Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10994 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jaro, ja mám poverenie od mojej organizácie - Ochrany dravcov na Slovensku (RPS) na komunikáciu s poľovníkmi. A nemám problém si sadnúť za okrúhly stôl aj so sokoliarmi. Aj medzi nimi je veľa rozumných ľudí. Na nervy mi lezie len jeden demagóg:[, ale to tu radšej nebudem rozoberať.
<br/>A naozaj si vážim slušný spôsob akým sa diskutuje na tejto stránke. To, že sa tu občas zaiskrí ma vôbec nevzrušuje.8-L
<br/>O tejto stránke určite platí: &quot;Aký pán, taká stránka&quot;:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10995 od eso
Odpoveď od eso na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jovic, chcel si odborné argumenty - a už ich odmietaš, ešte sme ani nezačali. Tak čo tu potom mám písať. A nepísal som ich priamo tebe - ale tým &quot;deťom s mrazničkami&quot;.
<br/>Vidíš - najskôr poďme aurgumentovať - a potom mne to nehovor, ja to viem. To mám najradšej takého kopance do kúta. Tak potom za tým okrúhlym stolom by sme toho moc nanavraveli čo.......;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10996 od eso
Odpoveď od eso na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
A to, že keď niekto chce viesť odborný dialóg, tak musí byť v danej oblasti aj odborne zdatný, teda musí študovať príslušné materiály. Pokiaľ nie, tak to stojí za hovno a žiadny dialóg nebude mať úroveň.
<br/>Vieš, ten kto číta bulvár a dá na prvý dojem, prevé stretnutie - ten asi moc odborník nebude - to je môj názor.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10997 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Eso, nerozčuľuj sa.:) Ja predsa neodmietam Tvoje argumenty. A už vôbec nerozdávam kopance. Chcel som Ti len naznačiť, že &quot;tie deti s mrazničkami&quot; nečítajú tieto stránky, nečítajú ani poľovnícke časopisy a nepozerajú asi ani Halali.
<br/>Osvetu o poľovníctve treba jednoducho robiť v iných médiách.8o
<br/>Snažím sa Vám tu naznačiť (v dobrom), že v propagácii poľovníctva na verejnosti hlboko zaostávate. Prečítal som za svojho života spústu článkov od poľovníkov, v ktorých sa vyznali zo svojej lásky k prírode. Ale všetky boli publikované v poľovníckych tlačovinách a preto si ich asi veľa &quot;detičiek so svojimi rodičmi&quot; neprečítalo. 8o
<br/>Už v starom Ríme platilo, že vládne ten, kto ovláda masy.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10998 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
No uz tu bol jeden navrh pozvat nemenovaneho pana na polovacku aby urobil reportaz o tom do nemenovaneho bulvarneho platku NČ na nedelu . Ale takuto propagaciu radsej nie . Myslim si ze internet ma buducnost coskoro ho asi bude mat doma vacsina domacnosti . Takze tu je dost velke pole posobnosti ako propagovat POLOVNICTVO .
<br/>Jozef co sa tyka inych medii je to diskutabilne . TV ako take ma zaujem hlavne o reportaze ktore zavanaju aspon nejakou senzaciou . Verejnopravna TV uz asi ani nie je verejnopravna a nase obyvatelstvo zaujima asi viac co si oblecie Norika Mojsejova a co zahra Brano alebo koho vyhodia v ladovej revue v najlbizsom kole . Co si tyka tlacovin nejako ma nenapada okrem odbornych casopisov ziadne ine seriozne printove medium kde by sa dalo pisat o Polovnictve . Rozhlasova prezentacia je dost diskutabilna ci ano alebo nie . Takze 21.stor je dobou internetu treba sa orientovat asi tymto smerom . Par lastoviciek tu je . Takze propagacia je na nasich pleciach spolu z SPZ ;) , pokial je jedinou organizaciou zastresujucou polovnikov . Cas ukaze ci o nasu podporu stoji SPZ aj do buducnosti .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10999 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Správne Jovic, ba povedal by som ešte viac. Všetko je v našich rukách! Či neexistuje
<br/>Predseda Ing. Číž Marián
<br/> RgO SPZ Žiar nad Hronom
<br/>Tajomník Annušová Lucia K SPZ
<br/>Členovia Ing. Daňko Jozef Šarišská RgO SPZ
<br/> Ing. Herz Jozef, CSc. RgO SPZ Trnava
<br/> Siget Martin MsO SPZ Bratislava
<br/> Hrnčár Štefan OkO SPZ Šaľa
<br/> Mgr. Kucharovič Ján RgO SPZ Trenčín
<br/> Schrott Marián OkO SPZ Trebišov
<br/> [r] Osvetová komisia SPZ[/r]?
