ani zďaleka ich neni 50-60% takéto niečo môže povedať len taký čo neni poľovník má skreslenú predstavu o poľovníctve a podľa seba súdim teba. Je síce pravda že dnes je móda u bohatých hrať golf alebo sa venovať poľovníctvu ale ani tí to väčšinou nerobia kvôli mäsu ale len pre image lebo je to v móde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27721 od Robitusin
no uvidí ked povyrastú...:D,my sme vždy mali len suky,ale bola to hrôza ked boli spolu,vždy žiarlivostné scény a stále boli v sebe..,no ale ono je to trochu aj o výchove v mladosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27732 od forester01
ok. Tak napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. čo konkrétne by si chcel v tej práci mať. Času veľa nemáš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27737 od Zapar
Vie mi niekto povedať koľko metrov štvorcových ma jedna frakta?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27769 od yegi
Ahoj Leone,ja mám 3och súrodencov, 2psov a sučku, + ich matku.Ked ideme poľovať, ja mám matku a syna a dcéra brata a sestru.Musíme byť na dvoch stranách pohonu, lebo, ked sa stretnú brat s bratom alebo matka s dcérou, vždy to končí bitkou.Pokial chce tvoj kamoš jagov, doporuč mu párku.Poznám síce chlapíka zo sev,Moravy, ktorý poľuje s dvomi psami, ale o viacerích neviem.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27771 od LEON
dík tak to je tak jak jsem předpokládal buď pár a nebo se připravit na boje ;/uvidím jestli si nechá poradit;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27887 od RadekS
Leon, já normálně chodím s párou, ale je aji v pohodě dva psi, ale feny, a hlavně pokud nebudou stejně staré, tak bude problém. Jagoš není smečkový pes a tak si je musí kolega zvykat. Ale pokud bude chtět dva a vezne dva psy, tak ať je vůbec nerozděluje, musí je nechat celou dobu spolu, společný kotec, společná bouda atd. Oni si sami rozdělí role a buď bude jeden poslouchat a druhý poroučet, nebo se porvou a buď to přežijí oba nebo jenom jeden. I když mám páru, teď zrovna psa a fenu, pes starší fenka mladá, dříve jsem měl přibližně stejně staré jedince, málokdy se stávalo že pracovali spolu, má to svoje výhody i nevýhody, například pokud se ti v první leči jeden vydá s prasatama někam daleko a ty jdeš do druhé leče, tak máš aspoň jednoho, pokud ale nejde aji ten druhý s jinýma prasatama, nebo něčím taky zajímavým :) Pokud jsem měl dvě feny, tak musely chodit odděleně, stačilo když si vzal druhou fenu někdo jiný. Pokud už pracovali v leči, tak většinou k boji nedojde. Chování a bitky u střelené zvěře nepočítám, tam se to může servat skoro vždycky, nezáleží na pohlaví ani stáří.
<br/> Ale závěr pro tvého kolegu, vycházející ze 8 letého chovu teriérů (8psů a fen, ztoho 4welši a 4 jagoši) je takový, teriér není smečkový pes, musí se to pracně učit a zatím jsem neviděl kromě jednoho případu že by se to povedlo. Podle mého to vychází z historie, kdy psi pracovali na vlastní pěst pod zemí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27978 od janko11
chcel by som sa vas spitat ci neviete nahodou od kolkych rokov sa moze chodit do lesa na spolocne polovacky ako honec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27981 od lacika85
musíš mať min.15

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28002 od davidman
hej a ked mam 15 rok.a nemam otca polovnika a chcem ist robit honca tak to mam ako sa tam prihlasit????alebo co mam spravit???,
<br/>dik za info

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28003 od lacika85
Choď za njiejakým poľovníkom a povedz mu,že chceš prísť na poľovačku za honca že či možeš alebo nie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28067 od Poacher
Ľudia, v ktorej téme bol ten pekný citát od Wericha ohľadne lovu a zabíjania? Neviem to nájsť. Ak by ste vedeli, budem Vám povďačný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28083 od miso
Myslíš tento?
<br/>Snáď som trafil....„Posláním člověka od pravěku bylo a zůstává lovit, ne vraždit. Jen volové si to pletou.“

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28111 od sibo
mam jednu mozno blbu otazku ale predsa. v pripade, ze kupim brokovnicu, do 7 dni ju musim predlozit na evidenciu na PZ ktory mi vydal ZP. mozem s nou ist na polovacku pred tym ako bude zaevidovana? logicky asi nie ale nikde to nie je uvedene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28115 od miso
Ako môžeš ísť na poľovačku so zbraňou, ku ktorej nemáš preukaz zbrane a ktorá je vlastne neevidovaná?;)
<br/>Ono to možno nikde nie je uvedené,ale táto skutočnosť logicky z ohlasovacej povinnosti vyplýva...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28122 od lacika85
Ja si myslím,že niejaký doklad od zbrane už má,keď ju kupoval oficialne.Niečo podobné ako pri kúpe auta.Maš prevozovu značku,na ktorej môžeš jazdiť po cestách,no ale na polícii auto ešte prihlasené namáš.Do určitého času ho tiež musíš prihlásiť do evidencie.Ja si myslím,že na poľovačku ísť môžeš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28124 od lacika85
Chlapi.zháňam plynový ohrievač na posed,ktorý nevyžaruje svetlo.Vie niekto poradiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28138 od Igor
Lacika nemôžeš - mišo ty to náležite vystvetlil. - viď § 6 ods. 2 a § 12 ods. 1, ods. 2 zák. 190/2003. Tam je také slovíčko, že si povinní ... preštuduj si. O tom, aké doklady máš máť pri polovačke pri sebe by si mal ako človek, ktorý zložil skúšky na prvý poľovný lístok vedieť. Ak si to spojíš dokopy tak ti logicky vyplynie, že nemôžeš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28139 od sibo
miso, to so aj pisal, ze logicky asi nie ale nikde to nie je uvedene, a nemusi to byt len polovacka, co tak ist na strelnicu?
<br/>
<br/>igor: tie paragrafy co si uviedol hovoria o tom, ze si povinny zaregistrovat zbran a urcuju lehotu do kolkych dni, neupravuju vsak to ci pocas tejto lehoty mozes zbran pouzivat.
<br/>
<br/>no v kazdom pripade asi je lepsie to neriesit a najprv zaregistrovat zbran a potom ju pouzivat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28145 od Igor
Zákon to nepostihuje jednoznačne v uvedených paragrafochale stačí pozrieť § 28 uvedeného zákona a to písmeno f) - citujem - mať pri manipulácii so zbraňou pri sebe zbrojný preukaz a preukaz zbrane !!! - myslím, že to je dosť jasné a nie je čo dodať - ako držiteľia ZP by ste zákon mali ovládať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.156 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 283 návštevníkov a žiadni členovia on-line