Slovensky polovnicky zvaz

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60882 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Toto by bolo potrebné upraviť.
<br/>1.Kynológiu zo zákona vykonáva SPK
<br/>2. SPK má vydať skúšobné poriadky
<br/>3. doriešiť skúšobných komisárov
<br/>4. prečo musí byť členom SPZ ten, kto chce mať chovnú stanicu.
<br/>Ak by kynológiu aj nejako zastrešovala SPK prostredníctvom SPZ, ako svojej organizačnej jednotky, ak som poistený cez inú organizáciu, alebo priamo a som členom klubu chovateľov ....., mám vydaný platný poľovný lístok nevidím dôvod aby som bol aj členom SPZ. Veď som členom jeho nadriadenej organizácie. Nejde tu ani o peniaze, ako skôr o princíp.
<br/>Zákon je platný. A treba ho dodržiavať. To zatiaľ ešte nikto nezmenil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60884 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Lubo1,
<br/>ad 1. SPK nech zastrešuje všetky chovateľské klubu a dohliada na dodržiavanie nariadení a doporučení FCI v týchto kluboch, hlavne Medinárodného chovateľského poriadku. Prácu poľovných psov, nech však majú na starosti poľovníci, ak nie prostredníctvom SPZ, ktorý zastrešuje súčasnú sekciu rozhodcov výkonu, tak prostredníctvom SPK, ktorá má túto náplň uvedenú v zákone o poľovníctve.
<br/>ad 2. skúšobné poriadky a výchovu rozhodcov výkony poľovných psov, nech zastrešuje sekcia rozhodcov, príp. nech jej s tým pomáhajú kluby združujúce vodičov poľovných psov, v ktorých budú mať týto vodiči rozhodujúcu väčšinu.
<br/>ad 3. podobne ako 2.
<br/>ad 4. prečo vôbec musí byť aktívny chovateľ členom chovateľského klubu?? Ak by chcel byť nech je, ale ak nechce a nepotrebuje sa aktívne zapájať do činnosti klubu, mohlo by stačiť aby mal s klubom uzatvorenú dohodu o dodržiavaní chovateľských pravidiel definovaných klubom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60885 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
pardon, ad 1. SKJ nech zastrešuje všetky chovateľské kluby, kedže SKJ je našim národným kynologickým zväzom v FCI

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60886 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Myslim, ze to 1 bolo spravne. SPK nech zastresuje aj SKJ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60887 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Nemyslím si. SKJ nech je samostatná, kedže je slovenským zástupcom FCI pre všetky plemená, nielen pre poľovnícke. FCI má na starosti plemenné štandardy a teda aj plemenitbu, ktorá by mala byť hlavnou náplňou chovateľských klubov. Preto sa mi zdá rozumnejšie, ak by chovateľské kluby mali byť pod jednou strechou, nech je to SKJ. SKJ nie je poľovníckou organizáciou a preto ani podľa poľovníckeho zákona nemôže byť pod SPK. SPK by však malo záležať na úrovni našich poľovných plemien z pohľadu ich práce (výkonu) a mala by vytvárať podmienky pre vodičov poľovných psov, aby títo mohli vytvárali tlak na ich chovateľov. Jedným z riešení by mohli byť kluby (spoločnosti) vodičov poľovných psov, ktoré by boli v zmysle zákona poľovníckymi organizáciami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60888 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
.. jednu takúto poľovnícku organizáciu už máme, je ňou www.slovenskykopov-klub.sk/[/]Klub slovenského kopova

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60890 od lovec233
Odpoveď od lovec233 na tému Slovensky polovnicky zvaz
...tu je druhé, už rozbehnutejšie...www.kopoviari.sk/index.php?id=8

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60891 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Proste kto chce hľadá spôsob, kto nechce hľadá výhovorku 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60894 od Limba
Odpoveď od Limba na tému Slovensky polovnicky zvaz
Príkladov je naozaj dosť, stačí aby si každý otvoril registráciu svojej PZ-SPZ v príslušnom registri. Uvádzam tiež jeden príklad:
<br/>
<br/>Štatistický register organizácií
<br/>
<br/>
<br/>Identifikačné údaje
<br/>IČO:35594667
<br/>Obchodné meno:Poľovnícke združenie Inovec
<br/>Právna forma:731 - Organizačná jednotka združenia
<br/>Dátum vzniku:17.11.1995
<br/>Dátum zániku:-
<br/>Adresa sídla:, 913 23 Dubodiel
<br/>Okres:Trenčín
<br/>Štatistické charakteristiky
<br/>Názov číselníkaKódText
<br/>Právna forma
<br/>731Organizačná jednotka združenia
<br/>Predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)
<br/>94999Činnosti ostatných členských organizácií
<br/>Predmet prevažujúcej činnosti (OKEČ)
<br/>91332Činnosti záujmových zväzov, spolkov, klubov
<br/>Sektor pre národné účty
<br/>15000Neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam
<br/>Druh vlastníctva
<br/>6Vlastníctvo združení, politických strán a cirkví
<br/>Kategória velkosti organizácie
<br/>0-2 zamestnanci
<br/>
<br/>
<br/>Zákon 99/1993 v § 4 uvádza: „Občania s trvalým pobytom na území Slovenskej
<br/>republiky, ktorí majú platné poľovné lístky, môžu vytvárať
<br/>poľovnícke združenia alebo iné poľovné spoločnosti“.