<br/>
<br/>Z citovaného vyplýva, že vraj áno. To ale platí pre prezentáciu poľovníctva iným spôsobom, ako je Antol, celoštátne výstavy.... Čiže jednorázové akcie, na ktorých sa zväčša podielajú nefunkcionári(Maďarsko-Sloveské poľovnícke dni...). Naozaj nemáme okrem toho čo ponúknuť médiam? Ako to teda fuguje, keď &quot;ochranári&quot; si vedia publicitu zaistiť, hoci často konajú protiprávne a dokonca ich podozrievam, že s úmyslom škodiť(Tatry, kormorány...) a my sa zmôžeme na tlačovku, kde sa to obráti priňoti nám? Pomenujme problém: Máme (minimálne mediálne) neschopných funkcionárov! Týmto nespochybňujem ich dobrú vôľu, ale je čas na zmenu.
<br/>Do tejto rubriky to úplne nepatrí, ale súvisí s ňou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11000 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Eso, nehnevaj sa, ale trochu to pletieš.:)
<br/>Súhlasím, že odborný dialóg (trebárs aj za okrúhlym stolom) by mali viesť odborne zdatný jedinci. Lenže každá strana v tomto dialógu si myslí o sebe že práve ona má tých správnych odborníkov.:D A podla mňa je najväčší odborník ten, kto si dokáže vypočuť aj názory druhej strany.
<br/>A bulvár číta najmä laická verejnosť. A tam ide o osvetu. A všetky významnejšie organizácie (vrátane napr. politických strán) majú vycvičených hovorcov, ktorí sú majstrami v manipulovaní s verejnou mienkou.
<br/>Mne v podstate múže byť jedno, či Vám záleží na tom, čo si o poľovníctve myslí väčšina laickej verejnosti. Je to Vaša vec. Len sa tu potom nevzrušujte nad tým, čo sa píše o Vás v médiách.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11001 od eso
Odpoveď od eso na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jovic pletieme to asi spolu. Reagujem na tvoje príspevky. Tie boli ohľadne laickej verejnosti, ohľadne dialógu atď.
<br/>Raz chceš argumenty, potom zase chceš dialóg, potom osvetu a nakoniec napíšeš že je ti to jedno, čo si o nás myslia ľudia. Na všetko sa nedá reagovať tak jednoznačne. Tak sa bavme o konkrétnych veciach - o dialógu, o tom či onom. Lebo sa tu dopletieme navzájom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11003 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Papo, Ty si starý kozák, Ty dobre vieš o čo tu ide.:)
<br/>Ale nehádzal by som to len na osvetovú komisiu alebo ústredie. Robia sa veľké akcie (Poľovníctvo a príroda v Nitre, DSH v Antole, Levické poľovnícke dni, atď.) a zorganizovať takéto podujatia nie je jednoduché. Ale SPZ má aj okresné štruktúry, združenia a najmä vyše 50 000 členov. A organizácia sa úspešne propaguje na verejnosti vtedy, ak je aktívne aj radové členstvo.
