Slovensky polovnicky zvaz

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62721 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
OK! to je v poriadku.
<br/> Len som zatial nenasiel prienik mojej odpovede pre Amigo55 a tvojej reakcie na moj prispevok. Tak sa mi tazko reaguje.
<br/>Ja pisem len o tom , ze striktne vyhlasit org.zlozku zaujmovej organizacie za subjekt bez pravnej subjektivity sa mi zda trufale. Prezentovalo sa tu vela ludi na tuto temu. Ale zatial som nenasiel v tych prispevkoch to, co by ma na 100% presvedcilo,ze ju nemaju. No a argument, ze najaky zakon o statistike nepozna pravnicku osobu ...jednoducho pre subjektivitu su ine kriteria ako statisticke registre...
<br/>A ak by chcel zase niekto premostit prav.subjektivitu org.zloziek a moznost uzatvarania zmluv org.zlozkami PZ SPZ - nie, taktiez o tom nepisem. resp je to podruzna tema. Prioritou je pravna subjektivita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62722 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Áno, priotou, nutnou podmienkou, uzatvorenia nájomnej zmluvy je právna subjetivita. Pozn. SPZ vo svojich inovovaných stanovách nijako nebráni svojim org. jednotkám PZ SPZ, aby ju nadobudli, ak ju už nemajú. Skôr si myslím, že je to naopak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62723 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
Pls, nespajat moje prispevky ani s &quot;inovovanymi&quot; stanovami tej ktorej PO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62724 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
§ 18
<br/>
<br/>(1) Spôsobilosť mať práva a povinnosti majú aj právnické osoby.
<br/>
<br/>(2) Právnickými osobami sú:
<br/>a) združenia fyzických alebo právnických osôb,
<br/>
<br/>b) účelové združenia majetku,
<br/>
<br/>c) jednotky územnej samosprávy,
<br/>
<br/>d) iné subjekty, o ktorých to ustanovuje zákon.
<br/>
<br/>§ 19
<br/>
<br/>(1) Na zriadenie právnickej osoby je potrebná písomná zmluva alebo zakladacia listina, pokiaľ osobitný zákon neustanovuje inak.
<br/>
<br/>(2) Právnické osoby vznikajú dňom, ku ktorému sú zapísané do obchodného alebo do iného zákonom určeného registra, pokiaľ osobitný zákon neustanovuje ich vznik inak.
<br/>
<br/>§ 19a
<br/>
<br/>(1) Spôsobilosť právnickej osoby nadobúdať práva a povinnosti môže byť obmedzená len zákonom.
<br/>
<br/>(2) Právnické osoby, ktoré sa zapisujú do obchodného alebo do iného zákonom určeného registra, môžu nadobúdať práva a povinnosti odo dňa účinnosti zápisu do tohto registra, pokiaľ osobitný zákon neustanovuje inak.
<br/>
<br/>§ 19b
<br/>
<br/>(1) Právnické osoby majú svoj názov, ktorý musí byť určený pri ich zriadení.
<br/>
<br/>(2) Pri neoprávnenom použití názvu právnickej osoby sa možno domáhať na súde, aby sa neoprávnený užívateľ zdržal jeho užívania a odstránil závadný stav; možno sa tiež domáhať primeraného zadosťučinenia, ktoré sa môže požadovať aj v peniazoch.
<br/>
<br/>(3) Odsek 2 platí primerane aj pre neoprávnený zásah do dobrej povesti právnickej osoby.
<br/>
<br/>§ 19c
<br/>
<br/>Sídlo právnickej osoby musí byť určené pri jej vzniku.
<br/>
<br/>§ 20
<br/>
<br/>(1) Právne úkony právnickej osoby vo všetkých veciach robia tí, ktorí sú na to oprávnení zmluvou o zriadení právnickej osoby, zakladacou listinou alebo zákonom (štatutárne orgány).
<br/>
<br/>(2) Za právnickú osobu môžu robiť právne úkony aj iní jej pracovníci alebo členovia, pokiaľ je to určené vo vnútorných predpisoch právnickej osoby alebo je to vzhľadom na ich pracovné zaradenie obvyklé. Ak tieto osoby prekročia svoje oprávnenie, vznikajú práva a povinnosti právnickej osobe, len pokiaľ sa právny úkon týka predmetu činnosti právnickej osoby a len vtedy, ak ide o prekročenie, o ktorom druhý účastník nemohol vedieť.
