Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 18 rokmi 2 týždnami #8548 od tibo
STV2 - Regiony BB - cez výkendy ochranárov dravce nezaujímajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8551 od Jovic
Milý Tibo. Tvoje stručné odkazy ma niekedy riadne dokážu vzrušiť (slušne povedané).
<br/>To čo teraz napíšem, neber ako samochválu, ale ako príklad toho, že dravce zaujímajú ochranárov aj cez víkend.
<br/>Predminulý víkend v sobotu večer som sa dotiahol domov unavený z dvojdňového behania po kontrolách orlích hniezd. Dal som si sprchu, vytiahol som zo seba šesť kliešťov a zazvonil mi telefón. Občan zo susednej dedinymi mi oznámil, že našiel dravca s pravdepodobne poraneným krídlom. V nedeľu ráno som prišiel pre neho. Dravec - jastrab bol už mŕtvy. Naložil som ho do auta a nálezca vtáka mi opisoval ako sa to stalo. Predchádzajúci večer im dopadol na dvor jastrab, neschopný letu, apatické správanie, dal sa ľahko chytiť, žiadne vonkajšie poranenie. Typické príznaky jednej choroby, ktorá uplynulé mesiace strašila celú Európu. Po telefonickom dohovore so šéfom veterinárov, som ho odviezol na vyšetrenie. Najbližie štyri dni som ale tŕpol, či sa nepotvrdí vtáčia chrípka (podotýkam, že som s jastrabom bol v priamom kontakte). Našťastie sa H5N1 nepotvrdila.
<br/>A mohol by som opisovať ďalšie &quot;víkendové&quot; výjazdy pre vysilené, poranené, postrieľané alebo otrávené vtáky. Ale Teba, s Tvojím čiernobielym chápaním ochranársko-poľovníckeho sveta by to asi aj tak nepresvedčilo. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8552 od Akela
Na budúci týždeň budem v Brne. Neviete o nejakej peknej poľovníckej predajni? Resp. nemá Zbrojovka nejakú podnikovú? Chcel by som pozrieť tie nové guľobroky. Ďakujem za info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8553 od kovboj
Pekná predajňa je naďaleko centra KETTNER, je tam na čo pozerať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8557 od Akela
Nevieš napísať bližšie ako sa tam dostanem?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8559 od sibo
Akela pozri www.ketter.cz ked si kliknes na informace tam najdes adresu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8560 od sibo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8563 od tibo
Jovic svoje populistické hodnotenie si nechaj pre svojich kolegov!Nepoznáš ma!
<br/> Nehodnotil som - napísal som len ,názov relácie a obsah(motto) príspevku;nič viac nič menej! Ekologický rasizmus tiež nie je najlepším chápaním sveta!?
<br/>nazdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8568 od pytliak
Len tak medzi nami, hlasis vsetky taketo nalezy dravcov na ObU ZP?? A mas uznanu rehabilitacnu stanicu a suhlas na jej prevadzkovanie?? A hlasis taketo nalezy napr jastraba aj uzivatelom polovneho reviru kde bol vtak najdeny, lebo je to polovna zver?? Ze nie?? Tak potom niekolko nasobne porusujes zakon a zda sa, ze by sa vam dravciarom mal niekto poriadne pozriet na prsty. A este s tym aj do telky idete, pre vlastnu popularitu cokolvek, ze?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8574 od Jovic
Tibo, síce Ťa nepoznám, ale od Teba čítam len samé negatívne názory na ochranárov. Asi máme naozaj každý iné chápanie sveta.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8575 od Jovic
Pytliak, svoje povinnosti pokiaľ ide o nahlasovanie nálezu chránených druhov živočíchov ovládam dobre. Rehabilitačnú stanicu nemám, nájdené živočíchy len odovzdávam ďalej, podľa rozhodnutia kompetentných orgánov (v tomto prípade jastrab skončil na Regionálnej veterinárnej správe). Na manipuláciu s chránenými živočíchmi mám výnimku v zmysle zákona. A zákon neporušujem.
