Motorkári!!!

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23364 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Sankcia je ok ale dokazovanie je tazke kedze znacenie nie je ziadne aspon u nas. Potom Ziv to riesi malou pokutou kvoli odvolaniu. Priklad v obci 60 -obec ´= zastavana oblast ktora je ohranicena znackou zaciatok a koniec a ak znacka chyba nikto vas nemoze pokutovat za rychlost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23365 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Motorkári!!!
To si myslíš ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23371 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Napis ako je to u vas ? O POSREHOCH JE FORUM?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23384 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
Obec je samostatný územný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky; združuje osoby, ktoré majú na jej území trvalý pobyt (Zákon č. 369/1990 Zb. O obecnom zriadení). Aj mesto je vo všeobecnosti označované za obec a značky 60 tam nejak často nevidím....Podľa zákona č. 315/1996 Z. z.§ 15 je rýchlosť jazdy v obci definovaná: V obci vodič smie jazdiť rýchlosťou najviac 60 km.h /-1, a ak ide po diaľnici v obci alebo po ceste pre motorové vozidlá v obci, najviac 80 km.h /-1, ak nie je dopravnou značkou dovolená vyššia rýchlosť.
<br/>
<br/>Teda pokiaľ jednoznačne prechádzaš cez obec je možné ťa pokutovať aj keď tam nie je tabuľa s vyznačením max.povolenej rýchlosti. Iné to je keď je v obci nariadená 40 alebo iná rýchlosť(zvýšená či znížená)..tam tabuľa musí byť.
<br/>Nikde inde, ani v §61 a §62(dopravné značky a zariadenia )nie je spomenuté povinné označenie rýchlosti(pokým nie je zmena oproti 60km) pred vstupom do obce.
<br/>Pekný deň;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23385 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
Pozrel som aj zákon 369/1990 Zb.o obecnom zriadení a nenašiel som tam nič o označení obce, čo by súviselo s obmedzením sankciovania rýchlosti v prípade neoznačenia a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23396 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Motorkári!!!
Mišo ti to už napísal, ale po lopate: To že je niekto taký blbec, že nevie že je v meste ak na začiatku nebola tabuľa, ho neoprávňuje jazdiť 90. U nás sa to učí aj v autoškole. Buď si však istý, že to platí aj u vás (nech si odkiaľkoľvek zo Slovenska). :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23398 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Motorkári!!!
Mozno so mnou nebudete suhlasit, ale z mojho pohladu je to neriesitelna situacia. Kym si slovač neuvedomi čo pre nas vsetkych znamena zivotne prostredie, tak sa s tym nepohne. Je to o uvedomelosti ludi. Ked to raz budu chciet robit tak sa im v tom len tazko zabranime. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23400 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Motorkári!!!
Janicok zrejme myslel oznacenie zaciatku obce znackou (D 54a) a oznacenie konca obce znackou (D 54b). Ak nie je vyznaceny aspon zaciatok, tak ma zrejme pravdu. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23429 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Motorkári!!!