<br/>
<br/>toto je občiansky zákonník, týmto sa riadi právna subjektivita. nikde nevidím, žeby z tohoto akýmkoľvek spôsobom bolo možné odvodiť, že org. jednotka má právnu sujektivitu, žeby bola právnickou osobou. tá môže len svoje práva delegovať svojej zložke, čo ju však nerobí čímsi s právnou subjektivitou. v takom prípade sa jedná o o tz. delegovanú právnu subjektivitu, správnejšie však o prenesené právomoci. ak by pz spz chcelo mať právnu subjektivitu, muselo by byť v registri v zmysle zákona a nie kdesi v písanke. o tom, ako rozhodujú v tejto veci súdy, možno s úspechom diskutovať. v tejto mafiánskej krajine je totiž možné všetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62725 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
I ked si reagoval na DKo, myslim, ze to patrilo mne. Tvoje nazory su dobre zname, vies si to zdovodnit a myslim, ze su aj akceptovane vacsinou. Ja som reagoval na Amigo55 , kde jeho argumentacia sa z mojho pohladu zda nedostatocna. A velmi dobre poznas aj tie moje. Tu sa nezhodneme.
<br/> Ja by som rad poznal odpoved na otazku (a uz dlhe roky) - je vznik a posobenie organizacnych jednotiek zaujmovych organizacii s pravnou subjektivitou (lebo take su) mimo pravneho systemu SR? Ak ano, preco. Najlepsie podopriet nejakym sudnym rozhodnutim, prip. podopriet uvahou odbornej, nie laickej verejnosti. A nebavme sa len o polovnickych org. Ak sa najde vseobecne riesenie, tak aplikacia do polovnictva je uz malina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62726 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
.. pričom hierachia može byť nielen 2, ale aj viacstupňová napr. FCI a národné kynologické zväzy (u nás SKJ) a ich zložky v jednotlivých krajinách

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62727 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
To Ctrl C a Ctrl V z Obc.zak. sa tu objavilo uz viackrat a vsetci,co sa o tuto problematiku zaujimaju, to poznaju.
<br/>Ja si zase myslim, ze to, co si napisal v posl.odstavci, ju nemoze ani jednoznacne vylucit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62728 od gustav
Odpoveď od gustav na tému Slovensky polovnicky zvaz
Poľovnícka organizácia
<br/>(1) Na účely tohto zákona sa poľovníckou organizáciou
<br/>rozumie právnická osoba zriadená podľa tohto zákona,
<br/>ktorá
<br/>a) je neziskovou organizáciou, ktorá združuje občanov
<br/>Slovenskej republiky, ktorí sú držiteľmi poľovných
<br/>lístkov, a iné fyzické osoby na účel ochrany a presadzovania
<br/>oprávnených záujmov svojich členov na
<br/>úseku poľovníctva,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62729 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
miloš, jednoduchý príklad. ja ti dám splnomocnenie na nejaké úkony v mojom mene. to je celý fígeľ. ty nemáš moje postavenie, môžeš robiť len to, k čomu ťa splnomocním. ak je právnickou osobou X, tak je v registri a môže svoje org zložky niečím poverovať vnútorným predpisom. tie nie sú právnickými osbami, aj keď sa tak v poverených veciach môžu tváriť. rozhodnutia súdov iného charakteru vnímam buď ako pochybenie, alebo úmysel. a skôr sa prikláňam k zlému úmyslu. mafia je mafia, tá kašle na zákon. preto je tu možné naprosto nezákonne poľovať, prenajímať revír, držať zbrane. mafia, nič viac, nič menej. svedčí o tom aj zakrývanie nezákonností politickou mocou, a to je nezameniteľný znak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62730 od sokolieoko
Odpoveď od sokolieoko na tému Slovensky polovnicky zvaz
Záujmová organizácia ???
<br/>Možno skôr organizovaná skupina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62731 od sokolieoko
Odpoveď od sokolieoko na tému Slovensky polovnicky zvaz
Pred rokom 2002 bolo prideľované IČO aj organizačným jednotkám občianskych združení bez právnej subjektivity.