<br/> Napríklad občianske združenia, s.r.o.-čky, družstvá atď.. Pre potreby tohto zákona sú všetky pomenované poľovnícke združenia. Všetky musia byť registrované na príslušnom registračnom úrade a sú právnymi subjektami.
<br/>V § 14 toho istého zákona, v ods. 3 je uvedené, že výkon práva poľovníctva možno prenajať len poľovníckemu združeniu ktoré spåňa podmienky § 4.
<br/>Podľa výroku registrátora organizačných jednotiek SPZ sú tieto organizačné jednotky bez právnej subjektivity a teda v žiadnom prípade nespåňajú podmienky podľa § 4 zákona 99/1993.
<br/>Organizačné jednotky SPZ majú iba názov poľovnícke združenie, avšak právna forma PZ-SPZ je: organizačná jednotka združenia. Z toho vyplýva, že organizačné jednotky SPZ nikdy nemohli uzatvárať zmluvy v súlade zo zákonom a taktiež organizačným jednotkám nikdy nebolo možné prenajať výkon práva poľovníctva v súlade zo zákonom.
<br/>Možno sa len pousmiať, ak sa niekto odvoláva na prechodné ustanovenia § 80 odst.4 zákona 274/2009 a tvrdí, že poľovnícke združenia SPZ užívajú poľovné revíry podľa tohto prechodného ustanovenia. Je smiešne keď niekto tvrdí, že má ešte aj dnes platnú zmluvu, ktorá bola už v čase jej podpisu uzatvorená v hrubom rozpore s vtedy platným zákonom o poľovníctve.
<br/>Tento nezákonný stav pretrváva už od 1.3.1962. Týmto dňom nadobudol účinnosť zákon 23/1962.
<br/>Ďalšou veľkou hanbou pre funkcionárov SPZ je, že zavádzajú a klamú svojich členov keď im tvrdia, že užívajú poľovné revíry v súlade so zákonom.
<br/>Niektorí úradníci ministerstva pôdohospodárstva si asi myslia, že na Slovensku platí zvykové právo a nie zákony SR.