<br/>A ešte jedna poznámka a už Vás s týmto nebudem otravovať: Taká medializácia nejakých spoločných poľovnícko-ochranárskych aktivít by mohla byť dobrým signálom pre laickú verejnosť. Čo Vy na to páni poľovníci?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11004 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Nejaká spoločná poľovnícko-ochrannárska akcia by možno naozaj prišla vhod, ale v prvom rade z Vašej strany (zo strany ochranárov) by sa jej mali zúčastniť ľudia, ktorí sú odborne zdatní v danej oblasti a ctia si zákon.:x Ďalej, myslím si, že SPZ sa morálne nezníži tak, aby propagovalo seba a svoju prácu v takých úbohých (bulvárnych) médiách, ktoré len zaujíma &quot;kto, kde, s kým, ako a kedy&quot;! Veď to by bola degradácia tohto seriózneho združenia. Je však, prinajmenšom, smutné, že väčšina občanov tohto štátu číta takéto periodiká a verí im. Ale ľudia z morálneho dna sa neštítia ani propagácie v týchto médiách, a spôsobmi minimálne nevhodnými pre ľudské bytosti. Dúfam, že viete aké zoskupenie mám na mysli. K vytváranie verejnej mienky: Nečakajme od človeka, ktorého poľovník v čase kladenia mláďat vyženie z revíru, pretože sa tam správa nevhodne, že tento človek bude rozširovať na verejnosti názor akí skvelí ľudia sú poľovníci. Ochrannou prírody sa majú zaoberať ľudia, ktorí majú patričné vedomosti (je len žiaduce aby tieto vedomosti boli podložené úradným dokladom) o prírode aekosystéme, nie ľudia s diametrálne odlišným vzdelaním, ktorí vedia len to, že v lese rastú stromy, nejaké iné rastliny a pobehujú tam zvieratá, ktorým, podľa vyjadrení menovaného zoskupenia, sú pripisované ľudské vlastnosti. Len tak na okraj: koketujem s myšlienkou, že brnknem &quot;Wolfovi&quot;, kúpim od neho strom a na druhý deň si ho prídem zrezať. Čo by asi povedali? Berte, to prosím viac zo strany humoru ako faktu, ale zamyslite sa![r] [/r][r] [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11005 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jaro, ten odkaz pod čiarou si mal dať do rubriky na rozvesenie 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11006 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Lubto, žijeme v konkrétnych, zadefinovateľných podmienkach. Tak aj voľba taktiky a prostriedkov musí byť adekvátna.
<br/>
<br/>Príklad:
<br/>1. veta:Darmo bude riaditeľ firmy spolu s obchodným oddelením spolu s robotníkmi napr. strúhať ceruzky. Medzi robotníkmi budú populárni, lebo sa neodhodia od špinavej roboty.
<br/>2. veta: riaditeľ tvrdo tlačí na obchodné oddelenie, aby sa venovali predaju a nie výrobe.
<br/>
<br/>Súčasný stav možno popísať prvou vetou. Druhá veta nefunguje. Ak chcú mať všetci dobré meno a výplaty, musí si každý plniť to, čo má robiť a nešpekulovať nad tým, že tými ceruzkami nebudú písať len deti, ale aj &quot;bulvár&quot;, či nebodaj &quot;ochranári&quot;. Všetci používajú tú istú ceruzku, jedni tak, iní onak!
<br/>Nespochybňujem množstvo práce, ktorú &quot;firma&quot; vykonala. Mám ale vážne výhrady voči tomu, ako svoj &quot;produkt&quot; uplatňuje na trhu. V zdravej firme musí byť aj zdravé vedenie, ináč aj tí robotníci poľavia, keď vidia, že výsledok ich obetavej práce je na sklade!
<br/> Jovic, neviem, či ti mám za starého poďakovať, lebo mi tu hneď s rehotom pripomenuli, ako sa rodia kozáci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11007 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Našim najväčším problémom vo všeobecnosti je asi to, že potrebujeme byť kdesi presne zaškatuľkovaní = ja som poľovník, ty si ochranár, on je turista a pod. Som zvedavý čo by tí traja robili, ak by sa ocitli na pustom ostrove. Či by sa podrhli alebo by sa naučili spolupracovať a spoločne využívať individuálne vedomosti a skúsenosti.
