Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 17 rokmi 3 týždnami #16213 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
marmil ty ma naozaj prekvapujes:[ vsak polovnictvo JE hlavne starostlivost a OCHRANA prirody co to tu pises za blbosti!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16214 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Krasne si to napisal papo:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16223 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
martin203, chcem sa spýtať - ako dobre poznáš prácu ´lesných plantážnikov´? Lebo ak len z počutia, tak to nestačí na objektívne posúdenie.. Vedia, že z toho čo sadia, sejú /až na výnimky/ úžitok brať nebudú.. Že sa to robí pre ďalšie generácie, aby mali to čo nazývame prírodou a možnosťou zájsť do pekného zdravého lesa.. A nie iba na nejakú sukcesnú veľkoplochu, na ktorej bude zdravý ´dospelý´ les až za 200-300 rokov /Tvoja piata až šiesta generácia../. Čo je to v Tvojom ponímaní monokultúra? Vieš v koľkých horských oblastiach je skoro nemožné aby sa ujalo niečo iné okrem prirodzene agresívneho smreka? A že tam lesníci umelo pomáhajú iným drevinám, aby bol les rozmanitejší a vo vyššom veku ekologicky stabilnejší..? Presne ako už bolo napísané - môže byť les neviemaký zdravý a pôvodný - keď príde prírodná katastrofa väčšieho a silnejšieho charakteru, budú z neho len triesky.. A činnosť lesníkov je zameraná aj na to /a tomu môžeš naozaj veriť/ aby sa tým menším prírodným katastrofám, ktoré by vyplynuli z nevhodného stavu lesa, dalo predísť. Keby tak nerobili, išli by sami proti sebe, proti výsledkom svojej činnosti, v niektorých prípadoch i celoživotnej snahy..! Nehovorím že sa neurobia aj chyby- tie sa robia v každej ľudskej činnosti, ale našou spoločnou snahou by malo byť hľadať ozajstné príčiny - či už ľudských zlyhaní alebo prírodných následkov, diskutovať o nich, získavať poznatky a skúsenosti a tieto použiť vo svojom ďalšom pôsobení.
<br/>Tí, ktorí stavajú základné myšlienky lesníctva a poľovníctva proti ochrane prírody sú len štváči, ktorým ide o vlastné krátkodobé záujmy. Ak sa niekde koná proti týmto základným myšlienkam, treba proti tomu bojovať, to súhlasím, ale zákonne a odborne, nie populisticky a nie so zneužívaním zápalu mladosti a chuťou týchto mladých ľudí realizovať sa a dosiahnuť niečie uznanie.. Extrémy sú preto extrémy, lebo tá pravda sa nachádza niekde medzi nimi - ale nemusí to byť práve ten stred, sú aj iné štatistické rozdelenia..:x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16225 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Basky, ako nazeráš na približovanie dreva koňmi v provnaní s traktormi a ktorý spôsob by si preferoval vo 4. stupni ochrany?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16230 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
ja len jednu poznamku k odstranovaniu alebo neodstranovaniu kalamitneho dreva. Pokial dobre viem tak neodstranovanie podnuteho dreva je aktualne v lesoch formatu &quot;prales&quot; teda aspon sa mi zda ze napr. v Dobrocskom pralese ak padol strom tak ho nechali tak ako padol, ale aj tu platili urcite vinimky tak aby nedoslo k ohrozeniu pralesa. Ale podla mna ak by tam bola taka spust ako v tatrach tak aj v pralese bude kalamita odstranena aby sa zachranilo aspon co sa da a aby to nezozral cervotoc.
<br/>
<br/>Keby bol najvacsi problem nasich tatier a inych lesov odstranovanie kalamity tak by som to neriesil, chodte sa prejst po lese a uvidite ako sa niektory ludia spravaju k prirode, niekde plechovka, niekde .....
