Strelivo

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6555 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Strelivo
Vladenko, ja som strieľal Slugy z flinty z r. 1910, patrí k tým poctivým robotám. Sústrel hlavní je pod 5cm, pri rozptyle - mal som dvoj a trojstrely, ide o výnimočne presnú brokovnicu bez čokovania. Strieľal som cez provizórny cieľnik. Napíš mi ako si dal urobiť rybinu na kuker, dala by sa taká urobiť na dvojke? Asi si tam dám kolimátor - na spoločné poľovačky. all: Aké máte skúsenosti a čo si myslíte o kolimátore?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6558 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Strelivo
No najprv sa musí vyrobiť rybinka podľa druhu montáže. Tá sa musí osadiť , na vrch hlavní a následne zaletovať. Nevýhodou u kozlice je, že sa to nedá fixovať šroubíkmi. Musí to byť kvalitne zaletované aby sa nestalo ako mne, že pred zimou som išiel overiť nastrelenie, a po druhom výstrele (slugom) sa mi rybina uvolnila a ostala na montáži s puškohľadom. Musel som to dať znova zletovať môjmu zbrojárovi. Ten to následne znova prehrial a dal si záležať aby to dobre do cínu sadlo a teraz už mám pokoj. Drží to perfektne.U dvojky je to ešte jednoduchšie, lebo v mieste kde sa dáva tá rybina je hlavňová obímka. Hlavne sú vedľa seba a rybina sa osádza medzi hlavne. Tým je možnosť ju fixovať aj šroubíkmi do tejto obímky. U kozlice to nejde, lebo pod rybinkou sa nachádza horná hlaveň a navŕtal by si sa do hlavne, alebo nábojovej komory. Inak brokovnica s puškohľadom na nočné lovy líšok, (diviakov ?) do tých 35m je perfektná zbraň. Úplne sa tým vylúčia odchýlky v nesprávnom zamierení po šíne vplyvom slabej viditeľnosti na mušku, keď si strelec nieje istý ako má posadenú mušku. Stačí iba oprieť kríž a jeto. Ani jedna líška neopustila nástrel odkedy používam puškohľad. Ak chceš pošlem ti na mail fotky. Dnes by som tú moju flintu pofotil a zajtra by som ti to poslal. Pošli mi mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6559 od milu
Odpoveď od milu na tému Strelivo
Chlapi a aky mate nazor na prebijane strelivo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6579 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Strelivo
MILU- ja používam prebíjané strelivo do mojej guľobrokovej kozlice ráže 8x57 R/360. Môžem ti povedať záleží len na zodpovednosti osoby ktorá ti námoje prebíja, že ích nalaboruje všetky do jedného poctivo. Môžem povedať, že môj prebíjač je zodpovedný a každý náboj je nalaborovaný poctivo teda aj strell idú do jedného bodu. Môj postreh, skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6580 od leica
Odpoveď od leica na tému Strelivo
Ten najlepší, ale nie každý to vie... pýtal si sa na nosler partition... vynikajúci... super ranivosť ja mam 308 win tj tie isté strely ako do 30-06, všetko mi padá v ohni , inak Nosler patrí k najlepsím strelám, ale používam aj Norma Vulkán na diviaka je ešte lepší ako partition

