Motorkári!!!

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23203 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
abba predbehol si ma aj ja som sa chcel miroba spytat ci sa prehana na motorke vo svojom cez den a vecer ide na pirs alebo si sadnut tam kde to cez den plasil . a pokial viem na jazdenie su cestne komunikacie alebo sa mylim :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23206 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Motorkári!!!
Myslím, že by sme mali viac tlačiť na SPZ, či už formou petície alebo inak, aby sa tento
<br/> problém riešil. Nech zalobujú u poslancov a nech spravia nejaký zákon. Keď dokázali
<br/> obmedziť pohyb cyklistov, nevidím problém, prečo by to nemohlo platiť aj pre
<br/> motorkárov. Tí škodia prírode oveľa viac. Čo vy na to? Je nás niečo vyše 50 000 a
<br/> nedokážeme si poradiť? Berme si v tomto príklad od ochranárov, tých je oveľa menej,
<br/> ale sú niekoľkonásobne hlučnejší ako my.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23218 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
Jaro nie je to celkom take jednoduche ako si napisal, ze na jazdenie su lesne komunikacie. myslim, ze ste aj s abba celkom nepochopili miroba, podla mna je motorkar ale nie na endure. aspon ja som to tak pochopil. ak sa mylim tak sa ospravedlnujem. je velmi zle, ze sa motorkari a hlavne stvrkolkari premavaju hore dole po reviroch a robia bordel, velmi zle je, ze s tym nevieme nic urobit. nadruhej strane ani oni to nemaju celkom jednoduche. vacsina ostrych endur a cross motoriek ako aj stvrokoliek podla legislativy a homologizacie nie je urcena na premavku po beznych cestach a nemali by sa pouzivat v beznej premavke. t.j. stvrokolka pripadne takyto typ moto sa musi pouzivat mimo cesty. ortazka je kde? na poli to vadi polnohospodarom, v lese to rusi zver a robi to bordel, na cestu to nesmie. Problem je, ze im neostava nic ine ako niekomu vadit. jednym z rieseni by bolo vytvorit moznosti napr formou roznych vyclenenych priestorov ako crosovych drah a podobne. ale zase to je vec ktoru musia riesit kompetentny. ked si to tak zoberies tak zase vznika otazka, ze kde, ved ak pole za dedinou nie je oplotene tak je to polovny revir. takze ani toto riesenie nie je celkom take jednoduche.
<br/>
<br/>chcem tym len povedat tolko, ze aj mne velmi vadia motorky v lese a nesuhlasim s ich pouzivanim, nakolko to ze ja kvoli hluku nic neulovim nato kaslem ale to ze zver je stresovana to ma vytaca viac. Na druhej strane ako motorkar (aj ked njazdim vylucne na cestnych moto) sa viem pozriet na vec aj z opacnej strany.
<br/>
<br/>dalsia vec, ktora ma trapi ako polovnika, a vzhladom na skutocnost, ze poznam motorkarov, ktory patria do skupiny nie celkom rozumnych ludi si viem predstavit, ze aj ked budu pre nich vytvorene podmienky typu crosova draha, najdu sa individua, ktore budu narocky jazdit po lese len aby si dokazovali aky su uzasny.
<br/>
<br/>tento problem je velmi zozity a ak ho niekto nezacne riesit komplexne a nebudu prisne kontroly a sankcie tak sa nikdy neviriesi. riesenie drot cez cestu a broky do chrbta nie je riesenie, nakoniec to moze skoncit podpilenym posedom... a dostaneme sa do kolotoca, ktory sa neprestane krutit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23219 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
trosku si dovolim ta poopravit a doplnit. cyklisti nemaju zakazany pohyb v lese. mozu sa vozit po vyznacenych trasach, co mozu byt aj lesne cesty.... vies si predstavit ze by to bolo tak aj v pripade motoriek?
<br/>
<br/>ked si to tak vezmes, je vela revirov do ktotrych sa dostanes nejakou cestou, vacsinou aspon tam kde sa pohybujem ja je na tej ceste zavora pripadne min znacka zakazu viazdu motorovych vozidiel, teda aut a mot. v tomto pripade je to z pohladu legislativy jednoduche. len treba dosledne pouzivat moznosti, t.j. kontroly, pokuty....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23221 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Presne na toto som myslel !!! Je nas oproti motorkarom a &quot;akozeochranarom&quot; nepomerne viac , ale presne tak isto nepomerne sa nedokazeme presadit ! Ved cez polovnictvo sa na Slovensku &quot; pozna kazdy z kazdym &quot;, kto chce sa cez polovnicke kontakty dostane na akehokolvek politika, podnikatela ci inu mienkotvornu osobu. Podme do toho, kto ma chut nech sa ohlasi cez toto forum a potom mozeme nieco konkretne podniknut / zvolit sposob komunikacie, realizacie zameru atd. / A nech kompetentnych panov na SPZ a inych statnych miestach, ktore to mali davno vyriesit riadne gatiach zastipe / Mohli by sme na zaciatok spustit peticiu napr. cez E - mail. Tam by sa mohli pripojit jednotlivci , ale aj cele spolky.