<br/>
<br/>Jedna vec by sa lale mohla zlepsit ci uz pri tazbe alebo odstranovani kalamity. Lesnici by mali po sebe upratat a nie len vytazit velke kusy, ale pozbierat aj polamane male bucky a tak, poviem vam ze po takej tazbe to niekedy vizera uzasne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16231 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
inak co sa tyka argumentacie organizacie VLK ze lesnici chcu odstranovat kalamitu v dvoch tatranskych dolinach cim dojde k naruseniu vynimocneho biotopu len tolko, aby za dva tri roky bolo vobec co narusat, skodcovia vedia narobit paseku, o tom by mohli nasi susedia cesi rozpravat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16234 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
DKo, nežijem a nepôsobím v oblasti kde je tento problém aktuálny, ani som sa s touto problematikou osobne nestretol, takže momentálne na to nenazerám nijako.. :( Ale poznám ľudí - lesníkov aj z takých oblastí a viem o nich, že mnohí robia veci podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia... a preto si dovolím povedať, že v konkrétnych podmienkach volia /ak majú možnosť rozhodovať/ taký spôsob prístupu k prírode, ktorý je zákonný a neškodiaci, prípadne čo najmenej škodiaci prírode, konkrétnej lokalite. Zonácia je len celospoločenská dohoda, vyjadrená právnym predpisom, umožňujúcim alebo neumožňujúcim nejakú konkrétnu ľudskú činnosť v danej oblasti - zóne, a to aj takú - núdzovú - v prípade mimoriadnych udalostí.. A nie je nemenná. Musí byť spoločensky výstižne a nezameniteľne definované, čo sa kde pokladá za priority.. a podľa toho konať, prípadne nekonať. Aj nazeranie tieto priority sa môže v spoločnosti meniť. Ja osobne si nedovolím odpovedať na Tvoju otázku, nie z dôvodu, že by som si nevedel naštudovať, čo je práve teraz kde povolené a čo nie - je dokonca legislatívnym problémom, že si dva zákony z ´rozličných dielní´ - ministerstiev odporujú, alebo sa interpretujú protichodne a každý sa drží toho svojho, ale z dôvodu, že nepoznám osobne a dôsledne stav v Tebou dotazovaných lokalitách. Dúfam že to chápeš a nebudeš to u mňa považovať za vykrúcanie sa alebo nechuť odpovedať. Proste sa v tom na čo sa ma pýtaš necítim dosť fundovaný a neoverené laické teórie trepať nechcem. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16235 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Basky takmer s Tebou suhlasim, znova opakujem, na oboch stranach tohoto konfliktu mi hodne vadia extremne nazory a vadia mi i v tejto diskusii. Myslim, ze na oboch stranach barikady je i priblizne rovnake % magorov. Vobec nemienim polemizovat s prispevkami kde prispievatelia pisu o cervotoci alebo sa ohanaju svojimi zasluhami v polovnictve. Skus prosim reagovat na udaj: 93% kalamitneho dreva bolo uz z postihnuteho uzemia odstraneneho. A bavime sa o narodnom parku a nie o 20ha smrecinky niekde pri dialnici v Hornrj Dolnej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16236 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Basky, pri pisani svojho prispevku som necital Tvoj prispevok z 12.36. Ak si lesnik klobuk dolu a vsetko dobre!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16238 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Ďakujem, aj ja Ti želám všetko dobré, veľa krásnych zážitkov z prírody a aj možnosť pozitívne ovplyvňovať dianie v nej. Pozitívne pre prírodu a tým aj pre človeka. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16249 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Skús tých zvyšných 7 % vyjadriť v kubíkoch a uvidíš, že získaš zaujímavé číslo. Určite to nebudú len 2 - 3 smrečky. Nechápem o čo niektorým ide............ Letá sú čím ďalej suchšie, stačí nepozornosť a môže vzniknúť požiar. Čo je lepšie? Vyťažiť kalamitné drevo (aj keď v NP), alebo riskovať, že zhorí toto aj ďalšie hektáre zdravého lesa? Padne niekoľko kubíkov, lesníci to chcú vyťažiť, ochranári už protestujú, zhorí neporovnateľne viac, ochranári mlčia. Podľa ich logiky by mali zabraňovať hasičským autám vo vjazde do NP, veď predsa aj oheň je prírodný živel, aj s tým si príroda poradí....... U nás, keď sa na niektorých miestach ťažilo pomovou vrtuľníka (iná možnosť nebola) ochranárov išlo od zlosti roztrhnúť, ale keď horel NP (hasilo sa 24 hod) neprišiel tam ani jeden! (lesníci pri požiari strávili celú noc!). A to nebol jediný takýto požiar. Kto sa podľa Teba pán Martin203 viac stará o našu prírodu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16250 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
