Motorkári!!!

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23554 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
ak nas bude viac mozeme daco take rozbehnut . oslovim kamarata a uvidim co na to povie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23705 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
A co ? Koniec diskusii ? Ziadne riesenie ? No aspon sme lepsi ako SPZ, lebo tam sa o tom ani nediskutuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23713 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
Ardus - plno reci a skutek utek - aspon vidis realitu , cest vynimkam !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23718 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
len pre info VLK sa viac neozval

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23811 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
No co uz, uz ma nenapada nic ine, len zalozit, lepsie povedane obnovit celoslovensku organizaciu L.O.S. - Lovecký ochranný spolok a robit konecne nieco realne pre prirodu, zver a aj polovnikov. Nech ma Vlk riadneho oponenta a SPZ zrkadlo svojho zahnivania.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23817 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Motorkári!!!
buď rád....zlatá žila je sviňa...:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23819 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
Skus mozno budes prekvapeny . len neviem ci pozitivne alebo negativne .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23871 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
ardus ak mozes napis mi svoj mail na moju adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24252 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Motorkári!!!
Motorka je perfektna vec.ale uz je zima sa na nej prehanat.Myslim ze sezona pomaly ale isto konci.LOVU ZDAR:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24299 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Motorkári!!!
Myslím, že k tomu čo píšeš ťažko sa nájde protiargument skutkom zo strany SPZ. Stačí podľa mňa len málo, ale ani to málo nie je vidieť. Dalo by asi veľa práce, keby napr. veľký šéf SPZ si zasadol s policajným prezidentom a hodili reč na tému motorkári. Keď vie policajné prezídium urobiť napr. akciu na to, či svietiš, alebo nesievietš po 15.10. tak nech urobia takúto akciu v lese na kategóriu ľudí, ktorým nie je príroda svätá a nech ukážu akí sú policajti frajeri. Ale v tej Bratislave z SPZ na policajné prezídium je tak ďalekó...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26745 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému Motorkári!!!
xcel by som k tejto tem enapisat jeden zazitok.....este par rockov dozadu som s otcom isiel na polovku....to som este polovnik nebol skrz vek....postavili sme sa do svahu....velmi velmi prudkeho.....a cakali co vyde z mladiny pri sumraku....pri mne sedel kludne moj jazvecik a vetril....zrazu sme zaculi uz pre nas znamy zvuk motoriek....nase prekvapenie bolo o to vacsie, ze sme sa nachadzali v terene kde je cloveku tazko ustat na vlastnych nohach...zvuk sa priblizoval..nam od chrbta....o okamihu sa vyrutila od chrbta motorka a takmer nas zrazila....psika som stihol strhnut na poslednu chvilu...otec pocul, ze sa blizi druha a postavil sa jej do cesty s odznakom v ruke[je lesna aj polovna straz].{dnes uz aj ja}....motorkar vsak na miesto brzdy dupol na plyn...otec sa uhol....no tymto pribehom som xcel poukazat na neskutocnu aroganciu tychto ludi, ktori su vacsinou synmi roznych prominentov a zbohatlikov, kt. nerespektuju nic...a pri dnes stavbe zakonov , kt. len velmi malo napomahaju ochrane sukromneho vlasnictva je boj takmer nemozny....mam otazku do plena....pouzili by ste zbran v takomto pripade??...nemam na mysli len zbran na polovne ucely...otec mal pri sebe napr. revolver , kt. ma v legalnej drzbe na ochranu osoby a majetku.....ked som sa otca spytal preco nepouzil zbran povedal, ze to nie je len tak....dnes uz chapem co tym myslel....ale nechapem stale jedno..ako mame proti nim bojovat, ked oni smu vsetko a my nic???aka ochrana sukromneho vlastnictva existuje v SR??zamyslite sa prosim nad tym