mišo, skús si prečítať článok z Plus 7 dní,č.4o,str.146, predposledný odstavec&quot;odpílená značka&quot;.Nie je všetko také jednoznačné, ako na prvý pohľad vyzerá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23430 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
A v tom to je - OU Životneho prostredia a ani Lesny urad nebude nikdy uspesne chytat a ani pokutovat a ani habať veci , vysledkom je sucasny stav ! Na toto treba TRESTNY ZAKON a POLICIU, nie zakon o lesoch a lesnu straz. Opakujem sa - preco v zapadnej europe nikoho nenapadne hnat motorku po krasnych alpskych lukach a u nas je motokrosovy raj ? Co je ale najsmutnejsie je to ze toto forum je ukazkou nasej neschopnosti konat, kopa prispevkov, kazdy sa celkom rad vykeca, pospekuluje a aspon naznak nejakeho konkretneho úpostupu nikde. Je mi velmi tazko, ale musim konstatovat ze oproti organizacii, akou je napr. &quot;Vlk&quot; sme uplni hovnivalovia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23432 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
v niecom mas pravdu, ale nie je to celkom take jednoduche. Vlk ma velku vyhodu a to hlavne v tom, ze vsetky jeho pripomienky napr. odstrel medvedov su medialne velmi zaujimave a maju politicke pozadie pripadne financne. problem motorkarov je pre media nezaujimavy. preco napriklad velki ochranari VLK neriesia tento problem? lebo zaujmove skupiny stojace za tymto zdruzenim nemaju zaujem tento problem riesit. to je moj nazor. Ale mas pravdu ak nieco chceme riesit treba nieco podniknut. Len sa bojim, ze to nebude mat pozadovany efekt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23434 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
takze akurat som oslovil e-mailom p. Lukaca LOS VLK a poziadal ho o info ako a ci vobec sa zaoberali uz tymto problemom. Som zvedavy ci sa vobec ozve a co napise. dam info

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23441 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Vyborne, uz ja som zacal nad tym rozmyslat a som velmi zvedavi ci vobec zareaguje. To by bolo prvy krat co by sa zapojili do skutocne mudrej a rozumnej cinnosti. A aj ked ich pokladam za ......, tak toto by ma potesilo a keby pomohli, nemal by som problem im verejne podakovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23444 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
som zvedavy, ale pocitam ze vobec nedostanem odpoved, som vask zvedavy a mozno ich podcenujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23447 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Zakon o prevadcke na pozemnych komunikaciach jasne definuje obec= zastavene uzemie ktoreho zaciatok a koniec je oznaceny prislusnou dopravnou znackou D54a,D54b !Zakon nedef.mesto to spada pod obec samozrejme v tomto zakone. Ak znacenie chyba nie je mozny postih Lesak to presne napisal dakujem ! Treba dat hlavy dokopy a nie hladet chyby v prispevkoch;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23448 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
to tym chces povedat ze ked ta zastavi v BA policajt tak ty ho pred tym ako zaplatis pokutu za rychlost vyzves aby ti ukazal ci nahodou na zaciatku BA nechyba znacka? tak to by som chcel vidiet. Zakon definuje co je obec ale zatial sme chvalabohu na slovensku a nie v USA a tu este funguje u vacsiny ludi sedliacky rozum. Problem podla mna je hlavne v tom ze je to kazdemu jedno. ved je jednoduchsie vyhovorit sa na zakon a kaslat na to ako riskovat jednu pozausi pripadne ine problemy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23450 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Sibo jasne ze nie ale ak Ti niekde ulozia pokutu a Ty sa odvolas a ta znacka tam chybala odvolanie vyhras a toto trapi organy LU ,ZP, ktore riesia pristupky na toto som chcel upozornit .Jasne pravidla´=jasne riesenia A nechcem tu pisat konkretne ze sa stretavam a polujem s ludmi ktori to denne riesia v praxi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23451 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
to odvolanie, tam musis dokazat ze tam ta znacka chybala. podla mna je hlavny problem v tom, ze aj na tych uradoch sedia ludia, a v dnesnej dobe nikdy nevies kto koho pozna a hlavne ty parchanti na moto a stvorkolkach su vacsinou ludia s povolanim synacik a zodpovedny sa boja nieco riesit ved co ked to je nahodou syn sudrhuha ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23452 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
Na jednej strane sa to píše pekne, ale v praxi by to bolo troška inak. Prinajhoršom by na teba niečo policajti vyhrabali,aby si tú pokutu zaplatil. Proces dokazovania býva často zdåhavý a tým narážam aj na problém motorkárov. Maximálne dostanú pokutu za priestupok a o cvhíľu ho máš v lese znova. Veľa vecí v našom práve je na hlavu, z obyčajnej dopravnej nehody spáchanej z nedbanlivosti(nevedomej) môžeš byť trestne stíhaný,ale takéto vedomé porušovania zákonov, spojené s ničením prírody sú slabo pokutované a častokrát neriešené....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23454 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
miso trafil ! budes sa robit mudry moc oni si najdu malickost aby ta riesili alebo ta kazdych 5km zastavi hliadka a pokutuje . mne sa osvedcilo s policajtami slusne a potom aj oni prizmuria oci pri malom priestupku. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.156 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 243 návštevníkov a žiadni členovia on-line