Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10959 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Koľkí z vás si tu myslia, že LOZ VLK berie niekto z kompetentných vážne ako partnera s ktorým je možný dialóg? A koľkí si myslíte, že sú to pravoverní uznávajúci iba svoje učenie, ktorým ak podáte prst schmatnú vám celú ruku a furt im bude málo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10960 od eso
Odpoveď od eso na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Nie som teda odborník v tejto oblasti - a nevediem žiadne pozorovania ohľadne výskytu KMO a teritórií vlka. Ale nie je náhodou toto porovnávanie oblastí s výskytom vlka a výskytom KMO zavádzajúce? Ak je to tak, že v oblastiach, kde je rozšírený KMO a dostane sa tam vlčia svorka, ktorá "vylieči" diviačiu populáciu - O.K. Ale skôr si myslím, že práve oblasti, v ktorých sa vyskytuje vlk sú "čistejšie" na KMO ako iné. Ale je to môj subjektívny názor.
<br/>Nezdá sa mi, že by vlkom lepšie &quot;chutil&quot; diviak napadnutý KMO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10961 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Co sa tyka KMO netvrdil by som ze je to lepsie tam kde su vlky . Male Karpaty okolie Pezinok . Pred asi 5r. vyskyt KMO , odstrel diviacat a lanstiakov . Od tej doby po KMO ani stopy a vlky tu nie su . Bavil som sa s clovekom z hornej Oravy ten tvrdi ze vlky maju a KMO tiez . Maju povoleny celorocny odstrel prasiat a lanstiakov . Takze vlk asi vsetko nevyriesi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10962 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jaro trosku sa mylis;) Vlk pomoze a dost dobre, tak zredukuje diviakov ze KMO nema sancu. Som zvedany ako sa budu tvarit daniele a muflony ked ich navstivi vlk. Zver na zapadnom a juznom slovensku nema ani zdaleka taku plachost a ostrazitost ako zver na orave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10963 od matol11
Odpoveď od matol11 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Nech mi niekto vysvetli, ze preco maju taku pravomoc. Konkretne nam ministerstvo shcvalilo dva razy odstrel medveda, bola tam poznamka, ze sa ma k tomu vyjadrit VLK, ale oni sa predposledny den odvolali a islo to naspat na ministerstvo, opakujem toto sa stalo dva razy. Ked to shcvalia vsetky kompetentne urady, PRECO sa k tomu vyjadruju tito tiezochranari???????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10964 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jovic zavolaj mi, som niekde od.... tvoje cislo:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10965 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Taxedo ale ja som nenapisal ze nepomoze ;) Ale ze aj ked maju vlky mor diviakov maju aj tak ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10969 od eso
Odpoveď od eso na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
KMO má šancu vždy, pokiaľ sa niekde vyskytne diviak. A nechať vlka spustošiť mladú populáciu diviačej zveri tiež nie je terno. Keď si zoberieš, že v na území 3-4 tis.ha jedna svorka dokáže skántriť ročný prírastok priasiat - tak to teda fakt KMO po 5 rokoch nebude maž žiadnu šancu - lebo už nebude mať na čom. :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10976 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Extrémismus je deštrukčný živel spoločnosti a preto si myslím, že má byť potlačený v každej forme a podľa možnosti už v zárodku. To &quot;prižmurovanie očí&quot;, ktoré spomínaš, je samozrejme nelegálne, protizákonné