Strelivo

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4986 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Potom to tak vyzerá aj na spoločných. Kamoš nabil Sball asi 40 rokov starý, vybehol mu diviak, potiahol kohútik v puške zasyčalo a Sball ostal 10 cm od konca hlavne zaseknutý a kamoš ho vytláčal haluzou pol hodiny. Aj my starneme, ale náboje tiež. Ja som mal brokovnicu 16, potom 20-ku, potom 12/76 a zostal som pri 20/76. Nekope a relatívne dobre mi to s nej ide. Nie je ťažká. Už pri nej zostanem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4987 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Čiastočne áno čo sa týka dostrelu strely, no ak tam budeš mať " chytráka " tak aj brokovnicou niečo vykáže. Ja si myslím, že ak dodržuješ a aj ostatní viacmenej tie základé bezpečnostné prepisy a nepísané pravidlá tak sa nemáš čoho báť, aj keď ostrahy v týchto prípadoch nie je dikdy dosť a náhoda je blbec /npr. odrazená strela a pod./, ale to je riziko poľovníctva, ktoré niesieme všetci, lebo naopak ak bude pohon situávaný v rozsiahlejšom, členitom teréne s možnosťou streľby na niektorých stanovištiach viac ako je účinný dostrel brokvnice, tak čo potom, budeme všetci bezpeční ale nič neulovíme? Takže všetko rozumne, primerane a s rozvahou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4988 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Nevieš koľko je zhruba záručná doba na brokový náboj ak je dobre uskladnený?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4989 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Asi tak.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4990 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Ak dovolíš, nad hranicu 8-10 rokov by som nešiel, tiež je to len materiál, ktorý starne a mení sa. Nechápem načo je niekomu toľko nábojov keď vystrelí 2 do roka a ostatných 100 čo kúpil za lacno skladuje toľké roky, "aha veď je to lacné", aj keď polovicu vyhodí, a druhá ho sklame v prípadoch ako si uviedol, nedaj boj dôjde k zraneniu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4991 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Na to Ti asi nikto nedá odpoveď. Ak je dobre uskladnený, tak Ťa ten náboj prežije. Presná doba sa nedá stanoviť. Je som strieľal v pohode aj viac ako 50 ročné náboje bez problémov. Akurát asi boli rozsušené papierové nábojnice, tak praskali. Ale to sa stáva aj u nových nábojov.
<br/>Myslím, že použitím plastových nábojníc sa životnosť ešte predåži. Na druhej strane nie je na ne pekný pohľad v revíri. Treba ich poctivo zbierať!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5003 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Strelivo
Aj ja patrím medzi tých spomínaných kopovčiarov, ale brokovnicu vyťahujem zo skrine len keď idem cvičiť psa. Guľa je len guľa, len si treba vybrať ten správny kaliber a správnu zbraň vhodnú do pohonu. A tam je asi pes zakopaný, že väčšina tých spomínaných ľudí si nemôže dovoliť ďalšiu zbraň špeciálneho určenia! [r]Ďakujem Ti v mene všetkých tých &quot;kopovčiarov&quot; za tie slová uznania, ktorých sa nám bohužiaľ málokedy dostáva ! [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5005 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
No ja som večer meral komoru aj náboje. Komoru mám 70 mm 2 3/4 ... ale ten magnum náboj tam vojde ako po masle, je ešte kratší ako obyčajná 5,1 mm 70 ... Tak kde je potom problém??? Ten náboj meria 64 mm. Vysvetlite mi to.
<br/>[#2932#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5007 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Strelivo
Johny, ty hatuarduješ so životom, prinajmeenšom s poškodením tvojej ZH-čky. Predsa dåžka nábojnice sa meria vo vystrelenom stave, alebo pred uzavretím. Náboje čo si kúpil sú uzavreté do hvizdice. Dåžka uzavretej časti je centimeter. Ak by si teda vystrelil tento náboj, z tvojej zbrane, tak sa začne otvárať nielen v nábojovej komore, ale aj tých 6mm už v hlavni. Tým sa zúži priemer hlavne v mieste, kde sa otvorila nábojnica, by zúžila priemer hlavne pre prechod brokov. Tým by enormne stúpol tlak a tebe by sa mohli vytvoriť vydutia na hlavni. V tom lepšom pripade. Ja by som to nikdy neskúšal!!!!!
<br/>Traba si kúpiť 4mm ale 12/70 mini magnum s navážkou 42,5gramu. A uvidiš ako budeš spokojný. Len ich nieje moc dostať kúpiť. Vladenko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5008 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Dík Vlado. Myslel som si to ... Takže sokoliarik má dve nové krabičky magnumov ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5009 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Len mi ešte napadlo že tie 5,1 čo bežne strieľam sú tiež také dlhé a sú do 70tky... je tam iná dåžka tej zahnutej časti nábojnice???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5016 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Strelivo
Uvedl jsi všechno na pravou míru. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5017 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Strelivo
Nevím, jestli jsem správně pochopil otázku, ale jde o to, jestli je patron zakroužený do hvězdičky, nebo jestli má zátku. Patron s hvězdičkou se ti samozřejmě otevře více než patron se zátkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5018 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Strelivo
neviem, aké strielaš tie 5.1 mm broky. Napiš typ. Ale ak su napriklad papierove red&amp;black, tak pokiaľ viem tie byvaju uzavrete nie do hviezdice ale do kruhu vpredu s papierikom na ktorom je čislo. Tam je len prehnuty okraj. No v podstate niet čo riešiť každe uzavretie patričného náboja je urobené tak aby spåňalo , že po vystrele má nábojnica svoju príslušnú dåžku. Dåžka nevystreleného náboja nieje podstatná! Koniec problému Johny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5024 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Dík, človek sa učí celý život ... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5036 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Táto téma mala pred troma dňami 4 príspevky a dnes ? Kto by to povedal čo dokáže 76mm broková nábojová. Je to dobré že sa diskutuje o problémoch a názoroch len nechápem prečo chce vždy niekto niečo znásilňnovať a používať iné strelivo aké tám patrí viď. prebehnutá debata ale aj iné čo som postrehol na tomto fóre npr. v kalibry 8x60S, používať 8x57JS. Raz je to vyrobené na jeden rozmer, tak čo špekulovať !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5037 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
No mna by zaujimalo, co poviete na strielanie 8x57JRS z hlavne 8x57JR ... mam na to velmi vazny dovod. Povedzte svoj nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5038 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Máš úplnú pravdu! Nechápem ako môže niekto ládovať do svojej zbrane a konkrétneho kalibru iné strelivo aj keď je &quot;príbuzné&quot;, ako je pre zbraň určené. Tu nejde len o poškodenie, alebo znehodnotenie zbrane ale aj o zdravie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5039 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Strelivo
Tento problém si už niekde zverejňoval niekde som o tom čítal no neviem či na tom to fóre alebo Polovnictvo-MN. Inak veľmi zdraviu nebezpečné ako aj pre zbraň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5040 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Strelivo
Nikdy by som to svojej puške nespravil!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 110 návštevníkov a žiadni členovia on-line