Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 17 rokmi 2 týždnami #16299 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
dufinko369 - ano problem okolitych porastov je problem a ja osobne sa neodvazujem pri tom alebo inom dalsom postupe nieco predpovedat (a uz vzhladom na sucasne pocasie a reprodukcne schopnosti lykozruta absolutne nie). Lenze tu sa uz problemy neriesia, tu nastala vojna. Dobre pripustime tzv. chirurgicky variant - vsetko vycistit, pripadne postriekat, ... no proste zatocit s tym hnusnym lykozrutom. A co potom, myslis, ze po sucasnej vojne zacne konecne niekto respektovat bezzasahove uzemia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16300 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
tocim tu o kompromisoch vo 4. stupni, som presvedceny, ze su na oboch stranach mozne, napr. s Tvojou "formulaciou okolo ciest" 100% suhlasim ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16301 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
vycistit to je asi jedina varianta na nic ine sa tu pristupit neda nech by prisiel na rad chemicky postrek tak mozno by to bolo na nieco osozne ze by vykapalo aj zoskupenie "pseudoochranarov" lebo tí by si tam v takom pripade urcite rozlozili bivak. Ked sa jedna o bezzasahovost z lesneho zakona si to lesnik dovolit nemoze tym padom mu ide o krk lebo ako nahle tu plochu vycisti musi ju zalesnit. ak a trochu tomu vyznas tak vies ze aj dalsie zasahy ktore sa robia su vopred predpisane a urcene tie sa musia dodrzat. co je na tom zle ked lesnik ten porast vychovava? a co sa tyka toho spracovania ak si tam bol tak teda vies kde sa ta kalamita nachadza je to vsetko v okruhu cesty len mizive percento z toho sa nachadza v hrebenoch. ale to ked vravis ze si tam bol tak vies.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16302 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
no, urcite mam mensi akcny radius ako Ty ("vsetko v okruhu cesty"), jednoducho sa nedohodneme uz len vzhladom na chapanie stupna ochrany a jeho vztahu na hospodarske vyuzitie lesa .... len, tie Vase vedecke metody boli uz za cias ich prikopnicky Marie Terezie dogmou a kde ste konkretne v tomto pripade skoncili? (a za to Lukac nemoze) Tak teda natrhnite tomu lykozrutovi poriadne prdel a nastolte v Tatrach znova poriadok, no prosim nechajte aspon na tom fliacku hospodarit prirodu (nie Lukaca)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16305 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Martin ak ideme porovnavat casy Marie Terezie tak si mozes byt isty ze nikde nedospejeme ved ked si vezmes ze v tom obdobi nemali ziadne problemy z neziskovymi organizaciami ktore branili v tom aby sa nieco nemohlo robit. Pozri sa len do sveta co sa tam deje ja som bohuzial nemal tu moznost byt v inych svetovych narodnych parkoch no velmi dobry kamarat ano takze mam info z prvej ruky tam ochranari ked chcu nieco dosiahnut tak musia najprv vsetko konzultovat a nie len robit rozbroje co je priznacne pre tuto skupinu koli ktorej je otvorena tato tema.Trochu som nepochopil podla coho chces ty chapat stupen ochrany myslim ze ten je jasne definovane v zakone 543/2002 o ochrane prirody a krajiny tak tu nieje co duskutovat. Niektore porasty ostanu urcite na samovyvoj viem a dost dlhy cas sa v tomto prostredi pohybujem ze krjina ktora tak ostane padne na hubu a bud si isty ze ani tvoje deti sa nedoziju toho ze uvidia na tych plochach ktore budu ponechane znovu zeleny les.Lykozrut je tu uz v takom stadiu ze aj ked to vytazia uz okolite porasty dostanu na prdel je mi luto ze vtedy ked spadla tato kalamita nemali viac moci a nespracovalo sa to ihned teraz sa budeme chodit pozerat ako vyzera korovcova kalamita v tisickach kubikov :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16306 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
No uz by sme sa tocili dokola, mam sice strasnu chut s kazdym tvojim tvrdenim polemizovat, ale ....., no proste dokola. Vdaka za pomerne korektnu diskusiu !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16307 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
mozes rad sa poucim aj ja niecomu novemu a vymenim si nazory a skusenosti len potom by si naozaj vyzeralo ze tato tema je len pre nas aj ja dakujem za diskusiu dufam ze sa niekedy stretneme a budeme si to moct vsetko rozbrat ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16308 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Martin203 - Dufinko Ti to vo svojom príspevku (dnes 14:57) vysvetlil ukážkovo, ak to ani teraz niekto nedokáže pochopiť, potom je už akékoľvek vysvetľovanie zbytočné......... Príroda si dokáže poradiť zo všetkým, úplne so všetkým, lenže pre prírodu nehrá rolu to či les uvidia naše deti, alebo až naši prapravnuci. Tým mám na mysli len toľko, že príroda sa s touto katastrofou vysporiada za roky, ktoré sa píšu trojciferným číslom. Ak zasiahne človek, obnova bude vykonaná za nepomerne kratšiu dobu a stihneme tatranské lesy ukázať aj našim deťom. Myslím, že všetci máme jeden spoločný cieľ a to zdravé lesy. Prečo sa k obhospodarovaniu lesov vyjadrujú ľudia, ktorí nemajú žiadne vzdelanie v tejto oblasti, ani skúsenosti? Prečo sú hlasy odborníkov menej? Človek je tu nato aby prírode pomáhal, časy kedy človek do prírody nezasahoval sú už nenávratne preč.......... Musíme sa k lesom správať tak, aby z toho mala prínos príroda aj my. Vyťažením kalamity sa tak stane. Neviem odkiaľ si, ale ak budeš mať čas, tak si prejdi celé Tatry, a ak to spoznáš, spočítaj koľko kruhov kôrovcovej kalamity tam je. Na poľskej strane je to ešte horšie. Vyber si čo chceš: Pozerať sa na les bez zásahu človeka, ktorý je vyschnutý, alebo na zdravý les, ktorý je výsledkom starostlivosti odborníkov. Ešte raz opakujem, príroda si poradí so všetkým, len keď je nato sama, trvá jej to predlhé roky, ak jej človek pomôže obnova nastane oveľa rýchlejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16309 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
