Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11025 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
ako som spominal v starsom prispevku , niektori ochrancovia alebo zdruzenia sa o nic ine nezaujimaju len o to ako nachytat polovnikov pri nejakom priesere . :x Dalo sa to cakat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11026 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Vôbec sa tam nespomínajú poľovníci, ale rybári. Pritom to je obviňovanie na základe nejakých domnienok! Veď birdi ani nevedia, kto prevádza lov, ba ani kedy sa kormoš loví! Trpáci!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11027 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Oni toho nevedia viacej, ale najhoršie na tom je tá skutočnosť, že tými blbosťami dokážu oblbnúť verejnosť. Pokiaľ ide o nedohľadané kusy, je to saozrejme smutné a nemalo by sa to stávať, ale veď predsa je možné, že postrieľaný jedinec dokáže prejsť aj kilometre, hoci tu ide o rany na krídla, jedince mali zdravé nohy! Je tam, však vyslovená domnienka - "pravdepodobne postrelením". Prečo hneď, a čo je najsmiešnejšie, obviňujú rybárov??? Veď rybári nemajú právo realizovať túto podmienku, ak samozrejme niesú súčasne poľovníkmi s príslušným povolením na lov. Oznamovacia povinnosť: (citujem birdov, pretože predmetné, a prosím nemajte mi to za zlé, ustanovenia zákona som nečítal) do troch dní oznámiť každého usmrteného jedinca. Ak aj strieľal poľovník, kormorán zásah nemusel značiť (má tvrdé perie), poľovník si jednoducho myslel, že netrafil, čo mal oznamovať??? Chcú navrhnúť oznamovanie pred lovom, to akože poľovník sa v sobotu ráno rozhodne, že ide na kormorány, tak má volať a budiť príslušnú osobu a povedať: Viem, že Vás budím,no ale musím Vám oznámiť: idem na kormorána tam a tam, príďte ma skontrolovať! Rád by som poznal IQ týchto "ochranárov", aj keď jeho hodnotu si viem predstaviť. Uvedomme si jednu vec (a mali by si to uvedomiť aj zákonodarné orgány) týto "ochranári" stavajú kormorána (a nielen jeho) na vyššiu, alebo prinajmenšom rovnakú, úroveň ako človeka. A možno keby našli poraneného človeka, tak by ho len prekročili a šli ďalej a kvôli poj****ému vtákovi tu idú robiť cirkus.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11028 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Kat pred popravou:
<br/>-Vy ste &quot;ochranár&quot;? To vás poteším, krkavce budú mať čo žrať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11029 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Viem, že to tu nepatrí, ide samozrejme o vtip, prosím neberte (najmä Jovic) osobne.:-p;):P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11031 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Ak ma niekto cas a chce sa o sebe (polovnictvu) nieco nove dozvediet ,odporucam www.sloboda zvierat.sk sekcia polovnictvo.Ale POZOR ak uz aj tak mate pochmurnu naladu odporucam necitat tie zvasty. A ze treba dialog:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11032 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Tak toto je už naozaj sila!!!:[&quot;poľovník však najčastejšie zabíja práve tzv. kapitálne kusy&quot; - hovorá im niečo pojem selektívny lov??? &quot;Človek v zime totiž zvieratá prikrmuje senom alebo lesnými plodmi. Na prvý pohľad súcitné konanie je však vypočítavosť. Nedostatok potravy v zimných mesiacoch je jedným z najdôležitejších spôsobov regulácie počtu zvierat. Zima by mala byť skúškou pre zvieratá, aby prežili len najodolnejšie.&quot; To akože keď od hladu v zime (vo veľkom trápení) zdochne celá populácia zveri v revíri je to prirodzebné a v poraidku???:[&quot;Ďalším zásahom, ktorým človek spôsobuje premnoženie zvierat je strieľanie vlkov, rysov, medveďov, dravých vtákov či líšok&quot; - vlk - lov obmedzený, rys - u nás zákonom chránený, medveď - zákonom chránený, dravé vtáky - zákonom prísne chránené, líška - celoročný lov (avšak líška je jeden z hlavných prenášačov chorôb, a neviem či má nejaký vplyv na premnoženie veľkých bylinožravcov.) - Tí ľudia píšu drísty bez toho aby sa pozreli čo hovorí zákon!!!:[
<br/>
<br/>:[[r]Tak toto je myslím dosť: [/r]:[&quot;Poľovníctvo je už svojím charakterom výsmechom myšlienky ochrany prírody&quot;:[
<br/>
<br/>&quot;Poľovníci zraňujú, alebo zabíjajú kone, kravy, psy, výletníkov a iných poľovníkov&quot; - takže poľovník ide na srnca, srnec nevijde tak vpáli guľu do výletníka alebo do svojho kolegu??? Samozrejme nehody sa stávajú, avšak existuje dostatočná právna úprava ako im predísť a postihnúť vinníkov!!!
<br/>
<br/>Pozreli ste sa na pravidlá ich fóra? Nemusíte tu sú:&quot;Po odoslaní bude Vaša e-mailová adresa zaradená do databázy adries, na ktoré chodia výzvy od Slobody zvierat ako aj vybraté príspevky diskutujúcich. Toto fórum je moderované. Každý e-mail zaslaný do fóra bude najskôr prečítaný moderatorom a az nasledne bude zaslany do fora alebo zmazany .&quot; Chápem, ak ide o vulgarizmi, ale som si istý, že ak tam niekto z nás napíše niečo na obhajobu poľovníctva, bude to ZMAZANÉ.