nech sleduje akékoľvek ciele. Avšak je potrebné si uvedomiť v akej spoločnosti žijeme. V PZ každý každého pozná, často nie sú výnimkou ani príbuzenské vzťahy. No a ukáž mi človeka, ktorý udá svojho brata (strýka), alebo bude žalovať na kamárata za to alebo ono. Toto sa musí zmeniť, (nie odhodlanie brániť a zakrývať nelegálnu činnosť svojich blízkych), ale musí sa zmeniť myslenie ľudí (čo je však prinajmenšom ťažké) aby tieto prešľapy nerobili. Musím priznať ani ja nie som držiteľom poľovného lístka, lebo mi študijné povinnosti nedovoľujú absolvovať kurz a skúšky. Avšak do revíru chodím s otcom, chodím tam s ním od svojich 4 rokov, takže poľovníctvo, a všetko čo s ním súvisí dokonale poznám. Stretol som v horách mnoho rôznych ľudí, preto viem akí sú. A aj keby som mal lístok, tak by som nemohol byť členom PZ v mojej rodnej obci, pretože ako som už spomínal, vzťahy sú tam tak prepletené, že každý každého pozná, každý má &quot;niečo&quot; na toho druhého a jednoducho sa boja priajť medzi seba cudzieho človeka, ktorého síce poznajú ako svojho suseda. No ale mám pocit, že tu začíname debatovať o všetkom možnom len nie o tom prečo som túto rubriku otvoril. Takže ešte raz opakujem otázku: Namalo by LOZ VLK byť zakázané a postavené mimo zákon??? Veď u nich jasne badať extrémistické nálady. Broja proti veciam, ktorým podľa mňa nerozumejú. Broja proti SPZ, proti LESOM SR, ktoré jedinné dokážu efektívne obhospodarovať naše krásne lesy. A na záver vyzývam členov LOZ VLK, ak čítate toto fórum, vyjdite z tieňa, zaregistrujte sa a napíšte nejakú perlu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10977 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Lubto tie ich perly si mozes precitat na www.changenet.sk/ [/]PERLY ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10978 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
nieco na precitanie a pozrite si aj reakcie dole pod clankom www.changenet.sk/?section=spr&x=235225&cat=14673 [/]Odstrel medvedov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10981 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
www.changenet.sk/?section=spr&x=234740&cat=14673 [/] to pod clankom je zaujimave

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10982 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Lubto, hlboko si vážim, že si sa odvážil pustiť kritiku aj do vlastných radov.;)
<br/>Názor veľkej časti verejnosti na poľovníctvo sa nezmení, pokiaľ sami poľovníci si nedokážu urobiť poriadok vo vlastných radoch. Ochranári odsudzujúci poľovníctvo len využívajú prešľapy mnohých tiežpoľovníkov a dokážu ich využiť vo svojich argumentoch. SPZ zaostáva v propagácii poľovníctva v médiach. Na najčastejšie používaný argument že, &quot;poľovníci sú najväčší ochranári, lebo v zime prikrmujú zver&quot; Vám aj malé decko odpovie, že prikrmujete len to, čo aj tak skončí vo Vašich mrazničkách. To že vďaka ešte stále dobrým stavom raticovej zveri sa u nás dobre darí aj šelmám, to si verejnosť neuvedomuje. Podľa mňa členovia SPZ nedokážu efektívne propagovať poľovníctvo v médiách tak, aby si získali sympatie laickej verejnosti. V tomto za imidžmajstrami ochranárskych organizácií hlboko zaostávate.
<br/>Žijeme v tzv. demokratickej spoločnosti a každý má právo vyjadriť svoj názor. A členovia LOZ VLK len bojujú za svoje ideály. A robia to dobre a dokážu zaujať pozornosť verejnosti. Zakázať nejakú organizáciu nič nevyrieši. Treba oponovať odbornými argumentami a nie len vyplakávať na tomto fóre.
