Lesoochranárske zoskupenie VLK

pred 17 rokmi 2 týždnami #16260 od puro
Odpoveď od puro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Martin203 napis nejake riesenie ohladne jarabic.Pouc nas o TATRACH,preco netazit kalamitu?Hovor k veci zatial som sa od teba nic konkretne ohladne tohto problemu nedozvedel.Zaujima ma preco podla teba kalamitu netazit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16261 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Keď vysvetlíš napríklad lykožrútovi a ohňu, že môžu konať len v 4. a 5. stupni ochrany, že ide o panenské lesy, s ktorými hospodári len príroda, ale do 3. ani kuknúť, lesníci to nechajú na pokoji a určite ocenia, lebo im ubudnú povinnosti. Vyťahať kalamitu zo 4. a 5. stupňa, to nie, ale keď to vzbåkne, tak lesníci hasiť musia, a ochranári tam ani nečuchnú, veď načo - hlavné je, že sa tam neťaží, že je to panenský les aj keď už skôr panenský popol. A pokiaľ ide o peniaze, výnosy z kalamity veľmi ťažko pokrývajú náklady na jej spracovanie - ale je lepšie získať aspoň niečo a použiť to na znovuzalesnenie. Ak si mám vybrať medzi panenským lesom, ale pováľaným a vypestovaným, ktorý má všetky vlastnosti aké les má mať, beriem ten vypestovaný. Pokiaľ Ti ide o jarabicu, tak založ tému a diskutuj, určite sa nájde veľa odborne zdatných ľudí, ktorých taká téma poteší a radi prispejú svojimi názormi. Papo Ti k tomu pekne napísal....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16263 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Martin 203 - držím Ti palce aj ja som ochranár ! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16265 od puro
Odpoveď od puro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Drzim palce TATRAM,Su male oproti ludskej blbosti.Verim ze sa dozijem zalesnenia a zivot sa vrati do dolin.Az chlapcou drziacich si palce a neviem co este pusti puberta,snat zacnu uvazovat ako chlapi.Pani tu je diskusia marna pocuvaju iba svojho guru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16273 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Martin 203 - myslim si ze VLK-ov treba podporit,robia zasluznu vec ,a vela toho uz aj spravili.Lesy SR - to je pani podnik ktory ked zaciti dukaty tak ide bezhlavo do tazby.Najvyssia priorita su kubiky a peniaze,nic ine.Drancuju lesy ako sa len da.Ja sam mam s nimi velmi zlu skusenost,a mnoho krat som bol svedkom ako spravili rozsiahle holoruby len preto ze mali v blizkej dobe vratit hory pôvodnym vlastnikom.No a v co sa tyka TANAPU - pravda je ze by sa tam mal urobit poriadok s tou kalamitou,len problem je v nenazratosti isteho ukruhu podnikatelov,ktori si uz robia predbezne kalkulacie zisku. Ked sa Lesy S.R. pustia do ciastocnej tazby kalamity,tak vam garantujem ze to vyberu cele,pretoze v tom su ohromne miliony,a VLCI im to aspon budu za nas sledovat a upozornovat nas na ich aktivity.Takze nechranme len vlkov-chlpacov ale aj VLK-ov z vychodu,zasluzia si to.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16274 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Dufam ze tych VLKov raz budem mat moznost stretnut aspon si pokecame . ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16275 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Z časti máš pravdu, z časti sa mýliš.........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16276 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
tak takáto rétorika sa mi páči. To je ono! Konečne niekto, kto to tým nahanebným lesníkom vykričal na plnú hubu. Dokonca mi to pripomína pána turistického managera Brindzíka s jeho: - keď kormorány vyžerú ryby, pôjdu inde a nastane prírodná rovnováha. Alebo: aby to nemali také ľahké, tak naťaháme ponad vodu špagáty! Kukni na účty VLKa, odiaľ a prečo im tečú sponzorské peniaze, potom sa snáď trochu zorientuješ. Ale ktomu ťa nepustia. Tak si aspoň príď tu ku susedom posedieť v kľude na záhrade. Vôbec im tam nechodia premnožené medvede. Ak si chceš vyskúšať ochranu prírody, rád ti to vybavím, ba ťa potom, ak sa ti nebude šmýkať, aj na pivo pozvem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16278 od MARGOT
Odpoveď od MARGOT na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Vlkárov len natriet medom a a zaniest do lokality vyskytu medveda nech uvidia ci je medved taky ohrozeny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16281 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
PALO75- podla tvojho nazoru a toho co vravis si urcite lesnik, lebo tvoj pohlad je jasny- vsetko co sa robi v lese je urcene niecim cize zakonom a vyhlaskami kazda tazba ktora sa vykonava musi byt dopredu urcena a schvalena nic nieje samovolne vsetko musia dokladovat a obhajit si preco si to tak spravil ,ale podla tvojho nazoru nemas o tom ani paru takze je ti to asi tazke vysvetlovat.:x a co sa tyka spracovania kalamity v tych dvoch dolinach mozete o tom polemizovat kolko len chcete keby ste to videli konkretne na tvare miesta mate asi trochu iny nazor. Nie vsetko co je prezentovanme v mediach je pravda, a uz len asi tolko dufam ze toto je posledny vykrik tohto slavneho zoskupenia z plnou hubou a " narobenymi rukami"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16283 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Palo75 citaj dobre co ti Dufinko napisal :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16284 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