A preco by som to vyjadroval v kubikoch a prepocitaval na peniaze??? To je podla mna prave ta filozofia lesnych plantaznikov - kubiky/peniaze a potom dlho, dlho nic. Len dve pripomienky (lebo nemam ani cas ani chut na siahodlhe a jalove diskusie). S mlynarikom kapustovym je najucinnejisie bojovat vyasfaltovanim zahrady a MAL SOM TO STASTIE POLOVAT V TAKMER PANENSKYCH LESOCH A CHYTAT RYBY V TAKMER PANENSKYCH RIEKACH.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16251 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
esteze nie si panic bolo by to kompletne aspon

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16252 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
veď o tom to je, martin, panenských v akej rozlohe? Treba si uvedomiť, že ten kus tatrnskej prírody prežil vďaka tým, čo sa oň starali, nepotrebovali k tomu kadejakých vševedkov. Vystačili si so ŠOP, koľké desaťročia. Alebo si myslíš, že tá lokalita sa tam vyskytla ako ufo? Používaj radšej svoj rozum a zamysli sa pred vynášaním súdov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16253 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
do 89 o nich nebolo pocut a zrazu je tu cohranarskych zdruzeni tolko ako politickych stran .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16254 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
A preco preboha nemozeme aspon ten kusocek (4. a 5. stupen ochrany v NP) nechat na pokoji. Ved prirodne zakony perfektne fungovali uz miliony rokov pred tym ako prva opica zliezla zo stromu. Preco sa tu tak vehementne nediskutuje (polovnikmi i ochranarmi) napr. o povodnom druhu: jarabici ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16255 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Martin neviem ako ty ale ja mam poznatky o tom ze o jarabicu sa polovnici velmi snazia aby sa jej stavy obnovili , nepocul som vsak zo strany ochranarov ze by ich zaujimala ci uz jarabica , prepelica . je tu snaha o zachranu hniezdisk dropa co je super vec . Lenze asi jarabica nevzbudzuje taky dojem dolezitosti ako orly a ine dravce . neviem ci si pocuval vcera radio slovensko 1 bol tam rozhovor pana z TANAPU a zastupcu VLKa . bola to velmi plodna diskusia .....ale jednosmerna . VLCi si budu mliet stale to iste dookola a ziaden kompromis neexistuje u nich zaujimave ze napr . z inymi ochr. spolkami na urovni sa da spolupracovat . vid zachrana dropa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16256 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Tak je, este raz opakujem: Na oboch stranach je priblizne rovnake % magorov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16258 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
OK opakovanie je matka mudrosti ;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16259 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
veď ten problém si pomenoval, opica zliezla zo stromu. chceš sa vrátiť pred opice? Súhlasím, ale začni u seba. A kde sa bude tá jarabica pohybovať, žiť. V tej spúšti? Ja nie som proti, lesníci nie sú proti, teda kto? Komu smeruje tvoja otázka? Skús ju položiť tým, kto tej jarabici vytvorí biotop, obávam sa, že ju dáš lesníkom, čo pre to spravia, nia vlkom, čo preto nespravia. Kukni, aký má biotop. A nemusíš mať pocit, že si porazený, ide nám tu všetkým o prírodu.
<br/>Nedal si mi odpoveď, kde sa tam tá lokalita vzala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2145 návštevníkov a žiadni členovia on-line