Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8819 od laci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8829 od nugy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8989 od imbo
Zdravim, priatelia, môžte mi prosim napísať, či je stále aktuálny zákaz lovu pernatej zveri. Ide mi o holuby a hrdličky, ktoré by sa za normálnych okolností už mohli strieľať.
<br/>
<br/>ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8997 od nugy
Niesom si isty,ale myslim ze zakaz sa vztahuje na veskeru VODNU pernatu volne zijucu zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9002 od hunter111
Pan Jovic,
<br/>v prvom rade by som rad vedel, ze ci vykonavate svoju cinnost za svoje, alebo ste clenom nejakeho obcianskeho zdruzenia, ktore za posledne roky dobre vycucali statnu ochranu, a aj fondy EU ?
<br/>Ak si precitate zakon c.15/2005 a vthlasku 110/2005 z dielne ministerstva zivotneho prostredia , tak vam musi byt uplne jasne , ze tu vladli extremisti a ekoteroristi, ktorí v spolupraci s pracovnikmi min.ziv.prostr. zabrzdili celu krajinu a zo slova ochranar spravili nadavku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9003 od Andyka
Dobre rano, mate nejake skusenosti alebo informacie s otravami psov v prirode? Citala som, ze niektore postreky na plodiny mozu byt pre psa otravou, takisto aj otravy na lisky, viete mi poradit na co si dat pozor a kedy? Diky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9004 od Basky
Andyka, vykladať otrávené návnady pre divožijúcu zver a inú zver je u nás už dávno zákonom zakázané /myslím okrem trávenia potkanov v obytných a hospodárskych budovách apod. ale to nie je zver v poľovnom slova zmysle../. To čo poľovníci robia v súvislosti s vykladaním nejakých &quot;chemických látok&quot; sú len medicinálne prípravky na preliečenie proti kadečomu, najčastejšie parazitom /najmä u raticovej zveri/, minerálne lizy; a vakcíny proti chorobám besnota /pre líšky/ a diviačí mor /resp. mor ošípaných/.
<br/>Ak by pes zožral vakcínu určenú líškam, nič by sa mu stať nemalo.
<br/>O postrekových chemických látkach na plodiny by Ti asi viac vedeli povedať poľnohospodári, že čo kedy používajú a ak by aj nevedeli či ich prípravky psom škodia, Tebe stačí vedieť iba ich názvy, ostatné si zistíš na internete.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9005 od Jovic
Vážený pán hunter111,
<br/>som radový amatérsky obdivovateľ prírody. Som dobrovoľný člen Stráže prírody a som aj člen občianskeho združenia Ochrana dravcov na Slovensku. V prvom rade sa ale považujem za slobodného človeka, ktorý sa nedá ovplyvňovať nejakými straníckymi alebo skupinovými záujmami. Svoju činnosť vykonávam „za svoje“, s výnimkou mojej účasti na niektorých projektoch, kde mi boli čiastočne uhradené niektoré náklady. Ale tak ako aj väčšina poľovníkov, aj ja som do svojho koníčka mnohonásobne viac investoval, ako získal (pokiaľ ide o financie). Nevycucal som štátnu ochranu a ani fondy EÚ.
<br/>Svoje názory na ochranu prírody a na poľovníctvo som na tomto fóre za posledný rok prezentoval dostatočne. A neschovával som sa ani za nejaký nick. Uviedol som tu svoje plné meno. Mnohých tu diskutujúcich poľovníkov poznám osobne a mnohých považujem za svojich priateľov. Nepovažujem sa za extrémistu alebo ekoteroristu. Diskutujem s poľovníkmi preto, aby som poznal aj ich názory a urobil si tak vyvážený pohľad na problematiku.
<br/>Ja za ochranára považujem každého (vrátane mnohých poľovníkov), kto sa snaží prírode pomáhať a nie ju len zneužívať v prospech svojich záujmov. Ak je pre Vás slovo „ochranár“ nadávka, tak potom urážate aj mnohých serióznych poľovníkov, pre ktorých je ochrana prírody prvoradá.
<br/>Pán hunter111, extrémizmus srší z Vášho príspevku a ja nezvyknem reagovať na demagogické útoky. Pokiaľ máte ale záujem diskutovať o konkrétnych problémoch, rád Vám odpoviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9006 od Levo
Vážený p.Hunter 111.
<br/> Rubrika návrh noveho poľovníckeho zákona nie je na to aby ste si tam vylievali svoju zlosť na niekom. Na diskusiu su tu ine rubriky. Takto vychádza nazmar celá práca a snaha zakladateľov PID. Aj dodržiavanie pravidiel v PID je prejavom úcty k poľovníctvu. Ďakujem za pochopenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9008 od laci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9009 od tomaso
dobry den .Tu tomas . Zaujmam sa o let vtakov .Zaujma ma akym sposobom letia dive husy a kacice ked na zimu odlietaju . V roznej literature aj na Nete som sa docital ze dive husy ked odliataju tak letia vo formacii v tvare pismena V alebo viacnasobneho V . Nikde som vsak nenasiel akzm sposobom letia dive kacice .... Vlastne nemam s polovnictvom ziadne skusenosti a o divej zveri len malo znalosti , ani ci dive kacice vobec odlietaju ,zaujma ma to lebo to chcem pouzit do jednej poviedky.
