Strelivo

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6192 od maco
Odpoveď od maco na tému Strelivo
janko80
<br/>
<br/>vulkan som mal prebíjaný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6193 od maco
Odpoveď od maco na tému Strelivo
ak máš záujem pošlem Ti tč. pána ,ktorý laboruje origanal prachom aj strelamy norna
<br/>v akých chceš kombináciach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6207 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Strielam normu Oryx v 7x57 a nemá chybu - možem len doporučiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6218 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Strelivo
Tak to by bolo fajn. Z ktorej casti Slovenska je ten pan, ja som z vychodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6248 od maco
Odpoveď od maco na tému Strelivo
prosim Ťa napíš mi na mail, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. odpišem Ti TČ,ja som zo stredu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6254 od maco
Odpoveď od maco na tému Strelivo
cimbalík prosím Ťa napíš mi iný mail na nextre mi ten mail nechce odísť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6465 od fera
Odpoveď od fera na tému Strelivo
Má někdo praktické zkušenosti ze střelivem Prvipartizan ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6467 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Ja mám skúsenosti v 223 rem. a už to nikdy nekúpim. 15-20 cm rozptyl na 100m. Niektorí v hrubších kalibroch sú údajne spokojní, ja nie. Ostanem pri Norme 2cm rozptyl na 100 s oporou. Na šťastie som kúpil len jedno balenie, kvoli testu. 3 náboje som vystrelil a zvyšok dám vystrielať susedovým detvákom na strelnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6485 od milu
Odpoveď od milu na tému Strelivo
Ake mate skusenosti so strelivom TIG od RWS v 30-06.myslím presnosť aj ranivost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6491 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Strelivo
Nemôžem hovoriť konkrétne o 30-06, ale RWS boli a sú špičkové.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6522 od milu
Odpoveď od milu na tému Strelivo
A nejaké skusenosti o nosler partition? Doteraz som totiž použival SB spce najprv na kozlici s ražou7x65R a teraz aj na CZ 555 30-06 no kvoli velkemu rozptylu som sa rozhodol prejst na iné strelivo.Kupil som si RWS tig no niekde som cital inzerat o nosleroch po 55 sk za kus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6542 od eso
Odpoveď od eso na tému Strelivo
Ja len k tomu rozptylu pre SB. Ja teda neviem, či strielate vždy z nastrelovacieho stola, pretože už viackrát som na fóre zaznamenal tento pojem u SB. Milu, ja mám tiež 30-06 a strieľam SB 11,7 g, taktiež RWS, Norma. Každoročne na jar si vystrelím 2-3 náboje či je všetko v poriadku. Na 200m nemám problém z ľahu, resp. s oporou mať rozplyl veľkosti cigaretovej krabičky aj pri SBčkach. A inak, čo sa týka zásahov pri love, za posledných 5 rokov som trafil vždy tam, kde som mieril! Sorry, ale pri tejto ráži nemôžeš dosianuť to, čo s 222 resp. 223 rem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6545 od milu
Odpoveď od milu na tému Strelivo
Počul som že SB 11,7 poloplašť su presnejšie ako 7,7 so sriž. hranou.pri raži 30-06.no nemam to odskušané.Nemislim že su to najhorsie naboje ale človek ked vidi ze sem tam jedena strela odbehne aj 15 cm jednodocho nema dôveru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6546 od garfield
Odpoveď od garfield na tému Strelivo
Chapi a co hovorite na jednotnu strelu do brokovnice S-ball Plastik?Ake su vase skusenosti pri pouzivani tejto streli na diviaciu zver? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6548 od eso
Odpoveď od eso na tému Strelivo
S-ball plastik sa vraj už nevyrábajú - zakázali ich. Ale s praktických skúseností v cal. 12 pri love diviačej zveri musím povedať, že sú veľmi dobré. Ranivosť, účinok, presnosť s ohľadom na kratšie vzdialenosti. Myslím, že super náboj na spoločné poľovačky do pohonu, ale aj na štandy. Z vlastných skúseností môžem povedať, že čo zásah, to diviak zostal v ohni, max. odbeh 10 metrov aj to len zo zotrvačnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6549 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Strelivo
Myslím si že rozptyl veľa závisí od tej ktorej zbrane - a podstatné je aby strelivo zbrani &quot;sadlo&quot; t.j. to že S&amp;B má zlý alebo dobrý rozptyl u konkrétnej zbrane neznamená že u zbrane rovnakého cal. a výrobcu to bude vždy tak -môže to byť úplne naopak. Inak-najdrahšie strelivo vôbec nemusí mať najlepší rozptyl a opačne. Treba len vyskúšať viac alternatív a vybrať si. Z praktického poľovníckeho hľadiska ten rozptyl zväčša vyhovuje účelu. Za významnejšie krytérium ako rozptyl by som osobne považoval konštrukciu strely a tá u S&amp;B nie je žiadna sláva.
