Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24547 od lovecccc
IGOr-- 5,45x39 (toto je jedine v čom si mal pravdu) ja so sa pomýlil ked som uviedol 5,56x39. Encyklopédia Vojenských Zbraní autor(A.E HARTINK) strana 67 ,68 -citujem "náboj bol predstavený v roku 1974 -určený bol pre pušku AK 74 .Náboj aj zbraň vznikli v Afganistane--váha strely 3,5g, V0 899 ms,E0 1414 J. Strela s oceľovým plášťom nemala jadro zasahujúce až do špičky , kde bola ponechaný prázdny priestor --po zasiahnutí cieľa sa strela začala správať nestabilne a pri rozkmitání spôsobovala rozsiahle zranenia ---Dobre si prečítaj čo som napísal --" vnútri ponechali dutinu " a nie náboj s dutinou ako to ty uvádzaš --tento náboj žiadna Ženevska konvencia nezakazuje --náboj sa totiž netriešti ani nedeformuje --len stráca"stabilitu "(rusi to šikovne obišli :D) takže na záver zacitujem teba "niekedy je málo viac a radšej ked neviem tak čuším ,než trepať sprostosti a zavádzať ľudí "--mal by si sa toho držať:D -neboj, nabudúce už všetko napíšem polopate -lebo som ziavne precenil tvoju inteligenciu . :x:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24557 od Igor
Áno máš pravdu - zle som si v rýchlosti prečítal ten tvoj príspevok píšeš tam, že tá dutina je z vnútra to som prehliadol - tá strela má naozaj dutinu z vnútra pod plášťom v hrote strely - prepáč - ak sa mi podarí dám foto rezu uvedenej strely do galérie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24558 od mano
pani mal niekto z vas v rukach gulovy dvojak od bajkalu, co je to za zbran oplati sa to kupit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24565 od lovecccc
Prepáč aj ty mne že som že som v predchádzajúcom článku na teba tak vyletel -len ma trochu rozčúlilo že si ma sfúkol -prenič -zanič --tak ešte raz prepáč .:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24566 od lovecccc
Noo v pondelok pôjdem cez BB - tak sa pokúsim skočiť do predajne Slovros -je to predajňa ruských zbraní --majú tam slušný výber --tak sa ich tam opýtam čo ako stým dvojakom --potom sa ozvem .:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24612 od balistik
Prosim ma niekto skusenosti stymito nabojmi???
<br/>[r]klikni[/r] www.rws-munition.de/images/jagd/rws_jagdpatronen_start.jpg[/]SEM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24634 od johny
Belsom poznám X posedov postavených na pozorovanie zveri, nie na hranici, to je ozaj extrém a vo svojom príspevku som len uviedol že táto možnosť existuje. Poznám však posedy pri kŕmnych linkách a kŕmnych zariadeniach z ktorých sa pozoruje zver v čase núdze. Je to najlepšia príprava na seriózny manažment v čase lovu. V nejednej knihe o poľovníckych zariadeniach uvádzajú autori krytý kazateľnicový posed ako súčasť kŕmnych zariadení. Tieto posedy sú väčšinou dobre zabezpečené, aby sa na ne nemohol dostať hocikto nepovolaný a zneužiť posed na lov. Máš ešte nejaké otázky? Komediant ti rád odpovie, len sa ospravedlňujem ak úrovňou svojich príspevkov som hlboko pod tými tvojimi, ale snažím sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24635 od Eno_Nuno
kamarát trochu sa oprav stránka sa nedá zobraziť;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24657 od cimbalik
O DK sa veľa popísalo hlavne v témach 6,5x55SE a 6,5x57. Ak sa namýlim. Pozri sa tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24659 od cimbalik
Janko, nemám v úmysle robiť medzi vami zmierčieho sudcu, ale mám taký dojem podľa Tvojej reakcie, že si nepochopil, alebo zle pochopil Belson- ov príspevok.