<br/>Mi napadlo ze tu na polovnickom fore by mozno niekto vedel odpoved ako letia dive kacice ked nahodou odlietaju ...DAKUJEM .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9010 od pytliak
Mily hunter111, zrejme patris medzi &quot;ukrivdenych&quot; chovatelov exotov alebo dravcov. o zakone 15 a vyhlaske 110 by sme sa mohli bavit do nekonecna, ale pochybujem, ze tvoja odbornost by na to postacovala. Zrejme si len podlahol propagande &quot;urcitych&quot; ludi. Tieto pravne normy nemaju nic spolocne s vykonom prava polovnictva, tak neviem, preco tu s tym otravujes vzduch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9011 od tibo
Všetky postreky,používané poľnohospodármi sú škodlivé - hoci neraz tvrdia opak-rôzne ekzemy,zápali očí,dočasná strata čuchu.....
<br/>Osobná skúsenosť -črevné ťažkosti-psík sa v nestráženéj chvíli napil s kaluže pri poli po postreku.Spolupráca veterinárneho lekára bola nutná,našťastie dopadlo to dobre.
<br/>Zvlášť nebespečné je trovenie myší!!!Pre psa je uloviť omámenú myš maličkosť!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9012 od tibo
Myslím,dosť fundováné odpovede najdeš aj na www.dogsk.sk/forum/otravy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9014 od nugy
Moj striko bol vonku s fenkou pripravenou na skusky.Nevedel,ze obilie bolo striekane,lebo striekali z lietadla.Psikovi sa postrek dostal do nosa a rozozral mu sliznice.Nepomohol ani veterinar.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9015 od Jovic
Tibo má veľkú pravdu. Väčšina postrekov používaných v poľnohospodárstve je riadne svinstvo. Raz som na poľnej ceste dostal plný zásah od postrekujúceho lietadla. Tri dni so kašlal a štípali ma oči. A na následky otráv rodenticídmi (jedy proti hlodavcom) uhynie na Slovensku každoročne viac jedincov malej zveri ako si len dokážeme predstaviť. Ekologizácia poľnohospodárstva je u nás ešte stále vzdialený sen.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9021 od hunter111
Pan Jovic,
<br/>robite vasu cinnost z lasky k prirode, alebo ste tiez clenom tkzv. ochranarskeho obcianskeho zdruzenia, ktore za posledne roky dobre vycicali statnu ochranu prirody a rozne fondy EU ?
<br/>Ak si precitate zakony z dielne min.ziv. prostredia, tak musite jasne vidiet, ze tu vladol extremizmus a odbornost isla uplne bokom !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9022 od johny
Pán Hunter 111
<br/>Ubezpečujem Vás, že Jovic robí svoju činnosť z lásky k prírode a hlavne faune. A to, že je členom &quot;nejakého&quot; občianskeho združenia vôbec nemá vplyv na jeho prácu a to, čo robí pre zachovanie nášho spoločného bohatstva. Pokiaľ Vám ide o to isté, žiadam Vás aby ste neútočili na jeho osobu, pretože je na tomto fóre jediný z &quot;druhej&quot; strany, kto má skutočný záujem o pochopenie medzi poľovníkmi a ochranármi v záujme toho, čo obe strany prezentujú ako svoju prioritu, teda ochrany prírody. Pokiaľ si prečítate Jovicove príspevky, zistíte, že sa nejedná o človeka s ročnou praxou, alebo takzvaného rýchloochranára. Jeho vedomosti a skúsenosti a jeho vzťah k prírode nám môžu byť len príkladoma a keby sme všetci, ktorí prezentujeme svoju snahu o zachovanie prírodného bohatstva urobili toľko čo on, hlavne bez extrémizmu jednej či druhej strany, ťahali by sme všetci za jeden povraz. Nakoniec Vás ubezpečujem, že Jovic nie je ten pravý, ktorému treba vyčítať zákony o ochrane prírody v súčasnej podobe.
<br/>S pozdravom
<br/>Ing. Ján Hečlo
<br/>regionálny redaktor PID

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9035 od pytliak
Ale na druhej strane je zas pravda, ze RPS, ktorej je Jovic clenom dostala napr na dropa 80 milionov a ten drop z toho zatial moc nemal. Peniaze idu na vselico ine. Napr na slusny plat straznika, ktory strazi dropov a ich lokalitu aj ked tam ziadne nie su.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9039 od eso
Páni, páni, páni. Opätovne sa dostávame k subjektívnemu posudzovaniu činnosti či už jednotlivcov alebo organizácií. Z Vašich príspevkov /pytliak, hunter 111/, mi vychádza, že Vaše názory sú prevzaté z informácií JPP - jedna pani povedala.
<br/>Pokiaľ máte relevantné informácie ohľadne zneužívania príspevkov z fondou EU, tak ich tu uveďte presne a presne špecifikujte jednotlivé položky, ktoré podľa Vašeho názoru sú zneužívané.
<br/>Každá minca má dve strany. Takže objektivizácia názorov je možná iba vtedy, keď po napísaní písmena A, napíšete aj písmeno B.
<br/>Pokiaľ niekde v médiách alebo z úst Vašich známych zaznela informácia, ktorá hovorí o nekalej činnosti niektorých ľudí, resp. organizácií, prosím uveďťe aj to písmeno B - o koho, resp. presne o čo sa jedná.
<br/>Myslím, že subjektívne názory typu - vycicali statnu ochranu prirody a rozne fondy EU - neprispejú verejnosti k objektivizácii týchto problémov. Skúsme sa baviť konkrétne o uvedených problémoch a nie napádať jednostlivcov - ktorých ani nepoznáme, a ktorých činnosť je možno hodnotnejšia ako tá naša.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 379 návštevníkov a žiadni členovia on-line