Motorkári!!!

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23275 od puro
Odpoveď od puro na tému Motorkári!!!
To nie je pravda, ani polovnik nema volny vstup do reviru na motorovom vozidle.Musis mat povolenie a kartu na vstup na vozidle od les. uradu.Iba vlastnik ma pravo ist bez povolenia za ucelom kontroly majetku.Takze auto pekne necham na ceste a idem pesi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23276 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Mas to popletene nebudem to opakovat;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23278 od puro
Odpoveď od puro na tému Motorkári!!!
Chceš povedať že výkon páva polovníctva ti umožňuje svojvolný a volný pohyb po lesných cestách na motorovom vozidle.Ak si to myslel takto utri si čelo poťíš.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23281 od abba
Odpoveď od abba na tému Motorkári!!!
Janíčok, Janíčok Puro má pravdu povolenie sa vydáva na konkrétne mot. vozidlo.Ako inak, by polícia, lesná, alebo poľovná stráž dokázala neoprávnený vjazd do lesa. Povolenky, by vydávali PZ, rybári, chatári a čo ja viem kto ešte - pekný guláš priam pomyje. Bohužiaľ takto to funguje, pretože sa to toleruje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23284 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Motorkári!!!
janicok, vlastnis motorku Gilera 200 4takt, tereniak Suzuki, jazdis revirom, hodne toho vies o nocnom polovani so svetlom, zo zakonov mas slusny hokej, ... hlavne kvoli takym ako si Ty, nas hodne ludi nema v oblube

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23295 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Motorkári!!!
ABBA-hud.skupina-moja motorka narobi mensi hluk ako tvoje zrychlene dychanie od ryla,ktorym obrabas zahradu.To kde zijes na Kamcatke ci kde?Lebo u nas uz vymysleli AGZAT,VARI....Urcite si kancelarska krysa,lebo rucna praca je pre teba relax.Aspon to citit z tvojho prispevku.Pocitaj s tym,ze vyvoj ide stale dopredu v kazdom odvetvi,to znamena ze aj v polovnictve.A prezidenta USA mi tu ani nespominaj,urcite nevie ani nasobilku.Len sa pozri kolko napachal uz zla po svete.Je horsi ako LADIN a podobny ako ty mu este tlieskaju.Z Ameriky je uz aj h....o dobre.Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23296 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Martin 203 Abba, Puro to vase osocovanie si nechajte!! LU vydava povolenia do zakazov vjazduna na lesnych komun. ozncenych znackou.Aj ja mam v reviry polovnicku chatu atd- vlasnictvo a pisal som o mojom PZ tkze pristup mam s vykonu prava polovnictva.O svojvolnom jazdeni som nikde nepisal ale o rozvoze krmiva atd ktore sa u nas zapisuje do KN. Gilera 200 preto lebo ju skoro ani nepocut pri pomalej jazde -a co mam chodit 25km peso! Nikde som nepisal o nocnom polovani tak si M203 odpust tu urazku! Nakoniec ked sa budemem takto osocovan a hadat urcite tento problem vyriesime! Idem svojvolne jazdit po rev.s 4vrecami jacmena a s 3 sulkovej kukurice Lovu Zdar:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23297 od abba
Odpoveď od abba na tému Motorkári!!!
Abba je včeličo iné a môj nick s hudobnou skupinou nemá nič spoločné.
<br/>
<br/> V robote mám hluku vyše hlavy a preto si v záhrade na posede chcem oddýchnuť, týmto som Ti odpovedal aj na to, či som kancelárska krysa.Ak si myslíš, že zelenina a ovocie, ktoré dopestuješ s pomocou techniky je lacnejšia zober kalkulačku a spočítaj si to ešte raz. Ja to robím, len preto, lebo ma to baví.
<br/>
<br/> Vývoj ide dopredu a vďaka vývoju nemáme jarabice, bažanty zajace len, poriedko.
<br/>
<br/> Prečítaj si niekoľko krát po sebe, čo som napísal o prezidentovi USA, ak nepochopíš daj si prilbu dole z hlavy, aby sa ti vyrovnali mozgové závity a čítaj ešte raz ak nepomohlo za to ja nemôžem.
<br/>
<br/> Poľovníctvu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23298 od puro
Odpoveď od puro na tému Motorkári!!!
Ja nikiho neosočujem, iba diskutujem o probléme ja som ti iba povedal že nemáš pravdu.A na tom trvám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23299 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Utri si celo potis.-je slusne upozornenie ze nemas pravdu! hold nieco nove v polovnickej reci -musim sa este ucit!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23300 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Motorkári!!!
Hádaním sa toho moc nevyriešime.8o
<br/>Motorová píla alebo vozidlo využívané pri obhospodarovaní lesa je nutné zlo, ale je to legálne. Problémom nie je ani poľovník, ktorý využije dopravný prostriedok na vyvezenie napr. krmiva. Ideálne by možno bolo využívanie koňov, mulíc alebo somárov, ale to je asi len naivná predstava.