<br/>
<br/>INFO: v úvodzovkách &quot;&quot; sú citácie priamo zo stránky slobody zvierat.
<br/>
<br/>Dialóg je potrebný, ale s takýmito ľuďmi sa nedá o ničom diskutovať ani pri najlepšej vôli. Ako som písal v minulom príspevku - týto ľudia tu znepríjemňujú život slušným ľuďom, oblbujú verejnosť. Kvôli opustenému psíkovi alebo mačičke budú robiť cirkus v celom štáte, ale väčšina z nich zraneného a trpiaceho človeka na ulici prekročí bez povšimnutia!!! Takéto skupiny majú byť [r] zakázané ako škodiace spoločnosti[/r], jednoducho povedané &quot;teroristické&quot; alebo v tomto konkrétnom prípade ekoteroristické!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11035 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
lubto ja som ta varoval;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11038 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Páni, sa Vám čudujem, že sa nad tým vzrušujete. Sloboda zvierat (aspoň podľa môjho názoru) je organizácia zameraná na ochranu domácich zvieratiek, resp. hospodárskych zvierat. A k týraniu zvierat v rôznych chovoch často krát dochádza, takže aj organizácia s takýmto zameraním má svoje miesto v spoločnosti. Neviem ale o tom, že by sa angažovali v praktikej ochrane voľnej prírody. A o poľovníctve toho zjavne veľa nevedia, resp. zameriavajú svoju pozornosť len na činy tých tiežpoľovníkov, ktorí porušujú zákon.
<br/>A dialóg treba viesť s tými, ktorí majú oň záujem. Keď niekto hľadá na druhej strane len samé negatíva, ťažko bude z neho seriózny partner do dialógu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11042 od eso
Odpoveď od eso na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jovic z tvojich príspevkom mám guláš. Tak na čo potom reagovať? Ktorý je ten správny príspevok, ktorá je tá správna otázka, ktoré je to správne ochranárske združenie, aký je ten správny dialóg. Prakticky všetko odmietaš čo tu kto popísal na obranu poľovníkov - lebo podľa teba o ten ktorý príspevok práve nejde, resp. ty o tom vieš, netreba ti to vykladať /len nie si jediný ochranár a človek obdivujúci prírodu/.
<br/>Tak sa pýtam o čo ide, čo treba riešiť, ktorí ochranári sú tí, s ktorými treba viesť dialóg?
<br/>Fak prepáč, ale asi som mimo, z tvojich reakcií neviem kam táto debata speje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11044 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jovic sloboda zvierat nie je zamerana len na ochranu domacich zvierat ! A ze sa nad tym vzrusujeme ? bodaj by sme sa nevzrusovali ked verejne prehlasuju (polovnictvo zasuzi si zanik)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11046 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Lukas + Eso, napísal som len svoj stručný názor na Slobodu zvierat. Nepopieram Vaše právo vzrušovať sa a reagovať na ohováranie poľovníkov na iných web stránkach.
<br/>Budem sa snažiť písať zrozumiteľnejšie.;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11103 od eso
Odpoveď od eso na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Tuším ti VLCI &quot;zožrali&quot; klávesnicu.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11191 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
:PAsi to tak bude!:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11734 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
len jedna poznamka k LOZ VLK - podla mna sa rozumeju vsetkemu, ci to je odstrel medveda, ci Vlka, ci kalamita, ci vystavba roznych zariadeni.
<br/>
<br/>Je jasne, ze diskusia medzi ochranarmi a polovnikmi je nutna. Ale podla mna LOZ VLK nie je partner na diskusiu. Na druhej strane je pravda, ze aj medzi polovnikmi je vela LOVCOV co les videli len z dialky a ak v nom boli takl len strelit a ist domov.
<br/>
<br/>Taky je zial zivot. Ludi, ktorym naozaj zalezi na prirode malokedy najdete v televizii, myslim tym ze sa nezviditelnuju ako napr. VLK.
<br/>
<br/>Vela mojich kamaratov nepolovnikov ma na LOZ VLK podobny nazor ako tu odznel, teda ze je to skupina ludi, ktori potrebuju aby sa o nich hovorilo ale co slovo to perla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11774 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Lenže LOZ VLK tým zviditeľňovaním oblbuje verejnosť a potom sme my tí zlí!!!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11790 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
je to pravda, ale aj to zviditelnovanie je v mnohych pripadoch kontrasproduktivne. Poznam vela ludi nepolovnikov, ktorym to uz lezie na nervy a vedia, ze je to trosku inak ako tvrdi VLK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16160 od mano
Odpoveď od mano na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
tak včera sa náš våčik-tåčik prebral po dlhej a tuhej zime a poď ho rovno do ulic veľkomesta , ale zas poslal iba tie&quot; najrozumnejsie stence&quot;. :D:D:D:::[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16163 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
asi sa im minaju dotacie tak sa ozvali :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16165 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
babka mi vravela, že na vlka je dobrá vylúhovaná buková kôra, nepomôžeme im?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5118 návštevníkov a žiadni členovia on-line