Slovensky polovnicky zvaz

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62773 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
úbožiaci sa musia odbavovať na PIDe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62778 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Slovensky polovnicky zvaz
myslim že Miloško to vysvetlil dost jednoznačne a zrozumitelne pre vetšinu tu chodiacich a ked to gustav alias amigo5 v jednej osobe nepochopil,škoda sa tu ku tomu vracat,len tu robime mezi sebou zlu krv.Lovu a lesu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62779 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Kolega Lubenko, máš smolu, Miloško tu nič nevysvetlil, povedal tu svoj názor, ale neodpovedal na otázky, nespájaj ma s gustavom.
<br/>Nikto tu nechce robiť zlú krv, len normálne diskutovať, len niektorí nie sú naučení prijímať myšlienky iných. Ale každý má právo na svoj názor a nemusíš so mnou vôbec súhlasiť.
<br/>Mysím, že ty nepotrebuješ premýšlať, prečítaš si uznesenia SPK =SPZ a vieš čo máš robiť.
<br/>Šťastný to človek....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62781 od gustav
Odpoveď od gustav na tému Slovensky polovnicky zvaz
Veľký
<br/> znalec práva to vysvetluje!. Spolu s DKO študoval právo v B.Bystrici? Svojimí práivnymí znalostami určíte dokážu vysvetliť podla akých právnych noriem funguje SPZ a jeho organizačne zložky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62783 od gustav
Odpoveď od gustav na tému Slovensky polovnicky zvaz
koho budete žalovať za škody sp6sobené činnosťou tzv.organizačných zložiek SPZ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62784 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
odpovede:
<br/>1. Ako som uz viackrat povedal - SUDNA MOC - ju povazuje za pravnicku osobu a jej rozhodnutia su zaväzne. Nebavme sa, ci su spravne, pisem zaväzne. A uz viackrat som (v minulosti) tu predlozil niekolko judikatov NS. Rad by som bol, keby tu niekto predlozil take rozhodnutie NS, kde by bol opak. To myslim uprimne. K tejto casti odpovede by som este dolozil jeden pravny nazor NS SR:
<br/>&quot;Zákon môže ustanoviť, že určitý subjekt je právnickou osobou nielen tým, že tento subjekt za právnickú osobu vyhlási, ale aj tým, že danému subjektu - napriek tomu, že ju za právnickú osobu výslovne (expressis verbis) neoznačuje - prizná vlastnosti, ktorými sa právnické osoby charakterizujú. K týmto vlastnostiam patrí určenie názvu a sídla, vlastná organizačná štruktúra, vymedzenie orgánu, ktorý je oprávnený právnickú osobu riadiť a konať jej menom v právnych vzťahoch (štatutárneho orgánu), a tiež vymedzenie vlastného majetku (nie v absolútnom zmysle) slúžiaceho na plnenie jej úloh (na jej činnosť) a vlastnú zodpovednosť za majetkovú ujmu spôsobenú inému.
<br/>(Rozsudok Najvyššieho súdu SR zo 17. decembra 2001, sp. zn. 3 Cdo 68/01)&quot;
<br/>
<br/>2. Predseda org.zlozky - moze byt statutar, preco by nemohol, ale pri platnej legislative zmluvu upravujucu uzivanie PR podla mna podpisat nemoze, pretoze je statutar takej pravnickej osoby, o ktorej zakon 274/25009 neuvazuje ako subjekte tohto typu zmluvy.
<br/>Nestotoznujem sa ani s nazorom, ze by mohol podpisat za org.zlozku , keby mal na to splnomocnenie od materskej org. a nebola by presne vymedzena majetkova zodpovednost (okrem ineho)napr. za neplnie podmienok zmluvy. Keby som ja bol vlastnik PR, nepodpisal by som za vlastnika takuto zmluvu s org.zlozkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62785 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
Malo to byt pre Amigo55.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62786 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
O nedokonalosti Stanov SPZ som su tu tiez v minulosti vyjadril. Treba precitat. (neviem ci v tejto teme presne,ale v jednej z tych,ktore sa tu vedu, urcite)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62787 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Tak nie som právnik, ale myslím, že sme sa asi zhodli v tom, že predseda PZ -organizačnej
<br/>zložky, ak podpíše zmluvu na užívanie revíru, tak to asi nie je v súlade so súčasným zákonom.