<br/>Kedy ministerstvo pôdohospodárstva ako najvyšší orgán štátnej správy na úseku poľovníctva zaistí, aby poľovné revíry na Slovensku užívali iba oprávnené osoby?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61741 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Aky krasny priklad slovenskeho polovnictva a polovnickeho spolunazivania v dnesnych TN &quot;Pravdepodobne po vyrocnej clenskej schodzi sa zmenilo vedenie PZ, kedze sa uz vyjadrovali iba byvali clenovia predstavenstva PZ, zrazu po dvoch mesiacoch zistili ZE MALI NA VYRADE JELENA. Doteraz im to nevadilo. A zrazu :) Asi chceli byt televizne hviezdy. A hla osvietenie. Nasli sa fotky, svedkovia, no vsetko. Doteraz boli kde ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61744 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
niekoľko postrehov narýchlo: jeleň bol strelený v rozpore so zákonom. bola to spoločná na diviaky. veterinár sa zrejme dopustil tiež trestnej činnosti vystavením takéhoto dokladu, pretože na obhliadku ho má volať hospodár, a je zrejmé, že pri kuse ani nebol. jeleň mal byť na výrade so založenou značkou. nebol, zjavne sa tajil odstrel. veterinárny odstrel sa môže vykonať až po odsúhlasení. taktiež by bolo zaujímavé vedieť, či bol riadne evidovaný. lebo ak áno, následne z toho vyplývajú ďalšie veci. kus bol ponechaný v lese, strelec si vzal len trofej a vytešuje sa z nej. vraj pôjde i na prehliadku. no bude zaujímavé, ako dopadne, lebo sa jedná o chovného 14toráka. počínanie vedúceho poľovačky je tiež v hrubom rozpore so zákonom napr aj tým, že na kus nebola založená značka a nebol na výrade. to samé čo sa týka tela, ktoré ostalo v lese.... no hrôza!!! vyjadrenie toho, čo sa sám označuje za riaditeľa spz a spk je úplne bláznivé. no čo iné mu ostáva, keď nemá záujem pomenovať veci pravým menom! a kto je strelec? pracovník olú RS zodpovedný za poľovníctvo! to ponúka aj odpovede na mnohé otázky... servilnosť, strach. obavy z pomsty! držím palce chlapcom, ktorí dokázali dvihnúť hlavu a ozvali sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61747 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
pre doplnenie zdroj voyo.markiza.sk/produkt/spravodajstvo/2103-televizne-noviny-26-02-2012-19-00 [/]odkaz ak si nebudeme brať príliš záverečný komentár, tak je tam dosť info...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61750 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
<b>Chlapi, trochu kultúry ....... ! </b> <br><br><br>


Strielat jelena na oficialnej spolocnej, tak to urcite nie. .
<br/>Ale pan prispievatel, všetko je zostrihany, poprekrucany, najdeny, az ked boli ucastnici pravdepodobne odvolani zo svojich funkcii.
<br/>
<br/>Tak si to vsetci pozrite, ale poriadne.
<br/>
<br/>Pár detailov:
<br/>1. Vsimnite si telo kusa, ktory je na zemi. Ak je to z toho 14 toraka ako prispievatel zistil ze islo ochovneho 14-toraka?? 8o, tak ako to ze ho drzi za usi??? A Ako to, ze je ztake male?? Preco je cele zretusovane??? Nie iba hlava, ale pre istotu aj vnutorna strana, co ak by to bola jelenica, ci smola?? Prosim, vsimnite si velkost kusa na vyrade!!!!
<br/>
<br/> Na december je pan, ktori drzi tu nohu nejak nalahko. Kto to natacal?? Ci sa vari redaktor a kameraman vratili do minulosti????
<br/>2.Vsimnite si prvy vyrad, zelena travicka, diviaciky a jelena nikde. 12-03-12-10 o 13-18 je tu zrazu odfoteny vyrad na listi, pozrite si velkost a usporiadanie vetviciek. Je to to iste?? Tak co pan prispievatel, bol ci nebol na vyrade???? A akym sposobom ste svojimi o?ami zistili ze nemal blombu???
<br/>
<br/>3. Ten pan,co sa toho jelena dotykal, ked ho prezeral, ako sam tvrdi 13-05 mal ten jelen uz zalozenu blombu?? Ked ho prezeral 17.12.2011, ako to, ze az 26.2.2012 zistil ze islo o neopravneny odstrel ?????
<br/>
<br/>4. Ten veterinar mozno pouzil svetlo, ci je nemozne prezriet uloveny kus o 17, ci 20 hodine?? Aj ked aj ja skvor verim, ze tam nebol. ;/
<br/>
<br/>A zrazu tu hovori VTEDAJSI predseda PZ ;/;/ Zrazu ak neni sucasny, tak sa to vsetko objavilo.
<br/>
<br/>Skusim nacrtnut to co predpokladam ja.
<br/>
<br/>Na spolocnej polovacke sa dohodli, ze sa striela vsetko, co nemaju odstrielane. Samozrejme, vsetci suhlasili, ved vyjst mohol na kazdeho. Ta vtakovina s tymi psami, no to je tak na 99,9% vymysel. Vsetci ucastnici su v tom az po usi, tak vsetci mlcia. A zrazu sa prevolil vybor a co to tu neplave??? Kde vsak boli doteraz?????