<br/> Právnu subjektivitu nerozdáva žiadna banka ani právna subjektivita nevzniká zriadením účtu v banke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62732 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
akurát, že IČO a účet patria medzi nutné podmienky fungovania právneho subjektu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62733 od gustav
Odpoveď od gustav na tému Slovensky polovnicky zvaz
Ako záujmove organizácie sa správajú niektore lesné urady a ministerstvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62734 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
do r 2002 si ako org jednotka dostal ičo, no v štatistike si bol zaregistrovaný pod označením: právna forma 731 - organizačná jednotka. čo si vlastne chcel povedať, že ani nemáš potuchy, o čom píšeš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62735 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
ak vieš, tak mi vysvetli na príklade, dám ti len ičo 00418668 a skús hľadať v registri PO:
<br/> lvu.nlcsk.org/polovgis/ps_f_udaje/polorg.aspx
<br/>
<br/>alebo v registri MV RS /ten už však je pre nás neplatný, ale hovorí o histórii/
<br/> portal.ives.sk/registre/detailOZ.do?acti...=nazov&id=167326
<br/>
<br/>a až mi vysvetlíš na tomto príklade, ako to je s registráciou, posunieš sa naozaj ďalej vo vedomostiach a pochopení problematiky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62736 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
Mslim,ze vsetci sa zhodneme v tom, ze jedinym vykladacom prava s pravoplatnym a zavaznym dosledkom pre zucastnene (i nezucastnene) strany je sud a zvlast,pokial ide o ten najvyssi. Ale to sa opakujem, tak ako sa I opakujem v tom , ze typ pravnickych osob - organizacnych zloziek napr.obc.zdruzeni a samozrejme i polovnickych org. nie je moja krvna skupina a osobne mam velke vyhrady k ich definicii a postaveniu. (vid moje prispevky z minulosti). Lenze sud je sud a jeho pravne nazory su zavazne a moje,vase a vsetky ine uvahy su bezpredmetne. Tak tu davam link na rozhodnutie NS , kde je okrem ineho riesena otazka pravnej sposobilosti org.zlozky OZ, jej pravnej subjektivity, jej registracie a spomenute je aj to, co sa rozumie pod pojmom &quot;konat vo svojom mene&quot;.
<br/>www.najpravo.sk/judikatura/obcianske-pro...im-vo-veci-samej.htm
<br/>A toto rozhodnutie nie je ani stare. 29. 6. 2010, sp. zn. 4 Cdo 302/2009.
<br/>Ocakavam, ze tu sa opät zdvihne vlna protinazorov. Lenze co su vase,moje protinazory oproti Najvyssiemu sudu? Nic, vobec nic. A to je fakt.
<br/>Moje resume: Pravna uprava o pravnickych osobach zmieneneho typu je nedostaocna, ma vela problemovych miest (mohol by som aj vymenovat, napr. rozpor zo zasadou pravnej istoty). Jedine vychodisko je, zmena, resp. ustanovenia tych pravnych noriem o pravnyckych osobach , ktorymi su taketo subjekty dotknute.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62737 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
zacitujem sa: miloš, jednoduchý príklad. ja ti dám splnomocnenie na nejaké úkony v mojom mene. to je celý fígeľ. ty nemáš moje postavenie, môžeš robiť len to, k čomu ťa splnomocním. ak je právnickou osobou X, tak je v registri a môže svoje org zložky niečím poverovať vnútorným predpisom..........
<br/> miloš, takže ak ja ti vystavím splnomocnenie na čosi, tak som de jure /podľa tvojho príkladu judikatúry/ stvoril druhú právnickú osobu, naprosto autonómnu. teda ty sa stávaš mnou? /pre pochopenie - ja: myslím tým nejakú právnickú osobu/. ja môžem stvoriť vo svojom vnútornom predpise právnickú osobu????????
<br/> tak sa teda pýtam, je takéto rozhodnutie v súlade s s právnym systémom tohoto štátu? a nemusím byť právnik, aby odpoveď znela: NIE!!!
<br/> a nechcem to ani domýšľať, alebo aspoň trochu: teda ak ja/právnická osoba/ si dám do stanov, že môžem mať org. zložku, ktorá vystupuje vo svojom mene, tak som de jure na úrovni registračného úradu. no ak by takáto org zložka mala právnu subjektivitu, tak by bola na tej istej úrovni, ako ja, teda bola by právnickou osobou so všetkými právami. bola by to teda moja org. zložka, alebo úplne iný právny subjekt???? rozumiem tvojej logike, no zrejme je chybná vzhľadom na právne dôsledky. a zrejme sa zhodneme v inom, v tejto banánovej republike sa tvoria zákony podľa toho, kto čo v tej chvíli potrebuje, podľa toho, aby maximalizoval zisky a výhody predkladateľa. a parlament schváli, lebo zajtra bude taký návrh predkladať aj niekto z opačného spektra a predsa si nebudú robiť prieky pri prideľovaní trafík jeden druhému. to je podstata právneho zmätku v tejto republike.
