Motorkári!!!

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26860 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
Samozrejme, rozumný človek,ktorý sa nechce dostať do problémov len kývne rukou a kašle na motorkára. Jednoznačne by som posilnil právomoci lesnej a poľovnej stráže,aby mali právomoc aspoň takú, že v prípadoch,keď razantnejšie zasiahnu nebudú mať problémy. Keď nezastavíš policajnej hliadke, po krátkej nahánačke už niekedy strieľajú....:)
<br/>Gumenú strelu do brokovníc a keď na výzvu nezastane, zastaviť ho manuálne:D:D(joke)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26861 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Motorkári!!!
Chlapci, vychladnite!!!! Nemáte ani šajnu o tom, čo znamená použiť zbraň - hoc aj v nutnej obrane - na človeka! Mohol by som vám o tom čosi porozprávať (Netýka sa to mňa, ale mojej práce, našťastie!). Zabudnite na westerny, ak nechcete jesť z umelohmotných misiek v base! Naraz zistíte, že vy ste podľa orgánov činných v trestnom konaní najväčšie hovädo, a ten postihnutý (hoc vás napadol sekerou na vašom dvore) je úbohá obeť vášho protiprávneho konania! Budú vám merať stotiny sekundy a centimetre a dokážu vám, že ste mali možnosť konať inak. Vysoko neodporúčam diskusiu viesť týmto smerom!;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26864 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
Nikto sa ju nesnaží týmto smerom strhnúť...Aj moja posledná veta v predchádzajúcom príspevku bola myslená ako vtip. Pohybujeme sa v teoretických úvahách,jednoducho diskutujeme. Čo znamená použiť zbraň hoc aj v nutnej obrane, do mňa hučia posledný rok na seminároch z trestného takže predstavu mám. Ale plne s tebou súhlasím,viem čo to obnáša a radšej by som sa osobne nechal zmlátiť ako by som mal zbraň použiť. A už určite by som ju neťahal na magora preháňajúceho sa po lese...Ačko či Bčko má slúžiť na iný účel. A verím,že situácia,kde by som reálne uvažoval o použití zbrane na sebaobranu nikdy nenastane...
<br/>Ale na druhej strane tvoje posledné vety len potvrdzujú realitu,o ktorej sme sa bavili. Že z brániaceho sa stane útočník a niektoré zákony(presnešie ich ustanovenia) viac chránia páchateľa ako poctivého občana....:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26865 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Motorkári!!!
Tak ako hovoríš8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26868 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Motorkári!!!
Tak, ako hovoríš:x, to nie sú srandy, to je o živote!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26883 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Motorkári!!!
Hlavna zasada je, ze po pouziti nutnej obrany nesmie zostat poskodeny, ktory by mohol svedcit a veci poprekrucat a pozhanat &quot;svojich&quot; svedkov a podobne. Takze ked strielat, tak presne a definitivne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26893 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Motorkári!!!
Chlapci, je zaujímavé čítať túto diskusiu, rôzne úvahy, návrhy na riešenie otázky motorkárov, analýzu a aplikácie zákonného ustanovenia nutnej obrany .... Za dvadsaťtri rokov služby som použil zbraň chvalabohu iba raz. Oprávnene. Nie je to sranda. Aj keď to bolo právnené použie zbrane neprajem nikomu tie pocity. Ako som kdesi v týchto príspevkoch písal cesta k náprave vedie iba oficiálnou, legálnou cestou. Miso mi pripomenul jeden môj výrok na seminári za ktorý som mal problémy so zápočtom z trestného práva : &quot; Strelím aj farára, keď mi ide o život. Tu už neplatí žiadny ľudský zákon, tu už platí zákon džungle - silnejší a rýchlejší prežíva.&quot; To ste mali vidieť čo stvárala asistentka. No, potom som chodil na zápočet ako na husle. Až som sa sťažoval na vedení katedry, tak bol zápočet bez problémov (však som bol trestným právom odkojený).