<br/>
<br/>A s troskou kamuflaze tu mame reportaz ako lusk.
<br/>
<br/>A pre pana prispievatela tema na 1. Och ta hrôza :liar::liar: ervilnosť, strach. obavy z pomsty! AAAAÁch, no strasneee.
<br/>On vsetko vie. Ten kus bol ponechaný v lese 8o8o8o8o8o8o Tak ako to ze je zrazu na vyrade.
<br/>
<br/>Ale to je presne taky isty prispevok - ucelovo povyberany, zostrihany a podoplnovany.
<br/>
<br/>Jasne ze to treba odsudit, ale vsetkych co tam boli !!!
<br/>Ta redaktorka by s radostou uverejnila cokolvek, len aby bola zaujimava. Ale to su novinari.
<br/>A co zle povedal Suba?? On moze tvrdit ze to bolo pytliactvo ????
<br/>
<br/>Pako je presne ako ten byvaly hospodar. Po dobrom postrofani sa mu zrazu vratil jeho zmysel pre poriadok a cest :]:]
<br/>
<br/>Ako dlho viete pan prispievatel, ze SPZ ma revir v Zadielskej doline??? Ze je tu SPZ??? A ostatne veci, ktore ste zrazu SAM objavil????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61762 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
hehehe, niekto si tu koleduje o obvinenie zo spoluúčasti 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61763 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Lubo1, tento tvoj prispevok sa tiez nejak od vcera nejako zostihal;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61764 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Vies, ak niekto zneuziva media pre svoju osbnu pomstu, neuvedomuje si, ze zneuziva pandorinu skrinku. Iba raz som spolupracoval s nemenovanou redaktorkou z nemenovanej televizie, ktrou postvali proti nam. Nakoniec sme z toho vybili super prispevok o odchyte. Ale ked som jej ponukol, ze natocime reportaz o detoch a zvieratach v obore, ci podobne aktiviti, tak mala jedine zaujem o krv, koze, proste o nieco, co deformuje dnesny pohlad na veci. Dnes ked zapnes telku, tak bud niekto bezi hore po schodoch s pistolou, dole, bud sa vrazdi, alebo sexuje. Podsuvaju sa tu veci, ktore su umelo vyrobene, ciastocne zalozene na pravde, ale ucelovo zostrihane. Myslis, ze ak by teraz niekto ponukol redaktorke opacny stav, kde by vsak muselo figurovat aspon trosku krvi, brala by ohlad na tych, co jej dali prvu reportaz??
<br/>A niekto tu ide drzat palce. Komu ??!!
<br/>Ludom, co si pekne prezerali fotky, ktore mali mozno 2 mesiace a teraz ich ucelovo vytiahli???
<br/> Ak sa to stalo, tak treba posexovat vsetkych. Ale najprv zistit skutocny stav.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61765 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Slovensky polovnicky zvaz
:)Lubo, mne nemusis nic vysvetlovat.. iba som sa pobavil na tom zostrihani;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61766 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Ja by som držal palce policajtom a prokurátori a tiež tomu, kto by to pytliactvo nahlásil, lebo by možno musel i seba 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61767 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
ak sem niečo napíšem, tak nie preto, že som to videl v telke. a hlavne si nevymýšľam. za tým čo som napísal, si stojím. odkiaľ to viem, je ti do toho prd, ja som z reportáže nevychádzal a keď som napísal prvý príspevok na túto tému na inom fóre, tak som reportáž ešte nevidel. len sa potvrdzuje, že sú i slušní poľovníci a držím im palce.
<br/>
<br/>k zádielskej: nie je dôležité, odkedy to viem ja, ale odkedy to vedia tí, čo majú konať. a ich sa pýtaj. môžeš začať u generálneho riaditeľa Lesov SR Ing. Viszlaia, pokračovať na KLÚ Košice, ministra Ing. Simona, oddelením poľovníctva na MP SR. takže tam obráť svoju pozornosť.
<br/>
<br/>takže zbytočne sa vzrušuješ, čo keby si najprv overil veci, a až potom dával komentáre

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61770 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Prosím vás a k čomu im držíte palce?? Stavím sa o psí exkrement, že drvivá väčšina divákov správ nemenovanej TV už na to zabudla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.149 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 249 návštevníkov a žiadni členovia on-line