<br/>Problémom sú v prvom rade tí magori na motorkách (štvorkolkách), ktorí nemajú s lesníctvom a poľovníctvom nič spoločné a ktorých privádza do lesa len ich sebecký záujem zajazdiť si v náročnejšom teréne. A nie sú to len dedinský motorkári, skladajúci si svoje mašiny doma v stodole. Na drahých strojoch zamaskovaný v drahých kombinézach a prilbách jazdia týpky, ktorí v práci nosia tmavé obleky a biele košele. A dosť veľkú časť motorkárov v našich lesoch tvoria zahraniční votrelci (najmä z okolitých štátov). To čo by si doma nedovoli, to predvádzajú u nás bez zábran. Veď čo je to 500.-Sk pokuta pre nejakého rakúšana alebo švajčiara. Zabavenie motorky, to by mal byť ten adekvátny trest.
<br/>Skúste radšej písať konkrétne návrhy, čo by sme mohli podniknúť, aby sme aspoň zredukovali počet arogantných dementov devastujúcich naše biotopy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23301 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Priatelia, opakujem sa , ale asi je to nutne !!! Podme k veci a najdime cestu ako vyriesit tento problem a neumarajme sa v tom co reve viac pila alebo motorka, lebo potom sa aj nadejne napady stratia v mori prazdnych prispevkov. Prosim piste KONKRETNE co vas napada, ako s tym pohnut a vyzyvam tych, co maju chut, schopnosti a cas aby s prihlasili a zacalo sa organizovane KONAT !!!! Ideme na peticiu ? Ma s tym niekto skusenosti, alebo pozna niekoho takeho ? Alebo nieco ine ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23303 od puro
Odpoveď od puro na tému Motorkári!!!
ZAKON O LESOCH.Jazdit alebo stat motorovym vozidlom,skutrom,mot.trojkolkou alebo stvorkolkou mimo vyznacenych miest. jazdit na bicikli alebo na koni mimo lesnej cesty,alebo vyznacenej trasy.Zakazi sa nevstahuju na obhospodarovatela lesa pri hospodareni v lese.Na statnych zamestnancou na fyzicke osoby,ktore vykonavaju cinnost podla§ 29,41,53.Na straz prirody a fyzicke osoby ktore maju opravnenie straze prirodiy.Mate pravdu porusenie tohto zakona sa tresta slabo,ale zadrz 15 motorkarov do prichodu policajtov ti su obratom vonku a polovnik aby sa bal o zdravie.Janicok nebud precitliveli ti skaza svecka,ostrejsie som reagoval po tvojom mas to popletene.LOVU LESU.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23304 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
Jozef pekne si to napisal .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23320 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Motorkári!!!
Petíciu? - aký účel by mala splniť? Zákaz vjazdu motorovým vozidlám je v zákonoch už zapracovaný. Ide o to zastaviť vozidlo a zdokumentovať priestupok - následne ho odstúpiť správnemu orgánu a ten by mal pristúpiť k sankcii. Najväčším problémom je zdokumentovať priestupok. No a tu nevidím žiadne zákonné a reálne riešenie. Zastav motorkára na kroske ktorý zastaviť nechce a má na hlave prilbu a motorku bez značky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23325 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Mas pravdu no neriesi znacenie ciest toto treba doriesit lebo kde nie je znacenie tazko udelovat sankcie zakon hovori mimo vyznacenych tras. Jednoducho sa vyhovara ze zabludil a zidny zakaz na ceste nebol a on nevie pokade je cesta obecna na druzstvo atd. vlsna skusenost bol porieseny pohovorom8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23342 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Mam na mysli peticiu na zmenu zakona. Sucasny zakon je neucinny z dovodu svojej makkosti a komplikovanosti jeho vymahanie / tak ako si napisal /. Cize chceme zakon zjednodusit a poriadne pritvrdit - pretoze nic ine len strach z postihu tu moze zabrat. Ak bude postih dostatocne velky, doslova odstrasujuci a sem tam sa nejaky motorkar podari chytit a potrestat, tak si aj ostatny rozmyslia ci idu pokusat stastie. Preco sa takto nejazdi v zapadnej europe ? Tam su motorkari uvedomelejsi ? Vobec nie - len strach im to nedovoli, lebo ked ho nachytaju tak dostane taky trest ze sa z toho po.... To je jednoduchy dovod preco sa tlacia ku nam! V turcianskych tepliciach polovnici chytili jedne ho nemca, ostatny usli a ten sa skoro rozplakal a ponukal im 1000 Eur, len preboha nie policiu. Oni ju aj tak zavolali, neveriacky zaplatil 2000 Sk pokuty a s usmevom okolo celej hlavy odisiel. Tak ze &quot; vo tom to vsechno je&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23346 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
Navrhni to SPZ ta nas zastresuje , uvidime co sa udeje ?! Kludne sa ti pod take nieco podpisem len ci to bude nieco platne ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23357 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Motorkári!!!
Zdá sa ti sankcia stanovená zákonom do 100.000,- Sk a zhabanie veci - teda motorky- málo? Nie je to o výške snkcie stanovenej zákonom, ale o odvahe Obvodného úradu ŽP takúto sankciu dať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23358 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
a okrem toho aj o korupcii, ved povedzme si pravdivo kto koho a kde pozna a vie vybavit? a co potom taky zazobancekovia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.165 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 171 návštevníkov a žiadni členovia on-line