<br/>Ak som to nepochopil správne, tak ma oprav....
<br/>Ale ak dostane, budem konkrétny, plnú moc - písomné splnomocnenie, na podpísanie zmluvy, so všetkým čo k tomu patrí od štatutára právnickej osoby, myslím, že takáto zmluva je v poriadku, len ju podpisuje pre právnickú osobu, ktorá ho tým poverila....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62788 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Slovensky polovnicky zvaz
pozri sa,nepoučuj a nezavadzaj,odpoved na organizačne zložky najdeš v občianskom zakoniku a až ju najdeš tak ju zverejni,ale dovtedy netrep .a taky nerozumiem tvojej poznamke o znalcovi prava,ved ja tu nič nevysvetlujem,len konštatujem ,že jediny v tejto debate čo tomu rozumie a dava srozumoitelne odpovede je papo a miloško,a vy 6ti teda dvaja a čtyrija v jednej osobe,polmexa amigo a gustav ,sokolieoko,andrejpolovnik a limba tu len uverejnujete svoje myšlienky a to je malo na to aby ste tym niekoho oslovili

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62792 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovensky polovnicky zvaz
Este jedna poznamka. Ktora pravna norma spaja povinnost registracie pravnej formy - organizacna zlozka polovnickej organizacie (ale i obc.zdruzenia) - nutnej ku vzniku tejto pravnickej osoby? Existuje taky register? Ktory register je urceny nejakym zakonom, kde sa registruju tieto typy prav.osob ( v nadväznosti na §19 Obc.zak.)? Pre polovnicke organizacie je zakonom urceny register PO - ma zakonom urcene pomenovanie atd... Napr. pre ochodne spolocnosti je zakonom urceny Obch. register ma zakonom urcene pomenovanie atd...Pre obcianske zdruzenia - nie je. Mozete teraz namietat ,ale precitajte si Zak.83/1990 a nenajdete to tam. Najdete len to, kde sa registruje, ako sa registruje...ale nazov registra tam nie je. Najdite mi nejaku zak.upravu registra obc.zdruzeni? Som na stranke MV a ani tam nevidim ziadnu odvolavku na zakon pri podstranke obc.zdruzenia.
<br/>Co tym chcem povedat? Zrejme su take pravnicke osoby, ktore nemaju zakonom predpisany register i ked k ich vzniku registracia musi byt. Zalezi na pravnej forme. Obdobne sa mozeme divat i na org.zlozky. Chyba pravna uprava ich registracie a striktne zakon nespaja ich vznik s registraciou v konkretnom registri. No mozno staci aj pisanka.
<br/>Pre tvrdych zastancov registracie - k väcsine typov prav.osob je nutna k ich vzniku regsitracia v predpisanom registri. A k ich zaniku? Je nutny vymaz z registra napr. obc.zdruzenia alebo polovnickej organizacie? Ani tato uprava zakonom neexistuje. Samozrejme zanikaju, ale nie vymazom z registra ako napr.obchodne spolocnosti. Precitajte si prisl.zakony a najdite to tam?
<br/>A tieto, podla mna nedostatky vycitaju nasej legislative aj odbornici. Na zaver, spochybnovanie pravneho postavenia organizacnych jednotiek PO asi nevedie odvolavanim sa na statisticky register, Subovu pisanku....pokial boli dodrzane ostatne ustanovenia zakona,stanov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62793 od Limba
Odpoveď od Limba na tému Slovensky polovnicky zvaz
Najnovším zbožným želaním ortodoxných prívržencov SPZ je, aby sa SPZ zmenilo na organizáciu podľa občianskeho zákonníka, alebo zákona 83/1990 o združovaní občanov!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62797 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Ak by aj Ano. A co?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63268 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
pekné a pokojné Vianoce
<br/>a v Novom roku s iskou v oku
<br/>tak ako v starom o zložkách,
<br/>tak možno v novom o vložkách 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.137 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 249 návštevníkov a žiadni členovia on-line