<br/>A medzi nami, vúbec mi nejde o vlastnú popularitu. Behať vo svojom voľnom čase za takýmito prípadmi nie je žiadna slasť. A čo by mal podľa Teba urobiť občan, ktorému leží na dvore uhynutý jastrab (s podozrením na chrípku). A v nedeľu ráno sa na žiadny Obv. úrad alebo iný kompetentný orgán nedovolá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8579 od tibo
No rozhodne nesúhlasím z ekologickým rasizmom!Mňa poteší pohľad aj na Kúdelničku,Roháča,srnča,jarabicu,Rysa,Ľaliu,Hlaváčik jarný alebo ak chceš rybu s názvom Esox!!!Ba ani nehodlám nikoho vysťahovať z domu, pretože na komíne si spravil hniezdo bocian!Taktiež som proti vypaľovaniu chát,krmelcov,posedov a priľahlých pozemkov (údernými skupinami)ako sa sami voľajú:ekoteroristov!Ale už je neskoro,je dokonané;hrach na stene udrží skôr............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8581 od Jaro
Z tej chripky sa robi zbytocne haloooooo . Je este asi 10 dalsich chorob prenosnych na cloveka a nerobi sa okolo toho taky rozruch . Mat na dvore skapacinu tak na nu necumim ale skonci pekne v ohniku a je po parade . Inak v okoli BA som za pol roka registroval niekolko uhynov ci uz pernatej alebo srstnatej . Lisky to vyriesili behom dna .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8590 od johny
Tibo máš už asi kamoš absťák z tej zlomenej nohy. Musím ti povedať že Jovic je jeden z tých, ktorí v partii poľovníkov zapadol a to perfektne. Je jeden z tých nadšencov, ktorí to robia pre prírodu a zver v nej a nie pre nejaké granty z EU. A tiež má len jedny nervy. Takže sa skús zbaviť toho negatívneho stanoviska k nemu lebo to rozhodne nemyslí zle, alebo na budúcej stretávke dostaneš na držku :D a zlámeme ti aj druhú nohu. Ahoj kamoš ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8594 od tibo
ÁÁ - keď sme kamaráti môj pes Ti môže roztrhať -sliepky,zajace,-zdevastovať dvor???
<br/>Ja nemôžem za to čo vysielajú jednotlivé televízie!!!!(aj tie sa už boja odvisielať pravdu - napr.,že vlky roztrhali gravydnú Laň)
<br/>asi aj ja prejdem k ochranárom,veď150SK na členské dajak naškriabem..................
<br/> do rychlika nenaskakujem......... bratino8-L -aby som si držku nerozflakol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #8603 od Vladosyn
Prosím Vás kdo mi poradí kde na tejto stránke najdem inzerati strelných zbraní ?... už som tu dlho nebol .. Nebolo času a nevyznám sa tu teraz
<br/>:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #8627 od Levo
Dovolím si dať do pozornosti Hubertlov č.3 na 6.strane obsiahly článok sú Chránené vtáčie územia na správnom mieste? Po obsahovej a odbornej stránke na veľmi dobrej úrovni bez emocií. Tak by sa mal vyjadrovať ochranca aj lesnik k danej problematike čo on aj v skutočnosti v jednej osobe je. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #8629 od Jovic
Levo, je úplne jedno, či nejaký článok napíše lesník, ochranár alebo poľovník. Dôležitý je obsah článku.
<br/>Pokiaľ ide o názory autora článku z Hubertlovu č. 3 na Chránené vtáčie územia dokážem s nimi čiastočne súhlasiť. Proces vyhlasovania CHVÚ sa mal robiť citlivejšie. Stále tvrdím, že efektívna ochrana prírody sa dá robiť len v spolupráci ochranárov s lesníkmi, poľovníkmi a vlastníkmi a užívateľmi pozemkov. Tam, kde rokujú ľudia, ktorí si vypočujú aj názory druhej strany a snažia sa ich pochopiť, tam sa vždy dospeje k dohode. V Malých Karpatoch sa nám to v posledných rokoch celkom darí. Na ochrane hniezdísk orlov kráľovských spolupracujeme aj s lesníkmi a poľovníkmi. Dôležité je aby vlastníci a užívatelia pozemkov, na ktorých sú vyhlasované CHVÚ dostali primerané kompenzácie. Záleží na našej vláde, kam preleje tie miliardy korún z EÚ.
<br/>Rovnako súhlasím, že treba venovať väčšiu pozornosť ochrane poľných ekosystémov. Nielen kvôli vtákom, ale aj pre zlepšenie životného prostredia malej zveri.
<br/>Pokiaľ ide ale o názor autora na dravé vtáky je to opäť len kopa nezmyslov (slušne napísané). Dávať za vzor príklad trestného činu zastrelenia orla v Rakúsku alebo navrhovať vyberanie mláďat orlov na sokoliarske účely a strieľanie jastrabov svedčí o úbohých vedomostiach autora o tejto problematike.
<br/>Hlavnou príčinou poklesu stavov hlucháňov bolo ničenie ich pôvodných biotopov rozsiahlou ťažbou lesných porastov!
<br/>Hlavnou príčinou poklesov stavov jarabice bolo moderné veľkoplošné poľnohospodárstvo, ničenie biotopov malej zveri a chemizácia!
<br/>Ale pre mnohých „odborníkov“ je najjednoduchšie obviňovať zo všetkého dravé vtáky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 dňami #8728 od tibo
Upozorňujem,že nezodpovedám za príspevky v T.V. jednotlivých staníc!!!
<br/>T.V. Markíza - ochranári zasa bodovali?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #8731 od zalesak
Ahoj Vik ak môžeš ozvi sa mi odišiel mi telefon do večných lovišť a nemam teraz tvoje číslo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.201 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 379 návštevníkov a žiadni členovia on-line