<br/> Zo svojich daní platíme Políciu. Polícia má svojho prezidenta, aj my máme nového prezidenta. Nech si sadnú páni prezidenti spolu, nech ukážu obaja akí sú frajeri a na niečom sa dohodnú. Aktivita by mala ale vyjsť jednoznačne z vedenia SPZ. Policajný prezident o tomto probléme, ktorý kvári nás poľovníkov ani nemusí vedieť.
<br/> Kdesi som čítal, že jednou z prvoradých úloh nového vedenia SPZ je prijatie nového zákona o poľovníctve. Pokiaľ si dobre pamätám, tak v návrhu nového zákona sa uvádza ako priestupok aj jazda na motocykli, motorovom vozidle mimo priestorov a trás na to vyhradených. Ale na to netreba nový zákon o poľovníctve. Aj súčasná právna úprava umožňuje postih motorkárov, len treba trochu chcieť, rozmeniť súčasnú právnu úpravu na drobné. Jedna stránka je ale zákon, druhá stránka je jeho aplikácia a realizácia v praxi. Zákon, ktorý sa nedá realizovať v spoločnosti je neživotný. Môžeme prijať zákon o dôchodkoch s minimálnym dôchodkom 50.000,-Sk, keď na to spoločnosť nebude mať. Môžeme mať parádny zákon o poľovníctve, keď nebude mať kto kontrolovať ako sa dodržiava, nebudú adekvátne prostriedky na zabránenie jeho porušovania a nebude účinný postih jeho porušovateľov. Môže mať poľovná stráž oprávnenia akékoľvek, keď ich nemôže prakticky realizovať. Ktorý motorkár zastaví poľovníckej stráži, keď nezastaví policajtovi. Pokiaľ nebude Polícia tvrdo postupovať proti porušovateľom zákona, pokiaľ nebude v praxi realizovaná vymožiteľnosť práva, tak nebude v revíroch poriadok. Pokiaľ môže Polícia kontrolovať u poľovníkov, alebo vodičov požitie alkoholu, prečo by nemohla kontrolovať motorkárov pri jazde v lese, jazdení krížom krážom po poliach, kde ničia cudzí majetok.. Naše súčasné úvahy, teoretizovanie a spriadanie kombinácií na aplikáciu nutnej obrany v danom smere nech zostanú v teoretickej rovine. Takže nech sa snažia páni prezidenti. Prejem vecnú, konštruktívnu debatu s konkrétnym výsledkom. Pokoj prírode, pokoj prachu motorkárov v lesoch. Nech jazdia tam, kde je to dovolené, kde nikoho neotravujú a nepoškodzujú cudzí majetok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26915 od miso
Odpoveď od miso na tému Motorkári!!!
Dnes noviny o 17 00 na markíze. Príspevok o motorkároch...konečne kritika,snáď nie posledná... Na konci príspevku ukazujú odskakujúcu zver za hluku motorky.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26955 od Laymann
Odpoveď od Laymann na tému Motorkári!!!
Teoreticky máš pravdu......ale v trestech pro motorkárov není problém....PROBLÉM JE JICH ODCHYTIT při páchání přestupku. V ČR to policie vícekrát zkoušela i s vlastními terénními motocykly, ale výsledky byly mizivé a motorkáři z toho měli o to větší adrenalin a zábavu. Větší efekt má na jejich lesní trasy umístit skryté ostré &quot;ježky&quot; které rozřežou pneu atd.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26971 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Motorkári!!!
A čo keby sme rovno natiahli pletivo?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27002 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Motorkári!!!
[r][Větší efekt má na jejich lesní trasy umístit skryté ostré &quot;ježky&quot; které rozřežou pneu atd./r] to nemyslíš vážně co když se tam někomu něco stane a pojede pro něj záchranka tak blbej nápad jen tak někoho nenapadne:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27006 od ladzik
Odpoveď od ladzik na tému Motorkári!!!
Ja mam taku skúsenosť. Zastavil som troch motorkárov, že nemaju čo jazdiť po lese a že ak sa to bude opakovať nahlásim ich na polícii. A oni ma odstavili s nasledovnym argumentom.
