Strelivo

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4298 od vjedator
Strelivo bolo vytvorené vjedator
Už dlhšiu dobu zúfalo zháňam celoplášťové strelivo pre kaliber 6,5x57R. Neviete niekto poradiť aspoň výrobcu?:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4668 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Strelivo
Kde by som zistil dåžku nábojovej komory brokovej hlavne u guľobrokovej kozlize ZH 305. A aké dlhé sú nábojové komory u výmenných brokových hlavní ZH 301.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4670 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Normálne by tam mali byť komory 70mm. A zistíš to jednoducho pomocou šublery.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4676 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Strelivo
To, že "by mali byť " viem. Aj na šubléru som prišiel, je len či sa to niekde v literatúre nedá nájsť (a ani na zbrani som tento údaj nevidel). A ešte by ma zaujímalo, čo by sa stalo, keby som z tej 70-ky strieľal dlhšie 76-ky, prípadne niečo kratšie. Ovplyvní to pri brokoch nejako komoru?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4677 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Zo 70mm nábojovej komory môžeš bez problémov strieľať kratšie 65mm, no dlhšie, teda magnum 76mm a super magnum 80mm, by som ti neodporúčal, ak neprídeš k úrazu tak si poškodíš samotnú komoru ako aj začiatok hlavne. Načo to chceš znásilňovať dlhšími nábojmi keď je to 70mm komora.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4679 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Určite sú tam 70mm komory, lebo len tie sa štandardne osadzujú u českých producentov. Kratšie náboje možeš v kľude používať. Ale dlhšie by som radšej neskúšal, lebo sa nábojnica dostatočne neotvára, tým sa zníži priechodnosť z nábojovej komory do hlavne a tlaky sa výrazne zvyšujú na všetky strany, čo je nebezpečné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4682 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Strelivo
Vďaka páni. Pýtal som sa preto, lebo jeden predajca streliva mi tvrdil, že by som mohol strieľať aj tie dlhšie (ale mne sa to nezdalo).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4683 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Je smutné kam až obchodníci dokážu zájsť, len aby niečo predali. Ľudské zdravie im je fuk.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4684 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Zabudni na toho predajcu a viac u neho nekupuj, to sú najhorší čo chcú niečo predať na úkor druhého namiesto toho aby odborne niečo poradili a ponukli na predaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4693 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
poznam par ludi co strielaju 76 zo 70 a zatial je vsetko Ok ale len broky 3,5 3,9 4,0 na brenek sa este neodvazili..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4695 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Ja osobne by som to veľmi neriskoval. Zbraň je síce trochu predimenzovaná, ale zneužívať to a pokúšať šťastie, myslím, že to za to nestojí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4698 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
ja to tiez neskusam ja mam 76

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4706 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo
pocul som, ze pri dlhodobom pouzivani 70tiek pri strielani zo 76ky, sa moze poskodit ustie hlavne od "skor" otvorenych brokov z kratsieho naboja...ale na druhej strane otec vlastni 76 a 70 striela dlhu dobu a nic take sme zatial nespozorovali.. Skor si myslim ze podobny jav by sa mohol objavit pri pouziti ocelovych brokov, olovene su asi prilis makke, aby nejako hlaven poskodili..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4707 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
To nemôže byť OK z dôvodu, že nábojnica sa neotvára v komore ale čiastočne už v hlavni, tým je zúžený prechod pre broky, zvyšujú sa tlaky, čo sa prejavuje v poškodzovaní prechodu nábojovej komory do hlavne ako aj spätným rázom. Ak to niekto robí neváži si svoju flintu, zdravie a je .... Nechápem, prečo tam pchajú dlšie náboje, ktoré su určené do iných zbraní teda s inou nábojovou komorou, veď sortiment nábojov pred nábojové komory 70mm, je z brokových najširší. Takýmto ľuďom by mali prestať vydávať zbrane. Oni síce tvrdia, že je to OK, no prekvapí ich to nepríjemne keď to nebudú čakať a dôsledky môžu byť ďaľeko horšie ako len poškodenie zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4708 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Ústie hlavne isto nie, nato to nemá žiadny vplyv, ale asi si myslel prechodovú časť medzi nábojovou komorou a začiatkom hlavne, no ani tam nehrozí žiadne poškodenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4709 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
anbojnica sa myslim otvara len v tom prechodovom kuzeli z komory do hlavne...ale aj tak je tam zuzeny priestor pre broky...niekto to inac striela aj tak ze nareze nabojnicu pri vrchu a tu potom pri vystrele odtrhne...a strielaju to hlavne preto ze 76 maju dost vacsiu gramaz...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4710 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Ja v tom nevidím žiadne opodstatnenie a gramáž pri streľbe nie je rozhodujúca ale krytie zbrane, typ náboja, schopnosti a zručnosť strelca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4711 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
myslim ze ked sa z hlavne vysype viac brokov tak sanca ze trafis je vacsia??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4713 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Ak nevieš triafať, nie si dosť zručný a zbraň má zlé krytie tak ti nepomôže ani 1 kg. brokov, alebo budeš trieľať na neprimerane veľkú vzdialenosť. No a rozdiel gramáže magnumov teda 76mm nie je až taká veľký, značný od 70mm. Zbrane s 76 mm, teda magnum je len komerčný ťah zbrojoviek. Moj názor ti potvrdí isto veľa otcov a dedov čo poľujú a poľovali brokovnicami 16/16 nábojová komora 65 alebo 60mm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4714 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo
taktak, opravil si ma spravne,zle som sa vyjadril dik...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.205 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5392 návštevníkov a žiadni členovia on-line