<br/>Este dve veci - kolega polovnik natocil amaterske video cez srnciu ruju, na vysokohorskej luke / horský hrebeň, cca 800 m.n.m. /vabi srnca a na piskanie sa bliži v trave RYS! Ked sa rys prikrada stredom luky, zrazu prudko odskakuje a cez luku vzapati prefrci motorkar. Nadherne video pre ilustraciu do medii a aj pre plač polovnika. Druha vec - v auguste t.r. horar v Tuzine rano nasiel v doline na zatacke cesty stopy po tahani cez zihlavu do jarku. Myslel si ze tam niekto nieco upytlacene zatiahol, tak to preveril - nasiel 24 rocneho mrtveho motorkara, ktory vletel v zatacke do buka, z hlavy kasa. Keby tam nebol tak len krkavce .... Ideme do toho ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23222 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Doplnam - reagujem na Gula

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23224 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Motorkári!!!
Ja som všetkými desiatimy za! Ideálne by bolo, keby sa v SPZ formuloval text
<br/> petície a následne sa cez OkO rozposlal do každého PZ. Petícia cez internet pokryje
<br/> len poľovníkov, ktorí majú prístup k internetu. Ak toto čítajú ľudia zo SPZ, nech sa
<br/> vyjadria a konajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23226 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
Gulo asi by to malo skor smerovat k vlastnikom pody . Ti by s tym asi skor nieco urobili . Mozno :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23227 od abba
Odpoveď od abba na tému Motorkári!!!
pozri si príspevok od mirob včera 12:30

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23231 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
pardon, zle som si to precital a pochopil. ospravedlnujem sa tebe aj Jarovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23233 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Motorkári!!!
aj to je riesenie ale nenechaval by som to len na vlastnikoch pody, v mnohych pripadoch je to stat a casto su vlasnici neznamy alebo majetky nevysporiadane a tym je to povacsine jedno ked sa o podu nestaraju preco by in malo vadit, ze tam behaju moto:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23237 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Motorkári!!!
na endure...pardón...ale len tam kde sa dá...dlhá téma na diskusiu...jasne naprv plaším a potom poľujem...ach jaj...takto je to z druhej strany- motoride.sk/?P=phorum&tema=lentak&ID=366369

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23243 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Motorkári!!!
Chlapi ! venujme sa problemu, jalovych diskusii uz bolo moc !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23259 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Motorkári!!!
Ardus, motorkári v lese lezú na nervy nie len poľovníkom. Už niekoľko rokov sa snažím pohnúť s týmto problémom. Na Slovensku si ale každý len zanadáva a tým to končí. Ale možno dozrel čas niečo poriadne urobiť.
<br/>Pred vyše rokom sme mali stretnutie s SPZ a ŠOP SR a jedným z problémov ktoré sme chceli spoločne riešiť bolo aj vyčínanie motorkárov v lesoch. SPZ je teraz asi vyťažené prípravou snemu, ale v zimných mesiacoch chcem zorganizovať ďalšie stretnutie, na ktorom by sa mali dohodnúť už konkrétny postup. A rád by som tento problém spojil aj s čiernymi skládkami odpadu. Aby sme mali šancu vôbec niečo dosiahnuť, bude treba spustiť „veľký krik“, aby naši „vyvolení“ predstavitelia sa týmito problémami začali zaoberať. Možnosti sú petícia, otvorené listy vláde a NR SR a hlavne masívna kampaň v médiách. Je treba tlačiť na sprísnenie legislatívy, postihov a najmä dosiahnuť účinnejšiu vymožiteľnosť práva. Lebo jazdenie po lese je zakázané aj teraz, len to nikto nekontroluje a účinne nepostihuje. V posledných rokoch síce Stráž prírody spolu so Správou CHKO a políciou zorganizovala niekoľko kontrol v Malých Karpatoch, ale niektorí motorkári sú taký ofŕkli, že nazastavia v teréne ani policajtovi. Nedá sa potom čudovať, že „muži zákona“ sa do takýchto akcií veľmi nehrnú. A riešiť to partizánčinou pomocou drátu, klincov, hrablí a iných pascí naozaj problém nevyrieši. Môže na to akurát doplatiť nevinný alebo aj samotná zver. Aj keď dokážem pochopiť, že mnohým už dochádza trpezlivosť a sú riadne nasratí na arogantných magorov na motorkách. Mne sa už tiež stalo, že namieril motorku v plnej rýchlosti priamo proti mne, keď nemal kam uhnúť. Odvtedy zvyknem nosiť taký drevený kyjačik.