<br/>
<br/> kua, kto mi dá poslanecký príjem za takéto rozumy????????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62738 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
Mne nemusis davat priklady. Ja som zdoraznil, ako sa stavia k tejto problematike sudna moc a to je rozhodujuce. Nepisem o tom, ci som sa s tym stotoznil, pretoze moje stotoznenie alebo nestotoznenie je uuuuuplne irelevantne. Zmente pohlad sudov na danu problematike a vec je vyriesena. Pokial mate na ne dosah. Ja, ako osoba tento dosah nemam, takze nic nezmenim. Alebo zmente legislativu tak, aby bola jasne definovana pravnicka osoba, aby nebolo mozne pokladat org. jednotky zdruzeni za pravnicke osoby a hotovo. Inak je to len plytvanie silami.
<br/>A nespominaj moju logiku. Ja som len dal do pozornosti pravne nazory sudnej moci. Ja som ani netvoril legislativu a ani nepracujem ako sudca. Este raz. Len davam do pozornosti i ine pravne nazory.
<br/>
<br/>Splnomocnenie a subjektivita - zly priklad. O tom nie je ani to sudne rozhodnutie.
<br/>
<br/>A mna nemusite presviedcat o spravnosti vasich nazorov. Ja vam nemozem ani pomoct ani ublizit. Ani ma nemusite zahrnat mnozstvom prikladov. Odprezentoval som len realitu a drzim palce tomu, kto to zmeni!!!
<br/>
<br/>A teraz mi napadlo. Co sa vlastne ser... s nejakymi zlozkami. Ved problem je niekde uuuuplne ale uuuuplne niekde inde ako v zlozkach. Tie tvoje posledne vety.... jednoducho je to kseft cele polovnictvo a nie len na tej najvyssej urovni. Aj na regionalnej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62739 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
...organizačné jednotky právnickej osoby sú jednotky bez právnej subjektivity..zákon o štatistike - a to hovori v ktorom ustanoveni??? Hovori len to, co sa tyka org.zloziek, ze:
<br/>&quot;Organizačným zložkám bez právnej subjektivity
<br/>zriadeným právnickou osobou alebo podnikateľom
<br/>a skupinám podnikov vytvára úrad na účely ich evidencie
<br/>osobitnú identifikáciu. Spôsob jej tvorby určuje
<br/>úrad.&quot;
<br/>Tu sa teda spominaju zlozky bez pravnej subjektivity. A su aj zlozky s pravnou subjektivitou? No asi su!
<br/>
<br/>
<br/>Ked uz sa bavite o stat.registroch , co maju tie spolocne s urcenim,ci nejaky subjekt ma alebo nema prav.subjektivitu? Co ma ten spolocne s pravnou formou subjektu ? O tom Zakon o statistike nie je. Ten len zhromazduje udaje o spravodajskych jednotkach (okrem ineho), vzniklych podla inych pravnych noriem. Este som nepocul o tom,ze napr. stat.register alebo Zak. o statistike je urcujuci pre priznanie prav.subjektivity. A len mala otazocka? Je organizacna jednotka napr. obc.zdruzenia, polovnickej organiozacie tou spravodajskou jednotkou , ktora je predmetom zakona o statistike? Ak ano, tak ktore ustanovenie zakona o tom hovori?
<br/> Ale netvrdim, ze je to tak spravne. Len hovorim,aka je legislativa.
<br/>Mozno sa niekomu teraz natiska otazka, ci kazda prav.osoba je spravodajskou jednotkou. A odpoved zaujima aj mna.
<br/>Zo zakona: &quot;spravodajskou jednotkou je právnická osoba alebo fyzická
<br/>osoba, od ktorej sa požaduje poskytnutie údajov
<br/>pre štátne štatistické zisťovania podľa tohto zákona&quot;
<br/>Hmmmm....no je alebo nie je? Mozno najdenim odpovede, by sa dalo pohnut dalej. Pozaduju sa od organizacnych jednotiek prav.osob typu zaujmovych zdruzeni nejake udaje pre stat.zistovanie? Ja som sa s tym este nestretol. Ale to neznamena,ze to tak nemoze byt. Len ja o tom neviem. Je tu niekto, kto by o takomto pripade vedel? Nech sa ozve!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 8 mesiacmi #62740 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
To, pod tymto prispevkom bola reakcia na jeden z prispevkov od Amigo55.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.145 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 231 návštevníkov a žiadni členovia on-line