Slovensky polovnicky zvaz

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62466 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Na Sneme SPZ sa budú prijímať úpravy Stanov SPZ, nie Stanov SPK ani zákona o poľovníctve :x
<br/>Aj ja by som uvítal, ak by navrhované zneny stanov SPZ boli dané na široké pripomienkovanie, ale chápem, že nejde o vec na ukojenie nadržaných internetových zhoväďovačov, ale internú vec SPZ. Predpokladám, že materiály budú rozdané demokraticky zvoleným delegátom na začiatku Snemu. Obvinenie delegátov Snemu z právneho analfabetizmu je vecou názoru a Stanovy SPZ podliehajú schváleniu na ministerstve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62467 od shunter
Odpoveď od shunter na tému Slovensky polovnicky zvaz
Čo s tým? No vykašlite sa na SPZ vytvorte si svoju poľovnícku organizáciu registráciou na LÚ a máte pokoj. 8o
<br/>
<br/>Iba vam padnu zmluvy. No a co. Hlavne ze budete poisteni v Pribine:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62468 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
shunter, poistený budeš v poisťovni, Pribina ti to iba sprostredkuje podobne ako SPZ. Takáto sprostredkovateľská konkurencia nie je poistencom na škodu, preto nech v tomto smere žije a prekvitá Pribina i SPZ 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62472 od shunter
Odpoveď od shunter na tému Slovensky polovnicky zvaz
Sak to je jasne. Skus dat odpoved na otazku: poistia ta v Pribine /teda sprostredkuju ti poistenie/ aj bez toho, aby si bol ich clenom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62473 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
shunter, ja nie som členom SLOS a vzhľadom na to čo predvádza ich hovorca a náš regionálny zástupca ani byť nemienim. Mne členstvo v SPZ vyhovuje a ak by aj došlo k zániku našej RgO a zániku členstva našeho PZ v SPZ, predpokladám, že by som naďalej mohol byť členom SPZ ako fyzická osoba a platiť si poistné prostredníctvom SPZ. Členstvo v SPZ mi vyhovuje najmä z dôvodu venovania sa poľovným psom, o ktoré SLOP Pribina zatiaľ nejaví žiadny záujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62474 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
.. preto mi nevadí mierne vyššie poistenie + členské v SPZ ako v Pribine. Dovolím si tvrdiť, že samotné poistné nie je Pribine oveľa výhodnejšie ale temer rovnaké ako v SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62475 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému Slovensky polovnicky zvaz
DKo dnes s tebou aj suhlasím, poistné je rovnaké, rozdiel je v členskom, my nemáme taký nepotrebný a velký aparát.Čo sa týka kynológie, my sme viackrát žiadali kompetencie, ale boli nám sľubené novým zákonom, ako to je asi vidíš. No aj tak máme medzi našími členmi kynológov aj rozhodcov, v jednom PZ kde su všetci členmi Pribiny sa každý rok konajú skušky stavačov, ja mám tiež čistokrvného psa, ale nemá skúšky, lebo by som musel vstúpit do SPZ a to radšej do niečoho iného, umyjem sa a je pokoj. A ani môj pes nechce ist do SPZ. Tak s nim chodím po lese, cvičím a oficiálne pripravujem na skúšky, na spoločné poľovačky ho neberiem.
<br/>A mne osobne samotní členovia SPZ nevadia, sú to moji kamaráti, mne vadí tento systém, o tom som už písal veľa.
<br/>A ten čo písal pred nami, shunter, nikto Ťa do Pribiny nevolá, vôbec nemusíš byť podla nového zákona ani v SPZ ani v Pribine, môžeš byt iba v SPK za 100 Eur na 5 rokov, ak tvrdím niečo zlé opravte ma, u nás je to 70 Eur na 5 rokov.Moja predstava je, aby bola Pribina organizáciou slušných poľovníkov, ktorým ide o poľovníctvo a nie o biznis, no aj u nás sú niektorí čo sa nevydarili ako všade.
<br/>A DKo k tej kynológií, SPZ v rozpore so zákonom združuje právnické osoby. A kynológovia nevedia existovať bez SPZ? Však pripraviť psa na skúšky je velmi náročné a žiada si to veľa času a dobrý vycvičený pes je velmi potrebný v poľovníctve. A určite potrebnejší ako väčšina poľovníckych funkcionárov, ktorí by nedokázali ani naučiť psa štekať....
<br/>Každý kto pripraví psa na skúšky, vie o čom píšem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62477 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
na doplnenie: veľký a nepotrebný aparát SPZ je možné zredukovať a zdá sa mi, že už sa tak aj začalo diať.
<br/>Skúšku poľovných psov poriadané SPZ sú pristupné aj nečlenom SPZ, dokonca aj nepoľovníkom.
