Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9041 od Jovic
Na projekte „Záchrana dropa“ sa v súčasnosti aktívne nezúčastňujem, mám len základné informácie. RPS je spoluriešiteľom na tomto projekte (spolu s Štátnou ochranou prírody a SOVS). RPS nedostala žiadnych 80 miliónov. Najväčšia časť peňazí z rozpočtu projektu je určená na výkup a prenájom pozemkov tak, aby sa zabezpečili pre dropa vhodné biotopy.
<br/>Na lokalite pri Rusovciach sa drop stále vyskytuje, aj keď už nie v takých počtoch v akých tam bol v minulosti. Príčinou je v prvom rade záujem určitej skupiny vybudovať na tejto lokalite golfové ihrisko (rozorali pozemky a vysadili také plodiny, v ktorých drop ťažko dlhodobo prežije). Strážcu tam má ŠOP SR (lokalita je Chránené vtáčie územie Syslovské polia). Ale na tom, aby drop na Slovensku prežil, by malo záležať všetkým, vrátane poľovníkov.
<br/>Nemám už ale ďalej záujem reagovať na ničím nepodložené útoky voči mojej osobe (viď hunter111). Je veľmi jednoduché schovávať sa tu za nejaký nick, šíriť tu demagógiu a štvať ľudí proti mne alebo RPS-ke. Toto diskusné fórum má slúžiť na výmenu názorov medzi poľovníkmi (a inými záujemcami o prírodu) o konkrétnych problémoch, ktoré nás trápia. Takáto diskusia ma zaujíma. Ale na zneužívaní tohto fóra na „triedny boj“ sa nemienim podieľať.
<br/>Jozef Izakovič, nezávislý prispievateľ do tohto fóra

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9046 od nugy
cafte.Mna nic do vasich rozporov,ale co keby ste to natahovanie jeden druheho uz nechali?Zbytocne to v tejto teme vytvara napetu atmosferu.Co tak popisat uz v priatelskom duchu?:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9050 od pytliak
Eso, laskavo ma nehadz do jedneho vreca s hunterom111, ja som napisal aj konkretne, o detailoch nechcem pisat z ucty k niektorym ludom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9051 od pytliak
RPS je ucastne na tomto projekte, aj ked viem, ze hlavny akter je SOVS. Clovek ktory tam robi strazcu uz davno nie je pracovnikom SOP SR a je plateny z penazi projektu. A kolko tych pozemkov sa uz vykupilo? Alebo prenajalo? A kolko sa z tych 80 melonov uz minulo, na ine veci? Na propagandu, konferencie a ine? Drop na lokalite je, ale nie teraz, iba v zimnom obdobi. To co pisem nie je triedny boj, ja som aj polovnik a aj ochranar. Toto je boj proti nepoctivcom, zneuzivaniu penazi, boj v prospech pravdy a spravodlivosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9058 od Jovic
&quot;Boj proti nepoctivcom, zneuzivaniu penazi, boj v prospech pravdy a spravodlivosti&quot;.
<br/>Áno, toto su ideály, za ktoré sa oplatí bojovať. A práve RPS-ka a jej predseda už dlhé roky bojujú za záchranu poslednej lokality na Slovensku, kde sa drop ešte vyskytuje.
<br/>Ale nechcem tu už naďalej otravovať ostatných účastníkov tohto fóra filozofickými úvahami o tom, kto je spravodlivejší a poctivejší a preto navrhujem uzavrieť túto debatu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9064 od Jovic
Nakoľko sa v psoch veľmi nevyznám, mám otázku na skúsenejších chovateľov.
<br/>Mám takého obyčajného dedinského psa, resp. fenu, neznámeho pôvodu. Zobral som ju pred dvomi rokmi ako šťeňa z útulku. Tvrdili mi, že to je svetlohnedý vlčak. No a keď to narástlo, vyzerá to asi ako kríženec vlčiaka so šakalom.:)
<br/>Že pes na jar påzne mi je jasné. Ale tento påzne intenzívne aj cez leto. Poznám to podľa toho, že nestíham zametať chuchvalce chlpov okolo domu. Ale na psovi túto stratu srsti nie je vidieť.
<br/>Je teda prirodzené, že pes intenzívne påzne od jari do jesene, alebo tomu môjmu chýbajú nejaké vitamíny, minerály alebo stopové prvky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9065 od eso
Pytliak vyberám ťa z vreca, v ktorom zostáva len hunter111. Dúfam, že sa tam nebude báť sám.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9068 od vik
Jovic, možné sú obe varianty...Je ťažko sa k tomu vyjadriť...Viac by vedel poradiť veterinár... Je normálne, že pes aj v lete pustí trochu srsti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9071 od Andyka
Pes plzne cely rok, najintenzivnejsie na jar a na jesen a feny aj po harani, pokial nie je vypelichany a nema nejake kozne prejavy (supiny, zacervenale alebo podobne) ale len plzne i ked vela je to ok. Ak krmis kvalitnym premiovym krmivom (nie Pedigree so stastnym farebnym dalmatinom s veselymi mrkvickami na obale :) tak by mu chybat nic nemalo. Na zdravu lesklu srst je dobry pangamim alebo biotin (pangamin je lacny ale pes ti bude po nom sa nielen lesknut ale bude mat aj vacsi apetit do jedla):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9072 od Andyka
To je sila :( Da sa zistit kedy sa taketo postreky robia? Asi sa idem hacknut na nejake polnohospodarske forum 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9073 od Andyka
Bohuzial tento link, co si mi poradil negunguje :o/ www.dogsk.sk/forum/otravy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9075 od Jovic
Článkov o vplyve pesticídov na teplokrvné živočíchy nájdeš na internete veľa.
<br/>Napr: www.agroporadenstvo.sk/rv/ochrana/pesticidy_6.htm?start

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9098 od tibo
Kynologická revue -www.dogsk.sk -vo fóre si najdeš -zdravie+iné príspevky-musí to ísť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9386 od tibo
tv - TA3 - MEDVEĎ ROZTRHAL ČLOVEKA ..............!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9389 od nugy
Ahoj.Mam kamaratku,ktorej skapal pes na starobu.Doberman,ale taky co sa snim stale dakto mazlil.Chcela by Fenku Dacoho kratkosrsteho.Maximalne do vyski dobermana,alebo ridzbeka.Daco takej velkosti a aby to nemalo kopirovane usi.Moze byt aj krizenec,len aby to bolo mlade a fena.Chce to na mazla.Maximalny honorar 3000Sk.JA nic take nemam,tak vas prosim ak o dacom viete,tak mi dajte vediet. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9410 od pytliak
Navstiv niektory z utulkov, je tam kandidatov habadej. A budes mat aj ciarku za dobry skutok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9420 od nugy
JA som jej to tiez vravel.Zevraj ked nic nebude,tak tam pojde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9544 od martinhodon
Pani neviete niekto o lacnej kukurici? na prikrmovanie.
<br/>dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9564 od Vladosyn
Pozerám nato tak že ten pol rok čo som tu nebol spravil svoje .... Rád by som popísal z ludmi vdaka ktorím som sa dostal ešte večmi k polovníctvu .. ďakujem,,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9663 od Janos83

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.192 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 393 návštevníkov a žiadni členovia on-line