<br/>Možno teraz mnohých naštvem, ale napísal som otvorene ako to vidím ja.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10983 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
A máte všetci možnosť zapojiť sa do diskusie a odbornými argumantami zrušiť ochranárov.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10984 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jozef v tej propagacii v mediach si trafil klinec presne na hlavicku . SPZ ako take ma mozno 4x rocne nejaky ten prispevok v TV . Nebyt Takiho stranky a dalsich asi 4 stranok o Polovnictve tak na nete toho je bohapuste nic ! Ale aspon to lebo navstevnost tychto stranok je na dost vysokej urovni . Ale co sa tyka media ako TV nebyt JOJky ktora obcas da prispevok o polovnikoch ktory ma pozitivny podton nenajdeme ani zmienku . Je tu este relacia Halali o ktorej tu uz bola debata . Co sa tyka kritiky vo vlastnych radoch , Jozef to bude asi zamerane na dlhsie obdobie . Ako su medzi polovnikmi spravni ludia tak su tam aj ti iny . Ale to je v celej spolocnosti . Co sa tyka SPZ asi by sa mala zamysliet nad riesenim tejto veci , mozno riesi dolezitejsie veci neviem to posudit . Mozem len povedat ze SPZ tvoria radovy polovnici nie len vedenie SPZ . Ono by vacsina tu prispievajucich asi aj tu privitala vacsiu ucast SPZ vedenia . Neverim tomu ze si obcas nenajdu cas reagovat ked uz ako vieme citaju toto forum .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10986 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jaro vďaka za tip, mrkol som sa na to. Prosím Vás, nikto sa na mňa nehnevajte, ale to sa nedá čítať:[. Keď som to zbadal tak sa mi od zlosti zježili všetky vlasy na hlave. Čo si tí ľudia o sebe myslia. Veď oni chcú potlačiť to čo zákon dovoľuje. Kde žijeme? Aj so odpoviem na Slovensku v roku 2006!!! :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10987 od eso
Odpoveď od eso na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Výkon práva poľovníctva nie je o tom čo si spomenul ty Jovic - a práve to vie aj malé decko. Keď mu ale niečo iné povie jeho „inteligentný“ rodič, to je veľmi smutné. Ja sa nikomu nemusím spovedať, prečo som poľovník, prečo vykonávam právo poľovníctva, či na to mám právo a nárok, čo preto urobím, koľko času, námahy a neviem čoho iného do toho vkladám.
<br/>Pokiaľ má niekto mylné informácie ohľadne výkonu práva poľovníctva - nech si naštuduje príslušnú literatúru. Ja sa tiež nemiešam do spracovania ropy a výroby ropných produktov, a keď budem niečo o tom chcieť vedieť, tak si to naštudujem.
<br/>Výkon práva poľovníctva je v prvom rade o starostlivosti o zver, ktorá spočíva v jej ochrane, starostlivosti o jej zdravotný stav /vynášaní liečiv, vakcín, dopåňaní minerálnych látok, prikrmovaní a pod./ a až v poslednom rade o love zveri, ktorý ale priamo súvisí z udržaním stanovených kmeňových stavov jednotlivých druhov zveri z dôvodu optimálneho využitia úživnosti jednotlivých poľovných oblastí.
<br/>
<br/>Všetky tieto činnosti sú vykonávané pod dohľadom štátnych orgánov, ktoré vydali konkrétne zákony, vykonávacie vyhlášky. Každé poľovné združenie má medzi sebou povereného zástupcu štátu /poľovného hospodára/, ktorý je „predåženou rukou zákona“ a dohliada nad správnym vykonávaním práva poľovníctva.
<br/>Výkon práva poľovníctva je teda spojený s dodržiavaním štátom stanovených podmienok, ktoré hovoria, že samotný lov je zabezpečený:
<br/>-využívanie presne stanovených spôsobov lovu jednotlivých druhov zveri a doby ochrany lovu
<br/>-využívaní výhradne poľovne upotrebiteľných psov /teda psov, ktorí musia mať skúšky poľovnej upotrebiteľnosti
<br/>-využívanie zákonom stanovených druhov a kalibrov zbraní, nábojov prípadne optických prístrojov
<br/>-atď.
<br/>Predostrel som len časť činností a podmienok ich vykonávania v oblasti výkonu práva poľovníctva. Takže populistické vyjadrenia niektorých „odborníkov“ z kruhu laickej verejnosti, ochranárov a pod. sú zväčša podložené iba neúplnými informáciami typu „jedna pani povedala“, alebo informácií, ktoré sa nachádzajú v prázdnych hlavách.
<br/>Súhlasím, poďme sa baviť s odbornými argumentmi, ale aj odbornými otázkami. Na blbú otázku totiž existuje iba blbá odpoveď.