<br/>Nosler Partition je výborná strela -priateľ s ňou ulovil veľa zvery (s cal.30-06) a nikdy ho nesklamala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6551 od eso
Odpoveď od eso na tému Strelivo
Milu, ešte jedna praktická skúsenosť ma napadla ohladne porovnania streliva a ráže pri SB. Kedysi sme s kamošom skúšali strielať na 230 metrov na sedemdecový zaváraninový pohár. Ja so sólo guľovnicou 30-06 som trafil pohár na prvú ranu. Podotýkam, že som mieril na horný okraj pohára. Kamarát strielal rovnakú ráž a tiež strelivo SB, ale s kozlicou. Pri mierení na horný okraj pohára jeho strely padali cca 2-3m pred peň, na ktorom bol postavený pohár. Tiež zaujmavá skúsenosť.
<br/>
<br/>PS: Vír - ani mňa nikdy nesklamali SBčky. Aj keď musím podotknúť, že súhlasím z rozkladom strely pri zásahu, plásť sa viac trhá ako napr. pri K-Spitz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6552 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Strelivo
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s jednotnou strelou Special Slug od S&amp;B. Aspoň mne toto strelivo sadlo do mojej brokovej kozlici IŽ. Na tridsať metrov sústrel v priemere 5 cm. Streľba cez puškohľad. Pri použití SB plastik rozptyl aspoň u mňa 20cm. Podľa mňa má výbornú konštrukciu a olovo sa v tele lepšie deformuje a tak odovzdá viac energie. Videl som na spoločnej poľovačke asi 100 kilovú diviačicu, priestrel za lopatkami cez pľúca. Odbehla asi 250 metrov a ešte musela byť dostrelená. Ale to môže byť skôr výnimka. Vraj ale najlepšie jednotné strely sú brennecke. Ale sú raz tak drahé ako Slug od S&amp;B.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6553 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Strelivo
Vladenko, myslel si na sústrel hlavní pri brokovnici 5 cm ? ak na sústrel tak máš slušnú brokovnicu. Myslel si asi na rozptyl - a to si nastrieľal podľa mňa slušne. Mám takú istú skúsenosť so Slugami ( sú presné a priebojné, lepšie ako Plastiky). Podľa mňa veľmi záleží aj na flinte, je potrebné vyskúšať viaceré strely ( verím aj tým jágrom, ktorí nastrieľajú vyhovujúci rozptyl aj S-ball Plastikom ), u mňa ( a u mojej flinty ) v tomto zatiaľ vedie Slug. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6554 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Strelivo
Jáger133, myslel som rozptyl z jednej hlavne. A to z plne zahrdlenej hornej hlavne u mojej IŽky. I keď som vystrelil aj z druhej hlavne nebola odchylka väčšia ako 7 cm. U mňa tak isto vyhráva Slug od S&amp;B. čo do presnosti. Dlho som váhal, či ho použijem na odstrel diviaka, alebo si v zime pri love na líšky budem brať aj guľovnicu. Nakoniec vyhrala zvedavosť na účinky. Po tichej opatrnej výmene broku za slug som strelil prasa ranou za ucho, tam kam som namieril, tam to dostalo. Fotky som prezentoval v galérií už v januári. Moja Ižka je asi 1978 a patrí tým super vydareným, vyznačujúcimi sa ešte starou dobrou kvalitkou a počítam, že mi bude ešte dlho slúžiť. Dal som si urobiť nový brunír a politúru na pažbu, hore vyrobiť rybinku pre montáž puškohľadu a nasadil som tam 6x42 s T krížom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 126 návštevníkov a žiadni členovia on-line