<br/>Všetky aktivity na zjednanie poriadku a ticha v lese by mohli byť účinnejšie, keby spoločne postupovali poľovníci a ochranárske organizácie. (len sám neviem nakoľko sa to podarí pri súčasnej vzájomnej nevraživosti) A bolo by do toho treba prizvať aj Lesy SR a združenia neštátnych vlastníkov lesa. Tento problém sa predsa týka aj ich.
<br/>Na Slovensku okrem samotných páchateľov nie je asi nikto, komu by smradľavé revúce mašiny v lese neliezli na nervy. Treba len aby sa našlo dosť ochotných niečo proti tomu urobiť. Potrebné bude napr. aj poradenstvo právnikov.
<br/>Hlas ľudu, hlas boží. A naša vládna garnitúra zareaguje len vtedy, keď dokážeme získať podporu čo najviac občanov - voličov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23264 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Motorkári!!!
Aj ja vlastnim enduro,tiez polujem,ale nieje vsetko pravda co sa tu popisalo.A tam kde zalahuje zver,horko tazko sa s motorkou dostanem.Kolky z nas maju auta,terenaky...S autom az pod posed ked sa da.Kazdy sme iny,sto ludi,sto nazorov.A co s tymi co tazia drevo,motorove pily,nakl.auta,hluk od rana do vecera okrem nedele.A co hubary,ktorych je momentalne viac v lese ako samotnych hub,a pritom kopa odpadkov ktore tam ponechaju.Je to tazka tema,ale som toho nazoru,ze treba o nej diskutovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23266 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Motorkári!!!
moja reč:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23270 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Tiez polujem vlstnim mototku Gilera 200 4takt a tereniak Suzuki Samuraj jazdim revirom no hluk mojho jazdenia je tretinovy proti motorkarom na vykonych stojoch .Zalezi aj na sposobe jazdy pomala/razantna a kade sa jazdi cesta/chodnik atd. Samurajom jazdim na polovcku do reviru mam 25KM , rozvazam krmivo sol tak ho tie zvieratka urcite radi pocuju.Vsetko ma svoje pre a proti a da sa vyuzit alebo zneuzit treba to riesit no legislativne;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23271 od Levo
Odpoveď od Levo na tému Motorkári!!!
Úplne súhlasim Jovic s tvojim nazorom na túto problematiku, ktorá si vyžaduje čo najširšie zastupenie zainteresovaných organizácii, ktoré môžu tejto devastácii prírody zabrániť a prijať opatrenia, ktoré by mali aj výsledný efekt. SIBO vôbec ma nezaujíma že tí, ktorí si kúpili tieto stroje nemajú kde jazdiť ale lesné a poľne revíry na to nie su. Potom je zbytočná starostlivosť o zver a vtákov keď sú neustale plašený a pobiehaju vystresovaný po lese. Novodobý fenomén Zahoria Voj. polícia ta si motorkárov vôbec nevšíma ale ľudi naháňajú ako škodnú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23272 od abba
Odpoveď od abba na tému Motorkári!!!
Zver je podľa Teba, len jeleň, diviak ... a čo to ostatné drobné živočíchy. Ťažba dreva to je nutné zlo, a ak sa dobre plánuje tak zver si nájde v revíri pokojné miesta, alebo na čas odtiahne. Zákon hovorí jasne zákaz vjazdu do lesa mot. vozidlami o tomto, už netreba diskutovať, treba ho rozšíriť o poľné cesty. Tu mal byť farmársky zákon prísnejší. pretože aj tie odpadky sa tam dostanú na mot. vozidlách a väčšie krádeže dreva a poľných plodín sa páchajú s pomocou mot. vozidiel. Uvedomte si aj to, že ste zlým príkladom pre ostatných občanov, keď môžu poľovníci môžeme aj my.
<br/> Predbiehate sa, ktorý si môže dovoliť väčšiu mašinu. Aj na poľovanie, by bolo lepšie používať veľkorážne guľomety, zavesiť lafetu na posed a čo sa pohne je moje.
<br/>
<br/> Nepochopili, ste zmysel poľovníctva a relaxu v prírode.
<br/>
<br/> Ja napríklad obrábam 20 árovú záhradu výlučne ručným náradím ( to je to drevo čo má na konci železo ). Skúste si ráno namiesto mot. kosačky zobrať kosu a možno pochopíte, že poľovníctvo, chovateľstvo, záhradkárčenie atd je relax = oddych.
<br/>
<br/> Prezident USA už tiež pochopil, že ten rozmach treba spomaliť a to už je čo povedať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23274 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Motorkári!!!
Suhlasim az na to ze sme zlym prikladom pre obcanov.Vstup ,pristup po cestach do polovneho reviru ti prislucha s vykonu prava polovnictva nakolko PZ si tento prenajima. Prenajom je urcita forma vlasnictva.Je len na nas ci to vyuzivame a ako.Tak ze polovnik a obcan su v rozdielnom pravnom postaveni v konkretnom polovnom rev.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 432 návštevníkov a žiadni členovia on-line