... ale veď v oblasti kde sídlia "Vlci" už medvede boli a ak sa na Čergove nedokázali udržať ani medvedice s mladými ( r. 2002 - 2004 ), tak si kladiem otázku: Nevyplašili ich práve Vlkári svojími aktivitami? :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16291 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Urcite som viacej polovnik ako ochranar, no vysvetlite mi prosim, PRECO aspon na tom mizivom promile rozlohy nasho uzemia nemozeme nechat prirodu na pokoji? A este raz pripominam, ze tu nediskutujeme o 10ha smrecinky medzi dialnicou a Hornou dolnou ale o 4. a 5. stupni ochrany. A niekto tu odomna pytal riesenie: Najvyssie stupne ochrany - zakaz vstupu (lokality, rozlohy, vynimky stanovit na zaklade kosenzu vsetkych zaujmovych skupin)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16292 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
MARTIN203- napisal som to uz v prispevku predtym chod sa tam pozriet a zistis preco, tam su hre nielen mizive percento z celkovej rozlohy ale vedla resp. odtial lava strana je stojaci les zatial zivy ak sa to necha tak zabudni ze niekedy existovali Zapadne Tatry a mozmo to rovno nazvat mesacnou krajinou. aby si bol v obraze je to plocha ktora je zive hniezdo nie ako tvrdia pani Lukac a spol. ale lykozrut je este aj v tych stromoch ktore este lezia. Ak chces o tom este fakt debatovat chod sa tam najprv pozriet myslim ze predtym to uz nema zmysel :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16293 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Co sa tam zmenilo od stvrtka poobedia (12.4.2007)?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16294 od puro
Odpoveď od puro na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Poznam profesionalov ochranarov maju na to skolu v Stiavnici.Dokonca poluju a su medyi nimi aj lesaci,pracuju a nieco robia pre ochranu lesov alebo zivocichov .Preto sa iba pousmejem nad vlkom.Ochranarov je treba, to je bez diskusie ale musia vediet nieco o ochrane.
<br/>Dat si zelenu vestu a za ritou mat stab a cakat na dotacije-VLCI.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16295 od papo
Odpoveď od papo na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Martin, oceňujem tvoju snahu, človek musí mať v čosi vieru. A viera je na základe poznania .[r]Čo sa teda zmenilo v tejto lokalite za posledných 50 rokov? [/r] Ide sa tam robiť niečo, čo sa vymyká i dlhodobejšiemu štandartu? Kto sa zaslúžil o lokalitu, že je taká, aká je? Trápi ťa jarabica? Prečo len tam, keď všade ubúda? Lesníci ju nechcú? Alebo oni sú na vine? Naprv problém skúmaj, klaď si otázky a hľadaj odborné odpovede, potom získaš trochu nadhľad a nebudeš odkázaný na jednostranné informácie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16296 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
Skusme to takto: Plati vseobecny konsenzus, ze uzemia v najvyssom stupni ochrany su bezzasahove. Sucasny problem vznikal starocia a dospel do sucasnej smrekovej monokultury. Ak sa mame zaujem aspon v najvyssom stupni ochrany priblizit k povodnemu stavu, tak to bude tiez trvat starocia. Ale musime s tym uz konecne zacat (teda prestat do tychto uzemi strkat nos a nechat to na prirodu)a nie sustavne pre rozne dobra s niecim bojovat. Apropo jarabica - jej biotopy sme znicili presne z toho isteho dovodu pre aky sme vytvorili idealne biotopy pre lykozruta - pre svetlejisie zajtrajisky. A neurazajte ma tym, ze ma strkate do jedneho vreca s VLKom, mal som s nimi omnoho tazsie diskusie ako je tato.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16297 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
no tak potom by si mal vediet o com to je. Ak si si to presiel cele vies kde sa to nachadza a ja sa chcem este dozit toho ze aj v okolitych porastoch bude nadalej zivy les a tym ze konecne Statne lesy zacali odstranovat kalamitu je to realne ze sa toho dozijem :liar: Nechat drevo lezat na doline vedla cesty len preto ze par zanietencov nema v hlave vsetko v poriadku je trochu zvlastne a to aby chlapov v tazbe musela chranit statna policia a SBS sa moze stat len u nas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 týždnami #16298 od dufinko369
Odpoveď od dufinko369 na tému Lesoochranárske zoskupenie VLK
o com ty tu tocis je piaty stupen ochrany spracovava sa stvrty. V PIATOM SA NEZASAHUJE. Co sa tyka vyvoja ak chces nieco take tvrdit tak treba poznat aj podrobnosti z historie v 40tych rokoch minuleho storocia padla na tomto uzemi este rozsiahlejsia kalamita vsetko sa spracovalo za v tej dobe dovolim si tvrdit velmi tazkych podmienok drevo bolo splavovane a na tych plochach bol vysadeny novy les len vdaka tomu sa mozes teraz pozerat na to ako to tam vyzera lebo inac ani mi by sme sa nedozili toho, keby to nechali lezat (ako to chcu dnes) ze tam uvidime les. Mozno to naozaj bola chyba ze tam bola vysadena monokultura ale teraz je zalesnovaci projekt vypracovany trochu na inej urovni a je velmi komplikovany to ti mozem garantovat ani na jednej ploche uz monokultry nevzniknu bude tam zastupenie min styroch drevin

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.151 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 292 návštevníkov a žiadni členovia on-line