lubto - ja prirodu radim nad cloveka a i vsetky tie prusery (napr.kruhy korovcovej kalamity) ma na svedomi clovek. Priroda je dokonala a rovnovaha v nej taka krehka ... a clovek znova a znova za pomoci najmodernejisich vedeckych poznatkov naprava hovadiny ktore ako najmodernejisie vedecke poznatky aplikoval na prirodu. Podme radsej von ..... zase mi tu lietaju ti kreteni na stvorkolkach ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16310 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
martin fakt sa uz nejdem viac vyjadrovat uz toto je posledny raz nezabudni na jednu vec ze do prirody clovek vstupil uz pred 2000 rokmi takze nemoze sa len tak lahko z nej vylucit a ked myslis ze za vsetko moze clovek rad sa z tebou porozpravam o tom ako preziju druhy do ktorych biotopu clovek zasiahnut uz nemoze vid kamzik a tetrov holniak uz len tolko este raz vdaka a tesim sa na stretnutie s tebou. Ak budes tu ked to pisem pod na chvilu na pokec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16321 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Martin, čo myslíš, ako prišli Tatranská a Veľka Lomnica k svojmu menu? Na úpätí Tatier sa odjakživa muselo občas "poupratovať".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16339 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
viete čo ma na týchto organizáciách zaráža? Prečo nerobia osvetu proti vypaľovaniu trávy, zakladaniu ohnísk mimo vyhradených území, vyhadzovanie odpadu do prírody a pod.? Stále keď ich vidím v TV je to za ochranu vlka, proti spracovaniu kalamity ... Chcel by som sa ale opýtať na ich kvalifikáciu, vo svojom okolí poznám plno pseudoochranárov, pre ktorých bol les len pár stromov za domom kde sa chodilo opekať. Nevedeli nič o prírode, o zveri a bum zrazu je z nich pán ochranca. Ozaj videl už niekto reportáž o ochranároch, ktorí chodia v zime prikrmovať zver?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16341 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Z tej osvety pravdepodobne nemajú žiadny výnos (mediálny atd.). Kvalifikácia je napríklad elektrotechnika a pod. Reportáž o ochranároch, ktorí chodia v zime prikrmovať som ešte nevidel...........
<br/>
<br/>Medzi Starými horami a Donovalmi momentálne horí, zaujíma ma koľko ochranárov tam pomáha pri hasení požiaru. Pri podobných požiaroch v Nízkych Tatrách nebol ani jeden...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16351 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jednou z lepších osviet by možno bolo nechať mládežníkov skúsiť si na vlastnej koži vysadzovanie stromkov, príp. upratovanie okolo turistických chodníkov. Nás v čase maturít veselo rozvážali po TANAPe a NAPANTe. Lubto, Hrádku sú okrem lesákov aj elektráci :)
<br/>Lesné požiare by som radšej nechal na profíkov, ale dobrovoľná ochranárska služba na piknikových flekoch (hlavne nelegálnych) by nemusela byť od veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16352 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Babro, osvetu proti vypaľovaniu trávy by mohlo robiť ochranárske združenie Jašterička. Vlkom je to pravdepodobne šumifuk. Ochranári nemusia chodiť zver prikrmovať, ak sa prieči ich mysli, ale ak by v tomto období utvorili živé reťaže pri ústiach dolín a zamedzili by tak vstupu rôznym dvoj a štvorkolesových krosákom, hlavne v podvečerných hodinách, tak ... by ich ľúbili nielen ich úhlavní triedni nepriatelia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16354 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Dko dufam ze si to precitaju ti co im je to smerovane ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16359 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
je zaujímavé že im v žalúdku ležia iba vybrané problematiky a ostatné zostávajú bez povšimnutia, nesúhlasia s ťažbou, pretože chcú zachovať prirodzený biotop, ale je im jedno, že ľudia chodia aj mimo vyznačené chodníky, zakladajú ohne, vypaľujú trávu, krosujú na motorkách - to nie je ničenie biotopu? Netvrdím, že ochranárov treba zakázať, ale treba selektovať názory podľa erudovanosti. Niekedy mám pocit, že čím väčší debil tým väčší mediálny priestor na prezentáciu nezmyslov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16382 od majod
Odpoveď od majod na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Priatelia polovnici ,dnes som pozeral televiziu a co sa deje v Kôprovej doline.Mame tam sustredených asi 30 ortodoxných ochrancov prirody vlkov co takto zabehnuť za nimi na debatu netreba ich hladat po celom slovensku.Piatich dobre stavaných a výrečných kamaratov mam este zo dvaja nam chýbaju aby sme neboli v presile.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16385 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
kde je stretnutie majod zeby som prispel svojimi 115kg :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16386 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
stačí aj mojich zúrivých 75 kg so skúsenosťami v bojových umeniach? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5337 návštevníkov a žiadni členovia on-line