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26758 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
Použiješ zbraň a s najväčšou pravdepodobnosťou si dopoľoval,nehovoriac o trestnom stíhaní a veciam okolo neho. Odporúčam ti preštudovať príslušné ustanovenia o krajnej núdzi a nutnej obrane, prípadne okolnosti vylučujúce trestnú zodpovednosť. Je tu možnosť použitia zbrane v prípade, že by ti pridanie plynu a nasmerovanie motorky na teba evokovalo útok, prípadne by bola motorka použitá ako zbraň. Horšie by si ale pred orgánmi činnými v trest.konaní preukazoval úmysel, najmä ak by druhý motorkár tvrdil niečo iné. Taktiež je tu možnosť putatívnej obrany, ale učebnicový príklad to práve nie je. Všetko by bolo posudzované vzhľadom na situáciu,skúmané atď. Isté je, že ak by si zbraň použil máš problémov nad hlavu. Najhoršie je,že človek sa častokrát bráni,ale pri vyšetrovaní ťahá za kratší koniec. A to ani nemusí dôjsť k zabitiu...Dobrým príkladom sú rôzne nedbanlivostné autohavárie, kde sa niekto čo len troška zraní. Gumený zákon o doprave na pozemných komunikáciách dokáže naštvať, kto zažil vie o čom píšem...ale to je iná kapitola
<br/>
<br/>Iná je to z pohľadu poľovníka alebo návštevníka prírody. Mne tiež už mnohokrát vzkypela žlč, keď mi krásnu prechádzku pokazil revúci motor. Pokiaľ ti motorkár nezastane a sám sa nenechá pokutovať(ak sa to vôbec &quot;pokutou&quot; dá nazvať) máš smolu. Sú takmer nepolapiteľní a asi by nezastali ani keby si v lese stál s dopravákom;/
<br/>
<br/>Každopádne by som rozšíril právomoci poľovnej a lesnej stráže a vybavil ich napr. talks.guns.ru/forums/icons/forum_pictures/000692/692837.jpg[/]týmto Pri presne stanovených situáciach by takáto hračka mohla byť celkom presvedčivá.
<br/>Krátky popis účinku priamo od výrobcu Jara Kuracinu:Podla mna na sebeobranu asi najlepšia vec.
<br/>striela to gumove gule o priemere 10mm, ustova rychlost je tam od 400 do 700 m/s podla laborácie, čomu zodpoveda energia od 50 do 120 J.
<br/>je to kategoria non lethal weapon, smrt može nastat akurat pri zasahu oka alebo krku.
<br/>učinok : ochromujuca bolest.
<br/>figel je v om, že ak je človek zasiahnutý ostrou strelou , zásah prvých 15-20 minut nebolí a človej je schopný akcie, pokial nema zasiahnute životne doležite organy. cítit akurát úder, potom to znecitlie- začne to trpnut. (bol som strelený do nohy- takže vlastna skusenost)
<br/>Gumostrel tým že nepreniká do tela, obchádza obranne mechganizmi organizmu. bolí to jak svina, človek po zasahu prvých 5-10 minut nie je schopný absolutne ničoho. pre šialenu bolest je prakticky slepý. chce sa mu srať šťať a zvracat. ostavaju po tom čierno fialove modriny velke jak 2 dlane.
<br/>popis učinku je od Rusov, kde sa to používa ako legálna zbran na nosenie na účely sebeobrany.
<br/>náboj vychádza s náboja 9 PA knall pre plynovky, len namiesto tej plastovej krytky je tam naladovana 10mm gula. vývrt je hladký 6mm. ta guma cez kužel prejde do vývrtu, vdaka čomu získa automatika impulz na chod záveru. účinok je asi do 8m ( rýchlost vdaka nízkej váhe gumy ide dole skokom)
<br/>V rusku sa na tento účel používajú upravené makarovy a ukrainské forty.
<br/>My sme sa dohodli s Rusmi na výrobe modelu vychádzajúceho z P1čky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26760 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Motorkári!!!