<br/>PS. Poradca má problém s mailom, ale mi sľúbil už na pondelok tie materiály z EV SK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24773 od janicok
Mate niekto skusenosti s uspavacou srelou na muflona pripadne eke uspavacie latky sa pouzivaju ? Dakujem ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24774 od papo
Na úvod zacitujem iného autora: ,,. Ale ma nasiera, ak niekto niečo umelo konštruuje a predstiera (a v poľovníckych kruhoch je toho požehnane). ,,
<br/> Myslím, že vysvetľovanie zákona patrí súdu, a jeho dodržiavanie poľovníkom. Nie jeho rozširovanie, ale dodržiavanie, lebo potom sme pápežskejší ako sám pápež. A odvolávať sa pritom na nejaké vzťahy je scestné. Žiadny právny predpis nerieši vzdialenosť posedu od hranice, upravuje len vzdialenosť lovu postriežkou na 100m od hranice revíru, a to na raticovú zver. Teda ja loviť môžem aj pri hranici, alebo nie? A čo tak škodnú, pytliačiacich psov? či ich radšej zaženieme do susedného revíru? A posliedkou loviť nesmiem? Basky tu naznačil úskalia, škoda, že nie je známy výsledok sporu. Pokiaľ by platili ,,etické,, výklady zákona, tak pri rozlohe 2000ha by som nemohol loviť na cca 240 hektároch! Teda by sa jednalo o nepoľovný pozemok, a jelení revír zaniká. Naozaj je to tak? Ešte jeden príklad - vlastný zážitok z piršovania: diviak zaútočil na odložené srnča, tak som ho strelil. A v tesnej blízkosti hranice. Porušil som nejaké ustanovenie zákona? Ak áno, sám sa pôjdem oznámiť! Nejde mi o nejakú konfrontáciu, ale nerobme si sami zle, nevymýšľajme nové pravidlá, nevykladajme zákon po svojom. A základ etiky spočíva predsa v dodržovaní zákona, či nie? Tak umelo nekonštruujme, a keď sa to predsa podarí, tak z toho neobviňujme iných.
<br/> Príkladom takých vykladačov zákona je dosť, čochvíľa tu bude článok o takých ľuďoch, ktorí dokonca majú aj guľatý štempel so štátnym znakom. názorný príklad vykladača zákona.
<br/>Johny, máš úplnú pravdu, škoda že to neovládajú aj starší poľovníci....(o mladších ani nehovorím)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24779 od forester01
Pošlite fľašu Chivas Regal a ja Vás rozsúdim za 10 minút.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24781 od papo
pribalím ju na stretko;), len nemám ten regál

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24784 od Baikal
Milí priatelia poľovníci, fotografi, turisti a nepoľovníci!
<br/>
<br/>Dnešným dňom ukončujem svoje pôsobenie na tejto stránke. Spoznal som jej prostredníctvom niektorých z Vás aj osobne. Zúčastnil som sa na stretnutiach, kde sme zažili kopec krásnych zážitkov v prírode. Na stretnutiach, na fóre a aj na pokeci sme sa podelili o svoje skúsenosti a poznatky v oblasti poľovníctva, fotografovania a aj iných oblastí poľovníckeho života. Žiaľ, tak ako sa to už v živote stáva, aj ten môj sa posúva ďalej a to trošku iným smerom než by som si želal. Preto Vám všetkým kamarátom želám veľa poľovníckych úspechov, nových krásnych zážitkov prírode, fotografom želám dobré svetlo a ostré fotografie.
<br/>
<br/>Dovidenia niekde v prírode, na poľovačke, na rybách alebo na strelniciach.
<br/>
<br/>Zostávam s pozdravom: &quot;Lovu a lesu zdar!&quot;
<br/>
<br/>Baikal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24809 od dr_sulaj
pani chcem sa vas opytat ci by bol velky problem keby ma policajti chytili na stvorkolke s puskou na chrbte samozrejme bez spz,ci proste zakon urcuje ako nosit zbran myslim polovnici,viem ze su nesmiem nosit viditelne ale neviem ci to plati aj ohladom polovnikov neviem ako by som ju tajne nosil,proste len tak cez chrbat by som ju mal, dakujerm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24829 od Gulo
Maj sa pekne Bajkal, nech už budeš kdekoľvek a budeš robiť čokoľvek, nech sa
<br/> Ti darí. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24830 od sibo
Bajkal, pripajam sa drz sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24836 od babrosX
:{ tak sa maj dúfam že sa niekedy stretneme

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 175 návštevníkov a žiadni členovia on-line