Strelivo

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4928 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Strelivo
Johny, akú máš brokovnicu v cal 12/76 ? A skúsenosti sňou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4935 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Syn má brokovnicu 12/76 tureckú Gazelle. Stála 13 000,- Sk a je to dobrá voľba pre začiatočníka. Na strelnici pri 2,5 brokoch sa nestalo že by netrafil. Ja som bol na bažanty, vypálil som 15 rán. Musím povedať že veľmi nekope, ale na druhý deň som plece predsa len cítil. Na kačky sa mi zdá ideálna a nosí ju aj do pohonu. Syn má 110 kg a venuje sa kulturistike, tak jeho to moc nehádže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4937 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Vlado mam ZH 103 a nemam ani tusenie aku ma komoru, ci 70 alebo 76 ... je spolahliva a ma dobry sustrel, ked som netrafil, bolo to vzdy tym ze som sa prenahlil a nevypracoval ranu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4942 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Ak je to ZH 103 12/12, tak má komoru jedine 70mm., hádam vieš čo používaš a aké náboje do toho dávaš !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4944 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Doteraz som vzdy pouzival 70 menej ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4945 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Strelivo
abys neměl nafukovací ZH už jsem jedno vyděl přesně na konci nábojové komory byla krásná bublina majitel čuměl jak puk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4946 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
To myslis vazne ze v brokovej zbrani sa to moze stat??? Tak to mam na predaj dve krabicky 4mm magnumov do 12tky :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4947 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo
To ti ten predavač nepovedal, že kupuješ chujovinu? 76 do 70 komory ti predá len ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4948 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
ten je v tom nevinne, ja som pako ze som si nezmeral komoru ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4949 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
pomozem ti s nimi???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4950 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Leon prave mi volal moj puskar co mi robi toho dvojaka. je v dubnici na tlakovych skuskach a tam zistili, ze aj ked je na lavej hlavni (vyrobca Brno) vyiskrene 8x57JRS, vyvrt je 8x57JR ... Ak chodis do Brna, pozdrav ich ... ja im tam idem napisat ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4951 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
presne na teba som myslel ... uz su tvoje ... cez vikend si doma???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4952 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Strelivo
Stanou se horší věci;) Taky jsem si vzal při prvním nákupu mgnumů "ty delší", ale naštěstí jsem si to uvědomil hned za dveřmi obchodu. Jistě znáš někoho, kdo má novější IJ, ty už mívají komory 76. Jistě je někomu udáš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4953 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Strelivo
dnes vecer idem domov a som doma az do pondelka obeda...teda ak sa nebudem dakde tulat po lese..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4954 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo
76 mm komora je možno len komerčný ťah zbrojoviek, ale ked to otočíš opačne, tak z 76 môžeš strielat v klude 70. Na druhú stranu v 76 mm nábojnici je jednotná strela účinnejšia ako z 70. Ešte markantnejšie je to napríklad pri strele sauvestre kde je rozdiel energie medzi 76 a 70 okolo 800 J. To, že pri strelbe jednotnou strelou na diviaka je každý J dobrý je asi fakt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4956 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Strelivo
komora 76 se začala dělat hlavně na větší zvěř a na vodní ptáky dnes už se dokonce na krocany a husy používá 89 a tvrdit že 76 si kupujou mladý je blbost v době kdy komoru 2 3/4už pomalu nikdo nedělá když se podívám do katalogu tak je pomalu všude uvedena komora číslo 3

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4958 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
To máš pravdu, že zo 76mm môžeš používať 70mm, tak ako môžeš zo 70 používať 65mm, a bežne sa to robí, ale o tomto sme tu už hovorili asi pred dvoma dňami. No to, že 76 je výhodnejšia pre jednostnú strelu ti poviem, že teoreticky áno a tabuľkovo to tak vychádza, no v prvom rade si uvedenom, že názov zbrane je brokovnica alebo guľobrok teda už sám názov hovorí načo to je, teda na broky, takže nemá výzam sa baviť o účinnosti jednotnej strely resp. rozptyle brokovej hlavne alebo brokovnice jednotnými strelami a asi nikto nekupuje brokovnicu s tým že ju bude používať výhradne s jednotnými strelami a nie brokmi ak áno načo sú tú guľové dvojaky alebo kozlice. Ja si myslím, že pri kúpe takejto zbrane bude podstatnejšie krytie brokmi a nie rozptyl a účinok s jednotnou strelou. Možno sa mýlim a ty si budeš vyberať alebo si vyberal brokovnicu podľa rozptylu jednotnou strelou a jej účinku. Tým nechcem povedať, že nepužívam jednotnú strelu v brokovnici a guľobroku, ale nikdy som nehodnotil takúto zbraň podľa tohoto krytéria ale podľa krytia brokovej hlavne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4959 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
To že to je v katalógoch tak môžem potvrdiť, no je to len komerčný ťah zbrojoviek, nakoľko je veľa zbrani v obehu a držbe zo 70mm, takže musia niečím novým, netradičným, zaujať, no veľmi radi ti predajú 70mm, ktoré stále robia aj keď v katalógoch uvádzajú 76mm. To že kupujú mladí nie je blbosť, veď zisti koľko je starých poľovníkov zo 76mm a uvidíš, mladí su takí, že sa chcú odlíšiť, mať niečo iné netradičné veď všetci sme začínali aj ja keď som začínal som špekuloval, no nakoniec som aj tak v niektorých zbraniach skončil pri tradičnom a overenom a pri všetkých zbrania ktoré vlastním nijak vynimajúc sa bežného priemeru, veď otcovia a dedovia to odskúšali a preverili, veď pochybujem, že pred 50 rokmi u nás boli iné bažanty a vodné vtáctvo a toto sa zásadne zmenilo hmotnostne a odolnosťou, alebo by sa objavila ťäžšia váhová kategória zvery, že im už v dnešnej dobe pomôže len brokovnica magnum 76mm. Ako som uviedol nikoho kto si kúpi 76 a viac naodsudzujem a ani proti tomuto nič nemám a je to každého osobná vec, ale ako som už tiež uviedol pri streľbe na terč a love a úspešnosti je to o niečom inom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4960 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Veľa poľovníkov hodnotí brokovnicu práve podľa jednotnej strely i keď má v názve broky. U nas v združení je asi 7 poľovníkov, ktorí nemajú guľovú zbraň z dvoch dôvodov. Možno na ňu nemajú, alebo jednoducho skvelo strieľajú z brokovnice jednotnú strelu a pre tú druhú skupinu je to dôležité. Jedná sa hlavne o chovateľov kopovov, ktorí sú rok čo rok v hone. Na posed hodia na to optiku a bol by si prekvapený ako im to ide. Nie je to podľa môjho gusta /na posed brokovnicu/, ale im to vyhovuje a to je hlavné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4961 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Ja si v kľude používam brokovnice 16/16/70mm a 20/70mm a nezriedka používam náboje 65mm. V konečnom efekte som nepostrehol nijaký rozdiel medzi 65mm a 70 mm nábojmi.. Používam ich úspešne od bažantov až po diviaky. Jediné čo ma zaujímalo bolo krytie brokov a presnosť jednotnou strelou.
<br/>Týmto pre mňa táto anabáza končí. Ak niekomu pomože k jeho psychike, že bude mať 76mm komory, alebo aj dlhšie, nech si teda takúto zbraň kúpi. Mňa to neláka na základe mojich skúseností a skúseností mojich predkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.152 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 183 návštevníkov a žiadni členovia on-line