<br/>Čo myslíte, komu najviac prospieva nenávisť medzi ľudmi pohybujúcimi sa v horách? Kto ich potrebuje štvať proti sebe? Kto využíva známe &quot;rozdeľuj a panuj&quot; ? Ak si odpovieme, že ten kto sa modlí k vlastnému pudiláru a za týmto účelom chce tie hory iba pre seba, tak ho skúsme hľadať a nebáť sa naňho ukázať. A najskôr ho nehľadajme u tých druhých, ale začnime zametať pred vlastným prahom.
<br/>Dnes LOZ VLK demoštruje pred MŽP, možno to niektorí z nich myslia vážne, ale každý starý kozák alebo cap (môže byť aj terén-cap) vie, že iba testujú, či sa z nich pán minister pototo. Tak som zvedavý, ktorého ministra otestujú nabududúce 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11008 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Jozef v com by mala spocivat spolupraca mas nejaky konkretny navrh ?
<br/>
<br/>Dko oni to myslia vazne tak som to dal do serioznej debaty ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11018 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Spolupráca s ochranármi je určite možná,stačí ak začnú splácať škody spôsobené rôznymi subjektami ochrany,zo svojho (tak ako poľovníci), nie z daní nás všetkých!
<br/>Ďalšia spolupráca je možná v legislatývnej činnosti (schvalovanie rôznych zákonov a nariadení,bez pripomienkovania SPZ)
<br/>A možno by stačilo pravdivo informovať verejnosť.........=spolupráca bude na 100%

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11019 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Kup si radsej moj strom, oni uz vsetky predali. Skusime trochu matematiky. Ked na 1 ha lesa je cca 500 stromov, kazdy po 1000 sk, tak z predaja je vynos pol melona. Pricom cena 1 ha bezneho lesa je cca 100 000 sk. Takze uz je nam jasne ake prachy sa v tom zhruba tocia. A este by ma zaujimalo na koho je list vlastnictva na pozemky v sukromnych rezervaciach rysia a vlcia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11021 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
www.wolf.sk/vlcia.php [/]Kup si svoj strom www.wolf.sk/stav.php [/]stav zbierky
<br/>
<br/>Pytliak ak sa ti podari takto oblbnut ludi tak budes aj ty tusim v baliku :]:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11022 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
bola tu diskusia ohladom kormoranov len akosi som to nenasiel tak tu je zaujimavy clanok este asi celkom teply www.changenet.sk/?section=spr&x=236050 [/]Lov kormoranov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11023 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
A je to!
<br/>Z tohoto som mal najväčšiu hrúzu. Na jednej strane nedohľadaný kus, čo je nepochybne vážna vec, ak sa vôbec jedná o poľovníkov, na druhej strane popísané neuveriteľné hlúposti. Som aj rybár, ale že by mi niekto udelil výnimku na odstrel kormorána? Žeby pri nahadzovaní na ťažko?
<br/>&quot;Tomáš Blaškovič zo SOS/BirdLife Slovensko k tomu uviedol: „Je nevyhnutné, aby rybári dodržiavali všetky podmienky výnimky, najmä oznamovaciu povinnosť.&quot;
<br/>
<br/>[r] Tu vidíme, o čom sú kadejakí nevzdelaní birdi ešte aj s titulom, ako zámerne pôsobia výmyslam na verejnosť. Domnievajú sa, pravdepodobne,.. a podobný slovník[/r]
<br/>To som zvedavý, či si to niekto z kompetentných vôbec všimne. A navyše je to min. porušenie novinárskej etiky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11024 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
ako som spominal v starsom clanku , niektori ochrancovia alebo zdruzenia sa o nic ine nezaujimaju len o to ako nachytat polovnikov pri nejakom priesere . :x Dalo sa to cakat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 245 návštevníkov a žiadni členovia on-line