<br/>Ak budú mať ochranárske združenia typu VLK taxatívne vymedzené pole pôsobnosti zákonmi a vyhláškami a pravdaže budú využívať len zákonom stanovené spôsoby ochrany prírody - O.K. som za. Ale pozrime sa len na ich nedovolené vstupy na cudzie pozemky, nedovolené ničenie cudzieho majetku, zavádzanie ľudí nepravdivými informáciami a pod. To sú ľudia s ktorými sa má niekto v odbornom dialógu rozprávať o ochrane prírody - ďakujem nemusím!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10990 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Samozrejme každý má právo na svoj názor. Ja toto právo nikomu neupieram, ale musím reagovať, ak názor nejakej skupiny ľudí je úplne scestný. Nemusím súhlasiť s každým názorom, ale nad každým sa môžem zamyslieť a povedať: OK, aj keď s týmto názorom nesúhlasím, akceptujem ho, pretože má niečo do seba, je tam niečo rozumné. Avšak názory LOZ VLK nemajú, prepáčte za výraz, nič spoločné so zdravým rozumom. Takže právo vyjadriť sa im nikto neberie, ale som si istý, že žiadny rozumný jedinec nemôže ich názor akceptovať. Pokiaľ ide o zakázanie tejto organizácie, keby sa tak stalo, tak minimálne by to uľahčilo existenciu a prácu slušným ľuďom. Nechcem sa stavať proti všetkým ochranárom, verím, že aj medzi nimi sú zodpovední a rozumní ľudia. Ale toto zoskupenie nemá nič spoločné so zodpovednosťou a, opäť prepáčte, s rozumom. Už len ten názov: zoskupenie!?. Ak sa nejaký ochranár dokáže dištancovať od tohto :D&quot;zoskupenia&quot;:D tak potom naozaj patrí medzi serióznych ľudí. Kritika vlastných radov: Ak chcem mať poriadok doma, najprv sa musím pozrieť a povedať toto a toto treba upratať. Ale som si istý, že prevažujúca väčšina poľovníkov sú slušní a seriózni ľudia. Príklad: Všade sa nájdu určité indivíduá, aj napr. v polícií. Otázka: Kvôli prešľapom niektorých policajtov máme založiť združenie, ktoré bude požadovať zrušenie polície, alebo kvôli prešľapom niekoľkých jedincov budeme kydať na inštitúcium ktorá nás ochraňuje. No podľa mňa nie. Spoločnosť sa vysporiada s konkrétnymi jednotlivcami a ideme ďalej. Tak to má byť všade. Preto si stojím za svojím a tvrdím, že LOZ VLK má byť zakázané a postavené mimo zákon, ako spolok, ktorý škodí zdravo sa rozvíjajúcej spoločnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10991 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jozef nie je na koho sa obratit tak v ramci tohoto sa mozeme bavit len s tebou . Kde su ostatni co chcu viest dialog . Tiez si asi jeden z x ludi . Ked pominieme urazlive prispevky , ktore sa na tejto stranke moc neobjavuju diskutuje sa tu slusne chodi sem diskutovat az 1 slovom jeden ochranar . Chodili sem asi traja , z toho jeden biolog ktory daval otazky na ktore sa mu odpovedalo x krat a stale si mlel len to svoje . Dalsi to pod tlakom argumentov asi nazvladol bol tusim SOVS . A co sa tyka diskusie za okruhlim stolom no neviem . Pridu tam sokoliari a bude po diskusii hehe . apropo tusim je Jozef vasa org. na ochranu dravcov s nimi na vojnovej nohe . :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10993 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Eso, mne prednášku o zmysle poľovníctva robiť nemusíš, ja to ovládam.;)
<br/>Nečakaj ale od radového občana - laika, že bude študovať odbornú poľovnícku literatúru. Verejnosť si vytvára svoj názor na poľovníctvo väčšinou podľa toho čo vidí v celoštátnych (a častokrát bulvárnych) médiách, popr. z vlastných skúseností zo stretnutí s poľovníkmi v teréne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 244 návštevníkov a žiadni členovia on-line