Streľnú zbraň by nebolo vhodné použiť. Ale poľovník chodí do lesa s palicou. V prípade že motorkár ide proti tebe musíš uskočiť. V tom chaose pri uskakovaní a v horskom teréne sa kľudne môže stať nešťastná náhoda, že ti tá palica nevypadne z ruky na motorkára..............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26769 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Motorkári!!!
To je už potom jednoduchšie, praktickejšie a ekonomickejšie použiť brokové náboje laborované gumenými sférickými strelami. Účinok totožný, ak nie lepší, jednoznačne vhodnejšie na pohybujúce sa ciele a máš ušetrené tisíce za jednoúčelovú zbraň, ktorá sa u nás zatiaľ ani nepredáva.
<br/>S tvojím výkladom uvedeného použitia zbrane sa nedá nič iné len súhlasiť, aj keď osobne si myslím, že 90% poľovníkov na slovensku nemá veľakrát ani šajn o nutnej obrane a krajnej núdzi, tobôž praktickej aplikácii uvedených ustanovení v praxi vrátane dôsledkov takéhoto použitia zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26776 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Motorkári!!!
Uz len to ,zeby niekto po mne niecim vystrelil.Chlapci odkial beriete tieto napady.Asi pozerate vela akcnych filmov.Taketo veci sa väcsinou vracaju ako bumerang.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26777 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Motorkári!!!
Snáď si to nebral vážne :D ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26781 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Motorkári!!!
Jasne ze som to bral vazne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26844 od Hagen
Odpoveď od Hagen na tému Motorkári!!!
skusenost je taka....ze ked mu s prepacenim drbnem palicu o hlavu...tak ma ti dalsi tak spucuje za z toho.....aj keby rovno zvladnem tak si svedectvami tak poprihravaju , ze si mozem piskat...nutna obrana je velmi ohybna a moze lahko obratit proti tebe....ustanovenia mam nastudovane....a venujem sa aj tretnemu pravu lebo ma to bavi...paragrafy sice hovoria , ze staci ak utok smeruje na zakonom chraneny zaujem, ale v praxi mozes nutnu obranu pouzit iba v tedy ak ti ide doslova o zivot....aj tam nemas istotu , ze neslkoncis za mrezami....ak nemas svedka a neboztik hej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26848 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
Nuž,ale nezabúdaj,že motorkár ťa môže vytočiť tak,že ťa to privedie až do stavu nepríčetnosti;) A máš to vykryté, bezohľadu na to ako je nutná obrana ohybná(a že až tak ohybná nie je sa časom presvečíš,príkladov je mnoho)Áno § hovorí,že ak odvraciaš útok smerujúci na štátom chránený záujem, ale to naozaj v praxi znamená, že odvraciaš len priamo hroziaci útok(ale útok ešte nemusel nastať, stačí keď hrozí)-teda by ti malo ísť o život alebo zdravie!! A toto rozsah možností značne zvyšuje..A nezabúdaj,že čo nevojde do nutnej obrany sčasti vykryje krajná núdza,lebo pojem nebezpečenstva je vykladaný troška inak.
<br/>A nemusíš ich hneď usmrtiť;) Preto by som ten postih s mrežami až tak reálne vždy nevidel...
<br/>Skôr je problém v celom systéme dokazovania a najmä zdåhavosti konania či vymožiteľnosti práva po tom ako sa skutok udial. Preto ak sa človek chystá naozaj zakročiť musí svoje konanie zbážiť a prispôsobiť danej situácii, aj keď ustupovať donekonečna nejde....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26858 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Priatelia, so zaujmom som si precital posledne prispevky a som pevne presvedceny ze tadeto cesta nevedie /hoc solovku do riti by si zasluzili /.Treba zatlacit na verejnu mienku, zakonodarcov, SPZ ,Policiu a ine organy, ktore sa urcite budu branit / uz len z principu , ze ide o dobru vec /, ale aj tak treba zacat !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 334 návštevníkov a žiadni členovia on-line