<br/>
<br/>&quot; Zákon zakazuje jazdiť po lesnej ceste no nedefinuje pojem lesná cesta. Podľa mňa nejazdíme po lesnej ceste&quot;
<br/>
<br/>Nevedel som na tento argument reagovať ako to vlastne je.;/ Motorkari sa otočili a pokračovali smelo ďalej. Ako to vlastne je ? Ako mam argumentovať nabudúce ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27007 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Motorkári!!!
Lesná cesta sa nachádza na lesnom pôdnom fonde a to je dôležité - pozri si lesný zákon, a tiež zákon o ochrane prírody a krajiny - v druhom stupní ochrany a vyššom je zakázané používať motorové vozidlá s presne stanovenou výnimkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27008 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Motorkári!!!
podla mna ak maju len minimalne pravne vzdelanie alebo aspon nejake vedomosti ohladom toho co mozu a co nemozu a co ukecaju tak si ty ten co taha za kratsi koniec . a to boli este na teba slusny mozno iny by ta niekam poslal s prehladom a este ti aj frkol blato do tvare . ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27021 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Motorkári!!!
Asi bolo sucho...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27037 od ladzik
Odpoveď od ladzik na tému Motorkári!!!
;/ Takže čo mám poveať ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27058 od Laymann
Odpoveď od Laymann na tému Motorkári!!!
To: Leon : uváděné &quot;ježky&quot; se dosud staly jediným účinným prostředkem, kterým jsme po více než pěti letech téměř vypudili motorkáře z honitby. To, že mu odejde pneu zjistí až po cca 50m. Aby se mu něco stalo, to by musel jít na &quot;budku&quot; ještě před najetím na ježka (který prakticky není viditelný a umísťuje se nikoliv na lesní cesty ale do vyježděných kolejí mezi stromy daleko od cest, neboť ti dobytci u nás jezdili výhradně uprostřed lesem). Stejně by se mu vedlo kdyby např. upadl na střep od skla nebo ostnatý drát (což je dle mého soudu mnohem horší). Je vidět že zřejmě taky často sám jezdíš lesem a mezi stromy na enduru, že tě to tak nadzvedlo. Až budeš mít 5x týdně v prostoru 2000ha 30-50 motorek v honitbě, které při zastavování na tebe (i na policisty v součinnosti s námi) budou na plný plyn najíždět, pak tě přejdou všechny ohledy. Nekritizuj, to zvládne kdekdo a poraď, jak by ses zachoval sám!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27066 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Motorkári!!!
nazvedlo mě to protože díky inteligentovi který nastříhal ostnatý drát a zahrábnul ho do listí má moje čuba pořádnou jizvu tak že chytit někoho jak to na tu cestu dává tak mu šlápnu do ůsměvu a věř tomu že bych to udělal a na motorce nejezdím tak že jsi mimo a chtěl bych tě vidět kdyby si na tom něco udělalo třeba malý ditě jak bys reagoval? nechápu jak někdo na něco takovýho může přijít

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27072 od edison
Odpoveď od edison na tému Motorkári!!!
LEON &quot;nadzvedlo te to &quot; preto, lebo urcite jazdis po lese aj ty. Neklam, inak by tvoja reakcia takato nebola. Jezkovia su najucinnejsia zbran proti hajzlikom na motorkach. Tvoje argumenty o poraneni cuby a deti su scestne. Ved k poraneniu deti moze dojst aj tym ze bezohladny motorkar sa spoza krikov vo velkej rychlosti vyruti na tvoje dieta a vazne ho zrani. Ver mi ze to zranenie by bolo hrsie ako to ze dieta akousi nahodou spadne akurat na toho jezka. Napokon skus navrhnut nejaky sposob ako by si za sucasneho stavu prava chcel riesit tento inak neriesitelny problem. Si taky naivny ze si myslis, ze pomoze ked im dohovoris. Aj v mojom revire sa sialenci predvadzali na motorkach bez vyfukov a skusal som vsetko, ver mi ale ze jezkovia su najucinnejsi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27073 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Motorkári!!!
paráda další odborník mě se taky nelíbí že tam jezdí ale ale nejsem ........ abych kladl pasti po lese a stojím si za tím že to může udělat jenom ..........která potřebuje odbornou lékařskou pomoc !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 212 návštevníkov a žiadni členovia on-line