<br/>Poľa mňa SPZ nezdružuje právnické osoby - chovateľské kluby v rozpore so zákonom, v rozpore so zákonom (o združovaní občanov) sa skôr javí povinné členstvo v týchto kluboch. SPZ ako zakladajúci člen SKJ, po rozdelení ČSFR vytvoril podmienky pre vznik &quot;svojich&quot; chovateľských klubov a žiadny klub nenútil, aby bol jeho organizačnou jednotkou. Dovolím si tvrdiť, že najväčšie bremeno spojené so vznikom SKJ a jej prijatím za člena FCI niesol SPZ. Netvrdím, že naša poľovnícka kynológia je prostá korupcie a arogancie moci, ale netreba vidieť len tieto jej negatívne stránky a už vôbec nie čakať, že o ich nápravu sa postará niekto z vonka. Predpokladám, že hnacím motorom náprav nebudú internetoví uštekanci, ale ľudia, ktorým na psoch (ich poľovných vlastnostiach) záleží viac ako na vlastnom egu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62478 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
.. a skúšky poľovných psov sa netreba pozerať len očami tých, ktorí ich využívajú, ale aj tých, ktorí ich organizujú a tých, ktorí ich vykonávajú a na nich posudzujú. Aj o skúškach poľovných psov platí, ža ak chce niekto brať, musí niekto aj dať. K skúškam poľovných psov neodmyslitelne patrí tvorba skúšobných poriadkov a príprava skúšobných komisárov (rozhodcov výkonu). Treba vidieť, že práve o toto všetko sa v súčasnosti stará len SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62479 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Slovensky polovnicky zvaz
toto je škoda aj čítať :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62482 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
chceš povedať, že ty si so stavom a úrovňou našej poľovníckej kynológie spokojný? ja nie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62494 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Slovensky polovnicky zvaz
Nič nového ani dobrého &quot;pod slnkom&quot; : www.polovnictvo.sk/down.php?id=729

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62495 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
aaale, takáto ma napadla, keď to kukám:
<br/>
<br/>Všude bylo ticho, jako v kostele.
<br/>Jen muzika hrála, hrála vesele,
<br/>na obloze svítil jasný měsíček,
<br/>ten byl svědkem našich ......
<br/>
<br/>síce to nemá nič s tým, ale je to pravda :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62498 od ORI
Odpoveď od ORI na tému Slovensky polovnicky zvaz
Hlavné heslo X. Snemu Slovenského poľovníckeho zväzu znie, ,, Proletári SPZ všetkých okresov spojme sa., Žiadne zmeny - nič. Zabetónované SPZ na ďalších 30 rokov. Nechápem !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62500 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
X. snem SPZ
<br/>III. u k l a d á
<br/>A.Prezídiu a rade SPZ
<br/>...
<br/>10) Vypracovať rozbor problematiky platenia dane z príjmov z členských príspevkov členov SPZ a predložiť ho rade SPZ.
<br/>
<br/>??? škoda, že sa nad tým nezamysleli pred Snemom !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62503 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky polovnicky zvaz
ORI, hadam si si nemyslel, ze sa nieco zbori!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62504 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Slovensky polovnicky zvaz
v Tebe sa jeden nevyzná :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62505 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Nediv sa, patím k členom SPZ, ktorým nie je jedno v akom je stave, čo sa asi o mnohých delegátoch Snemu nedá povedať (vzhľadom na prijaté uznesenie): &quot;No čo? Boli sme, zasnemovali sme si, a o rok si možno opäť zasnemujeme (mimoriadne). Však naši členovia nám to prepáčia a zaplatia. A ak sa niečo medzičasom načisto doserie, zvalíme to na Pribinu (z vďaky, že do nás rýpu)&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #62508 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Slovensky polovnicky zvaz
O tom vieme asi viacerí, ale asi sa všetci držia hesle kto chce s vlkmi žiť, ... no len do kedy???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62581 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
ahooj;).. a čo dokedy???? ja začínam mať tušenie, že večne. leninovi potomkovia sú veční. aj tupci, čo si ich do ružova kŕmia, revíry platia, nechávajú sa vydierať, ani výpalníctvo, ani trestná činnosť neprekáža. takí si demokraticky zvolia svojich súdruhov, čo im sem tam hodia ohlodanú kosť. takí majú priam slzy v očiach, keď súdruh prezident rozpráva o tom, že zachraňuje revír pred novodobými zbohatlíkmi, aby sa im nedostal do rúk. radšej si ho sám zadarmo vezme. mimo zákon. veď je poslanec za smer, tak kto by ho naháňal? vlastní??? ti šije? tí tam chodia pytliačiť tiež. a tí, ktorí ich údajne kritizujú, dostali svoje kosti dôležitosti tiež. a je klídek. kšefty sú dôležitejšie ako zákon, morálka, slušnosť. len sa pozri po témach, samí prdkáči. ja ich nazývam vykrádači hrobov. tiež im nie je nič sväté. ale na slovensku treba kus mäsa, a nie morálku a zákon. spomeň si na tieto slová za dva, tri mesiace.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 285 návštevníkov a žiadni členovia on-line