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6581 od milu
Odpoveď od milu na tému Strelivo
A možeš mi povedat kto ti ich robi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6584 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
milu: S prebíjaným strelivom je to asi tak -tam kde už kupované strelivo kvalitou alebo parametrami nestačí (alebo na trhu nie je ) je riešenie prebíjané strelivo. (Videl som však i úplný opak-prebíjané náboje, ktoré možno ani nebolo bezpečné strieľať.)
<br/>Na poľovné účely kupovaná kvalita prevažne plne postačuje. Prebíjané strelivo zvykne byť lacnejšie - na poľovné účely to je podľa mňa nepodstatné.
<br/>Strelivo si vyrábam spolu s priateľom - je to hoby.
<br/>Kvalita závisí od výrobcu a použitých komponentov. Je to široká téma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6593 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Dávam prednosť kupovanému strelivu od renomovaných výrobcov, RWS, Norma, tie dve balenia na sezónu ma nezabijú. Na spoločných strieľam čecha - na kratšie vzdialenosti to stačí. Mal som už ponuku na prebíjané náboje ale akosi tomu neverím. Možno ak by som ich prebíjal sám, alebo osobne poznal chlapa čo to robí, tak áno. Ale na to treba veľa času, trpezlivosti a zainvestovať do perfektnej výbavy, preštudovať stohy literatúry.Takže ak to niekto robí roky a je fajnšmeker, naladí tam čo potrebuje. Ostanem pri kupovanom strelive tej vyššej kvality. Ak však niekto vystrieľa stovky nábojov ročne a strelectvo má ako koníček, resp. preteká, alebo má &quot;exotický&quot; kaliber, potom sa prebíjanie určite oplatí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6596 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
Akela: Je to správny postoj. Keby som si náboje nerobil sám tak by som im tiež neveril.
<br/>Čo sa týka samotného prebíjania, z mojej skúsenosti netreba na to ani stohy literatúry ani spústu času, je to relatívne jednoduché, hlavne ak sa človek porozpráva s niekým kto to robí. Vybavenie je dosť drahé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6653 od milu
Odpoveď od milu na tému Strelivo
Aj ja mam nedôveru v prebíjané strelivo,no na druhej strane keby(Spurny) nerobil kvalitne asi by v dnešnej dobe dlho nepredával .Myslím že by nebolo za škodu to vyskušať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6659 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
milu:Do každej zbrane sa dá nalaborovať kvalitné strelivo -ide o to aké má človek očakávania. Na poľovné účely zvačša stačí skúsiť povedzme 3 laborácie a najlepšiu -ak je v požadovanom rozptyle -si vybrať. Dobré je vedieť rýchlosť streliva a podľa toho určiť ONV.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6660 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
ten smajlík sa tam dostal nejakou záhadou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6661 od milu
Odpoveď od milu na tému Strelivo
Mate niekto skusenosti s meoptou 3-12-50 red kupil som ju a niekde som čital kritiku na tento puškohľad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6716 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Strelivo
Vyskúšal niekto, alebo má poznatky s postamy resp. behúnami spojenými spolu drôtikom? Naši dedovia tým vraj úspešne strieľali na vysokú. Firma Dušek Opočno to mala vo svojom katalógu. Aký drôtik a aký priemer broku je vhodný ? Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6763 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
Raz som rozobral prebíjaný brokový náboj kalibru 12/70 s označením na krytke &quot;LS&quot;. Dedko (nie moj), ktoremu za starych cias naboj patril povedal, že to je univerzálny a že označenie je skratka slov LESNÁ ZMES... Okrem ložiskovych guličiek rozličných veľkostí tam boli rozličné rybárske olovká a kúsok retiazky, pravdepodobne zo splachovača...8o8o:{:{8o8o.
<br/>Ináč mám na Teba, jager133, podotázku - vhodný na ČO?
<br/>Lebo ten náboj o ktorom som písal bol vhodný akurát tak na zničenie hlavne pušky a ohrozenie okolia...:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6778 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
V minulom roku som to videl aj u nás, jeden báťa sa s tým vychvaľoval SGčky boli prevŕtané a spojené medeným drôtom. Veľmi sa mi to nepáčilo. Ak už od dobroty nevieš čo, vymýšľaš vtákoviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6781 od maco
Odpoveď od maco na tému Strelivo
Milu,
<br/>ja mám 7x50 s červeným bodom, nie variabil.Som max.spokojný. Len som musel vymeniť dural.montáž za oceľ. Ten puškohľad je kus ťažší ako 4x32 alebo staré zeissky,ale nemá chybu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6783 od milu
Odpoveď od milu na tému Strelivo
Mam meoptu 6x42 na kozlici CZ584 už 5rokov a tiež som spokojný preto ked som kupil nuvu CZ555 30-06 lux zasobníkova verzia rozhodol som sa znova pre meoptu, 3-12-50 cerv.bod.Tato verzia má oceľový tubus.Na inom fore zbrane.polovnictvo-mn.sk/temy.php?tema=4 som však čítal kritiku , poznám veľa polovníkov ktorý na meoptu nedajú dopustit.Dufam že sa nesklamem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6784 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Mal som 7 kusov a druhov puškohľadov Meopta na 7mich zbraniach rôznych kalibrov a ani jeden ma nasklamal, len som postupoval od 4x32 po 3-12x56 Meostar. Na guľovnici od 222 rem po 308WIN.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6786 od milu
Odpoveď od milu na tému Strelivo
Akela
<br/>Dakujem ukludil si ma

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 144 návštevníkov a žiadni členovia on-line